PGE Vive Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 38:24. Piłkarze ręczni ulegli mistrzowi

dak.
15 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk w półfinale Pucharu Polski, najlepszy wynik od 19 lat
Mateusz Wróbel w całym spotkaniu rzucił 7 goli. To było jednak zbyt mało, by myśleć o zwycięstwie. Mateusz Wróbel w całym spotkaniu rzucił 7 goli. To było jednak zbyt mało, by myśleć o zwycięstwie.

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali z PGE Vive Kielce 24:38 (13:19). Mistrzowie Polski okazali się zbyt silni dla podopiecznych Thomasa Orneborga. To piąta porażka gdańszczan w tym sezonie PGNiG Superligi.

VIVE: Wałach, Korecki - Moryto 6 bramek, Kulseh 6, Fernandez 5, Pehlivan 5, Janc 3, Surgiel 3, Lijewski 3, Guillo 3, Jurkiewicz 2, Dujszebajew 1, Karalek 1

WYBRZEŻE: Kiepulski, Chmieliński - Wróbel 7, Oliveira 4, Gądek 3, Pieczonka 3, Komarzewski 2, Janikowski 2, Papaj 2, Powarzyński 1, Didyk, Adamczyk, Frańczak, Malinski, Salacz

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk bardzo ambitnie zaczęli wtorkowe starcie, czego efektem mogło być prowadzenie 5:4 w 7. minucie spotkania. Za każdym razem na listę strzelców wpisywał się kto inny. W kolejnej fazie gra była bardzo wyrównana, a jako pierwszy o czas poprosił trener gości Thomas Orneborg.

Co ciekawe, na następną przerwę czekaliśmy niespełna 3 minuty. Duński szkoleniowiec nie wytrzymał po trzeciej, szybkiej bramce po dość prostych błędach. To mógł być moment, który zaważył o losach całego spotkania. Do końca pierwszej części gry gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę, ustalając ostatecznie wynik 19:13 do przerwy.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 26:34 - relacja i oceny

Po niej goście razili nieskutecznością. Na premierowe trafienie w drugiej połowie musieliśmy czekać aż 10 minut. Warto podkreślić, że między słupkami kielczan dobrze spisywał się Miłosz Wałach.

Na kwadrans przed ostatnią syreną różnica bramek wynosiła już 14 bramek. Wtedy o trzeci czas poprosił trener Orneborg. Nie przyniósł on jednak zamierzonego rezultatu. Piłkarze ręczni Vive kontrolowali przebieg spotkania do końca meczu i pewnie zwyciężyli 38:24.

Przyjezdni nie trafili aż 18-krotnie, z czego 13 wybronili bramkarze gospodarzy. Ponadto gdańszczanie zaliczyli 16 start. Warto dodać, że szczypiorniści Torus Wybrzeża w całym spotkaniu mieli 6 rzutów karnych, ale tylko 4 z nich zostały wykorzystane.

Wyniki 8 kolejki

• PGE VIVE Kielce - TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 38:24 (19:13)
  • Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 38:27 (19:10)
  • Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 29:25 (15:14)
  • Grupa Azoty Tarnów - Piotrkowianin 23:22 (11:11)
  • Energa MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 23:26 (10:11)
  • Stal Mielec - Azoty-Puławy 25:27 (9:12)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 27:19 (12:10)
dak.

Opinie (5) 1 zablokowana

• (2)

Te noblista napisz referat na 100000 słów o tym że by wygrali gdyby się ciebie słuchali

• 3 7

• Pora wracać do szkoły. Choć bardzo wątpię w to, żeby był jeszcze czas na naukę języka ojczystego. Interpunkcja to już prawdziwy dramat.

• 5 2

• Składnia tego jednego zdania świadczy o poziomie intelektualnym a zarazem wykształceniu piszącego.

• 6 2

• ale lanie

• 5 0

• To i tak niezły wynik.
    Po tym, co TWG "zaprezentowało" w meczu z Opolem u siebie (i nawet nie chodzi o wynik,
    który też chluby, nie przynosi, ale o styl gry w ofensywie, gdzie nie było koncepcji rozegrania,
    tylko dreptanie wzdłuż linii 9metra...), można było się spodziewać lania pt. różnica bramkowa od 20
    w górę... Tym bardziej, że PGV jest po porażce z Montpellier..
    Ale Pan trener i drużyna musi coś zrobić, żeby z Tarnowem i Kaliszem wynik był pozytywny,