PGNiG Superliga: Spójnia Gdynia przegrała z KPR Legionowo po bramce w ostatniej akcji

Michał Rudnicki
11 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
W zespole Spójni najwięcej bramek rzucił Maciej Marszałek W zespole Spójni najwięcej bramek rzucił Maciej Marszałek

KPR Legionowo pokonał Spójnię Gdynia 21:20 (8:12) w meczu 26. kolejki PGNiG Superligi. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował szczęśliwy rzut Kamila Cioka tuż przed końcem spotkania.

KPR Legionowo: Krekora - Ciok 8, Adamski 4, Grabowski 4, Rutkowski 3, Gawęcki 2, Prątnicki 1, Suliński, Kowalik, Ignasiak, Brinovec

SPÓJNIA: Głębocki, Michalczuk, Zimakowski - Marszałek 4, Kirilenko 3, Lisiewicz 3, K. Pedryc 3, Czaja 2, Jamioł 2, Luberecki, Krawczenko, Brukwicki, Rychlewski

WYBRZEŻE GDAŃSK W TEJ KOLEJCE RÓWNIEŻ PRZEGRAŁO - PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU W LUBINIE

Jeśli Spójnia Gdynia wierzyła w opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli grupy granatowej PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, musiała wygrać wyjazdowy mecz z KPR Legionowo. Zespół z Mazowsza wyprzedzał bowiem gdynian o pięć punktów, a stawką bezpośredniego starcia drużyn z tej samej grupy były cztery oczka. Podopieczni Dawida Nilssona do Legionowa pojechali podbudowani meczem w Pucharze Polski przeciwko Orlen Wiśle Płock. Spójnia wprawdzie przegrała z wicemistrzem Polski, ale przez długi czas była równorzędnym rywalem. Jak podkreślał Marcin Głębocki, bramkarz trójmiejskiej ekipy, dzięki temu spotkaniu on i jego koledzy uwierzyli w siebie.

PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK SPÓJNIA RYWALIZOWAŁA Z ORLEN WISŁĄ

W meczu w Legionowie widać to było jednak tylko w pierwszej połowie. Od stanu 2:2 trafiali kolejno Kamil Pedryc, Maciej MarszałekRafał Jamioł (dwaj ostatni podczas gry w osłabieniu) i tak wypracowanej zaliczki Spójnia nie oddała do końca tej części gry. Co więcej, po kolejnej bramce Jamioła prowadziła nawet 12:7, ale w ostatniej akcji tej odsłony straty gospodarzy zmniejszył Mateusz Rutkowski.

Całą przewagę przyjezdni roztrwonili w pierwszych minutach po przerwie. Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony dwuminutową karę otrzymał Jacek Luberecki. Grając w osłabieniu gdynianie stracili dwie bramki, a po chwili dwie kolejne i na tablicy pojawił się wynik 12:12. Później prowadzili jeszcze 19:17, ale końcówka należała do KPR. Gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu i na niespełna trzy minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 20:19. Do remisu z rzutu karnego doprowadził Rafał Rychlewski, ale później gdynianie nie byli już w stanie pokonać Mikołaja Krekory. Ostatnią akcję w tym spotkaniu rozegrać mogła drużyna z Legionowa. Trener miejscowych poprosił o czas, a sekundy przed końcem Kamil Ciok po rzucie wolnym i rykoszecie zaskoczył Głębockiego.

Porażka w Legionowie oznacza, że Spójnia traci do KPR traci już dziewięć punktów. Rozegrała wprawdzie o jeden mecz mniej, ale nie ma już więc realnych szans, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 26 6 1 2 17 633:725 24
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-03-11

Wyniki 26 kolejki

• Zagłębie Lubin - WYBRZEŻE GDAŃSK 36:21 (17:8)
  • KPR Legionovo - SPÓJNIA GDYNIA 21:20 (8:12)
  • Energa MKS Kalisz - NMC Górnik Zabrze 24:32 (14:17)
  • Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg 26:23 (15:11)
  • Azoty Puławy - Chrobry Głogów 27:25 (12:12)
  • MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:28 (15:15), karne 1:4
  • Gwardia Opole - Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:22 (15:10)
  • PGE Vive Kielce - Orlen Wisła Płock 36:30 (17:18)

Opinie (8)

• Przegrać wygrany mecz (3)

w ostatniej akcji meczu to mega sztuka. Pusty śmiech.

• 7 6

• (2)

skoro tak cie to smieszy to po ch*j tu zagladasz i czytasz artykuly o Spojni ?

• 4 6

• żeby się ponabijać

ze Spójni i jej dwóch trenerów. Co więcej śledziłem mecz ;-).
        Dać sobie strzelić bramkę z rzutu wolnego w ostatniej akcji meczu to naprawdę duża sztuka.