Oualembo zadebiutował w drugim zespole Lechii

21 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Dwie bramki Patryka Tuszyńskiego dały Lechii zwycięstwo w Drawsku Pomorskim. Dwie bramki Patryka Tuszyńskiego dały Lechii zwycięstwo w Drawsku Pomorskim.

Rezerwy Arki Gdynia wygrały po raz pierwszy od trzech spotkań pokonując 1:0 (0:0) Cartusię. Z kolei drugi zespół Lechii Gdańsk do dziesięciu przedłużył passę spotkań bez porażki w III lidze pokonując na wyjeździe Drawę Drawsko Pomorskie 3:1 (1:1). Dwie bramki zdobył Patryk Tuszyński, a w biało-zielonych barwach zadebiutował obrońca Christopher Oualembo. W Gdańsku Polonia zremisowała z zespołem wicelidera III ligi, Gwardią Koszalin 1:1 (0:1).

Arka II Gdynia - Cartusia Kartuzy 1:0 (0:0)
Bramka: Słowiński 65

ARKA II: Szlaga - Sulewski, R.Robakowski, Haberka, Dettlaff - Jędrzejowski (70 Patok), Czoska (70 Kwaśnik), Ziętarski, Brzuzy (60 Wojowski) - Formella (80 Róg), Słowiński.

Podopieczni Roberta Wilczyńskiego przegrali trzy ostatnie spotkania, z tego dwa nie strzelając nawet bramki. W niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby złą passę udało się przełamać, choć pierwsza połowa nie zapowiadała bramek. Jedyną, aczkolwiek bardzo dogodną sytuację zmarnował na początku meczu Fabian Słowiński, który obsłużony dokładnym podaniem przez Roberta Sulewskiego spudłował z 7. metra.

Do przerwy emocji raczej brakowało, ale po zmianie stron pozycyjny atak w wykonaniu gospodarzy zaczął przynosić efekty. Bramka padła jednak po stałym fragmencie z gry. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym gdynianie wycofali piłkę na 10. metr, a uderzeniem zewnętrzną częścią stopy piłkę na długi słupek posłał Słowiński.

Chwilę później bliski okazji do podwyższenia był Paweł Wojowski, który wygrał pojedynek sam na sam z obrońcą gości, ale ostatecznie został zastopowany przez bramkarza. Gdynianie mieli jeszcze kilka sytuacji, ale dorobku powiększyć się nie udało.

Niewiele brakowało, a zwycięstwo wymsknęłoby się żółto-niebieskim w doliczonym czasie gry, ale uderzenie głową z 5. metra nie znalazło drogi do bramki Macieja Szlagi.

Drawa Drawsko Pomorskie - Lechia II Gdańsk 1:3 (1:1)
Bramki dla Lechii: Czychowski 9, Tuszyński 76, 79

LECHIA II: Sobczak - Oualembo, Andriuskevicius, Iwanowski, Przybylski - Zyska, Dawidowicz - Czychowski (16 Szamp), Frankowski (65 Sypniewski), Grzelczak - Tuszyński

Lechia w Drawsku Pomorskim prowadzenie objęła już na początku spotkania, gdy po prostopadłym podaniu od Pawła Dawidowicza bramkarza gospodarzy pokonał Paweł Czychowski. Niestety, strzelec bramki zderzył się jednak dość boleśnie z obrońcą rywali i po kilku minutach musiał opuścić boisko.

Lechia kontrolowała przebieg gry szczególnie w pierwszych 30 minutach, a gdyby nie niewykorzystane sytuacje, gdańszczanie do przerwy mogli prowadzić przynajmniej 4:0. Zamiast tego było 1:1, gdyż Drawa zdołała wyrównać przeprowadzając właściwie jedyną groźną akcję zakończoną strzałem głową z 7. metra, który bez szans pozostawił bramkarza Patryka Sobczaka.

- Graliśmy naprawdę dobrze, a w dodatku nie zaliczono nam bramki, gdyż sędzia dopatrzył się dyskusyjnego spalonego. Można powiedzieć, że przegraliśmy pierwszą połowę 1:1, bo przy lepszej skuteczności mogliśmy praktycznie zakończyć ten mecz po 45 minutach - powiedział trener Tomasz Unton.

Na 2:1 gdańszczan efektownym strzałem z ponad 20 metrów wyprowadził po przerwie Patryk Tuszyński, który chwilę później ośmieszył obrońców gospodarzy i strzałem odbitym od słupka ustalił wynik spotkania.

W zespole biało-zielonych zadebiutował pozyskany niedawno przez gdański klub Christopher Oualembo (czytaj więcej o reprezentancie Kongo).

- To było jego pierwsze spotkanie, ale zrobił na mnie dobre wrażenie. To gracz bardzo mobilny przy wyprowadzaniu piłki, szybki, silny i dynamiczny. Widać u niego bardzo dużą inteligencję w grze - ocenił prawego obrońcę trener Unton.

Polonia Gdańsk - Gwardia Koszalin 1:1 (0:1)
Bramki: 75 bramka samobójcza - Nowacki 31 (rzut karny)

POLONIA: Cimanowski - Skowroński, Skarżyński (62 Jaśniewski), Zgliński, Stanisławski - Ł. Borkowski (80 Rink), K. Borkowski (74 Kujawa), Pikulski (86 Szuba), Kozłowski - Rychłowski, Piątkowski.

Spotkanie w Gdańsku pomimo miejsc dzielących oba zespoły w ligowej tabeli okazało się wyrównanym pojedynkiem. Dobrze zaczęła Polonia, która prowadziła grę przez pierwsze minuty. Koszalinianie szybko jednak podjęli rękawice również stopniowo przebijając się pod bramkę gospodarzy.

I to właśnie przyjezdni wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, gdy rzut karny po zagraniu ręką jednego z gdańszczan na gola zamienił Paweł Nowacki. Polonia jeszcze przed przerwą miała dwie dogodne okazje do wyrównania, których nie zdołała wykorzystać.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła, a z powodu urazów boisko opuścić musiało aż dwóch zawodników Gwardii. W 75. minucie Polonii udało się doprowadzić do wyrównania, gdy po wrzutce Łukasza Borkowskiego niefortunnie interweniował jeden z obrońców Gwardii posyłając piłkę do własnej bramki.

Końcowe minuty to wymiana ciosów z obu stron. Żadna ze stron nie przejawiała zainteresowania remisem, ale ostatecznie doszło do podziału punktów. W Gdańsku oprócz ciężkiego meczu spodziewano się także licznej grupy kibiców gości, którzy jednak nie pojawili się na stadionie przy ul. Marynarki Polskiej.

Tabela wprowadzona: 2012-10-21
Pozostałe spotkania 10. kolejki grupy pomorsko-zachodniopomorskiej III ligi: Bałtyk Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (1:1) - przeczytaj relację, Błękitni Stargard Szczeciński - Chemik Police 1:0 (1:0), Gryf Słupsk - Energetyk Gryfino 1:2, Pogoń II Szczecin - Koral Dębnica 1:1 (0:1), Pogoń Barlinek - Dąb Dębno 0:0.

Opinie (36) ponad 10 zablokowanych

• (2)

Cwaniaki ze słabej Polonii grający w liderze Red Boxa. Jeszcze raz usłyszymy jakiekolwiek obelgi w kierunku rywali to osobiście zafundujemy akcję jesienny liść, tak że odechce się wam poniżania słabszych zawodników. Już my oto zadbamy...