PGNiG Superliga: Spójnia Gdynia przegrała z KPR Legionowo po bramce w ostatniej akcji

Spójnia Gdynia

W zespole Spójni najwięcej bramek rzucił Maciej Marszałek
W zespole Spójni najwięcej bramek rzucił Maciej Marszałek fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

KPR Legionowo pokonał Spójnię Gdynia 21:20 (8:12) w meczu 26. kolejki PGNiG Superligi. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował szczęśliwy rzut Kamila Cioka tuż przed końcem spotkania.

KPR Legionowo: Krekora - Ciok 8, Adamski 4, Grabowski 4, Rutkowski 3, Gawęcki 2, Prątnicki 1, Suliński, Kowalik, Ignasiak, Brinovec

SPÓJNIA: Głębocki, Michalczuk, Zimakowski - Marszałek 4, Kirilenko 3, Lisiewicz 3, K. Pedryc 3, Czaja 2, Jamioł 2, Luberecki, Krawczenko, Brukwicki, Rychlewski

WYBRZEŻE GDAŃSK W TEJ KOLEJCE RÓWNIEŻ PRZEGRAŁO - PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W LUBINIE

Jeśli Spójnia Gdynia wierzyła w opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli grupy granatowej PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, musiała wygrać wyjazdowy mecz z KPR Legionowo. Zespół z Mazowsza wyprzedzał bowiem gdynian o pięć punktów, a stawką bezpośredniego starcia drużyn z tej samej grupy były cztery oczka. Podopieczni Dawida Nilssona do Legionowa pojechali podbudowani meczem w Pucharze Polski przeciwko Orlen Wiśle Płock. Spójnia wprawdzie przegrała z wicemistrzem Polski, ale przez długi czas była równorzędnym rywalem. Jak podkreślał Marcin Głębocki, bramkarz trójmiejskiej ekipy, dzięki temu spotkaniu on i jego koledzy uwierzyli w siebie.

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK SPÓJNIA RYWALIZOWAŁA Z ORLEN WISŁĄ

W meczu w Legionowie widać to było jednak tylko w pierwszej połowie. Od stanu 2:2 trafiali kolejno Kamil Pedryc, Maciej MarszałekRafał Jamioł (dwaj ostatni podczas gry w osłabieniu) i tak wypracowanej zaliczki Spójnia nie oddała do końca tej części gry. Co więcej, po kolejnej bramce Jamioła prowadziła nawet 12:7, ale w ostatniej akcji tej odsłony straty gospodarzy zmniejszył Mateusz Rutkowski.

Całą przewagę przyjezdni roztrwonili w pierwszych minutach po przerwie. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony dwuminutową karę otrzymał Jacek Luberecki. Grając w osłabieniu gdynianie stracili dwie bramki, a po chwili dwie kolejne i na tablicy pojawił się wynik 12:12. Później prowadzili jeszcze 19:17, ale końcówka należała do KPR. Gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu i na niespełna trzy minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 20:19. Do remisu z rzutu karnego doprowadził Rafał Rychlewski, ale później gdynianie nie byli już w stanie pokonać Mikołaja Krekory. Ostatnią akcję w tym spotkaniu rozegrać mogła drużyna z Legionowa. Trener miejscowych poprosił o czas, a sekundy przed końcem Kamil Ciok po rzucie wolnym i rykoszecie zaskoczył Głębockiego.

Porażka w Legionowie oznacza, że Spójnia traci do KPR traci już dziewięć punktów. Rozegrała wprawdzie o jeden mecz mniej, ale nie ma już więc realnych szans, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 26 6 1 2 17 633:725 24

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2018-03-11