Koszykarze Trefla ulegli mistrzowi Polski

30 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Trefl Sopot wypadał dobrze na inaugurację sezonu Polskiej Ligi Koszykówki. Stelmet Zielona Góra pokazał jednak w końcówce spotkania spokój godny mistrza Polski, a to sprawiło, że żółto-czarni ulegli w Ergo Arenie 77:84 (17:21. 19:20, 20:20, 21:23). W składzie Trefla brakowało kontuzjowanych Filipa Dylewicza oraz Marcina Stefańskiego, a liderem punktowym niespodziewanie był Michał Kolenda.

ASSECO POKONAŁO CZARNYCH PO DOGRYWCE

TREFL: M. Kolenda 18 (2x3, 5 zb.), Brown 12 (3x3, 5 as.), Marković 12 (1x3, 8 zb.), Śmigielski 11 (8 zb.), Zack 9 (8 zb.) oraz Karolak 7 (1x3), Ł. Kolenda 5 (1x3), Mielczarek 3 (1x3)

Stelmet: Savović 17 (7 zb.), Dragicević 12 (10 zb.), Matczak 11 (3x3), Koszarek 8 (1x3, 5 as.), Moore 3 oraz Mokros 12 (2x3), Zamojski 10 (2x3, 9 zb.), Florence 9 (1x3), Hrycaniuk 2

Powrót do Ergo Areny, mecz z mistrzem Stelmetem Zielona Góra, minuta braw w 10. minucie dla zmarłego niedawno Adama Wójcika - tak zaczął nowy sezon Trefl Sopot. Żółto-czarni mają grać w nim dużo lepiej niż w poprzednich rozgrywkach i już na początku pokazali, że nie są to słowa na wyrost. Choć najpierw w ataku zupełnie zawodził Brandon Brown, który spudłował osiem pierwszych rzutów z gry, a do składu nie został wpisany z powodu urazu palca Filip Dylewicz, to sopocianie godnie stawiali czoła drużynie z Zielonej Góry.

Już w pierwszej akcji punkty zdobył Nikola Marković, który zapewne będzie ponownie jednym z najlepszych obcokrajowców w Polskiej Lidze Koszykówki. Dwa trafienia Serba przedzielił 5 punktami z rzędu Michał Kolenda, którego trener Marcin Kloziński wstawił do pierwszego składu. Kiedy jednak w połowie kwarty tym samym odpowiedział Boris Savović, Stelmet wyszedł na prowadzenie 11:9. Zielonogórzanie odskoczyli jeszcze bardziej na minutę przed końcem tej części gry, gdy za trzy punkty trafił Filip Matczak (15:21). Przed syreną zamykającą kwartę przewagę zniwelował Marković (17:21).

Serb otworzył 5 pkt drugą część meczu. W niej obie drużyny postawiły na otwartą koszykówkę. Często wymieniały się prowadzeniem, o co dbali w głównej mierze rezerwowi koszykarze. Trefl po raz ostatni był na nim w 18. min. Wtedy kolejną trójkę trafił Matczak (34:35), później panowanie pod koszem Trefla przejął Savović i połowa zakończyła się wynikiem 41:36 dla Stelmetu.

Matczak, punktując oczywiście za trzy, dał w 22. min. prowadzenie swojej drużynie 44:37. Wtedy obudził się Brown, który także wykona celny rzut zza linii 6,75 m. Amerykanin, w 27 min, następną trójką doprowadził do kolejnego w meczu remisu (52:52). Sopocianie zagrali jednak nieco gorzej końcówkę kwarty i w ostatnią część spotkania wchodzi przegrywając 56:61.

I choć żółto-czarni zaczęli ją od trójek Artura Mielczarka oraz Łukasza Kolendy (62:64), to później znowu spuścili z tonu, aby w połowie kwarty przegrywać 64:72. Marazm w ofensywie przerwał 6 pkt z rzędu Brown (70:74), dając tym samym nadzieję na ciekawą końcówkę. w 38. min. za trzy trafił Jakub Karolak i Stelmet był na wyciągnięcie ręki (75:76). Ale tym samym odpowiedział James Florence (75:79) więc zespoły ponownie dzieliły dwa posiadania piłki. W końcówce starcia Stelmet pokazał mistrzowski spokój i wywiózł z Ergo Areny zwycięstwo.

Wyniki 1 kolejki

• TREFL SOPOT - Stelmet BC Zielona Góra 77:84 (17:21. 19:20, 20:20, 21:23)
  • ASSECO GDYNIA - Czarni Słupsk 81:77 (20:22, 20:11, 14:18, 12:15, d. 15:11)
  • Miasto Szkła Krosno - GTK Gliwice 82:76 (22:17, 17:20, 17:22, 26:17)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 86:66 (24:12, 22:19, 20:15, 20:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 89:76 (23:22, 25:14, 25:22, 16:18)
  • TBV Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 91:83 (22:19, 14:26, 23:16, 32:22)
  • Anwil Włocławek - AZS Koszalin 93:85 (23:22, 19:12, 28:29, 23:22)
  • King Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 66:87 (17:27, 9:23, 22:18, 18:19)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Rosa Radom, przełożony na 16 grudnia
  • Awansem z 2. kolejki:
  • Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 102:64 (23:16, 23:23, 22:12, 34:13)

Opinie (23) 4 zablokowane

• Zabrakło dobrego sędziowania... (6)

Trefl miał wielkie szanse na zwycięstwo a tu nagle sędzia murzyn nie gwiżdże fauli i daje piłki stelmetowi.Brawo za walkę.

• 10 5

• Sędziowania?

Mecz położył stretballowiec Brown. Do przerwy 0/9 z gry. DZIEWIĘĆ AKCJI spapranych. Rozgrywający GWIAZDOR.

Brawo M.Kolenda!

• 12 3

• Śmigielski (1)

Śmigielski do roboty. 8 rzutów przestrzelonych i 4 straty to 12 akcji dla rywali. Grać i trenować a nie brać kasę za polski paszport.

• 8 5

• Chyba nie masz pojęcia o koszykówce kolego-koleżanko.

• 2 2

• Prawda ale... (1)

Ale nie zmienia to faktu, że sędziowanie było dla stelmetu ale moim zdaniem błędu Browna można skoczyć w błędu, które zdarzają się w każdym meczu.

• 3 3

• Ach ten słownik.

Chodziło o to , że błędy Browna można zaliczyć do błędów , które są w każdym meczu.

• 0 0

• gra się tak, żeby sędziowie nie byli w stanie nic schrzanić

to nie oni położyli mecz

• 1 1

• Zgadzam się, że najsłabsze było sędziowanie zwłaszcza w 3-ciej kwarcie

Daleki jestem od stwierdzenia że mecz przegraliśmy przez sędziów, po prostu przez kilka minut tej kwarty podejmowali jednostronne decyzje nie tylko w kontrowersyjnych sytuacjach ale nawet w wydawałoby się oczywistych momentach gwizdali dla gości.

• 4 0

• ale są na 2 miejscu w tabeli ...

• 3 1

• klub kibica ... wstyd!!! (8)

Klub kibica??!! wstyd!!! takich bluzgów, chamstwa i prostactwa nie słyszałam dawno! biorę pod uwagę to, że nie rozumiem idei KK. ale czemu mają służyć wyzwiska i wulgarne odzywki kierowane w stronę zawodników i sędziów? na pewno nie służy to atmosferze i wspieraniu zawodników. niepojęte dla mnie jest to że KK nie potrafi uciszyć 2 najbardziej krewkich kolegów i załatwić tego we własnym gronie ;o(

• 17 4

• Nie ma co się czepiać.

Dopingowali przez cały mecz nawet jeśli kilka razy pokrzyczeli na sędziego to nie jest źle zobacz mecz na piłce nożnej np.Lechia lub Arka bez porównania do koszykowki.

• 3 10

• KK - po co te bluzgi ???!!!

przychodzimy na mecz z dziećmi, również fanami koszykówki
      WIĘC NIE BLUZGAJCIE !!!
      za Wami było stanowisko i dmuchaniec dla dzieci, nie można kibicować bez przekleństw ?!

• 11 3

• Większośc KK jest pełnoletnia więc każdy odpowiada za siebie (5)

Jeden bluzga więcej, inny mniej a jeszcze inny wcale, tak jak w życiu.
      A co do idei KK, to prawdopodobnie gdyby nie było go na meczach to siedział(a)byś w ciszy przerywanej odgłosami piłki na parkiecie i konferansjerką spikera. KK stara się prowadzić doping przez cały mecz i chociaż wydaje się to niewiele to docenilibyście to dopiero jakby tego nagle zabrakło. Przyjdźcie sobie na jakiś mecz sparingowy albo taki gdzie nie ma dopingu to porównacie efekt i osądzicie czy też chcielibyście tego na meczach Trefla.

• 4 6

• Przeszkadza ci kk to ... (1)

To nie przychodź na mecze nikt ci nie karzę i on ma rację przyjdź na sparing i porównaj mecz bez dopingu z odgłosami piłki klepiącej po parkiecie.

• 3 10

• wyobraź sobie,że może komuś przeszkadzać chamstwo klubu kibica
          i ten ktoś dodatkowo kibicuje Treflowi, lubi kosza itd.
          Dlaczego taka osoba ma rezygnować z meczu ?
          Może się chwilę zastanów nad tym i napisz do jakich doszedłeś wniosków.

• 6 1

• (2)

jasne, ale jest jakaś granica po przekroczeniu której robi się niesmacznie. na mecze chodzimy całą rodziną od lat i wiem jak może być.

• 9 2

• No ale bez przesady... (1)

Ja rozumiem jakby jakąś wulgarną przyśpiewkę wymyślili ale nie możesz winić całego kk za przekleństwa dwóch osób.Poza tym trochę rozumiem bo te dzieci za kk no ale to po prostu dwie osoby co nie zmienia faktu , że sędziowie zasłużyli.

• 3 3

• nie winię całego KK ... zachęcam do refleksji czy o taki styl nam/wam chodzi ;o) i pewna jestem, że nawet w gronie KK jest wiele osób którym taki sposób dopingu przeszkadza. czemu nic z tym nie robią? ;o(

• 1 0

• ...

Michał Kolenda to przyszłość Trela i reprezentacji.

• 14 0

• Odwieczny dylemat:czy lepsze zwyciestwo po chaotyczym meczu(Asseco) czy (2)

przegrana po dobrej walce(Trefl)....

• 5 3

• Poważnie? (1)

Liczą się punkty. Bezdyskusyjnie. Dowód? Graj pięknie i przegraj 3 x z rzędu. Graj chaotycznie i wygraj trzy mecze np. 1 pkt. Zwycięstwa budują zespół, morale oraz aktywizują kibiców. Porażki sieją niepewność.
      Czasem brzydszy mecz, ale z dramaturgią staje się ciekawszy niż piękne granie jednej drużyny i łatwe zwycięstwo.

• 1 0

• :)

• 0 0

• Ciekawe czy zawodnicy w tym sezonie spędzą więcej czasu na treningach czy w Trzech Siostrach?