• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Paralekkoatleci w 47. Memoriale Żylewicza. Lista wyników

dak.
11 czerwca 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Opinie (5)
Po raz kolejny niepełnosprawni pojechali specjalnymi wózkami podczas Memoriału Józefa Żylewicza. Po raz kolejny niepełnosprawni pojechali specjalnymi wózkami podczas Memoriału Józefa Żylewicza.

W 47. Memoriale Józefa Żylewicza tradycyjnie wzięli udział także niepełnosprawni sportowcy. Po raz kolejny rywalizowali w wyścigu wózków na dystansie 1500 m, natomiast inni pchali kulą. Całość była organizowana w ramach programu "Integracja przez sport" przy współpracy z PFRON. Wśród triumfatorów znaleźli się Wioletta Milewska, Robert Jatkowski, Katarzyna Zubowicz i Witold Misztela.Sprawdź relację z 47. Memoriału Józefa ŻylewiczaPodczas wyścigów na wózkach, kobiety i mężczyźni wspólnie rywalizowali na bieżni stadionu AWFiS w Gdańsku i o ich klasyfikacji decydował czas przejazdu. Miotacze startujący w konkursie pchali natomiast kule o różnym ciężarze. Następnie wyniki przeliczane według specjalnych tabel na punkty. Na tej podstawie tworzono ostateczną klasyfikację.- Za nami kolejny Memoriał Józefa Żylewicza, w którym udało się zrealizować wyścig na 1500 m oraz konkurs pchnięcia kulą dla zawodników niepełnosprawnych przy współpracy z PFRON w ramach programu "Integracja przez sport" - informował Stanisław Lange, dyrektor memoriału i Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk, który nieprzerwanie od 1973 roku organizuje ten mityng.


Na dystansie 1500 m w wyścigu wózków udział wzięło w sumie osiemnaście osób, a najlepszy okazał się Witold Misztela z Warszawy. Z pań najszybciej trasę pokonała z kolei Katarzyna Zubowicz z Wydmin. Do pchnięcia kulą zgłosiło się natomiast osiem osób. Najlepszą z kobiet została Wioletta Milewska z Fromborka, a z panów najwięcej punktów zyskał Robert Jatkowski.

Sprawdź relację z poprzedniej edycji konkurencji dla niepełnosprawnych w Memoriale Żylewicza- Pierwszy jechałem na handbike'u na tak krótkim dystansie i to w dodatku po stadionie. Cieszę się z wygranej, bo teraz wiem, że to co trenuję od kilku miesięcy przyniosło rezultaty. W sumie jeżdżę od niecałego roku, staram się pokonywać dystanse 80-90 km i już przygotowuję się do mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które będą miały miejsce we wrześniu - mówił po wygranej w konkurencji wózków Witold Misztela.
Najlepsi w 47. Memoriale Józefa Żylewicza - Puchar Prezesa PFRON
Kula
1. Wioletta Milewska (Frombork) 4.41/280 punktów
2. Daria Borkowska (Sejny) 5.81/171
3. Ewa Matysiak (Malbork) 5.87/170

1. Robert Jatkowski (Sejny) 3.81/25
2. Zbigniew Przekopski (Sejny) 3.35/10
3. Zbigniew Wietek 6.55 (Gdańsk) 6.55/9

1500 metrów
1. Katarzyna Zubowicz (Wydminy) 3:28.64
2. Monika Pudlis (Orneta) 3:28.65
3. Natalia Grynkiewicz (Elbląg) 4:57.90

1. Witold Misztela (Warszawa) 2:44.76
2. Cezary Król (Orneta) 2:56.19
3. Michał Dziuba (Olsztyn) 3:04.62
dak.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (5)

 • Prawdziwi Tytani

  Sportu!!!!

  Brawa dla nich.

  • 2 0

 • Jak to skomentować? (1)

  Czy tak, że na tylu niepełnosprawnych w Polsce zaledwie garstka ma takie zacięcie?
  A może tak, że większość niepełnosprawnych sportowców zwycięskich w tych zawodach nie pochodziła z wielkich ośrodków.
  A może jeszcze tak, że jak na fundusz dysponujący miliardami złotych - mówię o PFRON - informacja, dostępność i zaplecze imprezy było na wyjątkowo miernym poziomie (cały czas mówimy o niepełnosprawnych).
  Niezależnie od tego wszystkiego problem jest inny. Niepełnosprawni w Polsce wciąż są passe. Dopóki nie zmieni się sposób postrzegania takich osób i podejście do nich, dopóty bycie niepełnosprawnym w Polsce będzie codzienną gehenną.

  • 1 0

  • gość, co wie ma ten temat

   jest "jeden uczestnik" co zarabia więcej od Ciebie, więc po co takie określenia? co się zgłoszą są brane pod uwage, ale mało sie zgłasza na to wydarzenie.

   • 0 0

 • parasportowiec to nieudane okreslenie juz wyjasniam dlaczego: (1)

  oznacza ono nibysportowca a kojarzy sie z pseudosportowcem a przeciez to ambitni ludzie ktorzy pomimo choroby czy powaznego urazu pragna aktywnie uczestniczyc w wydarzeniach sportowych a to wymaga szczegolnych poswiecen i samozaparcia
  proponuje aby autor przemyslal blad i zastapil niefortunne okreslenie terminem: niepelnosprawni sportowcy

  • 0 0

  • aha, a paraolimpijczyk to pseudoolimpijczyk?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE