Pechowa przegrana Stoczniowca

star.
14 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Niesamowita walka trwa na taflach ekstraligi. Cztery z sześciu spotkań, które odbyły się w piątek i niedziele, zakończyły się dogrywkami. Także mecz w Tychach, gdzie nasi hokeiści do 53 minuty prowadzili 4:2, aby przegrać 4:5 (1:2, 2:0, 1:2, 0:1).
0:1 JURASEK (5) 1:1 Smolik (13), 2:1 Schubert (16), 2:2 SZARYTON (23), 2:3 FRASZKO (32), 2:4 SKUTCHAN (49), 3:4 Śmiełowski (53), 4:4 Horny (58), 5:4 Copija (62).

Sędzia: Marczuk (Toruń). Kary: 6 - 10 minut. Widzów 2500.
STOCZNIA: Wawrzkiewicz - Sokół, R. Fraszko 4; Proszkiewicz, Justka 2, Suchomski - Korczak, Gabryś 2; Skutchan, Bagiński, Jurasek - Smeja, Cybulski; Kostecki, Szaryton, Kiedewicz - Cychowski 2, Bukowski - Jankowski, Błażowski, A. Fraszko. TRENER: Pysz.

Wystarczy spojrzeć na tabelę, aby poznać stawkę tej gry. Co prawda jednym punktem na terenie szczycącego się największą widownią lidera wzgardzić nie można, jednak szósta wygrana z rzędu była na wyciągnięcie ręki. Gospodarze aż trzy gole zdobyli w przewadze. W 13 min siedział na ławce kar Cychowski, w 53 - Gabryś i 58 - R. Fraszko. Za pierwszym razem Wawrzkiewicz skapitulował po dobitce odbitego przezeń uderzenia Schuberta z niebieskiej, a w końcówce, gdy grający już na dwie piątki GKS zamykał gdańszczan w zamku, nie zdołał zatrzymać strzałów z dystansu. Przed upływem 59 min na ławkę kar zjechał Smolik, jednak "stocznia" tak skuteczna w przewadze nie była. Rozstrzygnięcie zapadło po zagraniu Ślusarczyka do stojącego metr przed bramką Copiji. Co by nie mówić, przewaga tyszan była spora.

Początek należał do Stoczniowca. Już w 2 min Skutchan przegrał pojedynek z Kiecą, a w 4 z dogodnej pozycji spudłował Kiedewicz. Za chwilę nastąpiła 5-minutowa przerwa, bo pchnięty przez Śmiełowskiego Bagiński rozbił pleksę. Tuż po wznowieniu nie przeszkodziło mu to jednak w świetnym podaniu do Juraska. Jeszcze w 9 i 11 min sytuacje sam na sam marnowali Szaryton i Suchomski. Mimo to I tercję wygrali miejscowi. Albowiem w 16 min "Wacha" może nieco spóźnił się na kolejny strzał Schuberta z okolic niebieskiej.

Kiedy jednak rajd Szarytona zaowocował wyrównaniem, "stocznia" mogła znowu grać swoje, bronić i kontrować. Efektowny był ponoć gol starszego Fraszki ("bomba" z bulika), a i Skutchan wzorcowo wykorzystał podanie Bagińskiego zza bramki. - Sędzia namieszał w końcówce, ponieważ wykluczenie Roberta, które skończyło się wyrównaniem, było niesłuszne - opowiadał Henryk Zabrocki. - Arbiter nie widział sytuacji w rogu tafli i zareagował na szum. Mecz był równy. To my mieliśmy więcej setek. Cóż, zaczynamy liczenie od nowa. Już od wtorku, bo gramy z KTH.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:3 (0:1, 2:1, 3:1),
KTH Krynica - MMKS Nowy Targ 5:4 (2:2, 1:2, 1:0, 1:0).
Dwory Unia Oświęcim - Katowice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0),
Nowy Targ - Tychy 3:4 (1:1, 2:0, 0:2, 0:1),
Krynica - Zagłębie 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0).

1. Tychy 30 60 138-85 20(2) 1 9(1)
2. Unia 29 58 118-67 19(1) 1 9(1)
3. Katowice 30 58 109-75 18 2 10(2)
4. STOCZNIOWIEC 29 50 96-73 16(2) 2 11(2)