Skopiowano

Siatkarki były punkt od tie-breaka

21 października 2015 (artykuł sprzed 7 lat)
MVP spotkania mistrza z wicemistrzem Polski siatkarek została reprezentacyjna środkowa bloku, Agnieszka Bednarek-Kasza. MVP spotkania mistrza z wicemistrzem Polski siatkarek została reprezentacyjna środkowa bloku, Agnieszka Bednarek-Kasza.

Siatkarki PGE Atomu Trefla po raz drugi w tym sezonie nie dały rady Chemikowi Police. Po porażce w ubiegłym tygodniu w meczu o Superpuchar Polski, w środę sopocianki uległy w Szczecinie rywalkom 1:3 (18:25, 26:28, 25:20, 25:27. Niewiele brakowało, aby o zwycięzcę wskazał tie-break, gdyż w czwartej odsłonie pojedynku podopieczne Lorenzo Micelliego miały piłkę setową.

CHEMIK: Wołosz 6 punktów, Havelkova 15, Veljković 8, Montano 17, Jagieło 11, Bednarek-Kasza 12, Zenik (libero) oraz Kowalińska 1, Bełcik

PGE ATOM TREFL: Radenković 2, Balkestein-Grothues 17, Tokarska 7, Zaroślińska 12, Kaczorowska 5, Cooper 13, Durajczyk (libero) oraz Miros, Kaczmar, Damaske 4, Sawenczuk 4, Efimienko 1

- Nie mamy nic do stracenia. Gorzej być nie może - mówi nam Maret Balkestein-Grothues przed drugim już w tym sezonie pojedynku z Chemikiem Police, nawiązując do przegranego 0:3 meczu o Superpuchar Polski przed niespełna tygodniem.
Jednak w pierwszym secie sopocianki nawiązały wyrównaną walkę tylko do 8:9. Ich gra załamała się po dwóch zablokowanych atakach Klaudii Kaczorowskiej. Po chwili błąd popełniła Danica Radenković, a na blok nadziała się też Katarzyna Zaroślińska i zrobiło się 8:13.

Na drugiej przerwie technicznej straty wzrosły do 10:16 po akcjach środkowych. Stefana Veljković skutecznie zbijała, a Brittnee Cooper się pomyliła. Ostatecznie atomówki pogrążyła podwójna zmiana przy 14:19. Te które wchodziły popełniały błędy. Anna Miros została zablokowana, a Anna Kaczmar wpadła w siatkę. Natomiast, gdy wróciła do gry Radenković, zepsuła zagrywkę, która zakończyła seta.

ATOMÓWKI PONOWNIE BEZ SUPERPUCHARU POLSKI. PRZEGRAŁY Z CHEMIKIEM 0:3

W drugiej partii gra zaczęła się wymykać PGE Atomowi w podobnym momencie. Najpierw pomyliła się sędzina, która nie zauważyła, że atak Kaczorowskiej był po bloku i zamiast 8:7 było 7:8. Następnie o wyniku decydowały rozgrywające. Gdy Joanna Wołosz popisała się kiwka, a Radenković odpowiedziała błędem, zrobiło się 10:13.

Przy 16:20 Lorenzo Micelli odwołał się do zmian. I miał w nich nosa. Magdalena Damaske popisała się udanym zbiciem i punktowym blokiem na 20:21. Natomiast Olga Sawenczuk blokiem obroniła pierwszą piłkę setową dla Chemika.

Wydawało się, że gra skończyła się wraz z drugim setballem. Jednak sędzina wycofała się ze swojej poprzedniej decyzji i uznała atak Cooper za dobry. Tym samym zamiast 26:24 dla miejscowych był remis 25:25. Ostatecznie policzanki skończyły tego seta za czwartym podejściem. Zaroślińska została wówczas zablokowana przez Agnieszkę Bednarek- Kaszę.

Mimo przegranej, doprowadzenie do gry na przewagi dodało animuszu sopociankom. W trzecim secie to one od początku były stroną przeważającą. Prowadziły 2:0, 10:6, 14:11, 18:15 i 19:17. Przy tym ostatnim wyniku Chemik zdobył trzy punkty z rzędu. Trener Micelli poprosił o przerwę. Po powrocie na parkiet sopocianki stawiały bardzo dobre bloki. Nie mogła się przez nie przebić ani Helena Havelkova ani Bednarek-Kasza. PGE Atom Trefl zdobył 6 punktów z rzędu, a seta zakończył po zbiciu Balkestein-Grothues.

W czwartym secie Giuseppe Cuccarini przerwał już grę gdy PGE Atom prowadził 2:0. Pomogło. Co prawda sopocianki zdobyły jeszcze trzeci punkt z rzędu w tej partii, ale potem 4 punkty z rzędu zdobyły gospodynie.

Po pierwszej przerwie technicznej, która nastąpiła przy 8:7, mieliśmy powtórkę z pierwszej i drugiej odsłony gry. PGE Atom Trefl zaczynał tracić dystans. Przegrywał 9:13 i 16:20.

Chemik wyciągnął rękę do sopocianek. W pięciu kolejnych akacjach aż cztery błędy popełniły gospodynie. Tym samym atomówki wyszły na prowadzenie 21:20! Co prawda wyrównała Jagieło, ale za chwilę i ona wyrzuciła zagrywkę w aut.

Serwis zepsuła także Kaczorowska, a w kolejnej akcji podwójne odbicie odgwizdano Radenković. Mimo to jako pierwsze piłkę setową miały sopocianki. Dwie akcje z rzędu skończyła Balkestein-Grothues. Holenderka atakowała także w długiej wymianie, ale tę zakończyła ostatecznie Havelkova.

Przy 25:24 i 26:25 Chemik miał piłki meczowe. Za drugim podejściem skończyła grę Madelaynne Montano. MVP spotkania uznano Bednarek-Kaszę.

Wyniki 2 kolejki

• Chemik Police - PGE ATOM TREFL SOPOT 3:1 (25:18, 28:26, 20:25, 25:27)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (18:25, 23:25, 11:25)
  • PTPS Piła - Impel Wrocław 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 17:25)
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (15:25, 19:25, 16:25)
  • Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź (przełożony na 28.10)
  • Aluprof Bielsko-Biała - SK bank Legionovia (przełożony na 18.11)

Opinie (37)

• Ten skład to słabizna. Nic w tym roku nie zrobią....

• 10 16

• 3 zawodniczki meczu nie wygraja.Klaudia zero gry,rozegranie słabiutkie.W tym roku Atom bez medalu niestety.

• 13 12

• Też mamy obawy

Zobaczymy co z tego będzie. Czekamy na lepszą Zaroślińską, lepszą Klaudię i Danicę... Może to się wszytko jakoś w trakcie sezonu poukłada, ale Chemika to w tym składzie nawet nie dotkną... Tam są potężne rezerwy.

• 9 4

• Chemik podkupil Ize Belcik?

• 5 14

• po formą

Oba zespoły wyrażnie pod formą. Mecz zacięty ale technicznie, mocno przeciętny. No i ta koszmarna ilośc błędów , po obu stronach. I nie wiem dlaczego Damaske tak krótko grała.

• 10 2

• Tak, niech spada na drzewo łapczywa na kasę zdrajczyni ;) Nikt normalny za nią nie tęskni. Niech sobie "gra" w kwadracie, ale przynajmniej kasa płynie.

Edit: No i proszę. Nienormalni minusują - smacznego!

• 9 21

• Było naprawdę blisko ! I kto wie czy nawet do wygrania .Ale jest postęp i cieszę się na wejście Damaske .