Azoty rozbiły Spójnię

Spójnia Gdynia

Kamil Pedryc był najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym Spójni Gdynia w Puławach.
Kamil Pedryc był najskuteczniejszym piłkarzem ręcznym Spójni Gdynia w Puławach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W 9. kolejce PGNiG Superligi piłkarze ręczni Spójni Gdynia przegrali wysoko na wyjeździe z Azotami Puławy 25:40 (14:19). Na tle drużyny, która w trzech ostatnich sezonach zdobywała brązowy medal, szczególnie słabo wyglądała defensywa beniaminka krajowej elity.

AZOTY: Koszowy, Dupjachanec - Kuchczyński 8, Orzechowski, Podsiadło 5, Jarosiewicz 2, Skrabania 4, Panić 2, Grzelak 2, Masłowski 4, Titow 4, Kowalczyk 1, Kasprzak 2, Jurecki 2, Prce 1, Gumiński 3

SPÓJNIA: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Męczykowski 1, Kamyszek 5, K.Pedryc 7, Kirilenko 1, Jamioł 1, Brukwicki 1, Rychlewski 3, P.Pedryc 2, Krawczenko 1, Marszałek 3

LICZNE KONTUZJE W TRÓJMIEJSKICH DRUŻYNACH PIŁKARZY RĘCZNYCH. SPRAWDŹ, KTO I DO KIEDY MUSI PAUZOWAĆ

Azoty Puławy to drużyna, która zadomowiła się za wielką dwójką, od lat dominującą w męskim szczypiorniaku w Polsce. W trzech ostatnich sezonach zdobywała brązowe medale. Dlatego, gdy u siebie gościła absolutnego beniaminka PGNiG Superligi, jedyną niewiadomą były końcowe rozmiary wygranej miejscowych.

Azoty od początku zaczęły mocno. Objęły prowadzenie 4:1, a potem 8:4. Podopieczni Marcina Markuszewskiego uporządkowali nieco szyki przy tym drugim rezultacie. Między 14. a 21. minutą goście zbliżyli się na 9:11.

Wówczas miejscowy szkoleniowiec wziął czas. Przywołał swoich zawodników do porządku i później dla Spójni było już tylko gorzej. Po wznowieniu gry gospodarze zdobyli 4 bramki z rzędu. Natomiast ostatecznie opór rywali skruszyli mocno rozpoczynając drugą połowę. W 37. minucie odskoczyli na 24:15.

Jako że już do końca meczu defensywa Spójni była dziurawa, gdynianie zainkasowali najwięcej bramek w tym sezonie. Pobity został nawet wynik z inauguracji, gdy w Płocku od Orlenu Wisły przyjęli 39 trafień.

Bardzo brakuje w defensywie Bogdana Oliferchuka. Niestety, z powodu kontuzji barku 27-letni Ukrainiec może pauzować nawet do końca sezonu.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 9 0 1 0 8 203:246 3

W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę

Tabela wprowadzona: 2017-11-13