28 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Arkadiusz Moryto (z piłką) został wybrany MVP czwartkowego spotkania. Arkadiusz Moryto (z piłką) został wybrany MVP czwartkowego spotkania.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała w Ergo Arenie Bahrajn 26:18 (12:10) w półfinałowym meczu towarzyskiego turnieju 4 Nations Cup. Biało-czerwoni w piątek o godz. 18:30 o końcowy triumf zagrają z Białorusią, która wygrała z Japonią 31:27 (14:11). Pokonani w półfinałach zmierza się o godz. 16 o 3. miejsce.

POLSKA POLSKA
Bahrajn Bahrajn
Schodowski, Morawski - Daćko, Makowiejew 1, Wróbel 1, Walczak, Nogowski 1, Genda 2, Czuwara 1, Syprzak 1, Moryto 6, Daszek 4, M.Gębala 1, Paczkowski 2, Krieger 1, T.Gębala 3, Chrapkowski 2
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Baranowski, Lemanowicz
Widzów: 2500
Abdulhusain, Khamis - Eid, Al-Fardan 1, Ali 3, Jalal 3, Merza, Yousuf, Al-Maqabi, Qader 4, Al-Salatna, Abdulqader, Saad 1, Habib 4, Al-Sayyad 2

Przypomnijmy, że z szerokiej kadry trenera Przybeckiego z powodu urazów wypadli: Marek Szpera, Ignacy Bąk, Adam Malcher oraz rozgrywający Wybrzeża Gdańsk Adrian Kondratiuk. W trybie awaryjnym na powrót do kadry zdecydował się natomiast Sławomir Szmal. Nie znalazł się jednak w składzie na dzisiejszy mecz.
W kadrze jest jeden reprezentant trójmiejskich klubów: Mateusz Wróbel z Wybrzeża Gdańsk.
W pierwszym półfinale Białoruś pokonała Japonię 31:27. W piątek o godz. 18:30 Białorusini zmierzą się ze zwycięzcą dzisiejszego spotkania. O godz. 16 odbędzie się mecz o 3. miejsce.
Relacja live Na trybunach próżno szukać kompletu publiczności. Oficjalną frekwencję tradycyjnie podamy w przerwie meczu.
Zawodnicy wychodzą do prezentacji i odegrania hymnów.
1'
Od środka rozpoczęli goście
1'
Nieudana kontra Polaków zakończona przechwytem
1'
[0:1] Bramkę zdobywa Al-Sayyad (Bahrajn).
3'
Rzut karny wywalczył Makowiejew (POLSKA)
3'
[1:1] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Moryto (POLSKA). To były zawodnik gdańskiej SMS, obecnie gracz Zagłębia Lubin, który od nowego sezonu zagra w PGE Vive Kielce.
4'
Obok słupka rzuca z prawego skrzydła zawodnik gości
4'
Żółtą kartką otrzymuje Habib (Bahrajn).
4'
Obok bramki Makowiejew (POLSKA)
6'
Faulowany Genda (POLSKA)
7'
Po 6 minutach gry koszulka Syprzaka (POLSKA) została rozdarta, zawodnik musi założyć nową
7'
Genda (POLSKA) z dystansu nad poprzeczką
8'
Niecelnie Al-Sayaad
8'
Prawie 8 minut gry za nami, a kibice zobaczyli zaledwie 2 bramki
8'
[2:1] Impas przełamał zbiegający z prawego skrzydła Moryto (POLSKA)
wykluczenie
8'
Merza (Bahrajn) otrzymuje dwuminutową karę.
9'
Nie trafia Al-Salatna (Bahrajn)
9'
[3:1] Znów skutecznie ze skrzydła Moryto
10'
Dobra interwencja Schodowskiego (POLSKA). To jeden z dwóch debiutantów w kadrze obok Makowiejewa
11'
[3:2] Z rzutu karnego trafia Habib (Bahrajn)
11'
[4:2] Bramkę zdobywa Makowiejew (POLSKA) po dobrej, indywidualnej akcji
12'
Al-Sayyad (Bahrajn) kozłem obok bramki
13'
[5:2] Bramkę zdobywa Genda (POLSKA).
13'
Schodowski (POLSKA) broni rzut Al-Salatny (Bahrajn)
15'
[6:2] Bramkę zdobywa Moryto (POLSKA). Dobijał po rzucie Gendy
17'
[7:2] Bramkę rzutem "z biodra" zdobywa Paczkowski (POLSKA).
wykluczenie
17'
Walczak (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
17'
[7:3] Bramkę z rzutu karnego zdobywa Habib (Bahrajn).
18'
[8:3] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
19'
[8:4] Bramkę zdobywa Jalal (Bahrajn).
19'
[8:5] Do pustej bramki z dystansu trafia Saad (Bahrajn).
22'
[8:6] Bramkę po potężnym rzucie zdobywa Al-Sayyad (Bahrajn).
22'
[8:7] Bramkę zdobywa Jalal (Bahrajn).
23'
Polacy stracili 4 bramki z rzędu
czas
23'
Przerwa na żądanie (POLSKA).
23'
[9:7] Bramkę zdobywa Czuwara (POLSKA).
23'
[9:8] Bramkę zdobywa Habib (Bahrajn) po rzucie kozłem
23'
[10:8] Błyskawicznie odpowiada Genda!
wykluczenie
23'
Jalal (Bahrajn) otrzymuje dwuminutową karę.
24'
Na boisku pojawił się zawodnik Wybrzeża Wróbel (POLSKA)
25'
[11:8] Bramkę zdobywa Paczkowski (POLSKA).
czas
25'
Przerwa na żądanie (Bahrajn).
26'
[12:8] Bramkę po kontrze zdobywa Moryto (POLSKA).
27'
[12:9] Znakomicie kozłem rzucał na bramkę Ali (Bahrajn)
28'
[12:10] Bramkę zdobywa Al-Sayyad (Bahrajn).
wykluczenie
28'
Wróbel (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
29'
Makowiejew (POLSKA) nie trafił w bramkę przy rzucie kozłem podczas sygnalizacji gry pasywnej
30'
Rzut karny dla gości, do bramki wchodzi Morawski (POLSKA)
30'
Morawski (POLSKA) świetnie broni rzut karny Habiba (Bahrajn). Przypomnijmy, ze bramkarz w latach 2010-13 grał dla SMS Gdańsk
30'
Koniec I połowy. Polska prowadzi z Bahrajnem 12:10
Długo rozkręcała się pierwsza połowa, w której obu zespołom brakowało skuteczności. Polacy dobre zagrania przeplatają złymi, ale błędów jest zdecydowanie zbyt dużo. Wydawało się, że po wyjściu z 0:1 na 7:2 Polacy zdominują rywali, ale ci dzięki serii 4 kolejnych trafień nawiązali jeszcze walkę.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
Rzut karny wywalczył M.Gębala (POLSKA)
31'
Rzut karny Daszka broni Khamis (Bahrajn)
wykluczenie
31'
Al-Fardan (Bahrajn) otrzymuje dwuminutową karę.
32'
[13:10] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
33'
[14:10] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA) rzutem do pustej bramki.
33'
[15:10] Bramkę zdobywa Chrapkowski (POLSKA).
34'
[15:11] Bramkę zdobywa Ali (Bahrajn).
36'
[16:11] Bramkę w sytuacji sam na sam zdobywa Daszek (POLSKA).
37'
[16:12] Bramkę zdobywa Ali (Bahrajn), ktory poradził sobie z blokiem polskiej defensywy
38'
[17:12] Bramkę zdobywa M.Gębala (POLSKA).
39'
Daszek (POLSKA) przegrał pojedynek sam na sam z Abdulhusainem (Bahrajn)
czas
39'
40'
[18:12] Bramkę zdobywa Krieger (POLSKA).
42'
[19:12] Bramkę zdobywa Chrapkowski (POLSKA).
44'
Daszek (POLSKA) przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem przy próbie lobowania go
44'
Znów skutecznie Abdulhusain (Bahrajn), tym razem zatrzymał rzut po szybkiej kontrze Makowiejewa (POLSKA)
45'
Mija kwadrans drugiej połowy, a goście zdobyli w niej zaledwie dwie bramki. Gdyby Polacy grali skuteczniej, powinni prowadzić znacznie wyżej
46'
Na parkiecie ponownie Wróbel (POLSKA). Lewy rozgrywający Wybrzeża znów sprawdzany jest na środku.
48'
[20:12] Bramkę zdobywa Nogowski (POLSKA).
wykluczenie
50'
Abdulqader (Bahrajn) otrzymuje dwuminutową karę.
51'
[21:12] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA).
52'
[22:12] Bramkę zdobywa Moryto (POLSKA).
53'
Broni rzut Abdulquadera Morawski (POLSKA)
54'
[22:13] Bramkę zdobywa Qader (Bahrajn).
54'
Na tę bramkę goście czekali 17 minut!
55'
[23:13] Bramkę zdobywa Wróbel (POLSKA).
czas
55'
55'
[23:14] Bramkę zdobywa Habib (Bahrajn).
56'
[23:15] Bramkę zdobywa Qader (Bahrajn). Szybko kontra po tym jak rzut z wyskoku Moryty obronił bramkarz
57'
[24:15] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA).
58'
Abdulqader (Bahrajn) faulowany przez Kriegera (POLSKA)
58'
[24:16] Bramkę zdobywa Qader (Bahrajn). Pokonał Morawskiego z rzutu karnego
wykluczenie
59'
Krieger (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
59'
[25:16] Bramkę zdobywa T.Gębala (POLSKA).
59'
[25:17] Bramkę zdobywa Qader (Bahrajn).
59'
[26:17] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA). Potężny rzut kozłem
60'
[26:18] Bramkę zdobywa Jalal (Bahrajn).
60'
Koniec meczu. Polska pokonała w Ergo Arenie Bahrajn 26:18 (12:10) Po przerwie biało-czerwoni zdominowali rywali, którzy ocknęli się nieco dopiero pod koniec meczu. MVP spotkania wybrany został Moryto (POLSKA). W piątek o godz. 18:30 o zwycięstwo w turnieju podopieczni trenera Przybeckiego zagrają z Białorusią. O godz. 16 o 3. miejsce zmierzą się Japonia i Bahrajn.

• :( (1)

Niestety swojego czasu strasznie zaprzepaszczono „boom” na ręczna w naszym kraju. Ogromna szkoda.

• 27 0

• zamiast wykorzystać ten boom i kase zainwestować w szkolenie młodych to..

wszystko poszło w ligę, a własciwie w dwa kluby (Kielce i Płock) które nasprowadzały obcokrajowców - no i liga lepsza, to prawda i gra w pucharach europejskich i lidze mistrzów - ok, ale reprezentacja Polski musi zaczynać od zera.. albo jeszcze niżej

• 14 0

• Nie wiem czy uda się ten stracony czas kiedykolwiek nadrobić?!

• 20 0

• (1)

Pewna era minela, cudowne pokolenie odeszlo. Ten czas nie wroci. Powinna to byc nauczka dla wszystkich, od sportowcow po politykow, ze nic nie trwa wiecznie i nikt nie jest wieczny. Przyjdzie czas, ze trzeba bedzie z pokora, a moze i wstydem patrzec ludziom w oczy. Nasi zawodnicy maja to juz za soba. Teraz zaczynaja ciezka prace po to, zeby za jakis czas zobaczyc czy wogole maja szanse i predyspozycje do tego, zeby grac na mistrzowskuch imprezach.

• 18 1

• Oj chyba ktos pokrecil cos z ta frekwencja? Ale jutro zapowiada sie calkiem niezla, a mecz jest badz co badz finalista mistrzostw Europy! Bialorus ma kilku mocnych zawodnikow grajacych w lidze mistrzow, a Karalek od nastepnego sezonu bedzie graczem Kielc!

• 15 0

• 4000 widzów?

chyba powinno być 400

• 21 0

• ilosc kibicow to wstyd bylo z 600 to gora

• 14 2

• Co ciekawe, połowę bramek zdobyli skrzydłowi.
    kiedyś wielki problem reprezentacji - gra skrzydłem, a "dziś" - połowa bramek.
    szkoda, że rozegranie nie dołożyło więcej, bo wynik aż taki okazały nie jest.
    spodziewane plus 10. Bo dziś, na pewno!!! Nie będzie łatwo, o ile w ogóle, uda się wygrać.

14 Zepter Legionowo 25 4 0 1 20 679:795 13
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.