Piłkarze w barażach o ME U21. Pokonali Gruzję w Gdyni, gol piłkarza Lechii

Rafał Sumowski
16 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Konrad Michalak z Lechii Gdańsk zdobył bramkę na 2:0. Konrad Michalak z Lechii Gdańsk zdobył bramkę na 2:0.

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała w Gdyni Gruzję 3:0 (0:0) i zagra w listopadowych barażach o udział w mistrzostwach Europy tej kategorii wiekowej. Od 30. minuty goście grali w osłabieniu. Autorem jednego z trafień był skrzydłowy Lechii Gdańsk Konrad Michalak. Polska została sklasyfikowana najwyżej z zespołów z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych. W barażach zagrają też Grecja, Austria i Portugalia. Losowanie par odbędzie się w piątek.

POLSKA U-21 POLSKA U-21
Gruzja U-21 Gruzja U-21
12 Grabara - 20 Stolarski, 3 Wieteska, 5 Bochniewicz, 4 Pestka - 16 Dziczek, 7 Żurkowski, 17 Kapustka, 10 Szymański, 21 Jóźwiak - 9 Kownacki
Sędziowie: Hunter (Irlandia Północna)
12 Gugeszaszwili - 5 Kantaria, 21 Giorgadze, 3 Lochoszwili, 2 Giorbelidze - 14 Czaczua, 18 Samurkasowi, 13 Kutsia - 9 Mikełtadze - 20 Burgidze, 11 Arweładze
  • 46' Jóźwiak Zmiany Jagiełło
  • 68' Kapustka Zmiany Michalak
  • 89' Żurkowski Zmiany Ambrosiewicz
  • 41' Burgidze Zmiany Ninua
  • 54' Czaczua Zmiany Szulaia
  • 79' Giorbelidze Zmiany Eloszwili
  • 52' Jagiełło
  • 74' Michalak
  • 90' Kownacki
  • 58' Bochniewicz
  • 22' Lochoszwili
  • 26' Mikełtadze
  • 26' Samurkasowi
  • 30' Kutsia

6. Wyspy Owcze 10 1 4 5 10:20 7

Ławka Polski: 22 Loska - 6 Ambrosiewicz, 11 Buksa, 14 Gumny, 18 Tomczyk, 19 Jagiełło, 23 Michalak

Ławka Gruzji: 1 Goszadze - 2 Gadrani, 15 Kobouri, 16 Eloszwili, 17 Szulaja, 19 Ninua, 23 Kawtaradze
Jeśli Polacy dziś wygrają, a Duńczycy stracą punkty u siebie z Wyspami Owczymi, biało-czerwoni uzyskają bezpośredni awans.

6. Litwa 9 1 2 6 5:16 5
Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby Duńczycy przepuścili szansę na przypieczętowanie sukcesu. Wówczas bez względu na wynik, biało-czerwoni zakończą eliminację na drugim miejscu.

Jedyną szansą na awans pozostaną wówczas baraże. W nich wezmą udział cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc spośród wszystkich dziewięciu grup. Ranking nie uwzględni jednak punktów z meczów z drużynami z ostatnich miejsc.

W tej klasyfikacji Polacy obecnie zajmują trzecie, premiowane barażami miejsce. Gruzja na pewno nie skończy rywalizacji na ostatnim miejscu, więc to spotkanie będzie się liczyło do rankingu.

Znaczenie będzie miało natomiast to czy na ostatniej pozycji będą Litwini czy Wyspy Owcze. Dla Polaków lepiej, aby był to ten drugi zespół, na których zdobyli tylko 2 pkt. Korzystniej, jeśli piąte miejsce zajmie Litwa, na której udało się zdobyć pełną pulę 6 pkt.

9. Słowenia 7 3 2 2 9: 9 11
Na ławce biało-czerwonych skrzydłowy Lechii Gdańsk Konrad Michalak.
1'
Od środka mecz rozpoczęli Gruzini
2'
Ofensywnie zaczęli Polacy. Dwukrotnie przerwane akcje lewą stroną, najpierw Kapustki (POLSKA U-21), a następnie Jóźwiaka (POLSKA U-21)
3'
Dobry odbiór Dziczka w środku pola, ale po chwili piłkę przejmują Gruzini i obok słupka z dystansu uderza Burgidze (Gruzja U-21)
4'
Kownacki (POLSKA U-21) zatrzymany przy linii końcowej. Wydaje się, że wywalczył rzut rożny, ale sędzia nakazuje wznowienie od bramki. Gwizdy z trybun
6'
Moment przewagi gości, którzy próbują przebić się pod pole karne Polaków
6'
Burgidze (Gruzja U-21) sam na sam z Grabarą (POLSKA U-21). Minął go i już był przed pustą bramką, ale w ostatniej chwili przeszkodził mu Bochniewicz (POLSKA U-21)
8'
Rzut rożny po rajdzie prawą stroną wywalczył Szymański (POLSKA U-21).
10'
Burgidze (Gruzja U-21) zatrzymany na prawej stronie
11'
Akcja Joźwiaka i Kownackiego (POLSKA U-21) lewą stroną przerwana. Aut i po chwili zablokowany strzał Żurkowskiego (POLSKA U-21)
16'
Świetnie pociągnął akcję środkiem Arweładze (Gruzja U-21). Podał do Burgidze (Gruzja U-21), a ten z kąta sam na sam z Grabarą (POLSKA U-21). Łapie piłkę bramkarz Polski
18'
Zablokowany Szymański (POLSKA U-21). Inicjatywa po stronie biało-czerwonych, ale groźniejsze akcje konstruują Gruzini
22'
Żółtą kartką został ukarany Lochoszwili (Gruzja U-21).
24'
Nad bramką z dystansu uderzał Stolarski (POLSKA U-21)
26'
Żółtą kartką został ukarany Mikełtadze (Gruzja U-21).
26'
Żółtą kartką został ukarany Samurkasowi (Gruzja U-21).
28'
Coraz głośniejszy doping kibiców. Na trybunach dziś sporo dzieci i młodzieży.
29'
Dużo brzydkiej gry w środku pola
29'
Mikełtadze (Gruzja U-21) trafia w słupek
30'
Kontra Polaków przerwana faulem
żółta i czerwona
30'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Kutsia (Gruzja U-21).
31'
Przed Gruzinami godzina gry w dziesięciu
33'
Dalekie prostopadłe podanie do Kownackiego (POLSKA U-21), bramkarz uprzedził napastnika, ale nastrzelił go i piłka omal nie wpadła do bramki Gruzinów
35'
Prostopadła piłka do Kownackiego (POLSKA U-21), ale szybszy był obrońca
36'
Holował piłkę lewą stroną Żurkowski (POLSKA U-21), ale wywalczył tylko aut
38'
Rzut wolny na 20 metrze. Pod bramkę wrzucał piłkę Kapustka (POLSKA U-21), ale wybił ją obrońca
41'
Gruzja U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Burgidze, w jego miejsce wchodzi Ninua.
41'
Zamieszanie pod bramką Gruzinów po rzucie wolnym, ale zakończyło się autem dla gości
42'
Z dystansu obok słupka uderzał Szymański (POLSKA U-21)
42'
Piłka odbiła się od obrońcy, a więc rzut rożny
44'
Faulowany Kownacki (POLSKA U-21)
45'
Polacy cały czas rozgrywają piłkę przed polem karnym gości, ale jedyne co zdobyli to kolejny rzut rożny
45'
Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy
45+2
Dania prowadzi z Wyspami Owczymi 1:0.
45+2
Koniec I połowy w Gdyni. Do przerwy 0:0
W pierwszych 30 minutach gry dość wyrównane spotkanie, ale bardziej konkretni byli Gruzini. Ostatnie 15 minut przed przerwą grali jednak w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Kutsi (Gruzja U-21). Polacy przeważają i prowadzą grę, ale nie potrafią realnie zagrozić bramkarzowi gości.
46'
POLSKA U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jóźwiak, w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
46'
Rozpoczęła się II połowa.

Żurkowski (POLSKA U-21) ciągnął z piłką aż do bramki, ale niepotrzebnie zdecydował się na solową akcję.
49'
Dzielnie bronią się osłabieni Gruzini. Polacy trochę jakby próbowali wbiec z piłką w bramkę.
50'
Giorbelidze (Gruzja U-21) uderza nad bramką Garbary
50'
Stolarski (POLSKA U-21) zagrywa w pole karne na głowę Kapustki (POLSKA U-21), ale łapie Gugeszaszwili (Gruzja U-21)
52'
[1:0] POLSKA U-21 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Jagiełło. Zaskoczył bramkarza uderzeniem z dystansu. Gugeszaszwili sięgnął piłkę, ale ta po odbiciu się od jego rękawicy wpadła do siatki.
54'
Gruzja U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czaczua, w jego miejsce wchodzi Szulaia.
57'
Przy linii bocznej leży Samurkasowi (Gruzja U-21)
58'
Żółtą kartką został ukarany Bochniewicz (POLSKA U-21).
59'
Kownacki (POLSKA U-21) leży na ziemi uderzony w twarz. Sędzie nie reaguje.
59'
Zrobił się brzydki mecz w Gdyni
62'
Żurkowski (POLSKA U-21) zatrzymany wślizgiem przy linii końcowej po zbyt późnym podaniu Szymańskiego (POLSKA U-21)
64'
Prostopadłe podanie do Kownackiego (POLSKA U-21), który przyjął piłkę plecami do bramki, obrócił się, ale miał obrońcę na plecach. Upadł przed polem karnym. Sędzia nakazuje grać dalej
66'
Kownacki (POLSKA U-21) wzdłuż bramki, łapie Gugeszaszwili (Gruzja U-21)
68'
POLSKA U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kapustka, w jego miejsce wchodzi Michalak.
68'
Dania prowadzi 2:0 z Wyspami Owczymi, a Litwa 1:0 z Finlandią. To układ, który daje Polakom baraże przy obecnym wyniku.
70'
Michalak (POLSKA U-21) wrzuca piłkę wzdłuż linii bramkowej. Łapie Gugeszaszwili (Gruzja U-21)
73'
Moment gry w środku pola. Polacy nie powalają na tle osłabionego rywala
74'
[2:0] POLSKA U-21 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Michalak. Ależ nos trenera Michniewicza. Kolejny piłkarz, który wszedł z ławki, zdobył gola. Zawodnik Lechii Gdańsk dostał podanie na prawe skrzydło, zszedł do środka mocno wypuszczając sobie piłkę i sam na sam z bramkarzem pokonał go uderzeniem w długi róg.
75'
Samurkasowi (Gruzja U-21) mocno po ziemi, prosto w ręce Grabary (POLSKA U-21)
76'
Dużo ożywienia na prawym skrzydle wniósł Michalak (POLSKA U-21)
77'
Kownacki (POLSKA U-21) uderza nad bramką
78'
Szymański (POLSKA U-21) wrzucał piłkę w pole karne na Żurkowskiego (POLSKA U-21). Obrońca przeszkodził mu czysto uderzyć w piłkę
79'
Gruzja U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Giorbelidze, w jego miejsce wchodzi Eloszwili.
81'
Uderzenie po rzucie wolnym odbija przy słupku Grabara (POLSKA U-21)
83'
Kolejne uderzenie z prawej strony, tym razem po kontrze. Pewnie łapie piłkę Grabara (POLSKA U-21)
84'
Prawą stroną Michalak (POLSKA U-21), ale zagrywa do środka kompletnie nie w tempo i obrońca wybija piłkę na rzut rożny
86'
Michalak (POLSKA U-21) blisko kolejnego gola po podaniu Szymańskiego (POLSKA U-21), ale uprzedził go bramkarz
87'
Michalak (POLSKA U-21) żwawo prawym skrzydłem, ale zapędził się za linię boczną próbując minąć rywala
89'
POLSKA U-21 przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Żurkowski, w jego miejsce wchodzi Ambrosiewicz.
90'
[3:0] POLSKA U-21 STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kownacki. Kuriozalne trafienie. Z prawej strony ręce rozkładał zupełnie niepilnowany Michalak, ale akcja poszła środkiem pomiędzy obrońcami. Kownacki nastrzelił obrońcę i piłka wpadła do siatki.
90'
Litwa wygrała z Finlandią 2:0, Dania prowadzi z Wyspami Owczymi 2:0. Polacy mogą być pewni gry w barażach o mistrzostwa Europy U21.
90+2
Koniec meczu. Polska pokonała Gruzję 3:0. Biało-czerwoni kończą eliminacje na drugim miejscu w grupie. O awans do mistrzostw Europie zagrają w barażach.

Opinie (14) 1 zablokowana

• Lechia Gdańsk - Mistrz Polski 2018/2019 (1)

Niedługo derby. Michalak ukłuje Arkę ze trzy razy, Flavio raz i będzie 4-1 dla Lechii. Honorowe trafienie dla Arki - Siemaszko ręką w 90 min.

• 23 17

• gedania gdansk

W Gdańsku tylko Gedania... najstarszy klub w miescie i prawdziwi kibice nie patologia :) gedania

• 9 7

• Słabo jednak prezentuje

się ten stadion z garstką osób . Nie rozumiem też tych osób co przyszli nie w biało czerwonych szalikach tylko w barwach Ukrainy.

• 18 8

• Kadra (3)

To jest temat kadry nie derbów.
    Najwierniejsi kibice byli w barwach Polski.
    Na ganiać dzieci z podstawowki żeby śpiewali kto nie kibicuje ten z Lechi i Arka Gdynia.
    Już przegięcie.
    Kadra to kadra i tak dzieci trzeba uczyć a nie takie klubowe przywary.
    Dobrze że nie było zaczepek klubowych personalnych.
    Kibice piłkarze Bałtyku też byli i był spokój.

• 8 1

• Kadra (2)

Nie róbcie g*wno burzy.
      To był mecz kadry i bierac innych barw niż narodowych to było słabe.
      Dzieciakom czapki to rodzice się nie popisali i te przyspiewki.
      Kadłuby też były ale biało czerwone barwy mieli z Herbami klubu.
      To jest dobra postawa.
      Dobrze że nie było awantur bo to kadra.
      Jeden gość plecak Lechi miał nie się cieszy ze mu go nie wypatrzyli.