Lechia zremisowała z Zawiszą

21 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Gol Piotra Grzelaka zapewnił Lechii Gdańsk kolejny już remis w tym sezonie. Gol Piotra Grzelaka zapewnił Lechii Gdańsk kolejny już remis w tym sezonie.

Lechia, która nie przegrała w ośmiu kolejnych spotkaniach, tym razem także zeszła z boiska niepokonana. Jeden punkt w meczu z Zawiszą Bydgoszcz pozostawia jednak pewien niedosyt, gdyż to gdańszczanie przez większą część, tego niezbyt efektownego meczu, byli drużyną przeważającą. Niestety potrafili strzelić tylko jedną bramkę, autorstwa Piotra Grzelczaka. Gdańszczanie kolejny mecz ligowy rozegrają już we wtorek, o godz. 20:30, w Krakowie z Wisłą.

Małkowski - Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio - Kostrzewa, Pietrowski - Frankowski, Matsui, Grzelczak - Buzała
Sędziowie: Musiał (Kraków) oraz Mucha, Wójcik
Widzów: 17 754
Kaczmarek - Lewczuk, Pereira, Skrzyński, Ziajka - Goulon, Drygas - Wójcik, Masłowski, Lima - Vasconcelos
  • 53' Matsui Zmiany Wiśniewski
  • 68' Pietrowski Zmiany Zyska
  • 85' Buzała Zmiany Oualembo
  • 50' Lewczuk Zmiany Hermes
  • 80' Lima Zmiany Gevorgyan
  • 83' Goulon Zmiany Dudek
  • 24' Grzelczak
  • 34' Lima
  • 65' Pazio

Trenerzy po meczu

Michał Probierz Michał Probierz
Michał Probierz (Lechia) - Mówiłem wszystkim, żeby nie dopisywali nam przed meczem 3 punktów. Wystarczy popatrzeć na ławkę naszych dzisiejszych rywali, gdzie znajdują się sami doświadczeni gracze. Wciąż uczymy się roli faworyta i się z tym mierzymy. Boli to, że zremisowaliśmy w starciu, w którym prowadziliśmy, a następnie, w głupi sposób, straciliśmy bramkę. Nikt się jej nie spodziewał. W drugiej połowie nie potrafiliśmy dograć w paru sytuacjach. Szwankowało ostatnie podanie. Punkty trzeba jednak przyjmować z pokorą. Cieszy, że opuściliśmy pechową 13, ale martwi, że nie potrafimy w kolejnym meczu wykańczać akcji.

Ryszard Tarasiewicz Ryszard Tarasiewicz
Ryszard Tarasiewicz (Zawisza) - Nie będę ukrywał, że jesteśmy zadowoleni z punktu zdobytego w Gdańsku. Każdy punkt wywalczony na wyjeździe jest bardzo ważny. Odczucia u wielu osób zapewne będą takie, że spotkanie było niespecjalnym widowiskiem, gdyż oglądaliśmy w nim mało sytuacji podbramkowych. Ale jedna i druga drużyna nie dopuszczała do takich okazji. Oba zespoły grały aktywnie. Myślałem, ze w pewnym momencie złamiemy Lechię pod względem motorycznym, ale się przeliczyłem.

Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę, za nieco ponad 10 min. zaczynamy mecz.
Na ławce Lechii Adam Duda, który dotychczas zagrał w tym sezonie tylko w 1. kolejce ekstraklasy. Ostatnio odbudowywał formę w III lidze. Tydzień temu, w starciu z Pogonią II Szczecin strzelił 4 bramki. Widocznie zaimponował tym trenerowi Michałowi Probierzowi.
Na trybunach obecnie ok. 15 tys. widzów, ale niektórzy wciąż docierają na stadion
Zawodnicy już na boisku, w "11" nie ma dzisiaj niefortunnego strzelca karnego ze Szczecina - Wiśniewskiego, zajął miejsce na ławce rezerwowych
Z trybun "My, wierzymy..."
Upominki, za 100 meczów w ekstraklasie odbierają Grzelczak (LECHIA) i Pietrowski (LECHIA). Obaj do setki dobili w minionej kolejce,w Szczecinie.
1'
Zawisza zaczyna od środka
1'
Kibice Zawiszy utworzyli w swoim sektorze biało-niebieski krzyż
2'
Grzelczak (LECHIA) ładnie zagrywa do Buzały przed pole karne, ale ten nieczysto przyjmuje piłkę klatką piersiową
3'
Wolny dla Zawiszy
3'
Goście dośrodkowują w pole karne Lechii, skąd piłkę wybijają gospodarze
4'
Teraz szansa na dośrodkowanie dla Lechii
4'
Grzelczak (LECHIA) krótko z Matsui, ten trafia piłką w obrońcę Zawiszy, futbolówkę w ok. 30 m od bramki gości przejmuje Pazio (LECHIA), uderza, mocno niecelnie
6'
Frankowski (LECHIA) podaje w pole karne do Buzały, ale ten źle przyjmuje piłkę na 5. m, a futbolówka ląduje w rękach Kaczmarka
8'
Od minuty Zawisza gości na prawej stronie boiska, niedaleko pola karnego Lechii, ale z jego ataków nic nie wychodzi
10'
Bieniuk (LECHIA) fauluje Masłowskiego (ZAWISZA), okazja na dośrodkowanie dla Zawiszy
11'
Po wrzutce, piłkę z pola karnego wybijają obrońcy Lechii
12'
Deleu (LECHIA) chciał wypuścić do przodu Frankowskiego (LECHIA), ale podał w aut
13'
Deleu (LECHIA) ponownie do Frankowskiego (LECHIA) i następna strata
14'
Frankowski (LECHIA) walczy o piłkę i jest faulowany. Lechia będzie dośrodkowywać w "16" Zawiszy
15'
Grzelczak (LECHIA) podaje na 5. m, ale tam najwyżej wyskoczył Kaczmarek (ZAWISZA)
15'
Kontra Zawiszy, Lima (ZAWISZA) wpada w pole karne, dobiega do linii kocowej, chce podać w poprzek boiska do Vasconcelosa (ZAWISZA), ale lot piłki przerywa Małkowski (LECHIA)
17'
Grzelczak (LECHIA) z lewej strony dogrywa do Buzały (LECHIA), goście wybijają na rzut rożny
17'
Grzelczak (LECHIA) dośrodkowuje na głowę zawodnika Zawiszy
18'
Ponownie Grzelczak (LECHIA), ponownie w pole karne do Buzały (LECHIA), ale piłka, po koźle przeleciała nad głową napastnika gospodarzy
19'
Róg dla Lechii
19'
Matsui (LECHIA) podaje w "16", główkuje obrońca Zawiszy
20'
Grzelczak (LECHIA) do Buzały (LECHIA) - spalony
20'
Buzała (LECHIA) zagrywa za plecy do Matsui (LECHIA) i tak kończy się szybki atak gdańszczan
21'
Pazio (LECHIA) na spalonym
23'
Długa piłka do Buzały (LECHIA), ten drybluje na lewej stronie, dośrodkowuje w pole karne, ale prosto w rękawice Kaczmarka
24'
Matsui (LECHIA) pięknie podaje do Frankowskiego (LECHIA), ten wpada w pole karne, na 11. m jest sam Buzała (LECHIA), Frankowski (LECHIA) próbuje podać, ale jest zablokowany
24'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzelczak. Deleu dostał piłkę od Frankowskiego na prawym skrzydle, dobiegł z nią do pola karnego, podał po ziemi, z futbolówką minął się Buzała, ale akcję zamykał strzelec bramki!
26'
Rożny dla Lechii, złe podanie Grzelczaka (LECHIA), ale w polu karnym gubią się zawodnicy gości. W końcu piąstkuje Kaczmarek (ZAWISZA), piłka trafia do Deleu (LECHIA), ten uderza z ok. 25. m i kolejny róg
26'
Kaczmarek (ZAWISZA) staranował Wójcickiego (ZAWISZA), któremu udzielana jest pomoc medyczna
28'
Po rogu kolejny strzał Deleu (LECHIA) - wysoko ponad bramką
29'
Kostrzewa (LECHIA) wywalczył aut, po wznowieniu Deleu (LECHIA) chciał dośrodkować, ale piłka znalazła się za linią końcową
30'
Wójcicki (ZAWISZA) już na boisku
30'
Gdańscy kibice: "Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia gra, tak się bawią ludzie, kiedy wygrywa"
32'
Ziajka (ZAWISZA) wrzuca z lewej strony, Drygas (ZAWISZA) uderza przewrotką, wysoko nad bramką
33'
Grzelczak (LECHIA) gra długą piłkę do Buzały (LECHIA), napastnik stara się przyjęciem minąć obrońców Zawiszy, ale mu to nie wychodzi
34'
[1:1] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Lima. Grzelczak posłał tzw. świecę, Kostrzewa przegrał walkę o piłkę, Madera nabił nią Vasconcelosa, futbolówka trafiła za obronę Lechii, dobiegł do niej Lima, minął Małkowskiego i strzelił do pustej bramki
36'
Rożny dla Lechii, wrzutka Matsui (LECHIA), główka Madery (LECHIA) i kolejny róg
37'
Kolejny róg bez zagrożenia dla bramki Zawiszy
38'
Pazio (LECHIA) do Grzelczaka (LECHIA), ten oddaje podanie, ale obrońca gdańskiej drużyny nie potrafi posłać piłki pod bramkę gości
39'
Grzelczak (LECHIA) chciał uruchomić Buzałę (LECHIA), ale ten był na spalonym i nie pobiegł do piłki
40'
Kostrzewa (LECHIA) fauluje Masłowskiego (ZAWISZA)
40'
Bieniuk (LECHIA) zagrywa na wolne pole do Buzały (LECHIA), ale pierwszy do piłki dobiega Pereira (ZAWISZA)
41'
Grzelczak (LECHIA) uderza z powietrza, ale pewnie broni Kaczmarek (ZAWISZA)
42'
Gdańscy kibice chcą pomóc piłkarzom "Lechia, Lechia, Lechia, gol!"
43'
Skrzyński (ZAWISZA) dośrodkowuje z wolnego, Lima (ZAWISZA) nie dochodzi do piłki, którą łapie Małkowski (LECHIA)
44'
Matsui (LECHIA) pięknie przyjmuje piłkę klatką piersiową, będąc w wyskoku, fauluje go Goulon (ZAWISZA)
45'
Grzelczak (LECHIA) spod linii końcowej z wolnego, prosto w ręce Kaczmarka
45'
Sędzia dolicza 2 min
45+1
Pereira (ZAWISZA) zagrywa głową do Kaczmarka
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Lechia miała w tej części gry optyczną przewagę, a jej liderem był Grzelczak (LECHIA). Swoją dobrą postawę potwierdził trafiając do siatki. Niestety miał udział także przy golu Zawiszy. Bramkowa akcja gości zaczęła się od jego złego wybicia. Jeżeli gdańszczanie zagrają podobnie w ofensywie w drugiej odsłonie gry, to możemy spodziewać się kolejnego gola.
Na trybunach zjawiło się dzisiaj 17 754 widzów
Oglądają oni obecnie pokaz freestyle football, czyli perfekcyjnego panowania nad piłką
Lechia i Zawisza już na boisku
46'
Gospodarze zaczynają drugą połowę
46'
Kibice "Tylko zwycięstwo, Lechijko tylko zwycięstwo"
47'
Zawisza w natarciu, było groźnie, ale ostatecznie dośrodkowanie Wójcickiego (ZAWISZA) wyłapał Małkowski (LECHIA)
48'
Buzała (LECHIA) strzela z ostrego kąta, broni Kaczmarek (ZAWISZA)
48'
Grzelczak (LECHIA) do Buzały (LECHIA), ale ten na spalonym
49'
Lima (ZAWISZA) podaje wzdłuż pola karnego, gdańszczanie wybijają na aut
50'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lewczuk, w jego miejsce wchodzi Hermes.
52'
Zawisza od dłuższego czasu na połowie Lechii, ale nie stwarza zagrożenia dla bramki Małkowskiego (LECHIA)
53'
Lechia wreszcie wyszła z atakiem, było przecięte podania do Buzały (LECHIA), a w rezultacie piłka w rękawicach Kaczmarka
53'
Pereira (ZAWISZA) fauluje Buzałę (LECHIA)
53'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Matsui, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski.
53'
Pazio (LECHIA) w polu karnym gości i... tylko aut
54'
Frankowski (LECHIA) podaje do Grzelczaka (LECHIA), ale tego w polu karnym ubiegł rywal. Rzut rożny
55'
Grzelczak (LECHIA) podaje do Buzały (LECHIA), ten mija obrońców, strzela z lewej strony pola karnego na dłuższy słupek, ale ładną interwencją popisał się Kaczmarek (ZAWISZA)
56'
Z trybun "Hej Lechia gol!"
57'
Szybka akcja Lechii, ale frankowski nie ma komu podać, zwalnia i udaje się mu wywalczyć jedynie aut
58'
Buzała (LECHIA) fauluje Hermesa (ZAWISZA), choć napastnik nie zgadza się z decyzją sędziego
59'
Grzelczak (LECHIA) powala wślizgiem Drygasa (ZAWISZA)
60'
Pokaz techniki trenera Probierza, który ładnie przyjął piłkę za linią boczną
61'
Drygas (ZAWISZA) fauluje Wiśniewskiego (LECHIA), będzie dośrodkowanie w pole karne
61'
Ładne dośrodkowanie Wiśniewskiego (LECHIA), Madera (LECHIA) miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale minął się z piłką
62'
Frankowski (LECHIA) próbuje dośrodkować w pole karne, ale zostaje zablokowany i mamy kolejny rzut rożny
63'
Wrzutka Wiśniewskiego (LECHIA) ląduje na głowie zawodnika gości
63'
Faul na Buzale, okazja do strzału z wolnego, z ok. 25. metrów
64'
Wiśniewski (LECHIA) krótko do Grzelczaka (LECHIA), ten dośrodkowuje, ale piłkę wyłapuje Kaczmarek (ZAWISZA)
65'
Żółtą kartką został ukarany Pazio (LECHIA), za faul na Hermesie
66'
Bieniuk (LECHIA) kasuje akcję Zawiszy
66'
Dośrodkowanie Skrzyńskiego (ZAWISZA), Goulon (ZAWISZA) strzela głową, ale nad bramką
67'
Goulon (ZAWISZA) kopnięty przypadkowo przez Pazio (LECHIA), potrzebuje pomocy medycznej
68'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Zyska.
69'
Goulon (ZAWISZA) już na boisku
70'
Frankowski (LECHIA) fauluje Hermesa (ZAWISZA), po pogoni za piłką od prawej do lewej strony boiska
71'
Bieniuk (LECHIA) przerywa akcję Zawiszy
71'
Drygas (ZAWISZA) uderza z bardzo daleka i bardzo niecelnie
72'
Grzelczak (LECHIA) wrzuca idealnie na głowę Buzały (LECHIA), ten strzela, ale prosto w Kaczmarka
73'
Vasconcelos (ZAWISZA) przyjmuje piłkę ręką
74'
Frankowski (LECHIA) na wolne pole do Buzały (LECHIA), niestety spalony
74'
Pazio (LECHIA) zbyt długo czekał z podaniem do Buzały (LECHIA), czym popsuł akcję gospodarzy
75'
Frankowski (LECHIA) mocno w pole karne, ponownie jego podanie zablokowane
76'
Wiśniewski (LECHIA) przegrał walkę o piłkę z Hermesem (ZAWISZA)
77'
Wiśniewski (LECHIA) do Frankowskiego (LECHIA), ten odgrywa Wiśniewskiemu (LECHIA), który podaje płasko w pole karne, prosto w ręce Kaczmarka
79'
Deleu (LECHIA) podaje za mocno do Frankowskiego (LECHIA)
80'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lima, w jego miejsce wchodzi Gevorgyan.
80'
Wiśniewski (LECHIA) zgrywa przed pole karne do Buzały (LECHIA), ten uderza, ale nad bramką
82'
Gavorgyan wkręcił w ziemie Pazio (LECHIA), dośrodkował, na szczęście Wójcicki (ZAWISZA), zamiast strzelać, przyjmował piłkę, a obrońcy Lechii zdążyli z interwencją
83'
Goulon (ZAWISZA) zatrzymuje kontrę Lechii, faulując Frankowskiego (LECHIA)
83'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Goulon, w jego miejsce wchodzi Dudek.
84'
Grzelczak (LECHIA) przyjmuje piłkę przed polem karnym, wchodzi w "16" i strata
85'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buzała, w jego miejsce wchodzi Oualembo.
86'
Kostrzewa (LECHIA) próbował prostopadle podać do Oualembo (LECHIA), ale na drodze piłki stanął piłkarz Zawiszy
88'
Gra przeniosła się na środek boiska
88'
Pazio (LECHIA) popędził lewą stroną, a Kaczmarek (ZAWISZA) zacznie od bramki
89'
Duda fauluje Wiśniewskiego (LECHIA) przy linii środkowej
89'
Grzelczak (LECHIA) ciosem judo powala na ziemię Vasconcelosa (ZAWISZA)
90'
Sędzia dolicza 4 minuty
90+2
Żadna z drużyn nie chce przeprowadzić ostatecznego uderzenia
90+2
Wiśniewski (LECHIA) wywalczył piłkę w polu karym Zawiszy, podał do Grzelczaka (LECHIA), ale ten nie potrafił opanować futbolówki na 11. metrze

Wyniki 8 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
  • Piast Gliwice - Widzew Łódź 3:0 (2:0)
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:2 (1:0)
  • Cracovia - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
  • Zagłębie Lubin - Korona Kielce 2:0 (1:0)
  • Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Opinie (196) ponad 10 zablokowanych

• LECHIA JEST NAPRAWDE CIENKA (6)

• 87 78

• To juz liga mistrzow hahah lecha dno i sto metrow mulu (3)