Ósmy gol Siemaszki w jedenastym meczu

10 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Przy piłce Rafał Siemaszko. Przy piłce Rafał Siemaszko.

Piłkarze Arki są na dobrej drodze, aby trzeci sezon w Młodej Ekstraklasie był ich najlepszym w historii tych rozgrywek. Podopieczni Dariusza Mierzejewskiego wygrali drugi mecz z rzędu, tym razem u siebie z GKS Bełchatów. Na lidera drużyny wyrósł Rafał Siemaszko, który ma na koncie już osiem goli w jedenastu rozegranych meczach. Natomiast nie powiodło się Lechii. Gdańszczanie ulegli na wyjeździe Wiśle Kraków

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 2:1 (1:1)
Rafał Siemaszko 3, Krystian Żołnierewicz 84 - Łukasz Wroński 11

ARKA: Zoch - Robakowski, Żołnierewicz, Brodziński, Wilczyński - Rysiewski (74 Brzuzy), Budziński (64 M.Paprocki), Słowiński (83 Pionk), Szwoch, Dąbrowski (46 Wojowski) - Siemaszko (46 Danielowski)

GKS: K.Paprocki - Sadziński, Wenger, Słomian, Grzelak - Wróbel, Zawieja (80 Witasik), Zięba (46 Pieczara), Gul (85 Peciak) - Bartosiak (46 Bartosiak), Wroński (64 Kaczmarek)

W debiutanckim sezonie Arka zdobyła 38 punktów i zajęła 11. miejsce. Rom temu było tylko 28 punktów i 14. pozycja. Wiosną drużyna Młodej Ekstraklasy w większym stopniu niż to było wcześniej korzysta z piłkarzy z pierwszego zespołu i są tego efekty.

Na mecz z Bełchatowem Frantisek Straka oddelegował pięciu graczy, a dwóch z nich wpisało się na listę strzelców. Siemaszko z coraz większą łatwością zdobywa bramki w tym towarzystwie. Wiosną strzelił po raz szósty, a łącznie na koncie na osiem trafień. Przed 25-latkiem otwiera się szansa na włączenie się do rywalizacji o tytuł wicekróla strzelców. Liderującego Łukasza Teodorczyka (Polonia Warszawa, 15 bramek) już nie dogoni, ale drugi w zestawieniu Bartosz Flis (Ruch Chorzów) ma tych bramek tylko o trzy więcej od gdynianina.

Bramkarza Bełchatowa Rafał pokonał już w trzeciej minucie, gdy precyzyjnie uderzył z siedmiu metrów, z pierwszej piłki po dośrodkowaniu z rogu Piotra Robakowskiego.

Właśnie dośrodkowania były największym atutem gdynian w tym spotkaniu. Już w 7. minucie po kolejnym kornerze Bartosz Brodziński powinien poprawić na 2:0. Po takiej też akcji gdynianie zapewnili sobie trzy punkty. Na sześć minut przed końcem celną główką popisał się Krystian Żołnierewicz.

Natomiast żółto-niebiescy muszą popracować nad defensywą. Hieronim Zoch dwukrotnie stawał po pojedynków sam na sam z rywalami. W 11. minucie nie zdołał powstrzymać Łukasza Wrońskiego, ale po przerwie dopisało mu już szczęście, gdyż Paweł Zięba kopnął piłkę nad poprzeczką.

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)
Michał Czekaj 11, Michał Szewczyk 73

WISŁA: Kurto - Skołorzyński (77 Cyzio), Czekaj, Nalepa, Cygal - Stanek (82 Czapa), Masiuda, Brud, Chrapek, Jeleń - Uryga (72 Szewczyk)

LECHIA: Barczak (88 Lis) - Żabko, Gawroński, Zbrzyzny, Przybylski (46 Drutel) - Szamp, Frankowski, Wrzask (68 Kamiński) - Wojciechowski, Kiełdanowicz, Kujtkowski (82 Czerwiński)

Lechia konsekwentnie w tym sezonie stawia na młodzież. W Krakowie zadebiutował kolejny 16-latek. Cały mecz rozegrał pomocnik Przemysław Frankowski. Natomiast na ostatnie osiem minut, po raz drugi w Młodej Ekstraklasie wszedł na boisko Przemysław Czerwiński, który 16 lat skończy dopiero we wrześniu.

Gdańszczanie przegrali wyraźnie i mogą się cieszyć, że skończyło się tylko na dwóch golach. Już przed przerwą gospodarze mieli bowiem aż pięć bramkowych sytuacji. Po zmianie stron przewaga Wisły była jeszcze większa.

Michał Chrapek, który asystował przy pierwszym golu, posłał piłkę w drugiej połowie w słupek. Natomiast końcowy rezultat ustalił chwilę po wejściu na boisko rezerwowy, Michał Szewczyk.

Pozostałe wyniki:
Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:2 (1:1), Korona Kielce - Legia Warszawa 1:2 (1:1), Polonia Bytom - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1), Polonia Warszawa - Cracovia 1:1 (0:0), Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1), Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 2:0 (1:0).

W 27. kolejce Arka będzie miała szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. Gdynianie w niedzielę o godzinie 11.00 na Narodowym Stadionie Rugby zmierzą się z z najsłabszą drużyną ME - Koroną Kielce. Natomiast dzień później, o 12.00 Lechia zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Gdańszczan czeka kolejna ciężka przeprawa, gdyż rywale walczą o trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Opinie (12)

• jakby Siemaszko grał tyle co mawaye w dorosłej ekstraklasie

to też by miał już z pięć goli strzelonych

czyżyk ściagaj więcej szrotu zamiast chłopków z okolicy!!!

• 19 1

• dzwnie to wyglada (1)

że Arka zajmuje wyższą pozycję od Lechii - bardzo dziwne ;) buhahah

• 7 11

• Dlaczego ? Nie od dziś wiadomo, że Arka ma jedną z najlepszych młodzieży w Polsce. W Lechii niestety w tej materii nie dzieje się za dobrze.

• 0 0

• co to jest lechia ?

• 6 5

• Lechia jest sumą wszystkich waszych strachów!

• 2 6

• Lechia 6., a Arka 12. A dół tabeli w Ekstraklasie niech wygląda tak jak w ME

• 0 0

• BETONOWE ŁBY, ZOBACZYCIE JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIE TAK WYGLĄDAĆ EKSTRAKLASA!!! (1)