PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: PGE Vive Kielce rozgromiło Wybrzeże Gdańsk

Michał Rudnicki
5 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Kamil Adamczyk rzucił dwie bramki w pierwszych pięciu minutach, ale był to ostatni okres dobrej gry Wybrzeża w tym meczu Kamil Adamczyk rzucił dwie bramki w pierwszych pięciu minutach, ale był to ostatni okres dobrej gry Wybrzeża w tym meczu

PGE Vive Kielce pokonało Wybrzeże Gdańsk 41:24 (20:12) w meczu 25. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Przyjezdni tylko w pierwszych minutach meczu byli równorzędnym rywalem dla 14-krotnego mistrza Polski. Do składu gdańszczan po urazie wrócił Piotr Papaj, ale przez kilka tygodni będą musieli oni sobie radzić bez Huberta Korneckiego.

PGE Vive: Szmal, Wałach - Janc 6, Jachlewski 6, Štrlek 5, Dujszebajew 5, Jurecki 5, Kus 3, Aguinagalde 3, Bielecki 2, Zorman 2, Bombac 2, Lijewski 1, Jurkiewicz 1,

WYBRZEŻE: Pieńczewski, Suchowicz - Wołowiec 6, Adamczyk 4, Podobas 3, Kondratiuk 2, Wróbel 2, Sulej 2, Rogulski 2, Marciniak 1, Komarzewski 1, Prymlewicz 1, Bednarek, Papaj

Wybrzeże Gdańsk do meczu z PGE Vive Kielce przystąpiło bez Huberta Korneckiego. Rozgrywający gdańszczan w sobotnim meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski złamał palec lewej ręki. We wtorek przejdzie operację, a jego przerwa w grze potrwa od czterech do sześciu tygodni. Po raz pierwszy po pauzie spowodowanej urazem barku zagrał z kolei Piotr Papaj.

WYBRZEŻE WYGRYWA ZA CZTERY PUNKTY, ALE TRACI KORNECKIEGO

Gdańszczanie znakomicie rozpoczęli poniedziałkowe spotkanie. W piątej minucie po trafieniach Jacka Suleja, Krzysztofa Komarzewskiego i dwóch Kamila Adamczyka prowadzili 4:1. Faworyzowani gospodarze szybko odrobili jednak straty, rzucili pięć bramek z rzędu i w 11. minucie na tablicy widniał wynik 6:4. Do 16. minuty i stanu 8:7 dla miejscowych mecz był jeszcze wyrównany. W kolejnych siedmiu minutach podopieczni Marcina Lijewskiego na pięć bramek gospodarzy odpowiedzieli tylko jednym golem (13:8), a do przerwy PGE Vive prowadziło już 20:12. Gdańszczanie nie radzili sobie szczególnie z prawoskrzydłowym Blażem Jancem, który w pierwszej części trafił pięciokrotnie, w tym raz z rzutu karnego.

Początek drugiej połowy był dla Wybrzeża jeszcze gorszy niż koniec pierwszej. W pierwszych ośmiu minutach PGE Vive rzuciło dziewięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Od tego momentu do końca meczu drużyny dzieliło od 14 do 18 trafień. Wart podkreślenia jest fakt, że gracze z Gdańska ani razu w tym meczu nie grali w osłabieniu, a ich rywale dwuminutowymi wykluczeniami karani byli tylko dwukrotnie.

W zespole Wybrzeża z dobrej strony pokazał się Krystian Wołowiec. 20-letni rozgrywający rzucił mistrzom Polski sześć bramek, a zatem więcej niż w swoich wcześniejszych występach w PGNiG Superlidze.

Mecz PGE Vive z Wybrzeżem rozegrany był dwa dni wcześniej niż reszta meczów 25. serii spotkań PGNiG Superligi. Dzięki temu gdańszczanie nie musieli wracać do Trójmiasta po wygranym meczu z Piotrkowianinem. Większość meczów tej serii gier odbędzie się 7 marca. Spotkanie Spójni Gdynia z Azotami Puławy przełożono na 11 kwietnia.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 25 6 1 2 16 611:699 24
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-03-07

Wyniki 25 kolejki

• PGE Vive Kielce - WYBRZEŻE GDAŃSK 41:24 (20:12)
  • SPÓJNIA GDYNIA - Azoty Puławy (przełożony na 11.04)
  • Gwardia Opole - Chrobry Głogów 23:28 (13:13)
  • Sandra Spa Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 25:20 (12:10)
  • Meble Wójcik Elbląg - Zagłębie Lubin 37:30 (18:14)
  • Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Stal Mielec 26:26 (12:14) kr. 0:3
  • NMC Górnik Zabrze - KPR Legionowo 27:20 (16:6)
  • Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz (przełożony)

• (7)

Po co grać takie mecze? Od ok. 2012 roku, kiedy to pierwszoligowe wówczas Wybrzeże grało w Pucharze Polski z Vive Kielce w Ergo Arenie, to po raz pierwszy w wywiadzie po meczu usłyszałam, że się uczymy grając z najlepszymi, że ta nauka da efekty w przyszłości, że to nieocenione doświadczenie z takiego meczu płynie itd. itp. Minęło 6 lat, Wybrzeże zagrało przez ten czas z Kielcami już kilkukrotnie, a różnica jaka była taka jest albo i nawet większa. Po co więc, jechać przez całą Polskę, żeby dostać do swojego sita ponad 40 bramek od grających na luzie Kielczan? To jest zwyczajnie przewidywalne, powoli już nudne, a przede wszystkim demotywujące. Tak bynajmniej sądzę ja, jako zwykła kibicka. Zawsze po tego typu meczach jestem zawiedziona i to bardzo, a to dlatego że pokazują one, iż pomimo czasu który minął, różnica pomiędzy oboma zespołami się nie zmniejsza. Strasznie to frustrujące. Dodam jeszcze, że w tym meczu z 2012 roku grali już z naszej strony obecni zawodnicy jak: Sulej, Rogulski, Chmieliński, Prymlewicz, Kornecki chyba i podobnie też Papaj.

• 13 7

• Trochę trzeba kumać (4)

No widzisz za bardzo nie ogarniasz tej dyscypliny by zrozumieć po co się gra z Mistrzami Polski oraz zwycięzcami Ligi Mistrzów nawet przegrywając 20-oma bramkami doświadczenie bezcenne nie do zdobycia w inny sposób.

• 6 2

• (3)

No jakoś tego doświadczenia przez te 8 lat nie widać. Błędna i naciągana teoria. Zwycięzcami lig mistrzów to oni byli prawie 2 sezony temu. Teraz mają na koncie kilka przegranych spotkań i wychodzą z 4 miejsca w grupie. Wygranie majster ligi to już historia. Żyjmy teraźniejszością. To mówił nawet Biegler do dziennikarzy, którzy przed EHF Euro 2016 wspominali wciąż o brązowym medalu z Kataru 2015. To jest historia powtarzał i miał rację ... Piszesz, że nie ogarniam tej dyscypliny??? Na pewno dobrze ogarniam język ojczysty, dlatego Tobie polecam popracowanie nad prawidłową składnią zdania , jak też nad interpunkcją!

• 1 3

• (1)

Składnia,interpunkcja - co za tępa dzida,to nie sprawdzian z polskiego.Nie zabieraj głosu na temat którego nie masz zielonego pojęcia.Nos w encyklopedie polonistko za 2 zł a nie na forach sportowych swoje wypociny wrzucać!!

• 3 1

• Czyżby absolwent AWF?

• 0 0

• Twierdzę

• 1 0

• Ręce opadają:) Już lepiej nic nie pisz :) I bez odbioru !!!

• 5 3

• Bo tu nauka nic nie da. Liczy sie kasa. Dobrsy zawodnicy graja tam gdzie duzo placa, a budzet Wybrzeza podejrzewam to budzet Vive na reczniki i skarpetki w sezonie.