Wiadomości

stat

Paralekkoatleci w 47. Memoriale Żylewicza. Lista wyników

KL Lechia Gdańsk

Po raz kolejny niepełnosprawni pojechali specjalnymi wózkami podczas Memoriału Józefa Żylewicza.
Po raz kolejny niepełnosprawni pojechali specjalnymi wózkami podczas Memoriału Józefa Żylewicza. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

W 47. Memoriale Józefa Żylewicza tradycyjnie wzięli udział także niepełnosprawni sportowcy. Po raz kolejny rywalizowali w wyścigu wózków na dystansie 1500 m, natomiast inni pchali kulą. Całość była organizowana w ramach programu "Integracja przez sport" przy współpracy z PFRON. Wśród triumfatorów znaleźli się Wioletta Milewska, Robert Jatkowski, Katarzyna Zubowicz i Witold Misztela.Sprawdź relację z 47. Memoriału Józefa ŻylewiczaPodczas wyścigów na wózkach, kobiety i mężczyźni wspólnie rywalizowali na bieżni stadionu AWFiS w Gdańsku i o ich klasyfikacji decydował czas przejazdu. Miotacze startujący w konkursie pchali natomiast kule o różnym ciężarze. Następnie wyniki przeliczane według specjalnych tabel na punkty. Na tej podstawie tworzono ostateczną klasyfikację.- Za nami kolejny Memoriał Józefa Żylewicza, w którym udało się zrealizować wyścig na 1500 m oraz konkurs pchnięcia kulą dla zawodników niepełnosprawnych przy współpracy z PFRON w ramach programu "Integracja przez sport" - informował Stanisław Lange, dyrektor memoriału i Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk, który nieprzerwanie od 1973 roku organizuje ten mityng.


Na dystansie 1500 m w wyścigu wózków udział wzięło w sumie osiemnaście osób, a najlepszy okazał się Witold Misztela z Warszawy. Z pań najszybciej trasę pokonała z kolei Katarzyna Zubowicz z Wydmin. Do pchnięcia kulą zgłosiło się natomiast osiem osób. Najlepszą z kobiet została Wioletta Milewska z Fromborka, a z panów najwięcej punktów zyskał Robert Jatkowski.

Sprawdź relację z poprzedniej edycji konkurencji dla niepełnosprawnych w Memoriale Żylewicza- Pierwszy jechałem na handbike'u na tak krótkim dystansie i to w dodatku po stadionie. Cieszę się z wygranej, bo teraz wiem, że to co trenuję od kilku miesięcy przyniosło rezultaty. W sumie jeżdżę od niecałego roku, staram się pokonywać dystanse 80-90 km i już przygotowuję się do mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które będą miały miejsce we wrześniu - mówił po wygranej w konkurencji wózków Witold Misztela.
Najlepsi w 47. Memoriale Józefa Żylewicza - Puchar Prezesa PFRON
Kula
1. Wioletta Milewska (Frombork) 4.41/280 punktów
2. Daria Borkowska (Sejny) 5.81/171
3. Ewa Matysiak (Malbork) 5.87/170

1. Robert Jatkowski (Sejny) 3.81/25
2. Zbigniew Przekopski (Sejny) 3.35/10
3. Zbigniew Wietek 6.55 (Gdańsk) 6.55/9

1500 metrów
1. Katarzyna Zubowicz (Wydminy) 3:28.64
2. Monika Pudlis (Orneta) 3:28.65
3. Natalia Grynkiewicz (Elbląg) 4:57.90

1. Witold Misztela (Warszawa) 2:44.76
2. Cezary Król (Orneta) 2:56.19
3. Michał Dziuba (Olsztyn) 3:04.62

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane