PGE Vive Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 38:24. Piłkarze ręczni ulegli mistrzowi

Torus Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Wróbel w całym spotkaniu rzucił 7 goli. To było jednak zbyt mało, by myśleć o zwycięstwie. fot. Piotr Hukało / trojmiasto.pl

Szczypiorniści Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali z PGE Vive Kielce 24:38 (13:19). Mistrzowie Polski okazali się zbyt silni dla podopiecznych Thomasa Orneborga. To piąta porażka gdańszczan w tym sezonie PGNiG Superligi.

VIVE: Wałach, Korecki - Moryto 6 bramek, Kulseh 6, Fernandez 5, Pehlivan 5, Janc 3, Surgiel 3, Lijewski 3, Guillo 3, Jurkiewicz 2, Dujszebajew 1, Karalek 1

WYBRZEŻE: Kiepulski, Chmieliński - Wróbel 7, Oliveira 4, Gądek 3, Pieczonka 3, Komarzewski 2, Janikowski 2, Papaj 2, Powarzyński 1, Didyk, Adamczyk, Frańczak, Malinski, Salacz

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk bardzo ambitnie zaczęli wtorkowe starcie, czego efektem mogło być prowadzenie 5:4 w 7. minucie spotkania. Za każdym razem na listę strzelców wpisywał się kto inny. W kolejnej fazie gra była bardzo wyrównana, a jako pierwszy o czas poprosił trener gości Thomas Orneborg.

Co ciekawe, na następną przerwę czekaliśmy niespełna 3 minuty. Duński szkoleniowiec nie wytrzymał po trzeciej, szybkiej bramce po dość prostych błędach. To mógł być moment, który zaważył o losach całego spotkania. Do końca pierwszej części gry gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę, ustalając ostatecznie wynik 19:13 do przerwy.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 26:34 - relacja i oceny

Po niej goście razili nieskutecznością. Na premierowe trafienie w drugiej połowie musieliśmy czekać aż 10 minut. Warto podkreślić, że między słupkami kielczan dobrze spisywał się Miłosz Wałach.

Na kwadrans przed ostatnią syreną różnica bramek wynosiła już 14 bramek. Wtedy o trzeci czas poprosił trener Orneborg. Nie przyniósł on jednak zamierzonego rezultatu. Piłkarze ręczni Vive kontrolowali przebieg spotkania do końca meczu i pewnie zwyciężyli 38:24.

Przyjezdni nie trafili aż 18-krotnie, z czego 13 wybronili bramkarze gospodarzy. Ponadto gdańszczanie zaliczyli 16 start. Warto dodać, że szczypiorniści Torus Wybrzeża w całym spotkaniu mieli 6 rzutów karnych, ale tylko 4 z nich zostały wykorzystane.