Bramkarz Stali zatrzymał Wybrzeże

14 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Wojciech Prymlewicz, jako jedyny z Wybrzeża, nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza Stali, Krzysztofem Lipką. Wojciech Prymlewicz, jako jedyny z Wybrzeża, nie miał większych problemów z pokonaniem bramkarza Stali, Krzysztofem Lipką.

Pomimo powrotu do gry Adriana Kondratiuka i jego trafień do bramki w starciu ze Stalą Mielec, szczypiorniści Wybrzeża ulegli na wyjeździe 25:33 (13:12). Bohaterem meczu PGNiG Superligi mężczyzn był bramkarz gospodarzy Krzysztof Lipka, który w decydujących momentach jak w transie wygrywał m.in. starcia sam na sam z atakującymi rywalami. A podłamani gdańszczanie dali sobie wbić w ostatniej minucie aż trzy bramki.

SPÓJNIA STRACIŁA ZWYCIĘSTWO W DWÓCH OSTATNICH MINUTACH MECZU Z MKS KALISZ

Stal: Lipka, Wiśniewski - Kawka 6, Krępa 5, Krupa 5, Sarajlić 4, Chodara 3, Janyst 3, Wilk 3, Cuzic 2, Kłoda 1, Mochocki 1, Rusin, Wojkowski, Wypych, Ćwięka

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Chmieliński - Prymlewicz 8, Rogulski 5, Oliveira 4, Kondratiuk 3, Wróbel 2, Bednarek 1, Podobas 1, Adamczyk, Papaj, Skwierawski, Sulej

Wybrzeże wybrało się do Mielca wzmocnione wracającym po wyleczeniu urazu Adrianem Kondratiukiem. Zabrakło natomiast przeziębionego Macieja Gaudena oraz kontuzjowanych od dawna Pawła SalaczaDamiana Kostrzewy. Co prawda Kondratiuk nie ma jeszcze sił, aby grać większość spotkania, ale jak podkreślał trener Marcin Lijewski, powrót tego szczypiornisty, występującego nawet w okrojonym czasie, już sprawia, że Wybrzeże staje się silniejsze.

Na początku starcia ze Stalą gdańszczanie mieli problemy z wykorzystywaniem stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramek. Trzy świetne interwencje Krzysztofa Lipki i zamiast 5:2 dla przyjezdnych był remis 2:2. W 9. minucie prowadzenie gdańszczanom zapewnił jednak Łukasz Rogulski (2:3). Dwa trafienia z rzędu Wojciech Prymlewicza i w 15. min. było 7:5 dla przyjezdnych.

Pomiędzy 16. a 23. min. gdańskiej obronie udało się zagrać bez straty bramki. Do przeciwległej trafiali natomiast Kondratiuk, Prymlewicz oraz Ramon Oliveira, więc przewaga zespołu Lijewskiego wzrosła do czterech bramek (6:10). A kiedy w 27. min. Kondratiuk trafił, ku zaskoczeniu wszystkich, z połowy boiska (9:13) wydawało się, że zostanie ona utrzymana do syreny kończącej połowę. Goście zebrali się jednak do serii 3:0. Mało tego, w ostatniej akcji tej części gry Rafał Krupa stanął oko w oko z Maciej Pieńczewski, ale bramkarz Wybrzeża okazał się lepszy (12:13).

Po zmianie stron dwie okazje do zdobycia bramki, w tym z rzutu karnego, wykorzystał Prymlewicz. Za chwilę w jego ślady poszedł Mateusz Wróbel i było 16:14 dla Wybrzeża. Niestety był to jedyny pozytywny moment w połowie. Pomiędzy 36. a 40. min. gdańszczanie zasnęli w ataku, w czym główną rolę odegrał ponownie Lipka. Natomiast gospodarze punktowali jak w transie. Zdobyli szczęść bramek z rzędu i zrobiło się 20:16 dla Stali. Ten moment okazał się kluczowy.

Gości przełamał w końcu Oliveira, po nim trafił także Michał Bednarek, ale w międzyczasie kolejnymi dwiema świetnymi interwencjami popisał się Lipka. Do tego Stal odpowiedziała serią 3:0 i było już 23:18. Lipka był bohaterem swojej drużyny do końca starcia, natomiast w Wybrzeżu, w ostatnich minutach trafiał Prymlewicz - dwa razy z karnych oraz raz z gry - a także Kondratiuk. To nie wystarczyło na spokojnie kontrolującą wynik Stal. Dobiła on gdańszczan w ostatniej minucie, rzucając w tym czasie aż trzy bramki.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 7 0 0 0 7 149:189 0
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-10-15

Wyniki 7 kolejki

• Stal Mielec - WYBRZEŻE GDAŃSK 33:25 (12:13)
  • MKS Kalisz - SPÓJNIA GDYNIA 22:21 (11:11)
  • PGE VIVE Kielce - NMC Górnik Zabrze 33:20 (16:9)
  • Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 22:23 (12:10)
  • Zagłębie Lubin - Orlen Wisła Płock 21:36 (10:17)
  • Piotrkowianin - Meble Wójcik Elbląg 31:26 (14:7)
  • Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 33:22 (18:9)
  • KPR Legionowo - Chrobry Głogów 22:31 (11:14)

Opinie (6) 1 zablokowana

• Nie bramkarz ich zatrzymał tylko własna nieskuteczność i indolencja rzutowa!

• 7 2

• Maciej Pieńczewski obronił tyle samo bramek co Krzysztof Lipka czyli 17 , a o Nim jak zwykle ani słowa.

• 11 2

• w tym sezonie to na razie padaka oby nie tak dalej bo będzie lipa!

• 3 2

• Prowadzenie 9:13 czyli plus 4, końcowy wynik 33:25 minus 8, czyli 12bramek straty,
    trochę duzo...
    Przegrać na wyjeździe - dopuszczalne, ale nie minus 8. Do minus 4-5, to jeszcze OK