Dla Asseco Wilki Morskie nie takie straszne

10 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Anthony Hickey po raz pierwszy w sezonie TBL zdobył 30 punktów. Tym samym mocno przyczynił się do zwycięstwa Asseco w Szczecinie. Anthony Hickey po raz pierwszy w sezonie TBL zdobył 30 punktów. Tym samym mocno przyczynił się do zwycięstwa Asseco w Szczecinie.

Świetny mecz w ataku koszykarzy Asseco sprawił, że niepokonane od pięciu spotkań King Wilki Morskie w końcu znalazły pogromców. Gdynianie grali szybko i skutecznie więc po raz pierwszy w sezonie zakończyli mecz z potrójną zdobyczą punktową. Wygrali w Szczecinie 106:100 (25:32, 23:20, 30:21, 28:27) i dzięki temu wrócili do gry o 7. miejsce przed play-off. Do takiego wyniku poprowadził kolegów Anthony Hickey, który ustanowił swój punktowy rekord sezonu - 30, trafiając między innymi 7 razy za trzy punkty.

King Wilki Morskie: Majewski 16 (4x3, 7 zb.), Gaines 16 (2x3), Leończyk 13 (1x3, 6 zb.), Robinson 7 (6 as.), Galdikas 6 oraz Kikowski 21 (5x3), Brown 10 (2x3), Aiken 9, Nowakowski 2, Majcherek 0, Garbacz 0

ASSECO: Hickey 30 (7x3, 5 as.), Matczak 19 (3x3), Frasunkiewicz 17 (3x3), Żołnierewicz 14 (9 zb.), Parzeński 12 (5 zb.) oraz Kowalczyk 13 (2x3), Szczotka 1, Kaplanović 0, Czerlonko 0

Asseco wybrało się w niedzielę na boisko drużyny, która jako jedna z trzech w Tauron Basket Lidze zdobywa średnio więcej niż 80 pkt na mecz. Do tego King Wilki Morskie są ostatnio w dobrej formie. Nie przegrały w marcu ani jednego meczu, także kwiecień rozpoczęły od wygranej. Taka seria sprawiła, że właśnie na rzecz tej drużyny gdynianie stracili 7. pozycję w tabeli i obecnie zamykają listę tych, którzy na koniec rozgrywek znaleźliby się w play-off.

Zespół Tane Spaseva grał ostatnio w kratkę. Przegrał u siebie po słabym występie ze Śląskiem Wrocław, a następnie, także w Gdynia Arenie, pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Aby poczuć się pewniej w górnej ósemce Asseco musiało wygrać w Szczecinie. Z drugie strony, jak przyznał ostatnio macedoński szkoleniowiec, jego zespół mógł nie radzić sobie z grą o stawkę.

W Szczecinie od pierwszych akcji goście poszli na wymianę w ofensywie z rywalami. Przez to obie drużyny zdobyły w niej aż 57 pkt. Dwiema trójkami mecz otworzył Filip Matczak, trafienie dołożył także Jakub Parzeński i gdynianie prowadzili 8:3. Pomimo problemów w obronie, w ataku radzili sobie bardzo dobrze. Piłkę szybko przenosili na połowę rywali Anthony HickeyPrzemysław Żołnierewicz. A kiedy nie mogli dostać się z nią pod kosz, podawali do Parzeńskiego. Ten złapał pod koniec kwarty zadyszkę, a jego zmiennik Djordje Kaplanović już we wcześniejszych spotkaniach pokazał, że poziom TBL to dla niego za dużo. Szczecinianie wykorzystali jego obecność na boisku perfekcyjnie i od stanu 26:25 zdobyli 6 pkt z rzędu.

Trójki Hickeya i Sebastiana Kowalczyka oraz seria 4 pkt Parzeńskiego zniwelowały straty gości do 35:36. A gdy w kolejnej akcji dwa wolne wykorzystał Przemysław Frasunkiewicz Asseco prowadziło 37:36. Gospodarze odpowiedzieli akcjami na Pawła Leończyka, następnie po trójce Łukasza Majewskiego wygrywali 47:41. Trener Spasev zareagował czasem na żądanie, po którym jego zespół zdobył 7 pkt z rzędu. W ostatniej minucie prowadzenie dla gospodarzy odzyskał szybkimi akcjami Frank Gaines (52:48).

Trzecia kwarta przyniosła zmianę taktyki Asseco. Ofensywa opierała się na zasłonach obrońców z podkoszowymi, a piłka zostawała na obwodzie. Dzięki temu trzy rzuty za trzy trafił Frasunkiewicz, dwa dołożył Hickey i goście prowadzili 64:61. Zresztą ta dwójka czuła się swobodnie w ataku już do końca tej części gry. Kwartę zamknął trójką Hickey i tym samym przed ostatnią częścią gry goście prowadzili 78:73.

Trafienie Amerykanina mocno nakręciło atak gości. Hickey z coraz większym spokojem zaczął wchodzić pod kosz, trójkę dołożył Kowalczyk, a gdy z obwodu pod kosz wszedł Żołnierewicz i zakończył akcję efektownym wsadem trener Marek Łukomski prosił o czas (77:87). Goście w końcu także obudzili się z letargu. Trafili trzy trójki w połowie kwarty, a po ostatniej trener Spasev brał drugi czas w ciągu minuty (86:89). Gospodarze wykorzystali to jednak na zmianę obrony. Była ona agresywna, dzięki niej zdobyli przechwyt i zmniejszyli straty do 88:89. Mieli jednak dużo fauli. Wcześniej boisko za 5 przewinień opuścił C.J. Aiken, później Michał Nowakowski, a zagrożony tym samym był Paweł Kikowski, czyli lider punktowy Wilków Morskich.

W ostatnich trzech minutach pilnował on często Hickeya, gdyż takie zamiany w defensywie wymuszali gdynianie. Amerykanin zdobył szybko 7 pkt z rzędu. Kikowski zaczął więc pozostawać w obronie przy Żołnierewiczu i... na niespełna minutę przed końcem opuścił boisko z 5. faulem. Skrzydłowy Asseco trafił tylko jednego wolnego, a gdynianie prowadzili 99:92. W każdej kolejnej akcji byli oczywiście faulowani przez gospodarzy i dalej trafiali tylko po jednym osobistym. Dlatego też ich przewaga malała. Tendencję zmienił Kowalczyk więc Asseco wygrało.

Wyniki 27 kolejki

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 66:64 (19:21, 15:11, 20:17, 11:14)
  • King Wilki Morskie Szczecin - ASSECO GDYNIA 100:106 (32:25, 20:23, 21:30, 27:28)
  • Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 84:78 (20:17, 18:22, 21:20, 16:16, d: 9:3)
  • Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 78:71 (23:15, 20:11, 16:20, 19:25)
  • Start Lublin - Polfarmex Kutno 75:81 (21:13, 14:23, 24:25, 16:20)
  • Siarka Tarnobrzeg - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 72:70 (17:14, 11:19, 18:17, 26:20)
  • Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 93:71 (20:17, 22:10, 24:21, 27:23)
  • Polpharma Starogard Gdański - MKS Dąbrowa Górnicza 78:65 (19:18, 19:9, 22:14, 18:24)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Rosa Radom 88:64 (22:12, 23:18, 25:11, 18:23)
  • Zaległy mecz z 22. kolejki:
  • ASSECO GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 89:69 (22:26, 18:20, 21:16, 28:6)
  • Mecz awansem z 28. kolejki:
  • Śląsk Wrocław - Rosa Radom 73:80 (21:18, 13:19, 18:12, 17:20, d. 4:11)

Opinie (23) 1 zablokowana

• Forma przyszła w samą porę ! Brawo za ambicję i walkę

• 24 0

• (3)

TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 66:64 (21:19, 15:11, 20:17, 11:14)

Moze mi ktos wyjasnic jakim cudem Trefl wygral dwoma punktami, skoro wyniki poszczegolnych kwart wskazuja na roznice szesciu punktow?

• 2 4

• (1)

źle napisane na trójmieście (19:21, 15:11, 20:17, 11:14) i potem źle przepisane przez Ciebie (21:19, 15:11, 20:17, 11:14) a powinno być (19:21, 16:12, 20:17, 11:14)

• 3 3

• Ja robilem kopiuj wklej. Nic nie pisalem.