Lechia nie może wygrać na wyjeździe

9 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Mario Maloca był jedynym piłkarzem Lechii, który potrafił posłać piłkę do siatki Piasta Gliwice. Mario Maloca był jedynym piłkarzem Lechii, który potrafił posłać piłkę do siatki Piasta Gliwice.

Pierwszoplanową postacią spotkania był Rafał Wolski. To on zaliczył asystę przy golu Mario Malocy. Jednak Lechia Gdańsk, mimo dużej przewagi optycznej i bardzo wyraźnej w liczbie oddanych strzałów, zadowoliła się remisem z Piastem w Gliwicach 1:1 (1:1). Skuteczności zabrakło m.in. Flavio Paixao, który posłał piłkę w poprzeczkę. Po raz pierwszy od derbów Trójmiasta biało-zielonych na wyjeździe wsparli ich kibice, ale widać, że na dobre drużyna zapomniała jak wygrywać poza domem. To już siódmy taki mecz z rzędu bez zwycięstwa ekipy Piotra Nowaka.

1 Szmatuła - 26 Szeliga, 88 Korun, 25 Sedlar, 4 Flis - 9 Murawski, 5 Pietrowski - 21 Badia, 15 Masłowski, 2 Mraz - 27 Papadopulos
Sędziowie: Przybył (Kluczbork) oraz Rostkowski, Lisowski
1 Kuciak - 41 Stolarski, 2 Janicki, 22 Maloca, 3 Wawrzyniak - 16 Borysiuk - 28 F.Paixao, 27 Wolski, 7 Krasić, 17 Haraslin - 19 M.Paixao
  • 42' 27 Papadopulos Zmiany 44 Sekulski
  • 46' 4 Flis Zmiany 12 Żivec
  • 57' 5 Pietrowski Zmiany 7 Jankowski
  • 59' 3 Wawrzyniak Zmiany 30 Nunes
  • 67' 17 Haraslin Zmiany 6 Sławczew
  • 82' 19 M.Paixao Zmiany 11 Kuświk
  • 10' Sedlar
  • 12' Maloca
  • 79' Sedlar
  • 89' Mraz
  • 22' Borysiuk
  • 85' Maloca

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYJAZDOWYM BILANSIE LECHII W TYM SEZONIE I SPRAWDŹ JAK TO STAWIA JĄ NA TLE INNYCH DRUŻYN EKSTRAKLASY

po pięciu meczach wyjazdowych bez zorganizowanego dopingu poza domem w Gliwicach piłkarze Lechii znów będą mieli wsparcie własnych kibiców

WYJAŚNIAMY PRZYCZYNY, DLACZEGO KIBICÓW NIE BYŁO TAK DŁUGO W MECZACH POZA GDAŃSKIEM I JAKIE UZYSKAŁA W TYM CZASIE WYNIKI DRUŻYNA

w związku z odrzuceniem wniosku o skrócenie dyskwalifikacji Peszce oraz wydłużeniu zawieszenia Milinkovicia-Savicia Lechia w takim samym składzie jak w ostatniej kolejce przeciwko Zagłębiu

KOLEJNA DYSKWALIFIKACJA MILINKOVICIA-SAVICIA. NIE ZAGRA DO KOŃCA RUNDY ZASADNICZEJ. ODRZUCONE ODWOŁANIE PESZKI. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
na absencji Peszki znów korzysta Haraslin (LECHIA)

LUKAS HARASLIN: UDOWADNIAM SWOJĄ WARTOŚĆ
w bramce oczywiście Kuciak (LECHIA), któremu w minionym miesiącu mogliście zadawać pytania, gdyż wybraliście go na Ligowca Lutego

PRZEPYTALIŚCIE BRAMKARZA LECHII. TAK POWSTAŁ WYWIAD Z DUSANEM KUCIAKIEM, DO KTÓREGO NADESŁALIŚCIE PYTANIA
Rezerwowi Lechii: 33 Zelenika, 6 Sławczew, 10 Mila, 11 Kuświk, 13 Pawłowski, 14 Wiśniewski, 30 Nunes
Piast dokonał 2 zmian w porównaniu z ostatnim meczem z Ruchem, który zakończył się bezbramkowym remisem. Na rzecz Masłowskiego (PIAST) miejsce w "11" stracił były piłkarz Lechii - Vranjes, który nabawił się uraz. Ponadto Mraz (PIAST) zastąpił Żivca
w "11" jest Pietrowski (PIAST), wychowanek Lechii, który latem 2015 roku przeniósł się do Gliwic
Ławka rezerwowych Piasta: 31 Rusov, 7 Jankowski, 12 Żivec, 17 Mójta, 22 Mokwa, 44 Sekulski, 82 Bukata
Kibicom Lechii ale i zarazem żużlowego Wybrzeża przypominamy, że równolegle można śledzić live z inauguracji żużlowej w Gdańsku. Gospodarze na razie prowadzą z Lokomotivem 17:7

TUTAJ LIVE MECZU ŻUŻLOWEGO

przed meczem Badia (PIAST) odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza ekstraklasy w marcu. Na prezentacje Piast wyszedł w czerwonych kostiumach, a Lechia w tradycyjnym biało-zielonych
1'
od środka rozpoczęła Lechia
3'
spokojny początek z obu stron
5'
Kuciak (LECHIA) pewnie obronił lekki strzał Papadopulosa (PIAST).
6'
próba zagrania Wolskiego (LECHIA) w pole karne z wolnego, ale zorientowała się w tym obrona Piasta
7'
zarysowuje się optyczna przewaga Lechii, częściej jest przy piłce
9'
niecelny strzał Krasicia (LECHIA)
10'
[1:0] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sedlar. Po dośrodkowaniu z wolnego Badii obrońca gospodarzy wyprzedził Janickiego i z 5. metra głową strzelił gola
12'
[1:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maloca. Szybka odpowiedź gdańszczan. Też wolny. Dośrodkowywał Wolski, a najwyżej do piłki wyskoczył chorwacki obrońca biało-zielonych. Maloca główkował z 10. metra
13'
róg dla Lechii
14'
wybita piłka po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA)
15'
od początku meczu głośny doping kibiców Lechii
17'
Lechia prowadzi grę. Piast po przejęciu piłki stara się grać długimi podaniami
19'
w polu karnym zablokowany Haraslin (LECHIA)
20'
kolejny faul Piasta i dobra okazja do dośrodkowania dla Wolskiego (LECHIA)
21'
tym razem Wolski (LECHIA) zdecydował się na strzał. Posłał piłkę nad poprzeczką
22'
i jesteśmy po drugiej stronie boiska Papadopulos (PIAST) faulowany tuż przed "16" Lechii
22'
Żółtą kartką został ukarany Borysiuk (LECHIA) za ten faul na Papadopulosie
23'
z wolnego Masłowski (PIAST) strzela w mur
25'
pomocy medycznej wymaga Flis (PIAST), który ucierpiał w starciu z M.Paixao (LECHIA)
27'
dośrodkowanie Haraslina (LECHIA), ale Szmatuła (PIAST) nie pozwolił na dojście do główki M.Paixao (LECHIA)
29'
niecelny strzał sprzed pola karnego Badii (PIAST)
30'
zaglądamy w statystyki Ekstraklasa SA. Posiadanie piłki 55:45 na korzyść Lechii. Dużo fauli: 9 gdańszczan, 7 gliwiczan
32'
Korun (PIAST) wybija piłkę po dośrodkowaniu Wawrzyniaka (LECHIA)
33'
Po akcji Haraslina (LECHIA) piękny strzał przewrotką M.Paixao (LECHIA). Szmatuła (PIAST) z trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką
34'
niecelnie główkował M.Paixao (LECHIA) po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA). Szkoda, bo była to dobra okazja na gola. Piast pogubił krycie
35'
strzał z wolnego w mur Badii (PIAST)
37'
pierwszoplanową postacią drugiej linii jest Wolski (LECHIA), mniej widoczny kapitan drużyny - Krasić (LECHIA)
39'
dobra akcja Lechii, ale złe dośrodkowanie F.Paixao w kierunku Haraslina
40'
kontra Piasta. Mraz (PIAST) na spalonym po podaniu Sedlara (PIAST)
42'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza narzekający na kontuzję Papadopulos, w jego miejsce wchodzi Sekulski.
44'
pierwszy kontakt z piłką Sekulskiego (PIAST). Niecelnie strzelał po dośrodkowaniu Badii (PIAST)
45'
przerwana akcja Lechii, gdyż przy przyjęciu piłki M.Paixao (LECHIA) pomógł sobie ręką
45'
minuta doliczona
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA REMISUJE W GLIWICACH 1:1
Duża optyczna przewaga Lechii (63:37) i spora chęć atakowania, podkreślona już 9 strzałami. Jednak brakuje skuteczności, gdyż tylko 2 z tych uderzeń były celne. Ta dominacja wynika z agresywnej gry gdańszczan, którzy gdy trzeba nie unikają fauli. Przepisy przekroczyli już 13 razy. Trzeba jednak na to uważać, szczególnie w pobliżu własnej bramki.
Wszystko bowiem co najważniejsze na razie wydarzyło się przy rzutach wolnych. Tak padły oba gola. W wykonaniu Piasta był to jedyny celny z 5 oddanych na razie strzałów.
46'
PIAST przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Flis, który przed przerwą miał kłopoty zdrowotne, w jego miejsce wchodzi Żivec.
46'
zmiana ustawienia. Na lewą obronę cofnięty Mraz (PIAST)
46'
drugą połowę rozpoczął Piast
46'
Lechia bez zmian w składzie
47'
długie podanie do Szeligi (PIAST). Obrońca Piasta nie zdążył jej przejąć w boisku i na pewno żałuje, gdyż nikt za nim nie podążył
50'
złe dośrodkowanie po ziemi Haraslina (LECHIA) w "16" rywali. Sedlar (PIAST) z ławtwością wybił piłkę
51'
F.Paixao (LECHIA) wywalczył róg
51'
i kolejny róg dla Lechii. W narożniku boiska cały czas Wolski (LECHIA)
51'
drugiej dośrodkowanie Rafała nieudane
52'
poprzeczka uratowała Piasta po strzale z 6. metra F.Paixao (LECHIA). Portugalczyk zamykał akcję, którą rozpoczął Wolski, a z lewego skrzydła dośrodkowywał Haraslin
53'
Haraslin (LECHIA) zamiast strzelać szukał podaniem F.Paixao (LECHIA) i szansa na groźną sytuację przepadła
55'
niecelny strzał z dystansu Borysiuka (LECHIA)
56'
akcja Haraslina (LECHIA), dobiegł do linii końcowej i wycofał do F.Paixao (LECHIA). Portugalczyk uderzył z woleja, ale trafił w plecy stojącego w bramce Mraza (PIAST). Tylko róg
56'
tym razem Lechia krótko rozegrała róg, a tę kombinację kończyła strzałem Wolskiego (LECHIA). Był on za słaby, by pokonać Szmatułę (PIAST)
57'
PIAST przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Pietrowski, w jego miejsce wchodzi Jankowski. Odważna roszada gospodarzy, gdyż napastnik za defensywnego pomocnika
58'
kolejny róg dla Lechii
58'
po dośrodkowaniu z rogu Wolskiego (LECHIA) Szmatuła (PIAST) nie zdołał wypiąstkować piłkę, do strzału doszedł Haraslin (LECHIA), ale uderzył nad poprzeczką
59'
LECHIA przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza Wawrzyniak, w jego miejsce wchodzi Nunes.
60'
Wawrzyniak (LECHIA) zgłosił uraz. Na lewą obronę wszedł Nunes (LECHIA), który nie grał jeszcze na tej pozycji. Występował na środku i prawej obronie oraz jako defensywny pomocnik
63'
obraz gry się nie zmienia. Nadal optyczna przewaga Lechii. Piast w tej odsłonie nawet nie próbuje kontrować
64'
jest wreszcie akcja gospodarzy. Kuciak (LECHIA) wybija piłkę po dośrodkowaniu Jankowskiego (PIAST)
65'
bramkarz Lechii nie ma dużo pracy, z tego powodu tym... trudniejszy jest dla niego ten mecz. Musi być w gotowości, by w tych nielicznych akcjach miejscowych, stanąć na wysokości zadania
65'
rozgrzewa się Sławczew
66'
Janicki (LECHIA) przerwał akcję Badii (PIAST)
67'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Haraslin, w jego miejsce wchodzi Sławczew, czyli defensywny pomocnik za skrzydłowego
67'
znamy już tę roszadę z wcześniejszych meczów. Oznacza to, że Lechia zagra na dwóch defensywnych pomocników, a na lewe skrzydło przesunięty Wolski (LECHIA)
69'
strzał z dystansu Sławczewa (LECHIA), Szmatuła (PIAST) wybił piłkę na róg
69'
i Wolski (LECHIA) ponownie 2 razy z rzędu z rogu
70'
po drugim dośrodkowaniu Rafała z rogu Szmatuła (PIAST) wypiąstkował piłkę
72'
na spalonym Sekulski (PIAST)
74'
F.Paixao (LECHIA) wyłożył piłkę na strzał Krasiciowi (LECHIA). Milos z 17. metra kopnął nad poprzeczką
75'
Nunes (LECHIA) nie pozwolił dośrodkować Szelidze. Piłka uciekła obrońcy Piasta poza boisko
75'
zablokowany strzał Jankowskiego (PIAST)
76'
i już jesteśmy po drugiej stronie boiska. Wolski (LECHIA) wbiegł w pole karne, ale nie miał do kogo podać. Piłkę wybił Sedlar (PIAST)
77'
mecz robi się otwarty z obu stron. Oba zespoły najwyraźniej nie są zadowolone z remisu, dążą po wygranej
77'
Szmatuła (PIAST) odbił piłkę po strzale Sławczewa (LECHIA)
79'
Żółtą kartką został ukarany Sedlar (PIAST) po faulu na M.Paixao
79'
za kartki Sedlar (PIAST) będzie musiał pauzować w następnej kolejce
80'
niecelny strzał Wolskiego (LECHIA)
82'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza M.Paixao, w jego miejsce wchodzi Kuświk.
83'
Statystyki dokumentują przewagę Lechii. Strzały 19:6, 14:1 w celnych, posiadanie piłki 59:41
84'
85'
Żółtą kartką został ukarany Maloca (LECHIA) po faulu na Sekulskim
86'
róg dla Piasta
87'
na spalonym Kuświk (LECHIA)
88'
zablokowany strzał głową Jankowskiego (PIAST)
89'
Żółtą kartką został ukarany Mraz (PIAST) po faulu na Kuświku
90'
po akcji Wolskiego (LECHIA) strzał Krasicia (LECHIA). Broni Szmatuła (PIAST)
90'
3 minuty doliczone
90+2
Błąd Szmatuły (PIAST), ale sam go naprawił
90+3
Kuciak (LECHIA) wybronił remis Lechii. Obronił strzał Badii (PIAST) w sytuacji sam na sam
90+3
KONIEC MECZU. LECHIA ZREMISOWAŁA W GLIWICACH 1:1
Piast nie przegrał 4. meczu z rzędu, a dla Lechii to 7. wyjazdowe spotkanie bez zwycięstwa. Przewaga wyrażana posianiem piłki (64 procent) i strzałami była po stronie gdańszczan. Brakowało precyzji w uderzeniach. Najbliżej gola na zwycięstwo był F.Paixao (LECHIA), który trafił w poprzeczkę.
Natomiast Piast dopiero w końcówce spróbował powalczyć o wygraną i w ostatniej minucie piłkę meczową miał Badia (PIAST). Na wysokości zadania stanął Kuciak (LECHIA).

16 Górnik Łęczna 28 6 8 14 31:49 26
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-04-10

Wyniki 28 kolejki

• Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 1:1 (1:1)
  • Pogoń Szczecin - ARKA GDYNIA 5:1 (1:1)
  • Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 3:4 (1:2)
  • Górnik Łęczna - Wisła Płock 2:3 (2:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:3 (1:1)
  • Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (0:0)
  • Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Opinie (269) 9 zablokowanych

• Dobra robota trenerze (15)

Który to mecz w ostatnim czasie, kiedy El Novako pokazuje swój kunszt trenerski wprowadzając defensywnego pomocnika za Haraslina, który obok Wolskiego jest najlepszy na boisku, bardzo aktywnego zwłaszcza w drugiej połowie. Na dodatek przeprowadza tą zmianę w momencie dominacji Lechii, gdzie brakuje jedynie "kropki nad i".

A na boisku nadal przebywa nierób Flavio ze zmarnowaną setką po podaniu oczywiście Lukasa. To jest kur.. niesamowite, co za tym gościem przemawia żeby przeprowadzić taką zmianę? Kuświk czekał na zmianę za Marco, Pawłowski lub Wiśnia za Flavio...

Jeszcze żeby przeprowadził zmianę w stylu Sławczew za Borysiuka, żeby siła pozostała ta sama, a tak naprawdę wzmacniał dodatkowo obronę, bo Ariel musiał uważać na czerwień.

Zaczął mnie ostatnio niesamowicie irytować! Strata punktów to wina wyłącznie geniuszu trenera.

Ps. Takiego Wolskiego jak ostatnio czy dziś to chcę oglądać brawo!

• 236 11

• Idealne podsumowanie. Nowak to kiepski trener

Druga polowa bardzo dobra ale bez napastnika

• 25 8

• (6)

Nie wiem czego bardziej brakuje braciom Pajszo: ambicji czy szybkości...

• 21 1

• Mają wylane ba wynik ważne że ja są jest na kącie co miesiąc!!! (3)

• 1 2

• Mają wylane na wynik ważne że kasa jest na kącie co miesiąc!!! (2)

• 1 2

• W "kącie" to możesz postać :D (1)

Zaś kasa może być na koncie.

• 3 1

• To nieuk a takich tu nie brakuje!.

• 2 0

• Pesel ciąży już niestety! Ambitni są i w porządku. To nie ich wina, że nie ma nikogo lepszego. Jak grali by inni to bulibyśmy tam gdzie jest Arka. Taka jest prawda. I Wiśnia nic nie zmieni, dipóki nie będzie juniorów.

• 0 2

• Oni uwielbiają zabawę piłką. Fakt że technika u nich jest, ale nie ma myślenia jak popchnąć drużynę do przodu.

• 0 0

• Akumulatory im się wyładowały

Lipa panie Nowak...

• 6 1

• ???

Tyle budżetowych milionów wyrzuconych w beton !

Energa, Lotos, TVP i ciagle malo !

ZAKAZ SPONSOROWANIA PRZEZ PANSTWO -OBYWATELI prywatnych obcych klubów !

• 6 16

• (1)

Nic dodac nic ując - miałem dokładnie te same pytania zanim w końcu wyłączyłem telewizor, bo że co najwyżej zremisujemy było przesądzone.

Jak to jest że taka Jaga ma wystarczająco dużo odwagi żeby rzucić się na rywala w Lubinie i wydrzeć w koncowce punkty z 3:2 na 3:4, a lepsza kadrowo Lechia woli pilnować remisu? Niech Redakcja zapyta o to super trenera Nowaka na konfererencji a nie tylko łatwe i przyjemne pytania sukcesu.

• 18 2

• Masz racje

Nowak chcemy odpowiedzi na te pytania .Natychmiast.!!!! Zmiany stylu gry i przekonywujacego zwyciestwa w derbach !!!!!!! Mam dosc ogladania takiej mizernoty na wyjazdach i bezsensownych zmian .Haraslin musi zejsc bo dochodzi 60 min .Niewazne jak gra bo nasz wizjoner musi dac jakiegos defenzora !!!!!

• 8 1

• Święta racja !

Faktycznie, co wyprawia trener Lechii staje się destrukcyjne, czym dłużej jest jej trenerem Lechia gra coraz gorzej a z całą pewnością nie robi żadnych postępów. Brak taktyki, motywacji i rozpracowania psychologicznego-wyrabianiu w drużynie psychiki ZWYCIĘZCY. Metody amerykańskiego szkolenia już dawno się zdewaluowały a innych nowoczesnych metod trener Nowak widać nie zna. Ta drużyna jest obecnie na równi pochyłej- przykre ! Zarząd nie reaguje, może taki milczący i układny jest niezastąpiony i właściwy?

• 4 0

• a tydzien temu wielka euforia

po marnym zwycięstwie z zagłębiem i wręcz paniczną grą Nowaka w II połowie o utrzymanie prowadzenia jedną bramką, na tym forum panowała wielka euforia i dostaję wiadro pomyj za to, że piszę że Nowak jest słaby.....

• 6 4

• To geniusz ! - celuje w 4 miejsce po 30 meczach, żeby mieć mecz z Jagiellonią u siebie

• 0 0

• Nam wygrywać nie kazano. Miał być mistrz, a będzie piąte miejsce, oby tylko uniknąć gry w pucharach. (1)

• 81 16

• Wisła Kraków też nie będzie chciała grać "w pucharach" - cała nadzieja w Lechu :)

• 0 0

• Mamy coacha potrzebujemy trenera (7)

Kolejny słaby mecz Lechii. Drużyna, która chce poważnie walczyć o medal nie może tracić punktów z przedostatnią ekipą.
    Postawa na wyjazdach to jakiś żart, biorąc pod uwagę potencjał jaki mamy. Trener jest od tego, żeby to ogarnąć i zmontować punktującą drużynę.
    Początek sezonu, jeszcze jakoś bronił Nowaka, ciułaliśmy punkty u siebie, przywoziliśmy coś z wyjazdów, choć przekonujących zwycięstw było jak na lekarstwo. W tej chwili żadnego usprawiedliwienia już nie ma, ew. koniec sezonu poniżej 3 miejsca powinien skutkować automatycznym zwolnieniem trenera. Taki warunek powinien być postawiony przez zarząd Nowakowi na początku sezonu. Napisać by można, że większość grajków to niechciani gdzie indziej, bądź wypaleni piłkarze, którym pozostały już tylko nazwiska i chęć do pobierania gaży jednych z największych w Polsce. To za duże uproszczenie, za skład i wyniki odpowiada trener a takiego komfortu wyboru jak obecny nie miał żaden przed nim. Myślę, że chociażby Bobo przy takim potencjale osiągnąłby dużo więcej.

• 101 9

• (2)

Nie płacz śledziu. Nowak 100x lepszy niż Nitek

• 8 8

• Wole Nicinskiego, przynajmniej jak graj zle to nie gada pierol tylko ze bierze to na klate (1)

Nowak pieprzy farmazony jakby byl na innym meczu

• 5 8

• Nowak byl na meczu w Gliwicach a ty pikniku pier...... rarmazony przy bawarce.

• 2 4

• Zarząd na początku sezonu jasno określił cel - miejsce w pierwszej piątce i już dziś można powiedzieć, że na jakieś 95% cel ten będzie zrealizowany. Poza tym trochę śmieszne to narzekanie na trenera, a z tym Bobo to już w ogóle niezły odlot. W zeszłym sezonie Nowak pokazał, że jak jest presja to potrafi zagonić drużynę, żeby grała bardzo ofensywnie, ale wtedy też jest większe ryzyko. W tym sezonie tak na prawdę nie ma presji, trener i piłkarze konsekwentnie trzymają się czołówki i od początku są w pierwszej czwórce. Tylko dziennikarze i kibice sobie wymyślili, że Lechia walczy o mistrzostwo i jasne fajnie by było, też bym tego chciał, ale niestety trzeba się pogodzić z tym, że klubowi odpowiada obecne miejsce w tabeli, gdyby było inaczej to Lechia grałaby końcówkę sezonu tak jak rok temu - ofensywnie, efektownie i ryzykownie. Jak na razie, od początku pracy w Lechii, Nowak pokazał, że potrafi zarówno gonić rywali w tabeli (zeszły sezon), jak i ciułać punkciki, żeby utrzymywać się w czołówce tabeli (ten sezon).
      Ogólnie strategia klubu na kilka sezonów wygląda tak:
      - przebudowa składu - wszyscy się śmiali z wagonów piłkarzy, ale ostatecznie skład się ustabilizował i można było przejść do kolejnego etapu;
      - zapewnienie sobie stałego miejsca w czołówce ligi, żeby nie być jak piast w zeszłym sezonie albo jaga, która raz gra w pucharach, a raz nie łapie się do ósemki (jak Probierz mówi - puchary to dla nich pocałunek śmierci), tylko jak legia i lech, które co roku są faworytami do zwycięstwa - etap obecnie trwa, dlatego nie ma zażartej walki o mistrza;
      - atak na mistrza - to dopiero będzie w przyszłości.
      Strategia może się kibicom nie podobać, ale nie ma powodu, żeby o to winić trenera, który wprowadził olbrzymią stabilizację w klubie

• 8 13

• (2)

Michniewicz wolny!
      Przydałby się w Lechii.
      Tylko niektóre buraki pewnie nie zaakceptowałyby Go.

• 1 7

• czesio 711 w zadnym klubie nie powinien dostac pracy (1)

• 2 2

• gdzie się nie pojawi, tam są wyniki

• 0 1

• Nowak i Krasic najwieksi hamulcowi Lechii (4)

• 117 11

• Wolski i Haraslin, im sie chcialo grac. Reszta albo przecietna albo fatalna - slonie portugalskie

• 20 2

• (2)

Hejt z Dyni. 20 straconych goli w 5 meczach a nitek nawet nie podał się do dymisji..

• 11 11

• Co ma Arka do pitoly Nowaka?

• 14 0

• 21

• 1 0

• Remis to porazka (1)

Nowak jest slepy - trzyma portugalskie pierogi co marnuja 100% sytuacje i nic nie wnosza.

• 131 5

• Te portugalskie siostry lalki nasz Krzysiu wciągnie nosem .

• 3 2

• szkoda 2 pkt ale jest ok bo teraz 3 pkt od słabej BUŁGarki!!! (1)

Frytko NIE" szondzicie", NIE" szondziliście" i NIGDY "szondzić" NIE BĘDZIECIE!!!!!!!
    No chyba, że w straconych bramkach:)

• 27 22

• Żebyś sie kurka nie zdziwil

• 7 6

• Brawo Lechia! (2)

Kolejny punkt i to przywieziony z daleka!

• 25 39

• 5 miejsce w Ekstraklasie bedzie OK (1)

• 13 15

• Lechia Aktualnie 3 a będzie wyżej. Arka juz prawie na dnie

• 11 4

• (2)

I to ma być drużyna na mistrza Polski żenada a trener to już tragedia broni remisu że slabeuszami