Trefl przed trzecim starciem z Czarnymi

30 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

W zeszłym sezonie Yemi Gadri-Nicholson był jednym z liderów Czarnych. W obecnych rozgrywkach, w dwóch meczach przeciwko byłej drużynie zdobył 21 pkt i 15 zbiórek. W zeszłym sezonie Yemi Gadri-Nicholson był jednym z liderów Czarnych. W obecnych rozgrywkach, w dwóch meczach przeciwko byłej drużynie zdobył 21 pkt i 15 zbiórek.

Już trzeci raz w tym sezonie Trefl zmierzy się z Energą Czarnymi Słupsk. Dwa poprzednie mecze w ramach Pucharu Polski skończyły się porażkami sopocian. Czy w tym przypadku sprawdzi się powiedzenie do trzech razy sztuka? Przekonamy się w niedzielę. A starcie zapowiada się emocjonująco, gdyż Trefl w tym sezonie w lidze, w każdym spotkaniu poza domem, grał dogrywkę. Początek meczu w Słupsku o godz. 20.

1 grudnia 2013, godz. 20:00
Energa Czarni Słupsk

69% 295 typowań Energa Czarni Słupsk
1% 4 typowania REMIS
30% 129 typowań TREFL Sopot

Wyjazdowe spotkanie z Czarnymi będzie ostatnim meczem Trefla poza domem w pierwszej rundzie Tauron Basket Ligi. Ze względu na halowe mistrzostwa świata, które zamkną Ergo Arenę od połowy stycznia do połowy marca, sopocianie aż 8 z 11 meczów pierwszej części sezonu rozgrywają we własnych obiektach (piątkowy mecz z Rosą Radom odbędzie się w Hali 100-lecia).

MISTRZOSTWA ŚWIATA ZAMKNĄ ERGO ARENĘ NA DWA MIESIĄCE

W dwóch poprzednich ligowych starciach poza domem sopocianie pokazali się z bardzo dobrej strony. Mało tego, przynosiły one dogrywki. W Zielonej Górze Trefl uległ Stelmetowi 88:90, we Włocławku pokonał po dodatkowym czasie gry Anwil 90:80.

Do tego wciąż w dobrej kondycji jest ofensywa Trefla. Łatwość, z jaką żółto-czarni dochodzą do pozycji rzutowych sprawia, że są najskuteczniejszym zespołem TBL. Średnio w meczu zdobywają 91 pkt. Drugi w tej klasyfikacji Stelmet jest o niemal 7 punktów gorszy. Jedyne, co wciąż można zarzucić graczom Dariusa Maskoliunasa, to brak odpowiedniej koncentracji przez całe spotkanie. Ostatnio żółto-czarni pokazali to w starciu z Kotwicą Kołobrzeg, którą mogli zmiażdżyć różnicą ok. 40 pkt, a skończyło się na 22 pkt.

- Zaczęliśmy mecz od bardzo mocnej obrony i dlatego w pierwszej połowie straciliśmy tylko 26 pkt. Dzięki niej zdobyliśmy także dużo łatwych punktów. Po zmianie stron nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani, a nasza gra w drugiej połowie na pewno nie zachwycała. Na przyszłość powinniśmy się wzorować na pierwszej odsłonie z meczu z Kotwicą - uważa koszykarz żółto-czarnych Michał Michalak.

W meczu z Czarnymi nie będzie można pozwolić sobie na chwilę dekoncentracji. Trefl przekonał się o tym boleśnie w Pucharze Polski, gdy dwukrotnie uległ ekipie Andreja Urlepa i odpadł z rywalizacji. W Ergo Arenie przegrał 69:77, a w Słupsku 66:72. Za każdym razem wypadał tragicznie w jednej kwarcie, a to rzutowało na wynik.

SOPOCIANIE PRZEGRALI DWUMECZ Z ENERGĄ

- Wydaje mi się, że każdy z nas musi się uderzyć w pierś i powiedzieć sobie, że nie pozwoli się pokonać po raz trzeci tej samej drużynie w meczu o punkty. Jeśli to zrozumiemy i zbudujemy odpowiednią chęć przerwania tej serii, to zagramy z maksymalnym poświęceniem i do upadłego będziemy walczyć o wygraną. Wtedy będziemy w stanie zwyciężyć w Słupsku - mówi dla oficjalnej strony klubu Adam Waczyński.

Czarni w dwóch starciach z Treflem pokazali, że są drużyną wszechstronną. W pierwszym bardzo dobrze funkcjonowała ich strefa podkoszowa z Garrettem Stutzem na czele. W rewanżu, jak przyznał Waczyński, wszystkich zaskoczył rozgrywający Jordan Hulls. Jeśli jednak sopocianom uda się utrzymać koncentrację przez całe spotkanie, to na pewno będą w stanie przywieźć w niedzielną noc do Trójmiasta zwycięstwo.

Wyniki 7 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Rosa Radom 84:78 (22:22, 15:16, 22:25, 25:15)
  • TREFL SOPOT - Kotwica Kołobrzeg 102:80 (29:17, 35:9, 27:28, 11:26)
  • AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 97:72 (27:23, 26:16, 19:16, 25:17)
  • Anwil Włocławek - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 81:69 (26:15, 21:16, 17:15, 17:23)
  • PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 85:81 (24:21, 24:19, 15:22, 22:19)
  • Śląsk Wrocław - Stelmet Zielona Góra 74:82 (20:22, 19:23, 17:21, 18:16)

Opinie (9)

• TREFL SOPOT! (1)

Wiadomo,ze jedziemy zeby wygrac ale nie zapominamy,ze to bardzo niewygodny rywal i gorący teren gdzie kibice miejscowi dopinguja non stop.Trefl sie nie polozy i mysle,ze pokaze klase na trudnym terenie i wygra to spotkanie.Do boju TREFL SOPOT!!!!

• 16 3

• Czarni

a ja sądzę, że Czarni "klepną" Trefla bez większego problemu. Heja Czarni !!

• 2 10

• HEJ TREFL!!!

Jedziemy do Słupska po dwa punkty!

• 11 0

• (1)

Za relację w necie znowu będzie trzeba zapłacić i nic nie będzie widać?

• 3 1

• masz ralacje w TV

• 4 0

• Pacek the best

Mecz na żywa w TV Polsat Sport News
    Kibicuje naszym ale to będzie duży sukces jak przywiozą punkty ze Słupska. Czarni to w tym sezonie murowany kandydat na pudło.
    ps. Brawo dla drużyny zza miedzy w ostatnich meczach pokazują charakter. Szkoda, że nie jest tak jak kiedyś 1 silna drużyna w trójmieście, ale tak jest jak brudne łapy zakompleksionych prezydentów miast mieszają się do sportu.