Siatkarki były punkt od tie-breaka

21 października 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
MVP spotkania mistrza z wicemistrzem Polski siatkarek została reprezentacyjna środkowa bloku, Agnieszka Bednarek-Kasza. MVP spotkania mistrza z wicemistrzem Polski siatkarek została reprezentacyjna środkowa bloku, Agnieszka Bednarek-Kasza.

Siatkarki PGE Atomu Trefla po raz drugi w tym sezonie nie dały rady Chemikowi Police. Po porażce w ubiegłym tygodniu w meczu o Superpuchar Polski, w środę sopocianki uległy w Szczecinie rywalkom 1:3 (18:25, 26:28, 25:20, 25:27. Niewiele brakowało, aby o zwycięzcę wskazał tie-break, gdyż w czwartej odsłonie pojedynku podopieczne Lorenzo Micelliego miały piłkę setową.

CHEMIK: Wołosz 6 punktów, Havelkova 15, Veljković 8, Montano 17, Jagieło 11, Bednarek-Kasza 12, Zenik (libero) oraz Kowalińska 1, Bełcik

PGE ATOM TREFL: Radenković 2, Balkestein-Grothues 17, Tokarska 7, Zaroślińska 12, Kaczorowska 5, Cooper 13, Durajczyk (libero) oraz Miros, Kaczmar, Damaske 4, Sawenczuk 4, Efimienko 1

- Nie mamy nic do stracenia. Gorzej być nie może - mówi nam Maret Balkestein-Grothues przed drugim już w tym sezonie pojedynku z Chemikiem Police, nawiązując do przegranego 0:3 meczu o Superpuchar Polski przed niespełna tygodniem.
Jednak w pierwszym secie sopocianki nawiązały wyrównaną walkę tylko do 8:9. Ich gra załamała się po dwóch zablokowanych atakach Klaudii Kaczorowskiej. Po chwili błąd popełniła Danica Radenković, a na blok nadziała się też Katarzyna Zaroślińska i zrobiło się 8:13.

Na drugiej przerwie technicznej straty wzrosły do 10:16 po akcjach środkowych. Stefana Veljković skutecznie zbijała, a Brittnee Cooper się pomyliła. Ostatecznie atomówki pogrążyła podwójna zmiana przy 14:19. Te które wchodziły popełniały błędy. Anna Miros została zablokowana, a Anna Kaczmar wpadła w siatkę. Natomiast, gdy wróciła do gry Radenković, zepsuła zagrywkę, która zakończyła seta.

ATOMÓWKI PONOWNIE BEZ SUPERPUCHARU POLSKI. PRZEGRAŁY Z CHEMIKIEM 0:3

W drugiej partii gra zaczęła się wymykać PGE Atomowi w podobnym momencie. Najpierw pomyliła się sędzina, która nie zauważyła, że atak Kaczorowskiej był po bloku i zamiast 8:7 było 7:8. Następnie o wyniku decydowały rozgrywające. Gdy Joanna Wołosz popisała się kiwka, a Radenković odpowiedziała błędem, zrobiło się 10:13.

Przy 16:20 Lorenzo Micelli odwołał się do zmian. I miał w nich nosa. Magdalena Damaske popisała się udanym zbiciem i punktowym blokiem na 20:21. Natomiast Olga Sawenczuk blokiem obroniła pierwszą piłkę setową dla Chemika.

Wydawało się, że gra skończyła się wraz z drugim setballem. Jednak sędzina wycofała się ze swojej poprzedniej decyzji i uznała atak Cooper za dobry. Tym samym zamiast 26:24 dla miejscowych był remis 25:25. Ostatecznie policzanki skończyły tego seta za czwartym podejściem. Zaroślińska została wówczas zablokowana przez Agnieszkę Bednarek- Kaszę.

Mimo przegranej, doprowadzenie do gry na przewagi dodało animuszu sopociankom. W trzecim secie to one od początku były stroną przeważającą. Prowadziły 2:0, 10:6, 14:11, 18:15 i 19:17. Przy tym ostatnim wyniku Chemik zdobył trzy punkty z rzędu. Trener Micelli poprosił o przerwę. Po powrocie na parkiet sopocianki stawiały bardzo dobre bloki. Nie mogła się przez nie przebić ani Helena Havelkova ani Bednarek-Kasza. PGE Atom Trefl zdobył 6 punktów z rzędu, a seta zakończył po zbiciu Balkestein-Grothues.

W czwartym secie Giuseppe Cuccarini przerwał już grę gdy PGE Atom prowadził 2:0. Pomogło. Co prawda sopocianki zdobyły jeszcze trzeci punkt z rzędu w tej partii, ale potem 4 punkty z rzędu zdobyły gospodynie.

Po pierwszej przerwie technicznej, która nastąpiła przy 8:7, mieliśmy powtórkę z pierwszej i drugiej odsłony gry. PGE Atom Trefl zaczynał tracić dystans. Przegrywał 9:13 i 16:20.

Chemik wyciągnął rękę do sopocianek. W pięciu kolejnych akacjach aż cztery błędy popełniły gospodynie. Tym samym atomówki wyszły na prowadzenie 21:20! Co prawda wyrównała Jagieło, ale za chwilę i ona wyrzuciła zagrywkę w aut.

Serwis zepsuła także Kaczorowska, a w kolejnej akcji podwójne odbicie odgwizdano Radenković. Mimo to jako pierwsze piłkę setową miały sopocianki. Dwie akcje z rzędu skończyła Balkestein-Grothues. Holenderka atakowała także w długiej wymianie, ale tę zakończyła ostatecznie Havelkova.

Przy 25:24 i 26:25 Chemik miał piłki meczowe. Za drugim podejściem skończyła grę Madelaynne Montano. MVP spotkania uznano Bednarek-Kaszę.

Wyniki 2 kolejki

• Chemik Police - PGE ATOM TREFL SOPOT 3:1 (25:18, 28:26, 20:25, 25:27)
  • Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (18:25, 23:25, 11:25)
  • PTPS Piła - Impel Wrocław 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 17:25)
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (15:25, 19:25, 16:25)
  • Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź (przełożony na 28.10)
  • Aluprof Bielsko-Biała - SK bank Legionovia (przełożony na 18.11)

Opinie (37)

• (2)

Ten skład to słabizna. Nic w tym roku nie zrobią....

• 10 16

• Dziwia mnie te niektore negatywne opinie, to poczatek sezonu ... przedsmak i !!!!

dla mnie ( obserwatora od lat ) .. brawo dziewczyny .. tak pomimo przegranej brawo. Gdyby było więcej szczęścia w drugim secie a i w trzecim to kto wie .. Widać początek zespołu i duzy potencjal w przyszłości nawet na faworyzowany chemik !!!!!!!!! Maret rewelacja do zgrania się oczywiscie, Kasia potwierdza - jedna z najlepszych obecnie polskich siatkarek ale konieczne dojście do pelnej formy po kontuzji, Agata, Maja i Brittnee ok. ale do treningu solidnego, Magda grac grac ... ma papiery. Danica ... to troche zawazylo na wyniku dużo pracy zgrania wkomponowania sie w zespol pewności itd. itd. Klaudia i Ania jak zawsze raz super raz siatkowka podworkowa ... Ania w zastępstwie na zagrywce ok. dalej skład .. sie okaze? ... Dobry trener jest tylko ciezka pracapracapraca zgranie mentalność ... no i gdzie ta dobra punktowa zagrywka panie trenerze?!

• 6 3

• "słabizna" zawalczyła z Chemikiem

i wydaje mi się że jednak "coś" w tym sezonie zrobią

• 4 2

• 3 zawodniczki meczu nie wygraja.Klaudia zero gry,rozegranie słabiutkie.W tym roku Atom bez medalu niestety.

• 13 12

• Też mamy obawy

Zobaczymy co z tego będzie. Czekamy na lepszą Zaroślińską, lepszą Klaudię i Danicę... Może to się wszytko jakoś w trakcie sezonu poukłada, ale Chemika to w tym składzie nawet nie dotkną... Tam są potężne rezerwy.

• 9 4

• Chemik podkupil Ize Belcik? (2)

• 5 14

• (1)

Tak, niech spada na drzewo łapczywa na kasę zdrajczyni ;) Nikt normalny za nią nie tęskni. Niech sobie "gra" w kwadracie, ale przynajmniej kasa płynie.

Edit: No i proszę. Nienormalni minusują - smacznego!

• 9 21

• Nienormalni?

Nienormalny to jesteś ty człowieku, ponieważ takich bzdur to nikt przy zdrowych zmysłach nie wypisuje. Do tej pory była ciągła gatka, że Bełcik źle rozgrywa i należy szukać nowej rozgrywającej. Mówisz i masz, więc o co teraz chodzi? A tak nawiasem mówiąc rozgrywanie wysokimi piłkami było zaleceniem trenera i uwierz mi, że wiem co mówię.

• 12 8

• po formą (2)

Oba zespoły wyrażnie pod formą. Mecz zacięty ale technicznie, mocno przeciętny. No i ta koszmarna ilośc błędów , po obu stronach. I nie wiem dlaczego Damaske tak krótko grała.

• 10 2

• Gdy czytam takie "nowoczesne" określenia jak np. "pod formą" to mnie zęby bolą ;) (1)

A zdrowe mam.

• 1 2

• zęby

zdrowie może i jest ale dentysta to się kłania.

• 1 2

• (4)

Było naprawdę blisko ! I kto wie czy nawet do wygrania .Ale jest postęp i cieszę się na wejście Damaske .

• 12 4

• (3)

Po 5 latach i dawania z siebie wszystkiego takie niesprawiedliwe teksty może pisać ....,na pewno nie kibic siatkówki

• 4 6

• Początek sezonu a niektórzy już medale rozdają ? Co to za pseudokibice ?!

• 6 4

• (1)

Czy ja umniejszam jej te pięć lat? Za nie dziękuje, bo była świetna. Mówię o konkretnej chwili, a nie o przeszłości. Miała zostać, klub chciał, żeby została, a ona poszła za kasą. Nic przynależność klubowa. Pozdrawiam również bardzo serdecznie, ....( jak już tak przyjemny jesteś ). A Bełcik niech sobie gra dalej w kwadracie.

• 3 3

• Klub pobłogosławił odejście Izy! I tyle w temacie.

• 4 1

• (4)

Co się dzieje z Atomem. Jak na razie to siatkówka plażowa nie zawodowa ale amatorska. Siatkarki się nie rozumieją. Ta z nr 9 to nie wiem kto oceniał jej przydatność do zespołu. To treningi mają zgrywać siatkarki a dziewczyny grają od przypadku do przypadku. Kaczorowska na którą wszyscy liczyli a teraz dorównuje najsłabszym. Tak wolną siatkówkę jaka grają jeszcze nie widziałem. Praktycznie nie grają krótkiej szybkiej zagrywki. Podają do siebie z jednej strony boiska na drugą stronę i to jeszcze do tego jak najwyższym lobem. Były momenty, że Policznki się gubiły to Atomki za chwilę popełniały jeszcze większe własne błędy. Już sam nie wiem czy są przetrenowane czy leniwe do treningów i czy w ogóle podchodzą do swego zawodu z zaangażowaniem. Szkoda żeby to wszystko się rozsypało. Sztab szkoleniowy powinien to wszystko przemyśleć i sprawić kibicom radość.

• 2 16

• (1)

Bełcik w Policach gra jeszcze mniej niż w Atomie i to do tego byle jak. Wchodzi i zaraz schodzi.

• 8 4

• Taka jest rola zmienniczki.

• 1 5

• Balkestein to jeszcze chciało się grać ale pozostałe to daleko w tyle.

• 7 4

• A co to jest "krótka szybka zagrywka" ???

Micelli wie?

Czy tylko ty?

• 0 1

• Wcale nie musi być źle (5)

Dzisiejszy mecz był wyrównany chociaż gospodarzem był Chemik. To nie jest zły prognostyk. Stało się tak pomimo słabej gry Klaudi, Danicy i naszej kapitan oraz wracającej po kontuzji do gry na poziomie OL K.Zaroślińskiej. Nie wątpię, że za 2-3 mecze Zaroślińska zagra na odpowiednim poziomie. Także podobnie zrobi to Danica i wróci do gry na poziomie ub. sezonu. Problem do rozwiązania pozostaje w przyjęciu. Klaudia nie robi postępów a nawet się cofa. Dzisiaj zdobyła 5 pkt grając przez 3,5 seta. Tymczasem Magda Damaske przez połowę seta zdobyła 4 punkty! Ania Miros to chyba problem psychologiczny. Bojaźń przed kolejnym urazem raczej dominuje i eliminuje silne ataki. Wcale nie musi być źle jeśli Atom w takiej sytuacji stoczył wyrównany mecz z Chemikiem.

• 13 18

• (4)

A jaka jest twoja opinia "specjalisto od rozegrania" o Danicy, ponieważ nie widzę ani słówka na ten temat ?

• 13 8

• To dokładniej przeczytaj (1)

.

• 4 8

• Wyjątkowo oszczędna ta opinia. Po raz pierwszy masz tak niewiele do powiedzenia o rozgrywającej i jej rozegraniu. A może brak inspiracji w osobie Izy.

• 10 6

• Psy szczekają a karawana jedzie dalej do przodu ! (1)

• 1 3

• Psy nie tylko potrafią szczekać ale także mocno kąsać.

• 2 0

• atomowki

szczerze mowiac juz sie troche obawiam tego sezonu....chodzi mi tu o Magde widzialem ja jakis rok dwa lata temu fakt na meczu juniorskim ale dawala sobie rade tam naprawde znakomcie jak na 18 latke wowczas ,dzis jestem troche zaniepokojony gra na pozycji przymujacej a przyjmowac nie potrafi ,moze trema nie mam pojecia bo jesli tak bedzie grala nic dobrego z tego nie bedzie ( wszyscy mowia o jej niesamowitym talencie ) mam tu na mysli gwiazde na miare glinki ..moim zdaniem zrobila niestety krok wstecz jesli chodzi o poziom techniki jesli nie bedze robic postepow skonczy jak a miros jakies tam przeblyski ale nic poza tym

• 2 6

• Szkoda trochę tego meczu,ale szacunek dla dziewczyn za to że walczyły do końca spotkania. Wg mnie włodarze klubu powinni poszukac nową dobrą,doświadczoną przyjmującą z dobrym atakiem i dobrymi warunkami ,
    ( chodzi mi o wzrost).Jedynie wysoki poziom na przyjęciu prezentuje tylko Balkenstein,Klaudia gra taką padakę ,że lepiej nie mówić ( jedynym atutem Kaczorowskiej to zagrywka),a Damaske jest jeszcze za młoda aby udzwigneła ciężar gry w meczu z Chemikiem czy Impelem czy w LM. Trochę mnie martwi forma naszej kapitan,Ani Miros,( trzeci mecz w tym sezonie,i trzeci fatalny mecz w wykonaniu Ani).Dobrze,że Smoku wraca do optymalnej formy,dzisiaj zagrała całkiem dobre spotkanie.

Obecny skład to skład max.na zdobycie brązowego medalu,na Chemik czy na Impel to trochę za mało.Ale wierzę,że nasze dziewczyny będą często robić niespodzianki tak jak w zeszłym sezonie w Pucharze CEV ( wyrzucając faworyzowany Galatasaray z półfinału) czy w Pucharze Polski ( zabierając sensacyjnie PP faworyzowanym Policzankom)