Ostatnie pięć minut należało do mistrzyń

16 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Thomas Orneborg nie poprowadził gdynianek do przełamania lubińskiego kompleksu. Vistal Łączpol przegrał z Zagłębiem po raz jedenasty w dwunastym meczu ligowym! Thomas Orneborg nie poprowadził gdynianek do przełamania lubińskiego kompleksu. Vistal Łączpol przegrał z Zagłębiem po raz jedenasty w dwunastym meczu ligowym!

Niestety, dobiegła końca zwycięska passa piłkarek ręcznych Vistalu Łączpolu w PGNiG Superlidze. Gdynianki przez większość meczu na szczycie 9. kolejki z mistrzyniami Polski prowadziły, ale ostatecznie zeszły z własnego parkietu pokonane 22:24 (13:12). Już w sobotę podopieczne Thomasa Orneborga czeka nie mniej trudne zadanie niż dzisiejsza potyczka z KGHM Metrco Zagłębiem Lubin, gdyż zmierzą się na wyjeździe z SPR Lublin

Mikszto, Własenko - Głowińska 2, Duran 1, Jędrzejczyk 1, Koniuszaniec 2, Królikowska 1, Kulwińska, Lipska, Mateescu 2, Siódmiak 5, Sulżycka 3, Szwed 4, Andrzejewska 1
Sędziowie: Budziosz (Chęciny), Olesiński (Kielce)
Widzów: 1500
Maliczkiewicz, Ćwirko - Bader 2, Byzdra 2, Jelić 3, Jochymek, Obrusiewicz 6, Piekarz, Pielesz 3, Semeniuk-Olchawa 4, Załęczna 4, Ziółkowska, Pałgan

Vistal Łączpol wpisał do protokołu 16 zawodniczek. Niestety, dolegliwości nadgarstka nie pozwalają na występ Białek. Gdyby zaszła taka potrzeba to zmienniczką na kole Kulwińskiej (Vistal) będzie Lipska (Vistal). Urszula przychodziła do Gdyni jako rozgrywająca, potem została przestawiona na skrzydło, a teraz uczy się nowej pozycji
w lubińskiej drużynie wiele zawodniczek w przeszłości związanych z pomorskimi klubami. Orzeszka (Zagłębie) jest wychowanką AKS Gdynia, potem grała również w AZS AWFiS Gdańsk, w akademickich występowała także Ciepłowska (Zagłębie), a kierownikiem drużyny jest Pociecha, również eksgdańska szczypiornistka. Ponadto Pałgan (Zagłębie) występowała w Starcie Elbląg
z uwagi na transmisję telewizyjną i konieczność wbicia się w "ramówkę" mecz rozpocznie się z pięciominutowym opóźnieniem, ponadto przerwa zostanie wydłużona do 15 minut
nerwowo jest przy stoliku, nie można przyjąć protokołu do gry, gdyż wśród przedstawicieli zabezpieczenia medycznego brakuje osoby uprawnionej do postawienia... pieczątki
ostatecznie zweryfikowano uprawnienia lekarskie osoby, które będzie sprawować opiekę medyczną podczas dzisiejszego meczu, choć pieczątka się nie znalazła
rozpoczyna się prezentacja, zawodniczki pojedynczo wbiegają na parkiet, jako pierwsze przyjezdne
najwyższa frekwencja w Gdyni w tym sezonie, na widowni ponad tysiąc osób
1'
mecz rozpoczęło Zagłębie, przyjezdne grają w czarnych strojach, gospodynie na czerwono-czarno
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE). Goście potrzebowały 28 sekund na skonstruowanie inauguracyjnej akcji
1'
upomnienie dla Obrusiewicz (Zagłębie), która faulowała Siódmiak (Vistal)
2'
Szwed (Vistal) posłała piłkę w poprzeczkę
3'
"Nasz Łączpol musi panować" - skandują przedstawiciele gdyńskiego klubu kibica
3'
upomnienie dla Byzdry (Zagłębie), która faulowała Szwed (Vistal)
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL).
4'
udane interwencje obu bramkarek
4'
Semeniuk (Zagłębie) -Olchawa (Zagłębie) trafiła piłką w poprzeczkę
5'
[2:1] Bramkę zdobywa Głowińska (VISTAL) po szybkiej kontrze, pierwsze prowadzenie gospodyń
6'
[3:1] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL).
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE).
6'
delegat ZPRP Tarczykowski napomina jednego z fotoreporterów, który niemal położył się na bocznej siatce bramki Zagłębia
7'
[3:3] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE).
8'
Maliczkiewicz (Zagłębie) odbiła piłkę po rzucie Szwed (Vistal), kłopoty gdynianek w ataku pozycyjnym
9'
Kulwińska (Vistal) przerwała kontrę lubinianek
10'
[4:3] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL), to drugie trafienie gdyńskiej rozgrywającej
10'
przerwa w grze, awaria tablicy świetlnej, na niej nadal wynik 3:3
służby techniczne hali pracują przy naprawie aparatury, zawodniczki cały czas na parkiecie
10'
wznowione grę, ale szybko trzeba było ją przerwać, bo czas "szedł" do dołu niczym w koszykówce, gdy w ręcznej sekundy są dodawane, kolejna przerwa
10'
gramy dalej, teraz jest już wszystko w porządku z aparaturą
10'
[4:4] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE).
11'
[5:4] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL), która choć jest skrzydłową zdobyła bramkę niczym rozgrywająca po wbiegnięciu do drugiej linii, z wyskoku
11'
dobra interwencja Mikszto (Vistal)
12'
dobra gra w obronie lubinianek, kilka bloków, a następnie niedobre podanie do koła do Kulwińskiej (Vistal) i strata piłki przez gospodynie
12'
[5:5] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) po szybkiej kontrze
13'
[5:6] Bramkę zdobywa Semeniuk -Olchawa (ZAGŁĘBIE) po kolejnej kontrze, którą poprzedziła strata gospodyń
13'
"Walczyć Łączpol, walczyć" z trybun, ale kolejny nieudany rzut miejscowych
14'
upomnienie dla Semeniuk (Zagłębie) -Olchawy (Zagłębie) po faulu na Głowińskiej (Vistal), kolejny tego typu faul będzie już skutkował wykluczeniem w zespole Zagłębia, bo były już trzy upomnienia
16'
[6:6] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL), która w ataku pozycyjnym jest dzisiaj nie do zatrzymania
16'
pierwsza zmiana w gdyńskiej drużynie, na rozegranie za Głowińską (Vistal) weszła Rumunka Mateescu (Vistal)
17'
Szwed (Vistal) rzuciła w poprzeczkę, ale była faulowana przy rzucie przez Jochymek (Zagłębie) i będzie karny dla Vistalu Łączpolu
17'
[7:6] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL), która z karnego pokonała rezerwową bramkarkę przyjezdnych Ćwirko
18'
karny dla lubinianek, gdyż Siódmiak (Vistal) już w kole zatrzymała Pielesz (Zagłębie)
19'
[7:7] Bramkę zdobywa Semeniuk -Olchawa (ZAGŁĘBIE) z karnego, która pokonała rezerwową bramkarkę miejscowych Własenko
20'
upomnienie dla Siódmiak (Vistal) za faul na Pielesz (Zagłębie)
20'
[8:7] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL), to już jej czwarte trafienie, tym razem gdynianki zaszkoczyły rywalki po szybko wykonanym wolnym, do Karoliny podawała Kulwińska , która dzisiaj gra w nowej... fryzurze
21'
[9:7] Bramkę zdobywa Siódmiak (VISTAL). Tym razem asystowała Duran , która chwilę wcześniej weszła do gry
czas
22'
Przerwa dla trener Karkut. Szkoleniowiec mistrzyń Polski zareagowała, gdy jej podopieczne po raz pierwszy tego dnia przegrywają różnicą dwóch bramek
22'
[9:8] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
22'
zmiany w ataku Vistalu, na kole Lipska (Vistal), w drugiej linii Duran (Vistal) tym razem za Siódmiak (Vistal)
23'
[10:8] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL).
24'
[11:8] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL) po szybkiej kontrze i podaniu Mateescu
24'
Mikszto (Vistal) broni rzut Semeniuk (Zagłębie) -Olchawy (Zagłębie) z biodra, Zagłębiu zaczyna się spieszyć i stąd akcje przyjezdnych są niedokładne, warto to wykorzystać
wykluczenie
25'
Załęczna (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
25'
Maliczkiewicz (Zagłębie) obroniła rzut Duran (Vistal)
26'
sędziowie sygnalizują pasywną grę przyjezdnych, a te gubią piłkę
26'
[12:8] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL) po szybkiej kontrze i podaniu od Mikszto
27'
Mikszto (Vistal) interweniowała jak bramkarz piłkarski, Patrycja wyciągnęła się jak długa i wypchnęła poza słupek piłkę po rzucie Obrusiewicz (Zagłębie)
27'
Ćwirko (Zagłębie), która weszła do lubińskiej bramki popisuje się również udaną paradą, ale nadal grają gdynianki
27'
lubianki już w komplecie i strata gdynianek
wykluczenie
28'
Koniuszaniec (VISTAL) ukarana dwuminutową karą, bo faulem przerwała kontrę Semeniuk -Olchawy
28'
[12:9] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) w liczebnej przewadze gości
29'
[12:10] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE) po kontrze
czas
29'
Przerwa dla trenera Orneborga, przewaga szybko topnienie, a jeszcze 56 sekund gdynianki grać będą w osłabieniu
29'
[13:10] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL), 19-letnia rozgrywająca, która weszła z ławki trafia w osłabieniu liczebnym
30'
karny dla Zagłębia na 45 sekund przed końcem pierwszej połowy
30'
[13:11] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE), która z karnego pokonała Mikszto
30'
gdynianki w komplecie
30'
rzut Andrzejewskiej (Vistal) w poprzeczkę, piłka odbiła się jeszcze od parkietu, ale wyszła w pole
30'
[13:12] Bramkę zdobywa Bader (ZAGŁĘBIE) po szybkiej kontrze
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Gospodynie prowadzą jedną bramką. To trochę mało, jeśli przypomnimy, że w 26. minucie było już 12:8 dla Vistalu Łączpolu
Najskuteczniejsze zawodniczki do przerwy to Siódmiak (Vistal) (5 bramek) i Załęczna (Zagłębie) (3)
w przerwie kibice tradycyjnie biorą udział w konkursach wiedzy o piłce ręcznej i Vistalu Łączpolu, a niektórzy mogą rzucić też karne na bramkę, w której stroi klubowa maskotka - mewa
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal Łączpol
31'
rzut Siódmiak (Vistal) tym razem w słupek, ale można atakować dalej, bo piłkę przechwyciła Głowińska (Vistal)
31'
na drugą połowę do bramki gospodyń weszła Własenko (Vistal)
wykluczenie
32'
Obrusiewicz (VISTAL) ukarana dwuminutową karą po faulu na Głowińskiej , Monika leży na parkiecie, potrzebuje pomocy masażysty
32'
Głowińska (Vistal) może kontynuować grę
32'
zmiany na obu gdyńskich skrzydłach, w drugiej połowie grają Królikowska (Vistal) i Jędrzejczyk (Vistal)
33'
pierwsza udana interwencja Własenko (Vistal), Marina broni rzut Byzdry (Zagłębie)
33'
[14:12] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL).
34'
"go, go - poganiał podopieczne trener Orneborg, gdy przechwyciły kolejną piłkę, ale Jędrzejczyk (Vistal) przegrała po jedynek sam na sam z Ćwirko (Zagłębie)
34'
Zagłębie w komplecie
35'
Głowińska (Vistal) zablokowała rzut Semeniuk (Zagłębie) -Olchawy (Zagłębie)
36'
długo rozgrywały tę akcję gdynianki, ale zakończył ją rzut nad poprzeczką Szwed (Vistal)
37'
karny dla Zagłębia po faulu na Jelić (Zagłębie)
37'
[14:13] Bramkę zdobywa Semeniuk -Olchawa (ZAGŁĘBIE) z karnego
38'
Ćwirko (Zagłębie) broni rzut Głowińskiej (Vistal)
wykluczenie
39'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą.
39'
[14:14] Bramkę zdobywa Byzdra (ZAGŁĘBIE) po rzucie z biodra
40'
[15:14] Bramkę zdobywa Jędrzejczyk (VISTAL) z lewego skrzydła
41'
koniec kary w drużynie Zagłębia
41'
Szwed (Vistal) zablokowała rzut Pielesz (Zagłębie)
43'
sygnalizowana pasywność w ataku gdynianek, wymuszony rzut w blok rywalek
43'
[15:15] Bramkę zdobywa Załęczna (ZAGŁĘBIE), która przebiegła z piłką całe boisko po przecięciu podania Duran w obronie
czas
44'
czas dla trenera Orneborga. Duński szkoleniowiec gdynianek widzi, że jego podopieczne mają coraz większe kłopoty w ofensywie, przez blisko 14 minut po przerwie zdobyły tylko dwie bramki!
wykluczenie
44'
Pałgan (ZAGŁĘBIE) ukarana po raz drugi tego dnia dwuminutową karą, trzecie wykluczenie będzie równoznaczne z czerwoną kartką
44'
[16:15] Bramkę zdobywa Królikowska (VISTAL).
44'
na trybunach skandowanie "Króliczek, Króliczek" na cześć 19-letniej skrzydłowej gdynianek, która przed chwilą zdobyła bramkę
45'
[16:16] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) w liczebnym osłabieniu
46'
[17:16] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL), która chwilę wcześniej wróciła na parkiet
46'
47'
Obrusiewicz (Zagłębie) rzuciła w słupek
47'
[18:16] Bramkę zdobywa Duran (VISTAL) po indywidualnej akcji
48'
[18:17] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
48'
rzut Siódmiak (Vistal) w słupek
48'
[18:18] Bramkę zdobywa Pielesz (ZAGŁĘBIE).
wykluczenie
48'
Duran (VISTAL) ukarana dwuminutową karą, która faulowała przy rzucie Pielesz
49'
[19:18] Bramkę w osłabieniu zdobywa Głowińska (VISTAL), która zaskoczyła rywalki wbiegnięciem na koło
49'
Własenko (Vistal) broni rzut Piekarz (Zagłębie)
50'
[19:19] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE), to jej czwarte trafienie
50'
koniec kary w Vistalu Łączpolu
wykluczenie
51'
Jelić (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą po faulu na Kulwińskiej
51'
[20:19] Bramkę zdobywa Szwed (VISTAL) po indywidualnej akcji
wykluczenie
52'
Kulwińskiej (VISTAL) ukarana dwuminutową karą, po raz pierwszy w tym meczu obie drużyny grają w osłabieniu równocześnie
52'
[20:20] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE).
53'
[21:20] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL).
53'
Zagłębie w pełnym składzie
53'
[21:21] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE), która wróciła kilka sekund temu z ławki kar
54'
"Dziewczyny tylko zwycięstwo" - skandują kibice
54'
błąd kroków Szwed (Vistal)
54'
Vistal Łączpol w pełnym składzie
55'
Własenko (Vistal) broni rzut Załęcznej (Zagłębie), ale piłka wypada na aut, a zatem atakować będzie Zagłębie
55'
[21:22] Bramkę zdobywa Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE), to pierwsze prowadzenie przyjezdnych w drugiej połowie, a zarazem szóste trafienie rozgrywającej lubinianek
56'
zmiana w gdyńskiej bramce, między słupki wraca Mikszto (Vistal)
56'
strata gdynianek w ataku
57'
Mikszto (Vistal) obroniła rzut Pielesz (Zagłębie)
58'
Siódmiak (Vistal) wywalczyła rzut karny
58'
[22:22] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL) z karnego
czas
58'
czas dla trener Karkut, do końca meczu 2 minuty i 27 sekund
59'
[22:23] Bramkę zdobywa Semeniuk -Olchawa (ZAGŁĘBIE), która złapała piłkę odbitą od bloku po rzucie Obrusiewicz i skierowała ją do siatki, szkoda, bo lubinianki były w niedoczasie
czas
59'
trener Orneborg wykorzystuje ostatni przysługujący mu czas, do końca meczu 69 sekund
59'
Szwed (Vistal) zgubiła piłkę
60'
60 sekund dla Zagłębia na rozegranie ostatniej akcji
60'
[22:24] Bramkę zdobywa Jelić (ZAGŁĘBIE) na 28 sekund przed końcem
wykluczenie
60'
Obrusiewicz (ZAGŁĘBIE) ukarana dwuminutową karą po raz drugi w tym meczu
60'

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
Finepharm Polkowice - Piotrcovia 21:31 (10:13), Pogoń Baltica Szczecin - KSS Kielce 22:35 (14:15), KU AZS Politechnika Koszalińska - KPR Jelenia Góra 35:25 (17:10), Ruch Chorzów - Start Elbląg 34:29 (22:15), SPR Lublin - AZS AWF Gardinia Wrocław 34:22 (16:12).

Opinie (72) 5 zablokowanych

• Przegrana (1)

SPR Lublin - Vistal Łączpol Gdynia- 35:32 (17:21), do 54minuty remis 31-31.

• 0 0

• Większość meczu to Vistal prowadził

• 0 0

• kurNa mać

Znowu mecz przegrany na własne życzenie.

• 0 0

• http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35644,10672084,W_hicie_kolejki_SPR_zagra_z_Vistalem_Laczpolem.htmlCytat:Trener Edward Jankowski uważa, że tamtego meczu gdynianki wcale przegrać nie musiały. - Trener Vistalu to młody, niedoświadczony jeszcze szkoleniowiec i trochę przegrał tamten mecz swojej drużynie - uważa opiekun SPR. Więcej...

• 3 1

• nie oto chodzi (1)

Nie chodzi o to by się dobrze oglądało tylko by zaczęły wygrywać z najlepszymi, nie po to mają największy budżet w lidze by ciągle być na 3 miejscu. Zobaczymy jutro jak pójdzie, może się mylę ale moim zdaniem zespołowi brakuje pomysłu na boisku jak grać w razie agresywnej obrony. Nie mówiąc już o graniu w przewadze, to odwieczny nasz problem, zamiast grać szeroko, jak zagłębie to pchają się środkiem jedna z drugą (K.SZ., K.D) nie oto chodzi. Ponadto zgadzam się z opinią że Kaśka duran nie prezentuje takiej formy jak choćby za czasów SPR tutaj jest cieniem zawodnika, oczywiście od czasu do czasu pokaże swoje możliwości ale przecież ma grać w miarę równo w każdym meczu a nie z cieniasami... a Trener tylko przeżywa i załamuje ręce należy coś zrobić a nie tylko gadać z sędziami i narzekać jak nie idzie środkiem gramy bokami lub z kołem lub na odwrót powinny mieć różne zagrywki taktyczne jakąś myśl przewodnią o tu niestety tego nie widać, jaką to jurek musi mieć satysfakcję a przecież nie o to chodziło. Mimo wszystko wierzę w zespół i mam nadzieję że w zasadniczej części rozgrywek dojdą do finału a potem to już zobaczymy :-)

• 10 2

• Dziewczyny walczcie nie dajcie nikomu satysfakcji, a przede wszystkim tym co mówili że stać Was tylko na brąz, do boju ,już nie wiem jak mam Was zagrzewać do walki,ja uważam że stać ten zespół na złoto, tylko musicie w to uwierzyć.

• 3 5

• (16)

Szkoda.W grze wstępnej lepsze były nasze dziewczyny,ale ... osiągnęły przyjezdne.I pewnie znowu będzie najniższy szczebelek na podium.

• 9 7

• (13)

nie zgodzę się możemy się odbić jeszcze jest druga kolejka i play-of wieże że dziewczyną się uda

• 2 5

• (11)

taaa... wieże to fszachah

• 1 3

• anty debile na trojmiasto.pl (10)

A Wy może nigdy błędów nie popełniacie co? mistrzowie polonistyki... Nie ma to jak wykazać się inteligencją komentując w ten sposób. Wiecznie niezadowoleni frustraci na tym portalu się wpisują, nic nigdy się nie podoba, żal mi was wszystkich anonimy...