Paweł Osmański wygrał w Karlskronie

30 kwietnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Paweł Osmański wygrał w szwedzkiej Karlskronie "Spotkanie Muszkieterów". Florecista Sietom AZS AWF Gdańsk w turnieju do lat 14 w finale pokonał Nielsa Pedersena (Dania) 15:9. Na czwartej pozycji w kategorii dziewcząt uplasowała się Agnieszka Purowska.

W Szwecji w odróżnieniu od większości szermierczych turniejów rozgrywane były walki o najniższy stopień podium. Tym samym podopieczna Grzegorza Supła przegrała w "małym" finale z Catrin Klar (Szwecja) 7:15). Na pierwszych dwóch miejscach były także gospodynie. Wygrała Sanne Gars przed Emmą Samuelsson.

Z kolei wychowanek Łukasza Szymańskiego w drodze do najwyższego stopnia podium musiał uporać się ze skandynawską koalicją, gdyż poza Duńczykiem na podium znalazł się także Sasha Kasloff (Szwecja).

Miejsca pozostałych gdańszczan: 5. Karolina Szalczewska, 6. Justyna Anuszewska, 7. Karolina Dziengo, 8. Małgorzata Koszczyc, 10. Adam Nowosielski, 18. Marcin Domski, 19. Krzysztof Bujnarowski.
Jeszcze młodsi adepci floretu stawili się w Toruniu. W turnieju ogólnopolskim 13-latków z UKS Atena Gdańsk udało się przebić tylko Urszuli Sikorze. Podopieczna Szmita zajęła trzecie miejsce ustępując zawodniczkom miejscowego Nowego Sokoła: Emilii Rygielskiej i Hannie Łyczbińskiej. Wśród chłopców prym wiedli wrocławianie. Wygrał Paweł Turbański (Korona) przed Miłoszem Nuckowskim (Kolejarz).
Miejsca gdańszczan: 6. Nicole Mrozowska, 8. Natalia Dziengo, 9. Karolina Dąbrowska, 10. Patrycja Jancen, 11. Filip Płocharski, 12. Małgorzata Mitręga, 16. Klaudia Kwiatkowska, 18. Piotr Naruszewicz.