Ósmy mecz w II lidze bez zwycięstwa!

9 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera

Tak słabego rozgrywek ligowych w wykonaniu piłkarzy Bałtyku nie było od lat. Gdynianie w grupie zachodniej II ligi nie potrafili wygrać żadnego z ośmiu kolejnych meczów i na koncie mają tylko pięć punktów. W piątek na Narodowym Stadionie Rugby zremisowali z GKS Tychy 0:0. Gości trzykrotnie ratowała poprzeczka! Już w środę biało-niebiescy dostaną kolejną szansę na wyrwanie się ze strefy spadkowej w spotkaniu w Wałbrzychu

.

BAŁTYK: Matysiak - Loda, Benkowski, Król (52 Martyniuk), Musuła - Lemanek (71 Noga), Jędryka (58 Ziemak), Dettlaff, Manelski - Wiśniewski, Włodarczyk

GKS: Struski - Odrobiński, Balul, Kopczyk, Łączek - Kupczak, Babiarz, Szczęsny (65 Małkowski), Bizacki, Czupryna (84 Wawoczny) - Malicki (90 Folc).

- To jest drużyna na pierwszą piątkę i nie ukrywam, że są tu ludzie, którzy to powinni uczynić. Myślę, że to kwestia niedalekiego czasu, kiedy ta drużyna "zaskoczy". Najwyższy czas na zwycięstwo - mówił przed meczem Adam Topolski, który po raz czwarty poprowadził Bałtyk.

Co prawda GKS w poprzednim sezonie do końca walczył o awans na zaplecze ekstraklasy, ale też został w tamtych rozgrywkach dwukrotnie pokonany przez Bałtyk po 3:1. To wspomnienie, trenerskie deklaracje w zestawieniu z tym, że tyska drużyna po wakacjach stała się zaledwie II-ligowym średniakiem, pozwalały wierzyć w sukces.

Nic z tego. Gdynianie, w obecności około półtysięcznej widowni, po raz ósmy nie potrafili wygrać! Jak ustalił serwis kibiców Bałtyku tak słabego startu biało-niebiescy nie mieli co najmniej od 40 lat! Nie było nawet powtórki z sezonu 1994/95, kiedy to zespół wygrał po raz pierwszy właśnie za ósmym podejściem.

W meczu z GKS najwięcej szans na zwycięstwo było między 65. a 68. minutą. Wówczas piłka aż trzykrotnie odbijała się od poprzeczki bramki gości. Raz skierował ją w nią nawet jeden z tyskich obrońców, który tak niefortunnie interweniował głową po strzale z rzutu wolnego.

Rywale najlepsze okazje mieli przed przerwą po stałych fragmentach gry. Precyzyjnie piłki na głowy młodych kolegów dośrodkowywał 38-letni Krzysztof Bizacki. W 6. minucie Marcin Matysik obronił strzał Mateusza Kupczaka, a niewiele ponad kwadrans później najwyraźniej przez wzgląd na grą w poprzednim sezonie w... Gdyni, Remigiusz Malicki posłał piłkę tuż obok słupka. Zresztą na pożegnanie napastnik otrzymał oklaski od miejscowej publiczności.

Goście nie przebierali w środkach, aby uzyskać korzystny wynik. Sędzia aż sześciokrotnie karał ich żółtymi kartkami. Na początku drugiej połowy w starciu z bramkarzem GKS poważnie ucierpiał Paweł Król. Kapitan Bałtyku doznał złamania żeber.

Pozostałe mecze 8. kolejki zaplanowane na sobotę:
Chojniczanka - Miedź Legnica 1:1 (1:0), Zagłębie Sosnowiec - Bytovia 0:0, Czarni Żagań - Jarota Jarocin 1:3 (0:2), Nielba Wągrowiec - Górnik Wałbrzych 1:1 (0:0), MKS Kluczbork - Raków Częstochowa 4:2 (0:1), Tur Turek - Chrobry Głogów 0:0, Ruch Zdzieszowice - Calisia Kalisz 1:0 (1:0), Elana Toruń - Energetyk ROW Rybnik 3:2 (1:1).

• Amica gdzie ten awans gdzie te transfery z Lecha??? (1)

co to jest???

• 16 6

• wrażenia z meczu1. wydaje mi się że było spokojnie coś koło 1k kibiców. Byłem pozytywnie zaskoczony frekwencją bo to co oni grają nie da się oglądać.2. pomimo że niby mieliśmy 3 poprzeczki (jedna bo 'strzale' obrońcy Tych) to tak naprawdę grali padakę. Klopsy w obronie, ilość niedokładnych podań zatrważająca, grali tak że czasami wydawało się że unikają piłki bo boją się presji!3. niestety to był mój ostatni mecz na Bałtyku na jakiś czas bo niestety nie będzie mnie w Gdyni przez kilka miesięcy. Jestem pod ogromnym wrażeniem że ludzie chodzą i kibicują bo na tą kopaninę którą prezentują 'piłkarze' SKS-u nie da się patrzeć. STAĆ WAS NA WIĘCEJ!

• 8 3

• konsekwencja Topolskiego zabójcza (2)

najpierw wyrzucił z drużyny Lodę i Ziemakaa teraz obaj grają kto tutaj kogo robi w balona???

• 3 8

• o bałtyczku.... Ty najlepszych kibiców w Polsce masz.....

• 2 5

• zrobił tak bo ciotowate władze i pyra sponsor nie chcieli dać kasy na szybkie wzmocnienia??

pomyśl troche.. Ziemak i Loda słabi, ale lepiej mieć ich w drużynie niż grać 16-latkami którzy nic nie potrafią.

• 3 1

• Górnik Wałbrzych, Sosnowiec i ROW (2)

czekamy na komplety punktów

• 5 13

• Ty nie czekaj tylko sie odpalaj do Stróży.