PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk. Mecz, który może odwrócić bieg historii

Damian Konwent
8 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk grał z PGE Skrą Bełchatów w swoim pierwszym meczu w 2018 roku. Po porażce 1:3, żółto-czarni nie potrafili wygrać także inaugurującego spotkania w 2019 i 2020 roku. Czy zwycięstwo w sobotnim meczu odwróci kartę? Trefl Gdańsk grał z PGE Skrą Bełchatów w swoim pierwszym meczu w 2018 roku. Po porażce 1:3, żółto-czarni nie potrafili wygrać także inaugurującego spotkania w 2019 i 2020 roku. Czy zwycięstwo w sobotnim meczu odwróci kartę?

Trefl Gdańsk wygrywał swoje pierwsze ligowe mecze w roku w latach 2013-2017. W 2018 roku passa została przerwana przez PGE Skrę Bełchatów. Co więcej, przegrana zapoczątkowała serię porażek, bo gdańszczanie przegrali także w 2019 i 2020 roku. W sobotę historia zatoczy koło. Podopieczni Michała Winiarskiego w swoim pierwszym tegorocznym spotkaniu zagrają na wyjeździe drużyną Michała Mieszko Gogola i spróbują odmienić bieg losu. Początek o godz. 14:45.

57% 126 typowań TREFL Gdańsk

Cztery zwycięstwa i tyle samo porażek. Tak układa się bilans pierwszych meczów ligowych siatkarzy Trefla Gdańsk w nowym roku po powrocie do PlusLigi w 2011 roku.

Zaczęło się pechowo, bo ówczesny Lotos Trefl Gdańsk na początku 2012 roku musiał uznać na wyjeździe wyższość Delecty Bydgoszcz. Beniaminek przegrał 0:3, ale później było już tylko lepiej, gdyż żółto-czarni w styczniu już tylko wygrywali. Ostatecznie sezon zakończyli na 8. pozycji.

Delecta Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 3:0. Relacja z pierwszego meczu siatkarzy w 2012 roku

W 2013 roku było już więcej emocji. W rozgrywanym u siebie meczu Lotosu Trefl z zespołem Wkręt-met AZS Częstochowa było blisko powtórki sprzed roku, ale żółto-czarni potrafili odwrócić losy spotkania i wygrali w tie-breaku, mimo że przegrywali już 0:2. Co prawda, tamten sezon gdańszczanie także zakończyli na 8. lokacie, ale to zwycięstwo zapoczątkowało pewną tendencję w kwestii pierwszych meczów w nowym roku.

Lotos Trefl Gdańsk - Wkręt-met AZS Częstochowa z 0:2 na 3:2

Na początku 2014 do Trójmiasta przyjechał Effector Kielce. To starcie zostało rozstrzygnięte w trzech setach na korzyść żółto-czarnych. Rok później w Ergo Arenie pojawił się Transfer Bydgoszcz, ale przegrał 2:3. Lotos Trefl zrewanżował się tym samym za porażkę sprzed trzech lat.

W 2016 i 2017 roku gdańszczanie mierzyli się z MKS Będzin. Najpierw zagrali na wyjeździe, by rok później ugościć będzinian u siebie. W obu tych przypadkach Trefl wygrywał 3:0.

• 2012 Delecta Bydgoszcz 0:3

Piękna czteroletnia seria została przerwana w 2018 roku. Do Ergo Areny pojawiła się PGE Skra Bełchatów. Spotkanie było bardzo wyrównane i choć żółto-czarni zaczęli od wygranego seta, to ostatecznie przegrali 1:3. Dobrze pamiętają je na pewno: Mateusz MikaMariusz Wlazły. Obaj dołączyli do Trefla przed obecnym sezonie, jednak ten pierwszy walczy dziś o powrót do zdrowia po zerwanym więzadle w kolanie.

Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 1:3. Relacja z pierwszego meczu siatkarzy w 2018 roku

Co ciekawe, tamta porażka ponownie zapoczątkowała serię, ale tym razem porażek. Gdańszczanie przegrali także pierwszy ligowy mecz 2019 roku (1:3 z GKS Katowice) i 2020 roku (2:3 z Cerrad Enea Czarni Radom).

Niefortunna seria będzie mogła zostać przerwana w sobotę. W pierwszym tegorocznym meczu Trefl zmierzy się na wyjeździe z... PGE Skrą Bełchatów. Idąc tym torem, można myśleć, że w przypadku zwycięstwa, kibice gdańskiego zespołu będą mogli liczyć na podobne również w przyszłych sezonach.

Kolorytu dodać może fakt, że po raz pierwszy przeciwko swojemu byłemu klubowi zagra Wlazły. Atakujący spędził w Bełchatowie 17 lat, w ciągu których zdobył 9 mistrzostw Polski. 38-latek miał ku temu okazję już jesienią, ale wówczas na kilka dni przed spotkaniem potwierdzono u niego obecność koronawirusa. Teraz już nic ma nie stanąć na przeszkodzie.

Opinie (1)

• Artykuł o niczym

Serio? Artykuł o tym, ze Trefl mial serie meczow bez porazki w Nowym Roku?