PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: PGE Vive Kielce rozgromiło Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk

Kamil Adamczyk rzucił dwie bramki w pierwszych pięciu minutach, ale był to ostatni okres dobrej gry Wybrzeża w tym meczu fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

PGE Vive Kielce pokonało Wybrzeże Gdańsk 41:24 (20:12) w meczu 25. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Przyjezdni tylko w pierwszych minutach meczu byli równorzędnym rywalem dla 14-krotnego mistrza Polski. Do składu gdańszczan po urazie wrócił Piotr Papaj, ale przez kilka tygodni będą musieli oni sobie radzić bez Huberta Korneckiego.

PGE Vive: Szmal, Wałach - Janc 6, Jachlewski 6, Štrlek 5, Dujszebajew 5, Jurecki 5, Kus 3, Aguinagalde 3, Bielecki 2, Zorman 2, Bombac 2, Lijewski 1, Jurkiewicz 1,

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Suchowicz - Wołowiec 6, Adamczyk 4, Podobas 3, Kondratiuk 2, Wróbel 2, Sulej 2, Rogulski 2, Marciniak 1, Komarzewski 1, Prymlewicz 1, Bednarek, Papaj

Wybrzeże Gdańsk do meczu z PGE Vive Kielce przystąpiło bez Huberta Korneckiego. Rozgrywający gdańszczan w sobotnim meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski złamał palec lewej ręki. We wtorek przejdzie operację, a jego przerwa w grze potrwa od czterech do sześciu tygodni. Po raz pierwszy po pauzie spowodowanej urazem barku zagrał z kolei Piotr Papaj.

WYBRZEŻE WYGRYWA ZA CZTERY PUNKTY, ALE TRACI KORNECKIEGO

Gdańszczanie znakomicie rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie. W piątej minucie po trafieniach Jacka Suleja, Krzysztofa Komarzewskiego i dwóch Kamila Adamczyka prowadzili 4:1. Faworyzowani gospodarze szybko odrobili jednak straty, rzucili pięć bramek z rzędu i w 11. minucie na tablicy widniał wynik 6:4. Do 16. minuty i stanu 8:7 dla miejscowych mecz był jeszcze wyrównany. W kolejnych siedmiu minutach podopieczni Marcina Lijewskiego na pięć bramek gospodarzy odpowiedzieli tylko jednym golem (13:8), a do przerwy PGE Vive prowadziło już 20:12. Gdańszczanie nie radzili sobie szczególnie z prawoskrzydłowym Blażem Jancem, który w pierwszej części trafił pięciokrotnie, w tym raz z rzutu karnego.

Początek drugiej połowy był dla Wybrzeża jeszcze gorszy niż koniec pierwszej. W pierwszych ośmiu minutach PGE Vive rzuciło dziewięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Od tego momentu do końca meczu drużyny dzieliło od 14 do 18 trafień. Wart podkreślenia jest fakt, że gracze z Gdańska ani razu w tym meczu nie grali w osłabieniu, a ich rywale dwuminutowymi wykluczeniami karani byli tylko dwukrotnie.

W zespole Wybrzeża z dobrej strony pokazał się Krystian Wołowiec. 20-letni rozgrywający rzucił mistrzom Polski sześć bramek, a zatem więcej niż w swoich wcześniejszych występach w PGNiG Superlidze.

Mecz PGE Vive z Wybrzeżem rozegrany był dwa dni wcześniej niż reszta meczów 25. serii spotkań PGNiG Superligi. Dzięki temu gdańszczanie nie musieli wracać do Trójmiasta po wygranym meczu z Piotrkowianinem. Większość meczów tej serii gier odbędzie się 7 marca. Spotkanie Spójni Gdynia z Azotami Puławy przełożono na 11 kwietnia.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 25 6 1 2 16 611:699 24

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2018-03-07