Wybrzeże triumfowało w Legionowie

30 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Wojciech Prymlewicz dowodził w Legionowie atakiem Wybrzeża. Wojciech Prymlewicz dowodził w Legionowie atakiem Wybrzeża.

Szczypiorniści Wybrzeża mieli rachunki do wyrównania z drużyną z Legionowa za poprzednie sezony. I ta sztuka im się udała. Kontrolując przez większą cześć meczu grę, pokonali na wyjeździe KPR RC 31:26 (15:12). Świetnie dysponowany w ataku był Wojciech Prymlewicz, który zdobył 8 bramek.

PIERWSZA W SEZONIE WYGRANA SPÓJNI GDYNIA

KPR RC: Krekora, Kujawa - Adamski 9, Ciok 4, Kowalik 4, Grabowski 3, Rutkowski 3, Brinovec 1, Ignasiak 1, Niedziółka 1, Jędrzejewski, Gawęcki, Miecznikowski, Suliński

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski - Prymlewicz 8, Papaj 6, Wróbel 6, Oliveira 5, Rogulski 4, Podobas 1, Sulej, Bednarek, Gauden, Adamczyk, Skwierawski

Drużyny z Legionowa i Gdańska rywalizują ze sobą od lat. Najpierw na poziomie I ligi, a teraz w PGNiG Superlidze. Dlatego też ich starcie zapowiadało się bardzo ciekawie. Jak przyznawał Damian Wleklak, menedżer Wybrzeża, były rachunki do wyrównania.

Lepiej w sobotni mecz weszli goście. Między innymi dwa trafienia Piotra Papaja, przedzielone celnym rzutem Wojciecha Prymlewicza i było 5:2 dla Wybrzeża. W jeszcze bardziej komfortowej sytuacji gdańszczanie znaleźli się w 17. min. Wówczas zakończyli serię punktową, którą rozpoczęli 3 minuty wcześniej. Podczas niej do bramki trafiali Mateusz Wróbel, Prymlewicz, Papaj i Marek Podobas. Na tablicy wyników pojawiło się 12:6 dla gości. Rywale odpowiedzieli także serią 4:0 więc Wybrzeże szybko wyszło ze strefy komfortu. Zwiększył ją nieco dopiero ostatnim trafieniem w pierwszej połowie Jacek Sulej.

Łukasz Rogulski, Papaj oraz Wróbel wykonali skuteczne akcje na start drugiej części meczu (13:18). Tym samym sprawili, że Wybrzeże ponownie mogło spokojnie kontrolować prowadzenie. Tym razem, nauczeni doświadczeniem z pierwszej połowy gospodarze, pozwolili rywalom maksymalnie na serię 3:0. Wróbel, Prymlewicz i Papj trafiali wtedy, kiedy było trzeba i doprowadzili swój zespół do drugiego zwycięstwa w sezonie.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 5 0 0 0 5 99:126 0
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-10-03

Wyniki 5 kolejki

• SPÓJNIA GDYNIA - Sandra Spa Pogoń Szczecin 24:18 (13:9)
  • KPR Legionowo - WYBRZEŻE GDAŃSK 26:31 (12:15)
  • PGE Vive Kielce - Piotrkowianin 40:24 (22:15)
  • Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 24:24 (10:12) karne 2:4
  • Górnik Zabrze - Gwardia Opole 36:23 (16:6)
  • MKS Kalisz - Meble Wójcik Elbląg 25:21 (13:12)
  • Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 23:26 (12:11)
  • Zagłębie Lubin - Stal Mielec 40:28 (19:15)

Opinie (10)

• Brawo chłopaki !!!

• 10 1

• (4)

Czy Ktoś może odpisać na pytanie : Ilu chłopków jest jeszcze poza składem = kontuzje ?
    Bo jeśli mocno kontuzjowany zespół, cały czas walczy i, jeśli przegrywa
    ( nie myśle o powyższym meczu) pechowo Puławy, mając pod kontrolą całe spotkanie,
    to można optymistycznie patrzeć na dlasza część sezonu.

• 9 0

• (1)

no kontuzje to Kostrzewa, Kornecki, Kondratiuk.Dobrzy zawodnicy.Życzę dalszych wygranych