Ostatnie wyjazdowe punkty zdobyte w Toruniu

Krzysztof Klinkosz
2 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

W ostatnim spotkaniu wyjazdowym w sezonie zasadniczym hokeiści Energi Stoczniowca wygrali pewnie w Toruniu 7:3 (2:0, 3:1, 2:2). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Tor-Toru. Mecze z TKH Nestę wybitnie w tych rozgrywkach służyły gdańszczanom, gdyż wygrali siedem z ośmiu spotkań z tym rywalem. W najbliższy piątek i niedzielę ostatnie mecze przed play-off podopieczni Andrzeja Słowakiewicza rozegrają w "Olivii"

.

0:1 B.Wróbel as. Skutchan, Rzeszutko (5.58 w przewadze)
0:2 M.Wróbel as. Chmielewski (16.43 w przewadze)
0:3 Jankowski as. Skutchan (28.05)
0:4 Chmielewski (29.13)
1:4 Bomastek as. Kubat (29.21)
1:5 Skutchan as. Kostecki, Rzeszutko (38.25)
1:6 Vitek as. Chmielewski (44.15)
2:6 Marmurowicz as. Buril (45.31)
3:6 Buril as. Marmurowicz, Kuchnicki (48.37 w przewadze)
3:7 Vitek as. M.Wróbel (50.54)

TKH NESTA: Stepokura, Chrzanowski - Kubat, Lidtke - Buril, Talaga - Pietras, Porębski - Gimiński; Bomastek - Bomba - Dołęga, Minge - Kuchnicki - Marmurowicz, Chyliński - Winiarski - Wieczorek oraz Kalinowski.

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny, B.Wróbel - Kostecki, Skrzypkowski - Mat.Rompkowski, Smeja - Benasiewicz, Mac.Rompkowski - Maciejewski, Steber - Rzeszutko - Skutchan, Furo - Ziółkowski - Jankowski, Vitek - M.Wróbel - Chmielewski, Strużyk - Kabat - Wróblewski.

Gdańszczanie mieli więcej z gry w pierwszej tercji i co bardziej cieszy wykorzystywali okresy gry w przewadze. W 6 minucie, kiedy na ławce kar siedział Vladimir Buril gdańszczanie zaatakowali pierwszą piątką. Bartłomiej Wróbel otrzymał krążek na środku tercji, na wprost bramki, uderzył silnie i było 1:0.

Trzy minuty później mogło być 2:0. Swojej szansy nie wykorzystał jednak Jan Steber który wyjechał sam na sam z bramkarzem toruńskim. We wtorek dostępu do bramki TKH broni wychowanek Stoczniowca Bartosz Stepokura.

Za chwilę najlepszą swoją sytaację zmarnowali gospodarze. Przemysław Odrobny miał nieco problemów ze złapaniem krążka, który go minął, do dobitki ruszył Jarosław Dołęga ale gdański bramkarz w ostatniej chwili zdołał odbić gumę parkanem.

Kolejna kara dla ekipy toruńskiej zakończyła się bramka strzeloną przez "Stoczniowców" w 17 minucie meczu gdańszczanie ostrzeliwali bramkę TKH, strzelali m.in. Milan Furo, Aron Chmielewski, jednak sztuka pokonania Stepokury powiodła się dopiero Markowi Wróblowi, który również trafił do siatki na raty, za drugą próbą podnosząc nieco krążek nad lodem.

21' Rozpoczynamy drugą tercję

23' Spotkanie w pierwszych minutach drugiej tercji jest raczej wyrównane, gdańszczanie częściej są w tercji gospodarzy, ale akcje nie są składne.

24' Odrobny znów opałach, po strzale Bomastka odbija krążek, w ostatniej chwili wyręczają go obrońcy.

25' Kara dla Energi Stoczniowca, siada Skutchan.

27' Torunianie w przewadze wjeżdżają do tercji gdańskiej, jednak tak klarownej sytuacji jak w 24 min. nie stwarzają.

29' Tuż po powrocie na lodowisko Roman Skutchan bierze udział a akcji ofensywnej gdańszczan strzela na bramkę gospodarzy, Stepokura odbija na kij Wojciecha Jankowskiego a ten w odsłoniętą część bramki strzela na 3:0.

30' Nieco ponad minutę kibice gdańscy, których tradycyjnie na Tor-Torze słychać lepiej od fanów gospodarzy, czekali na kolejna bramkę. Na 4:0 podwyższył Aron Chmielewski oddając strzał jeszcze z tercji neutralnej w długi róg bramki TKH.

30' Zirytowany trener gospodarzy bierze czas.

30' Czas poskutkował ,8 sekund po bramce na 4:0 dla "Stoczni" jest 4:1 a Odrobnego pokonał Przemysław Bomastek

31' Strata bramki zadziałała mobilizująco na gości, jednak m.in. Tomasz Ziółkowski nie wykorzystał doskonałej okazji sam na sam.

32' Adrian Pietras z furią atakuje Josefa Vitka, usiłuje wywołać bójkę i siada na ławce kar w sumie na 14 minut.

33' Mecz stał się coraz szybszy i ciekawszy atakują gdańszczanie, ale dłużni nie pozostają gospodarze, raz po raz zatrudniani są bramkarze.

34' Arkadiusz Marmurowicz uderza w słupek bramki gdańskiej.

36' Mecz na kilka minut wyrównał się, jednak gdańszczanie jeszcze bardziej pdkręcili tempo i nie wytrzymali tego juz gospodarze, znów rozpoczęło się "przesiadywanie" w tercji TKH.

39' Gdańszczanie strzelają kolejnego gola, Skutchan strzelił z daleka, spod niebieskiej, lekko, technicznie i zasłonięty Stepokura nie miał nic do powiedzenia.

40' Tylko Ziółkowski wie dlaczego z 1 metra nie trafił do pustej bramki.

41' Rozpoczynamy trzecią tercję, w bramce TKH za Stepokurę - Plaskiewicz.

42' Na bramkę Odrobnego strzela Marmurowicz ale gdański bramkarz odbija krążek.

43' Strzał z dystansu Kosteckiego odbity przez obrońców.

44' Kontra gospodarzy powstrzymana przez Odrobnego, który uratował sytuacje dalekim wyjazdem z bramki.

45' Gdańszczanie przejęli krążek i strzelili na 6:1. Chmielewski pognał z krążkiem pod bramkę tam odegrał z lewej strony przed bramke do Vitka a Czech pod Plaskiewiczem umieścił krązek w bramce.

46' Gospodarze zmniejszają nieco dystans Arkadiusz Marmurowicz strzałem z nadgarstka w okienko przy "krótkim słupku" pokonuje Odrobnego.

47' Kara dla Energi Stoczniowca siada Rzeszutko.

48' Talaga z okolic bulika strzela na bramkę gdańską krążej grzęźnie w parkanach Odrobnego.

49' TKH wykorzystuje liczebna przewagę. Torunianie zamykają gości w ich tercji krążek wędruje na niebieską linię do Burila a ten silnym strzałem pokonuje Odrobnego.

51' Kolejna bramka dla gdańszczan, akcję zainicjował Chmielewski odegrał krążek przed bramkę. Wydawało się że z akcji nic nie będzie, krążek wyłuskał jednak Vitek, odjechał od bramki i niemal z "zerowego kąta" strzelił na 7:3 dla Energi Stoczniowca.

53' Gdańszczanie znów w pełni kontrolują grę, wypróbowują różne warianty rozgrywania akcji ofensywnych.

55' Szansa przed gospodarzami, jednak toruńscy zawodnicy nie wykorzystują jej.

58' Po błędzie gdańskiej obrony znów tylko do siebie mogą miec pretensje napastnicy TKH.

59' Marmurowicz przegrywa pojedynek sam na sam z Odrobnym. Gdański bramkarz do "wyczekał" napastnika gospodarzy i obronił parkanem.

60' Koniec meczu TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec 3:7.

Tabela wprowadzona: 2010-02-03
Pozostałe wyniki 45 kolejki PLH: Grupa A - Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie Zdrój 4:1 (1:0, 2:0, 1:1), ComArch Cracovia - GKS Tychy 5:1 (1:0, 3:1, 1:0), Wojas Podhale Noawy Targ - Akuna Naprzód Janów 5:1 (0:1, 4:0, 1:0), Grupa B - Aksam Unia Oświecim - KTH Krynica Zdrój 7:0 (1:0, 2:0, 4:0).

Opinie (39) ponad 10 zablokowanych

• Stocznia - tylko zwycięstwo! (1)

• 27 1

• STOCZNIOWIEC TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!

• 11 1

• A MY SWOJE !!!!!! (4)

ARTUR ZJEDŹ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 5 1

• ARTUR KOSTECKI TO NASZA DUMA I SŁAWA !!

• 10 15

• najważniejsze, że wygrali...

tylko to się liczy ;)

• 19 1

• Gratulacje! Ale w piatek będziecie musieli dać z siebie więcej - będzie dobrze:-)
    Ja wierzę! :-)

• 19 2

• i co frajerzy, boli że Artur zaliczył asystę? (2)

takiemu jednemu i drugiemu kretynowi nigdy nie dogodzisz, Artur nie strzeli źle, Artur strzeli też źle..

• 16 16

• zaliczyl asyste?? faktycznie, zostawil krazek Romanowi w swojej tercji, ten pojechal przez caly lod i strzelil, asysta na miare Artura...

• 7 1

• asyste? zostawil krazek Skutchanowi w swojej tercji, ten przejechal caly lod i strzelil gola, faktycznie asysta na miare gwiazdy Asrtura...az mi stanal...

• 4 2

• Soliński & Odrobny? (2)

Dlaczego od kilku meczy gra tylko Odrobny? Nie powinni grać na zmianę? Sloliński ma kontuzję ?

• 4 3

• Dlaczego i dlaczego,nie nie powinni grac na zmiane na zmiane jezdzi winda w falowcu,Dudek tez grzeje lawe i chyba jest 3 wiec nie pisz dlaczego........bo jest to smutne ubieraj sie i dawaj na lodowisko

• 3 1

• nie

ma tak "zapobiegliwego"tatusia dlatego siedzi a ten mistrz bramki od siedmiu bolesci ciagle wkurza