Arka Gdynia coraz dalej od bezpiecznego miejsca. Oskar Zawada: Byliśmy ospali

dak.
27 czerwca 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Mecz z Rakowem Częstochowa pokazał dwa różne oblicza Arki Gdynia w obu połowach. Słaba pierwsza, sprawiła, że żółto-niebiescy w drugiej musieli gonić wynik. Mecz z Rakowem Częstochowa pokazał dwa różne oblicza Arki Gdynia w obu połowach. Słaba pierwsza, sprawiła, że żółto-niebiescy w drugiej musieli gonić wynik.

Arka Gdynia ma już 8 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Z Rakowem Częstochowa przegrała 2:3, gdyż nie potrafiła w ciągu 3 dni zagrać dwóch dobrych meczów. Zawiedli m.in. bohaterowie ze zwycięskiego spotkania z Zagłębiem Lubin. - Byliśmy ospali w tym, co robiliśmy. W drugiej połowie postanowiliśmy grać bardziej odważnie i wyglądało to już znacznie lepiej - przyznał Oskar Zawada.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 3:2 - relacja live oraz wystawianie ocen piłkarzom i trenerowi

Dwa różne mecze. Brak regularności i bohaterów

Arka Gdynia przegrała w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa, głównie za sprawą słabej postawy w pierwszej połowie. Żółto-niebiescy schodzili do szatni przy dwubramkowej stracie. Taki wynik wówczas nie mógł nikogo dziwić, bo arkowcy oddali tylko jeden celny strzał, przy sześciu zespołu Marka Papszuna. Goście w drugiej części gry wzięli się do odrabiania strat, choć niedługo po golu kontaktowym na 1:2, Raków ponownie podwyższył prowadzenie.

- Myślę, że zagraliśmy dwa różne mecze. Pierwsza połowa była zdecydowania słabsza w naszym wykonaniu. Szkoda, że schodziliśmy z dwubramkowym niekorzystnym wynikiem. Straciliśmy drugą bramkę w prosty sposób - mogliśmy się jej ustrzec. Wynik 1:0 jest łatwiejszy do odrobienia, niż 2:0, choć i ten drugi można odrobić. Na drugie 45 minut wyszliśmy zdecydowanie lepiej nastawieni. Najpierw mieliśmy bardzo dobrą sytuację Oskara Zawady, potem udało nam się strzelić bramkę na 2:1. Niestety po chwili padła bramka na 3:1 i dystans ponownie był ten sam - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Ireneusz Mamrot.
To niepierwszy raz Arki w tym sezonie, gdy na przestrzeni trzech dni widzimy dwa różne oblicza drużyny. W piątek brakowało przebojowości Macieja Jankowskiego czy Fabiana Serrarensa, którzy byli wyróżniającymi się graczami z Zagłębiem Lubin. Obaj byli nieobecni w wielu momentach spotkania, choć wydawać się mogło, że założenia trenera niewiele się zmieniły.

- Na przebieg pierwszej połowy miało wpływ kilka czynników. Naszym planem było na początku wyczekanie Rakowa i czekanie na kontry, lecz kompletnie nam to nie wychodziło. Byliśmy ospali w tym, co robiliśmy. W drugiej połowie postanowiliśmy grać bardziej odważnie i wyglądało to już znacznie lepiej - ocenił w rozmowie z klubowymi mediami Oskar Zawada.

Fabian Serrarens: Mam wiele do udowodnienia

Tym razem pierwszoplanową postacią niespodziewanie musiał zostać Marcus, który najpierw zmusił Patryka Kuna do popełnienia błędu i strzelenia samobója, a następnie sam wpisał się na listę strzelców w 81. minucie. To pozwoliło wierzyć, że ponownie w spotkaniu Arka - Raków możemy zobaczyć comeback. Przypomnijmy, że w poprzednim starciu obu zespołów żółto-niebiescy wygrali 3:2, choć przegrywali już 0:2. Tym razem 3 punkty zdobył beniaminek. Czwarte z rzędu zwycięstwo przełożyło się ostatecznie na definitywne utrzymanie w ekstraklasie.

- W drugiej połowie trochę nam się to rozjechało i "daliśmy Arce tlen". Zespół z Gdyni to wykorzystał i strzelił bramkę na 2:1. Jesteśmy już jednak w innym miejscu, niż w poprzednim spotkaniu. Nie daliśmy doprowadzić do super nerwowej końcówki, choć przy 3:2 piłka kilka razy znalazła się w naszym polu karnym. To jest jednak normalne. Determinacja jaką musi mieć zespół walczący o utrzymanie jest zawsze inna. Grając o utrzymanie arkowcy nie mogli zagrać tak, jak w pierwszej połowie. Myślę jednak, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo. Gratuluję zespołowi - skomentował trener Rakowa Marek Papszun.

Więcej biegać nie zawsze znaczy wygrywać

W poprzednim starciu z Zagłębiem Lubin, piłkarze Arki przebiegli niemal 120 km, co przełożyło się na korzystny rezultat 3:2. Spotkanie rozegrane 3 dni wcześniej dało się we znaki w piątek, bo liczba ta spadła do 112,5 km. I mimo że to wciąż więcej od rywali, którzy przebiegli ponad 111 km, to tym razem arkowcy nie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

- Wracając do meczu z Zagłębiem, to jego intensywność była dziś dla nas odczuwalna. Zostawiliśmy w nim dużo zdrowia i wyglądało to dla mnie tak, jakby nasze organizmy po takim wysiłku dopiero się "przepaliły" w drugiej połowie dzisiejszego meczu - dodał Zawada.

Arka Gdynia wybiegała i wykopała zwycięstwo z Zagłębiem Lubin, zbiera rannych

I choć posiadanie piłki po ostatnim gwizdu wyniosło po równe 50 proc., to właśnie częste bieganie za piłką skłaniało arkowców do pokonywania kolejnych kilometrów. W końcówce drugiej połowy spotkanie mogło znaleźć różne scenariusze. Ostatecznie gdynianie nie zdobyli nawet punktu i znów muszą poważnie drżeć o utrzymanie.

- Walczyliśmy do końca do końca i wierzyliśmy w zdobycie choćby punktu. Kilka razy było groźnie w polu karnym, ale nie udało się wyrównać i wracamy bez punktów. Wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy - podkreślił Mamrot.

Coraz dalej utrzymania

Po piątkowym meczu Arka wciąż traci pięć punktów do bezpiecznej pozycji. Starta ta jednak może wzrosnąć, bo Wisła Kraków rozgrywa jeszcze swój mecz. Jej zwycięstwo z Górnikiem Zabrze postawi żółto-niebieskich w niekomfortowej sytuacji.

- Wierzę bardzo w ten zespół, bo rok temu Arka była w identycznej sytuacji i dała radę. Jeżeli pozostaniemy drużyną do końca, to jesteśmy w stanie nasz cel zrealizować. Jestem przekonany, że walczyć będzie o to cała nasze ekipa - dodał Zawada.

Raport z meczu Raków - Arka
Ile przebiegli piłkarze?

W tym sezonie arkowcy mogą zdobyć jeszcze 12 punktów, w 4 meczach. Bój o utrzymanie to nic nowego dla wypożyczonego z "Nafciarzy" napastnika. Przed rokiem sam bowiem walczył o pozostanie i podobnie jak w przypadku żółto-niebieskich, historia ta zakończyła się happy endem. Takie doświadczenie ma pomóc w zachowaniu spokoju w decydujących momentach.

- Podobna sytuacja do tej, w jakiej jesteśmy, miała u mnie miejsce w poprzednim sezonie w Wiśle Płock. Wtedy w tych najważniejszych meczach udało nam się wygrywać, a mi zdobywać bramki i pozostać w lidze. Na pewno stawka meczu w Kielcach będzie duża, ale my musimy się skupić na tym, żeby wyjść na boisko skoncentrowanym i z czystą głową oraz realizować założenia, które sobie ustalimy. Wszystko inne trzeba zostawić z boku i być gotowym już od pierwszej minuty meczu, tak jak to miało miejsce z Zagłębiem, czy w drugiej połowie z Rakowem - mówi napastnik Arki.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:2. Relacja live, galeria foto, wideo, możliwość wystawiania ocen piłkarzom i trenerowi

Teraz Arka nie może koncentrować się już wyłącznie na sobie, bo będzie musiała oglądać się na innych. Oprócz zwycięstw, potrzebne będą również sprzyjające wyniki na innych stadionach. Trener nie składa jednak broni i wierzy w szczęśliwy koniec.

- Będziemy walczyć do końca - to mogę zagwarantować. Już od poniedziałku będziemy pracować nad zwyciężaniem w kolejnych meczach. Nie wszystko już zależy od nas, ale będziemy dalej walczyć o utrzymanie dla Arki - podsumował trener Mamrot.

Łukasz Soszyński może trafić do Arki

W lipcu do drużyny może dołączyć Łukasz Soszyński. Jego umowa z Zagłębiem Lubin wygasa z końcem czerwca, po czym zawodnik zostanie wolnym graczem. To 22-latek, który zadebiutował w pierwszej drużynie w 1/16 finału Pucharu Polski ze Stilonem Gorzów (5:1). Występu w ekstraklasie jednak się nie doczekał, choć w kadrze meczowej był 16 razy.

- Arka jest zainteresowana pozyskaniem Łukasza Soszyńskiego - zdradza menadżer piłkarza z agencji SSM Agency.
W tym sezonie, grający na pozycji środkowego pomocnika zawodnik rozegrał 12 spotkań w III-ligowych rezerwach Zagłębia.

16 ŁKS Łódź 33 5 6 22 27:59 21
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Po 30 kolejkach nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową, a w każdej zagra po 8 drużyn. Wszystkie punkty zostaną zaliczone, a w drugiej fazie w obu grupach każdy zagra z każdym, ale już bez rewanżów.
Z ekstraklasy zdegradowane zostaną 3 ostatnie drużyny. Mistrz Polski zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów, a dwie kolejne drużyny w eliminacjach Ligi Europy.
Tabela wprowadzona: 2020-06-29

Wyniki 33 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Jagiellonia Białystok - LECHIA GDAŃSK 1:2 (1:1)
  • Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:2 (0:1)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
  • Grupa spadkowa
  • Raków Częstochowa - ARKA GDYNIA 3:2 (2:0)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:1 (1:1)
  • Wisła Płock - ŁKS Łódź 2:0 (2:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 (0:0)
dak.

Opinie (221) ponad 20 zablokowanych

• Jakis pozytyw

Kazdy sezon kopiuj wklej te same tlumaczenia taka sama beznadziejna sytuacja no ale lepsza pierwsza liga niz czwarta.

• 0 0

• Rozumiecie jaki tupet? Kibiców mają za frajerów (2)

Pali się, wali, klub na krawędzi spadku,a oni ,nudy...ziewanie...ospali są!!! Że w ogóle ktoś im kazał do Bełchatowa jechać i jeszcze wyjść na murawę to już skandal jest. Przecież zgłaszają, że są ospali! Powiem tak- Kołakowski to Midak bis, Mamrot jak Smolka, a pseudokopacze postanowili grać dla Płocka I Wisły Kraków, takie fair Play, niech się chłopaki utrzymają. Niech się sezon kończy A wy von z Gdyni z Marcusem, Siemaszko i Marciniakiem na czele!

• 31 5

• Niestety masz rację..

• 0 0

• Won z Siemaszką?

Przecież to bohater w Gdyni. Piłkarz ręczny l wasz mistrz ściemy i żenady.
      Teraz pachoły się go wstydzicie, a wcześniej pałę robiliście po frajerskim utrzymaniu

• 8 1

• Zawada co Ty opowiadasz ? W I połowie byłeś ospały? Powinieneś trawę nosem orać a nie snuć się po boisku.Graliście mecz sezonu o być lub nie w e lidze. Jednak do niej po prostu nie dorośliście . Marcus pokazał Wam jak się gra gdy jest się Arkowcem a nie wyrobnikiem.

• Tymczasem u waszych większych sąsiadów:

Lechia pokonała Jagiellonię i liczy się w walce o podium.

• 1 0

• Nowy wlasciciel (13)

Nie zrobił kompletnie nic żeby Arka została w lidze. Wręcz przeciwnie. Tnąc koszty, osłabil i tak słabiutka kadrowo Arke. Do tego, zatrudnił trenera "zajęcze serce", który wygląda na rzuconego w głęboką wodę. Jakieś wynalazki typu AAnkur, Samanes, nikogo oprócz niego, nie mogły zaskoczyć. Zaskoczyły natomiast dziwne kontuzje wiodących pilkarzy. Decyzje właściciela i jego prawej ręki, czyli trenera o stosowaniu taktyki zachowawczej, wyraźnie wskazują na planowe opuszczenie extraklasy. Dla rozgrywek menagerskich może ma to sens, gorzej z oczekiwaniami kibiców. Jak się nie chce zostać w lidze, to co tu mówić o awansie. Z tej mąki chleba nie będzie. Kryzys właścicielski zagościł w Gdyni na dobre. PS. Pewnie powinno być to rolą trenera, ale on jest tak zakrecony, że może zapomniał powiedzieć, więc nieśmiało odpowiadamy z trybun: Mecz trwa 90 minut + czas doliczony! A w meczach "o życie", nie ma znaczenia czy przegrasz 2:3 czy 2:4 ! A bramkarz w polu karnym przeciwnika, to też zawodnik! Ale pewnie to już temat dla innego zestawu wlascicielsko-szkoleniawego. Teraz takie zabawki szybko się Carewiczom nudzą.

• 46 22

• Ty tłuku wracaj do szkoły (1)

"nie zrobił nic a wręcz przeciwnie" Otóż przeciwieństwo do nic nie robienia, to jest, właśnie "robienie". Ale w Gdyni słowników w domostwach nie ma.

• 10 3

• Jakbys nie chodzil na wagary

To potrafilbys czytać ze zrozumieniem.

• 0 0

• Nowy wlasciciel (1)

Wydaje się że spadek jest specjalnie zrobiony aby zbudować od nowa drużynę tak jak chce nowy właściciel.Niestety ale kadre mamy słabą poza kilkoma zawodnikami a do tego większość tuż przed emeryturą.
      Midaki roz... wszystko a mogli naprawde coś zrobić ...

• 7 2

• Tak tak, specjalnie zrobiony. Od ilu kolejek Arka jest na spadkowym miejscu?

• 1 0

• Trzeba było bardziej szczekać na Wojtka (6)

Zrobił awans, zrobił puchar, wyciągnął z długów, utrzymał w ekstraklasie, i tak mało.
      SKGA bardzo zależało na zmianach w klubie, więc mamy te zmiany.

• 22 2

• (3)

Popatrzyłem dzisiaj na wyniki z ostatnich 3 zakończonych sezonów, czyli odkąd Arka jest w Ekstraklasie. Arka byłą jedyną drużyną, która w każdym sezonie znajdywała się w ostatniej 5-tce.

Po prostu nie można co sezon wchodzić w skórę beniaminka. Wy co roku graliście o utrzymanie, a to prędzej czy później musi zakończyć się spadkiem.

• 22 4

• Rafałek (2)

twój też jest beniaminkiem. Nie daj się zrobić na szaro, czy raczej na tęczowo.

• 9 3

• (1)

A ty z choinki się urwałeś? Ja o piłce, a ty o wyborach i to jeszcze w czasie ciszy wyborczej

• 6 6

• Tak

Kto był na marszu, będzie miał szansę wygrać. Życzę ci tego.

• 5 2

• SKGA

SKGA powinni posypać głowy popiołem i przyznać że to też dzięki nim jest tak jak jest. Po drugie powinni przestać już bluzgać na trybunach, tylko dopingować drużynę!!!!

• 19 2

• Mogl"Wojtek"

Szybciej odciąć się od ferajny Midakow. Za późno dostrzegł pożar pod ogonem. Tak się kończy chęć ciagniecia dwóch srok za ogon.

• 9 12

• Czy Wy nie rozumiecie (1)

że to co od lat robi Zagłębie to zabija prawdziwy sport.Nawet jeśli to niby służy naszej Arce.Jak można od lat prosić by oddali nam mecz? Gdzie wy macie honor?

• 24 9

• Ty tak poważnie?

• 8 8

• (1)

Niestety spadek pewny .Nie mozna powtarzac tych samych bledow corocznie .Arka rzadzili ludzie ,ktorzy chcieli sie nachapac a nie pasjonaci. Jak jest teraz ,czas pokaze ,ale obawiam sie ,ze trzeba bedzie poczekac kilka lat na powrot. Niech ci z Gdanska ,ktorzy tu wypisuja bzdety na Arke sie nie ciesza ,bo o finansach Lechii duzo pisano i roznie z tym klubem moze byc ,choc im tego nie zycze. Pilkarzyki maja teraz to ,czego chcieli , Arka wielu a najlepiej ich wszystkich pogoni ,ciekawe gdzie teraz beda grali i czy za taka kase jaka mieli w Arce za opieprzanie sie ? Na Slasku jak widac tez samopomoc dziala ,czego nie mozna powiedziec o Trojmiescie.

• 6 1

• Śmieszny jesteś przez ile lat Zeby Arkę uratować Lechia musi w derbach z Arką remisować. Przeciez te remisy to tez były podkłady i zawsze Arce pomagały się utrzymać.

• 0 1

• (2)

Możecie już wogole nie walczyć jesteście już w I lidze Wisła kupiła mecz z Górnikiem i jest wszystko jasne

• 10 20

• Zeby coś kupić to trzeba mieć kasę tak jak Arka za czasów P. Krauze.Wisła jest biedna nie ma kasy, nic nie kupuje.To są tylko wasze marne podejrzenia i wspomnienia

• 0 0

• haha cos pieknego,tak wszyscy chcą abyscie znikneli :)

• 11 0

• Pracownikow zwolnic,stadion zaorac. (2)

Zeby nie bylo niczego.Przerobic ten klub na Tkkf,albo LZS.Slizgali sie co roku w ekstraklasie,ledwo ledwo sie utrzymywali.W koncu fart sie skonczyl.Niestety zaglebie lubin jest tylko jedno.Z innymi ciezko sie dogadac,zeby dali wygrac widocznie:)

• 13 6

• Stadionu nie orać! (1)

Bo to nie Arki a Baltyku.

• 9 3

• Ten kurnik zaorać i postawić normalny stadion dla Bałtyku.

• 1 0

• W tym roku koniec pozamiatane (5)

Wisła Potrzebuję tylko jednego punktu żeby mieć 100% gwarancję utrzymania i nie ma takiej możliwości żeby tego punktu w trzech najbliższych meczach nie zdobyła

• 7 1

• (3)

Liczyć nie umiesz.

Jak Arka wygra 4 mecze to będzie mieć 45, czyli Kraków potrzebuje jeszcze 4 a Płock 3

• 2 6

• (2)

Najpierw trzeba wygrać w Kielcach by cokolwiek zacząć liczyć

• 6 0

• Scyzoryki to nie Zagłębie, nie odda meczu.

Tłumaczenie piłkarzy że przegrali bo się zmęczyli meczem z Lubinem to hit !!!
          Ci grali na chodzonego aby przegrać, a Arka tak się zmęczyła w ułożonym meczu że nie miała siły grać z Rakowem