Osłabione mistrzynie przegrały w Muszynie

16 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Sonja Popović z Muszynianki (nr 10) została MVP spotkania, a w drużynie Atomu Trefla najwięcej punktów zdobyła Anita Kwiatkowska (nr 10). Sonja Popović z Muszynianki (nr 10) została MVP spotkania, a w drużynie Atomu Trefla najwięcej punktów zdobyła Anita Kwiatkowska (nr 10).

Na siedmiu zwycięstwach z rzędu zakończyła się passa siatkarek Atomu Trefla w Orlen Lidze. Sopocianki przegrały na wyjeździe z Bankiem BPS Muszynianką Fakro 1:3 (25:23, 15:25, 22:35, 11:25). Porażka nie jest zaskoczeniem, jeśli spojrzymy na bardzo osłabiony skład mistrzyń Polski. Rezerwistkom Anicie Kwiatkowskiej czy Noris Cabrzerze głównie w inauguracyjnej partii udało się zaskoczyć rywalki. Potem podopieczne Adama Grabowskiego miały coraz większe kłopoty w ofensywie oraz na przyjęciu zagrywki, a także przegrywały walkę na środku bloku.

MUSZYNIANKA MUSZYNIANKA
Serena 7, Rousseaux 1, Bednarek-Kasza 17, Popović 16, Werblińska 17, Gajgał 3, Maj (libero) oraz Jagieło 9, Dziękiewicz 3, Sieradzan
Sędziowie: Budzik, Nowak
Bełcik 3, Cabrera 7, Łukasik 3, Kwiatkowska 18, Coimbra 14, Szeluchina 3, Zenik (libero) oraz Podolec 2, Kuziak, Wilk

34% 121 typowań ATOM TREFL Sopot

sopoccy kibice, którzy przybyli do Muszyny zostali zaproszeni do... rozegrania meczu przez fanów Muszynianki. W tym starciu pod siatką lepsi okazali się miejscowi, którzy wygrali 3:1 (25:8, 25:22, 21:25, 25:19).
duże osłabienie Atomu Trefla, jak informowaliśmy z powodów zapisów w kontrakcie przeciwko Muszyniance nie może grać Rourke, ponadto brakuje kontuzjowanej Pykosz, a także chorej Kaczorowskiej (ATOM TREFL Sopot), na przeziębienie narzeka również Podolec (ATOM TREFL Sopot). Trener Grabowski ma do dyspozycji tylko 10 zawodniczek
Muszynianka w najmocniejszym składzie
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. W "6" Atomu Trefla m.in. Cabrera (ATOM TREFL Sopot), Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot) i Łukasik (ATOM TREFL Sopot)
punkt
0:1
skuteczny atak Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot)
1:3
udane ataki Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot) i Cabrery (ATOM TREFL Sopot)
punkt
1:4
Werblińska (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) atakuje w aut, mimo jej protestów sędziowie przyznają punkt sopociankom
punkt
2:4
blok
2:5
Blok na Werblińskiej (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
3:5
punkt
3:6
punkt
3:7
dwa punkty z rzędu Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot)
4:8
pierwsza przerwa techniczna po ataku Cabrery (ATOM TREFL Sopot), cztery punkty w zapasie Atomu Trefla
punkt
5:8
po wznowieniu gry niezbyt dobre przyjęcie, ale potem dobry atak Rousseaux (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt z zagrywki
5:9
Bełcik (ATOM TREFL Sopot) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
6:9
blok
7:9
Blok na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot)
punkt
7:10
długą wymianę skończyła Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot), która sprytnie obiła blok
7:11
Cabrera (ATOM TREFL Sopot) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
7:12
Rousseaux (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) zaatakowała w aut, ale Belgijka ma przede wszystkim kłopoty na przyjęciu
7:12
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rousseaux, w jego miejsce wchodzi Jagieło.
punkt
7:13
czas
7:13
Przerwa na żądanie (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) po ataku Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot). Na razie sopockie skrzydłowe, które grają z konieczności, czyli Anita i Kubanka Cabrera (ATOM TREFL Sopot) zdobywają najwięcej punktów
punkt
8:13
po wznowieniu gry Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) atakował dwukrotnie, za drugim podejściem skutecznie
punkt
8:14
punkt
9:14
punkt
10:14
dwa z rzędu skuteczne ataki Werblińskiej (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
blok
10:15
Blok Kwiatkowskiej (ATOM TREFL Sopot) i Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot) na Werblińskiej (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
11:15
12:15
Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki! Chwilę wcześniej Chorwatka również udanie w ataku
punkt
13:15
Kwiatkowska (ATOM TREFL Sopot) pomyliła się w ataku
punkt
13:16
13:16
druga przerwa techniczna po ładnym ataku po skosie Coimbry (ATOM TREFL Sopot), Atom Trefl prowadzi trzema punktami
punkt
14:16
punkt
14:17
punkt
14:18
skuteczne zbicia z obiegnięcia Szeluchiny (ATOM TREFL Sopot), a w odpowiedzi po identycznej akcji Gajgał (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) w aut
17:19
zbliżają się rywalki, Serena (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna) wygrała walkę na siatkę z Łukasik (ATOM TREFL Sopot), a w kolejnej akcji dobry atak Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
18:19
czas
18:19
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL Sopot) po kolejnym udanym zbiciu Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
18:20
po wznowieniu gry punktuje Coimbra (ATOM TREFL Sopot)
18:20
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Coimbra, w jego miejsce wchodzi Podolec.
punkt
19:20
19:20
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cabrera, w jego miejsce wchodzi Kuziak.
punkt
19:21
punkt
20:21
punkt
21:21
atak Popović (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna), a po chwili przełożenie ręki nad siatką przez Bełcik (ATOM TREFL Sopot) oznacza, ze mamy remis
czas
21:21
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL Sopot).
punkt
21:22
zagrywkę zepsuła Bednarek-Kasza (Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna)
punkt
22:22
punkt
22:23
kiwka Podolec nad blokiem
22:23
ATOM TREFL Sopot przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, w jego miejsce wchodzi Coimbra.
czas
22:23
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA).
22:23
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuziak, w jego miejsce wchodzi Cabrera.
22:23
sędziowie nakazują, aby wrócić ze zmianą, Cabrera (ATOM TREFL) wróciła na ławkę i Kuziak jest teraz pod siatką!
punkt
23:23
23:23
dopiero teraz wchodzi Cabrera (ATOM TREFL)
23:25
Koniec pierwszego seta. Można mówić o niespodziance. Atom Trefl, mimo osłabienie składu, prowadzi w Muszynie 1-0
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. Atom Trefl z "6" z początku meczu, Muszyna z dwiema zmianami, grają Jagieło i ekssopocianka - Dziękiewicz
punkt
0:1
Jagieło przekroczyła linię środkową
punkt
1:1
Serena (MUSZYNIANKA) po raz drugi w tym meczu wygrała walkę na siatce z Łukasik (ATOM TREFL)
3:2
zepsute zagrywki z obu strony, w siatkę piłkę wpakowały Serena (MUSZYNIANKA) i Cabrera (ATOM TREFL)
8:5
pierwsza przerwa techniczna po autowym zbiciu Cabrery (ATOM TREFL), sopocianki przegrywają, gdyż mają problemy w ataku, punktują na razie w tej partii głównie po błędach rywalek
punkt
8:6
po wznowieniu gry sprytna kiwka Coimbry (ATOM TREFL)
punkt
8:7
punkt
9:7
nieudane ataki z obu stron, Popović (MUSZYNIANKA) w siatkę, Kwiatkowska (ATOM TREFL) w aut
punkt
9:8
punkt
10:8
blok
11:8
Blok Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA) na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
punkt
12:8
czas
12:8
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Posypała się gra sopocianek przede wszystkim w ofensywie
blok
13:8
Blok Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA) tym razem na Cabrerze (ATOM TREFL)
punkt
13:9
wreszcie atakiem po prostej przebiła się Kwiatkowska (ATOM TREFL)
punkt
14:9
zepsuta zagrywka Cabrery (ATOM TREFL)
14:9
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cabrera, w jego miejsce wchodzi Kuziak.
19:12
Dziękiewicz (ATOM TREFL) po ataku z obiegnięcia, a Serena (MUSZYNIANKA) z drugiej piłki powiększają przewagę miejscowych
21:13
Blok Sereny (MUSZYNIANKA) na Cabrerze (ATOM TREFL)
24:15
Bełcik (ATOM TREFL), która weszła z ławki, zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
1:0
Serena (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
2:3
Łukasik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
4:3
w aut zaatakowała Kwiatkowska (ATOM TREFL)
7:5
skuteczna Popović (MUSZYNIANKA), a Kwiatkowskiej (ATOM TREFL) nie wyszedł atak z drugiej linii
blok
7:6
Blok Coimbry (ATOM TREFL) na Dziękiewicz
punkt
8:6
8:6
druga przerwa techniczna po zbiciu z drugiej linii Popović (MUSZYNIANKA)
punkt
9:6
10:6
Dziękiewicz (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
11:9
skuteczny atak Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
punkt
11:10
w antenkę zaatakowała Popović (MUSZYNIANKA)
15:13
w bardzo trudnej pozycji punktuje Werblińska (MUSZYNIANKA)
punkt
15:14
punkt
16:14
16:14
druga przerwa techniczna po ataku Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
16:15
po wznowieniu gry Cabrera (ATOM TREFL) obiła blok
punkt
17:15
17:16
Bełcik (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
17:17
Blok na Popović (MUSZYNIANKA)
punkt
18:17
Serena (MUSZYNIANKA) wygrała walkę na siatce z Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
19:17
w aut atak Cabrery (ATOM TREFL), tak orzekli sędziowie, choć wydawało się, że piłka zawadziła o blok
24:20
Cabrera (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
24:21
Coimbra (ATOM TREFL) przebiła się w ataku
czas
24:21
Przerwa na żądanie (MUSZYNIANKA), gdyż gospodynie nie wykorzystały czterech piłek setowych
  • 25
Rozpoczynamy czwartego seta. Muszynianka w składzie z poprzedniego seta, w Atomie Treflu w "6" z Podolec (ATOM TREFL)
punkt
1:0
Serena (MUSZYNIANKA) znów lepsza na siatce od Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
1:1
punkt
2:1
punkt
3:1
dwa ataki z rzędu Bednarek-Kaszy (MUSZYNIANKA)
blok
4:1
Blok na Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
czas
4:1
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Jedyny punkt w tym secie dla sopocianek zdobyła Podolec (ATOM TREFL)
blok
5:1
5:1
ATOM TREFL przeprowadza zmianę na rozegraniu. Boisko opuszcza Bełcik, w jego miejsce wchodzi Wilk.
punkt
6:1
bardzo długa wymiana, w obronie niemal cudów pokonywała zwłaszcza Coimbra (ATOM TREFL), ale ostatnie słowo należało do Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
8:4
pierwsza przerwa techniczna po ataku Werblińskiej (MUSZYNIANKA)
punkt
8:5
po wznowieniu gry zagrywkę zepsuła Popović (MUSZYNIANKA)
12:7
MUSZYNIANKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Popović, któa doznała urazu kciuka, w jej miejsce wchodzi Sieradzan.
14:9
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Podolec, w jego miejsce wchodzi Kuziak.
blok
15:9
punkt
16:9
16:9
druga przerwa techniczna po ataku Kwiatkowskiej (ATOM TREFL), rośnie przewaga Muszynianki, gdyż sopocianki mają problemy w przyjęciu zagrywki oraz w ataku, niskie procenty skuteczności w obu tych elementach
punkt
17:9
Werblińska (MUSZYNIANKA) skończyła przechodzącą piłkę
18:9
Jagieło (MUSZYNIANKA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
18:9
19:9
19:9
ATOM TREFL przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilk, w jego miejsce wchodzi Bełcik.
24:10
Bednarek-Kasza (MUSZYNIANKA) i Werblińska (MUSZYNIANKA) po udanych atakach doprowadzają do piłki meczowej

Wyniki 11 kolejki

• Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - ATOM TREFL SOPOT 3:1 (23:25, 25:15, 25:22, 25:11)
  • Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Białystok 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)
  • PTPS Piła - Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:15, 25:10, 25:17)
  • Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 2:3 (20:25, 26:24, 29:31, 25:20, 11:15)
  • Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:2 (19:25, 25:11, 25:23, 19:25, 16:14)

Opinie (25)

• środkowa

Chyba większość komentujących nie oglądała meczu niestety. Łukasik dostała raptem pięć piłek, to jak miała grać? Skakanie przez cały mecz bez praktycznie żadnej dogranej piłki, pani Bełcik bez głowy niestety, bo kiedyś zapowiadała się nieźle , Szkoda

• 0 1

• Rachel pokaże w playoff Muszynie i Bogusiowi że niesłusznie ją na ławie trzymał

• 1 0

• srodek (1)

Matlak miał jednak rację racje, że chciał wzmocnienia na środku - dziś niestety niedoświadczanie Łukasik było widać jak na dłoni. Orlen liga zwie się ligą profesjonalną? Takie nie zezwalają na bzdurne zapisy w kontraktach obniżające sportową atrakcyjność rozgrywek, nie wspominając już o fair -play.

• 13 3

• bzdura znawco, takie zapisy to dość powszechna rzecz w innych ligach, gdy zmienia klub zawodnik z ważnym kontraktem

• 2 0

• bez przesady Kwiatkowska zdobyła 18 punktów (4)

• Możliwości inne były

Ale przyjęcie słabe to i wystawianie często wymuszone, stąd też ataki nie zawsze były przygotowane. Ale w sumie i tak Anita zagrała na plus.

• 1 1

• 29% skuteczności w ataku to kpina

• 1 2

• Nie tylko brakowało R.Rourke ! (2)

Atom grał nie tylko bez R.Rourke, ale także bez K.Kaczorowskiej (ostatnio w formie). Do tego brak 2-giej doświadczonej środkowej. W nie najlepszej formie N.Cabrera i A. Podolec. Myślę, że do fazy play off zespół będzie we właściwej dyspozycji.

• 12 3

• Dokładnie tak

Nie ukrywajmy, że zespół który ma tylko w rezerwie Magde wchodzącą na przyjęcie, Anie, która wchodziła raz na atak raz na przyjęcie i Dorotę na rozegraniu, tak naprawdę nie ma za wiele możliwości wprowadzenia zmian.

A Muszyna jest mocnym zespołem to wykorzystała wszystkie nasze słabości i mogła usunąć własną słabość czyli Rousseaux.

Bez 2 zawodniczek z pierwszej 6 plus braki w środku to nam nawet całkiem dobrze wyszło.

• 5 0

• zapodaj coś o Izie, chętnie poczytamy, pozdrowienia

• 4 4

• Rourke dostawała tyle kasy od Muszynianki za grę w sezonie 2011/12 i za nie szkodzenie (2)

w sezonie 2012/13. Normalna umowa lojalnościowa. Jak takie praktykuje się w firmach to nikt nie krzyczy o fair-play tylko bierze kasę za nie przejście do konkurencji.