Wiadomości

stat

Parasportowcy wzięli udział w 47. Memoriale Żylewicza

KL Lechia Gdańsk

Po raz kolejny niepełnosprawni pojechali specjalnymi wózkami podczas Memoriału Józefa Żylewicza.
Po raz kolejny niepełnosprawni pojechali specjalnymi wózkami podczas Memoriału Józefa Żylewicza. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

W 47. Memoriale Józefa Żylewicza tradycyjnie wzięli udział także niepełnosprawni sportowcy. Po raz kolejny rywalizowali w wyścigu wózków na dystansie 1500 m, natomiast inni pchali kulą. Całość była organizowana w ramach programu "Integracja przez sport" przy współpracy z PFRON. Wśród triumfatorów znaleźli się Wioletta Milewska, Robert Jatkowski, Katarzyna Zubowicz i Witold Misztela.Sprawdź relację z 47. Memoriału Józefa ŻylewiczaPodczas wyścigów na wózkach, kobiety i mężczyźni wspólnie rywalizowali na bieżni stadionu AWFiS w Gdańsku i o ich klasyfikacji decydował czas przejazdu. Miotacze startujący w konkursie pchali natomiast kule o różnym ciężarze. Następnie wyniki przeliczane według specjalnych tabel na punkty. Na tej podstawie tworzono ostateczną klasyfikację.- Za nami kolejny Memoriał Józefa Żylewicza, w którym udało się zrealizować wyścig na 1500 m oraz konkurs pchnięcia kulą dla zawodników niepełnosprawnych przy współpracy z PFRON w ramach programu "Integracja przez sport" - informował Stanisław Lange, dyrektor memoriału i Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk, który nieprzerwanie od 1973 roku organizuje ten mityng.


Na dystansie 1500 m w wyścigu wózków udział wzięło w sumie osiemnaście osób, a najlepszy okazał się Witold Misztela z Warszawy. Z pań najszybciej trasę pokonała z kolei Katarzyna Zubowicz z Wydmin. Do pchnięcia kulą zgłosiło się natomiast osiem osób. Najlepszą z kobiet została Wioletta Milewska z Fromborka, a z panów najwięcej punktów zyskał Robert Jatkowski.

Sprawdź relację z poprzedniej edycji konkurencji dla niepełnosprawnych w Memoriale Żylewicza- Pierwszy jechałem na handbike'u na tak krótkim dystansie i to w dodatku po stadionie. Cieszę się z wygranej, bo teraz wiem, że to co trenuję od kilku miesięcy przyniosło rezultaty. W sumie jeżdżę od niecałego roku, staram się pokonywać dystanse 80-90 km i już przygotowuję się do mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które będą miały miejsce we wrześniu - mówił po wygranej w konkurencji wózków Witold Misztela.
Najlepsi w 47. Memoriale Józefa Żylewicza - Puchar Prezesa PFRON
Kula
1. Wioletta Milewska (Frombork) 4.41/280 punktów
2. Daria Borkowska (Sejny) 5.81/171
3. Ewa Matysiak (Malbork) 5.87/170

1. Robert Jatkowski (Sejny) 3.81/25
2. Zbigniew Przekopski (Sejny) 3.35/10
3. Zbigniew Wietek 6.55 (Gdańsk) 6.55/9

1500 metrów
1. Katarzyna Zubowicz (Wydminy) 3:28.64
2. Monika Pudlis (Orneta) 3:28.65
3. Natalia Grynkiewicz (Elbląg) 4:57.90

1. Witold Misztela (Warszawa) 2:44.76
2. Cezary Król (Orneta) 2:56.19
3. Michał Dziuba (Olsztyn) 3:04.62

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane