PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Meble Wójcik Elbląg - Spójnia Gdynia 24:23

Michał Rudnicki
30 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Rafał Rychlewski zdobył sześć bramek dla swojego zespołu, ale w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego na wagę remisu. Rafał Rychlewski zdobył sześć bramek dla swojego zespołu, ale w końcówce nie wykorzystał rzutu karnego na wagę remisu.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali w Elblągu z Meblami Wójcik 23:24 (12:13). Goście grali nierówno. Rozpoczęli od prowadzenia 5:1, ale później stracili skuteczność w ataku. Mimo to byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale Rafał Rychlewski w ostatnich minutach nie wykorzystał rzutu karnego. Ta porażka przesądza o tym, że beniaminek PGNiG Superligi będzie najsłabszą drużyną sezonu zasadniczego.

WYBRZEŻE GDAŃSK PRZEGRAŁO Z GÓRNIKIEM ZABRZE 21:26

Meble Wójcik: Kiepulski, Ram - Adamczak 6, Koper 5, Moryń 5, Tórz 3, Szopa 3, Grzegorek 2, Miedziński, Nowakowski

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Rychlewski 6, Marszałek 6, Jamioł 3, Kirilenko 2, Luberecki 2, K.Pedryc 2, Ćwikliński 2, Brukwicki, Krawczenko

Spójnia Gdynia wyjazdowe spotkanie z Meblami Wójcik Elbląg rozpoczęła znakomicie. Po pięciu minutach zespół prowadzony przez Dawida Nilssona prowadził 5:1. Kilkubramkowy zapas gdynianie utrzymywali jeszcze przez około kwadrans, a najlepiej w ataku poczynał sobie Rafał Rychlewski. W 17. minucie po trafieniu Pawła Ćwiklińskiego prowadzili jeszcze 10:6, ale do końca pierwszej połowy celnie rzucili jeszcze tylko dwa razy. Gospodarze odpowiedzieli siedmioma bramkami i na przerwę to elblążanie schodzili z prowadzeniem 13:12.

Ofensywna niemoc Spójni trwała jeszcze przez dziesięć minut drugiej części gry. W tym czasie goście trafili oni tylko raz, a rywale w tym czasie powiększyli swoją przewagę do wyniku 18:13. W końcówce jednak gdynianie przycisnęli i byli bliscy odrobienia strat. 18 minut przed końcem przegrywali jeszcze 20:23, ale dobra dyspozycja rzutowa Oleksandra KirilenkiMacieja Marszałka pozwoliła im doprowadzić do wyniku 23:24. Na dwie minuty przed końcem Rychlewski mógł doprowadzić do remisu, ale jego rzut karny obronił Paweł Kiepulski. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Spójnia doznała 26. porażki w sezonie PGNiG Superligi.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 29 7 2 2 18 720:814 30
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-04-11