PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Spójnia Gdynia przegrała ze Stalą Mielec po rzutach karnych

Michał Rudnicki
17 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Trafienie Rafała Jamioła pozwoliło Spójni doprowadzić do remisu i serii rzutów karnych. Trafienie Rafała Jamioła pozwoliło Spójni doprowadzić do remisu i serii rzutów karnych.

Piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali po rzutach karnych wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec 39:40. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 38:38 (21:21), ale później gospodarze trafili dwukrotnie z siódmego metra, a gdynianie - tylko raz. Zespół trenera Dawida Nilssona do dorobku w PGNiG Superlidze dopisał jeden punkt.

Stal: Wiśniewski, Lipka - Wojkowski 9, Sarajlić 9, Ćwięka 8, Krupa 5, Kawka 4, Wilk 2, Mochocki 2, Janyst 1, Basiak 1, Kłoda

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki - Kirilenko 9, K. Pedryc 7, Jamioł 7, Rychlewski 6, Marszałek 4, Luberecki 3, Czaja 2, Ćwikliński 1, Lisiewicz, Krawczenko, P. Pedryc

W pierwszej połowie meczu w Mielcu Spójnia Gdynia ani razu nie przegrywała. Gdynianie dzięki bramce Rafała Jamioła oraz dwóm trafieniom Oleksandra KirilenkiMacieja Marszałka objęli prowadzenie 5:3 i od tego czasu rezultat oscylował między dwubramkowym prowadzeniem przyjezdnych a remisem. Obie drużyny stawiały na ofensywę, a bramkarze odbijali rzuty ze skutecznością ok. 20 proc. Jeszcze trzy minuty przed końcem tej odsłony zespół z Gdyni prowadził 19:17, ale w końcowce po dwie bramki dla Stali Mielec rzucili Paweł Wilk oraz Matej Sarajlić i po 30 minutach na tablicy widniał remis 21:21.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy odskoczyli na trzy bramki. Taki dystans między drużynami utrzymywał się do 42. minuty. W ciągu kolejnych 120 sekund trafili jednak Kamil Pedryc, Kirilenko oraz Marszałek i stan meczu znów był wyrównany (30:30). Wkrótce Pedryc dołożył dwa kolejne trafienia i Spójnia prowadziła 33:31. Cztery następne bramki rzuciła jednak Stal i przewaga znów przeszła na jej korzyść. Jeszcze w przedostatniej minucie Stal prowadziła 38:36. Wtedy jednak dwuminutową karę otrzymał Wiktor Kawka, a Spójnia skorzystała z gry w osłabienia rywala. Najpierw Rafał Rychlewski trafił z siódmego metra, później świetną obroną popisał się Marcin Głębocki, a w ostatniej akcji celnie rzucił Jamioł. Mecz zakończył się więc remisem 38:38 i o przyznaniu dodatkowego punktu decydować miała seria rzutów karnych.

W niej skuteczniejsi byli gospodarze. Saraljić i Rafał Krupa pokonali Głębockiego, a w zespole z Gdyni sposób na bramkarza rywali znalazł tylko Paweł Ćwikliński. W wyniku porażki po rzutach karnych Spójnia dopisała do ligowego dorobku jeden punkt, dopiero ósmy w 25. meczu.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 27 6 1 2 18 660:765 24
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2018-03-17

Wyniki 27 kolejki

• WYBRZEŻE GDAŃSK - MMTS KWIDZYN 26:26 (12:14), karne 5:4
  • STAL MIELEC - SPÓJNIA GDYNIA 38:38 (21:21), karne 2:1
  • Energa MKS Kalisz - Gwardia Opole 31:28 (14:14)
  • Azoty-Puławy - KPR Legionowo 29:24 (16:12)
  • NMC Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:28 (16:16)
  • Meble Wójcik Elbląg - Orlen Wisła Płock 18:43 (6:19)
  • PGE Vive Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 40:27 (18:10)
  • Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 28:21 (11:12)

• (1)

A nie przewidywałem,że w Mielcu będzie niespodzianka.

• 4 4

• Szkoda,że tak późno o tym się dowiedziałem,bo bym obstawił w sts.

• 2 1

• Zmiana trenera i widać inną grę.
    Teraz w GTPR jest ten model nie trener

• 5 2

• Brawo chłopaki widać postępy

Naprawdę naprawdę widać postępy, milo patrzec jak gracie jak rowny z rownym i nie odpuszczacie w koncowych minutach. Byla przegrana w ostatnich sekundach, teraz przegrana po karnych, to teraz już tylko lepiej i czekamy na wygrane!
    Brawa dla trenera ale to również wasza zasługa wkoncu to wy gracie !

• 7 0

• Zmiana trenera i odrazu widać postępy !

• 3 0

• Zasłużyli na wygraną

• 1 1

• Pokazali i w ostatnich meczach, że te chłopaki mają wole walki i potrafią, wystarczyła zmiana trenera, który ich dobrze poprowadzi.