Piotrkowianin - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych

11 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Wojciech Prymlewicz (nr 20) był nieomylny przy rzutach karnych, ale to nie wystarczyło do pokonania Piotrkowianina. Wojciech Prymlewicz (nr 20) był nieomylny przy rzutach karnych, ale to nie wystarczyło do pokonania Piotrkowianina.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało na wyjeździe z Piotrkowianinem 29:32 (15:17) w 16. serii rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Kluczowy okazał się okres na blisko 10 minut przed końcem meczu, gdy gospodarze zdobyli 3 bramki z rzędu. To ostatni tegoroczny wyjazd podopiecznych Thomsa Orneborga. W sobotę o godz. 17 zagrają u siebie ze Stalą Mielec.

Piotrkowianin: Kot, Procho - Mastalerz 5, Pacześny 5, Szopa 5, Nastaj 4, Sobut 4, Rutkowski 3, Surosz 3, Kaźmierczak 2, Gluch 1, Turkowski, Tórz

WYBRZEŻE: Kiepulski, Witkowski - Adamczyk 7, Prymlewicz 7, Salacz 7, Wróbel 3, Janikowski 2, Papaj 2, Komarzewski 1, Bednarek, Oliveira, Pieczonka, Sulej

Gdańscy szczypiorniści do Piotrkowa Trybunalskiego pojechali po zaciętym, przegranym ledwie jedną bramką boju z Azotami Puławy. Ostatni tegoroczny wyjazd, nie okazał się jednak udany.

Po wyrównanym początku, gospodarze odskoczyli na 8:5, a trener Thomas Orneborg poprosiło czas, zanim minął kwadrans gry. Piotrkowianin prowadzenie 3 lub 4 bramek utrzymywał przez większość pierwszej połowy i dopiero przed przerwą gdańszczanie zmniejszyli stratę po bramkach Kamila Adamczyka.

W drugiej połowie, także po jego trafieniu, Torus Wybrzeże zbliżyło się na 21:22. Niestety, mimo że z 7. metra skuteczny był Wojciech Prymlewicz, który w całym meczu wykorzystał pięć rzutów karnych, a jemy i Adamczykowi kroku dotrzymywał Paweł Salacz, goście popełniali zbyt wiele błędów w ofensywie.

Kluczowy okazał się okres na niespełna 10 minut przed końcem meczu, gdy miejscowi zdobyli 3 bramki z rzędu i odskoczyli na 28:24. Tego prowadzenia już nie roztrwonili.

Wyniki 16 kolejki

• Piotrkowianin – TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK 32:29 (17:15)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin – Energa MKS Kalisz 22:19 (11:10)
  • Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 35:27 (18:11)
  • Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 26:26 (14:12, k. 3:5)
  • Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 22:36 (13:19)
  • Grupa Azoty Tarnów – Gwardia Opole 31:26 (16:15)
  • NMC Górnik Zabrze - PGE Vive Kielce 27:34 (15:20)

Opinie (22)

• Konkurs na Trenera (16)

Po porażce z Mielcem zwolni się posada. Kryteria ? Niewygórowane wynagrodzenie i deklaracja utrzymania. Ktoś chętny ?

• 5 5

• Nie dogodzisz szydercom

Jak ostatnio była tu giełda trenerów dla Wybrzeża to wszyscy a było ich z 15 zostali zminusowani.

• 1 1

• (5)

Ja się zgłaszam.
      Co prawda nigdy nie grałem dobrze w ręczną, nie skończyłem AWF, nigdy nie byłem trenerem ale za to po każdym meczu umiem wytknąć 1000 błędów jakie zrobił aktualny trener dywersant co specjalnie przeszkadza dobrze grać chłopakom.
      Obejrzałem 300 meczy na żywo i w tv, dlatego mam odpowiednie kwalifikacje do bycia trenerem, obiecuję że szybko wrócą sukcesy z czasów Wielkiego Wybrzeża.
      Tylko mnie wybierzcie, lepszego ode mnie nie znajdziecie!!!