Perła Lublin mistrzem Polski po zwycięstwie z GTPR Gdynia

25 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Gdynianki z mistrzostwa Polski cieszyły się w minionym roku. W środę oddały tytuł na ręce szczypiornistek Perły Lublin. Gdynianki z mistrzostwa Polski cieszyły się w minionym roku. W środę oddały tytuł na ręce szczypiornistek Perły Lublin.

Piłkarki ręczne GTPR Gdynia przegrały u siebie z Perłą Lublin 17:26 (9:12). Przyjezdne dzięki wygranej w Gdynia Arenie, przypieczętowały mistrzostwo Polski. Tytuł odebrały właśnie gdyniankom, które jeszcze jako Vistal, cieszyły się ze złota na koniec ubiegłego sezonu.

GTPR: Kordowiecka, Kamińska, Chodakowska - Janiszewska 3, Łabuda 3, Szarawaga 3, Pękala 2, Uścinowicz 2, Błaszkowska 1, Kozłowska 1, Machado-Matieli 1, Śliwińska 1, Gutkowska

Perła: Gawlik, Januchta - Gęga 5, Rola 5, Drabik 4, Nocuń 4, Rosiak 3, Stasiak 3, Achruk 1, Matuszczyk 1, Repelewska 1, Skrzyniarz

Perła Lublin przyjechała do Gdyni ze świadomością, że zwycięstwo nad GTPR zapewni jej tytuł mistrzyń Polski na cztery kolejki przed końcem sezonu PGNiG Superligi. W pierwszych minutach pojedynku w Gdynia Arenie działo się sporo, ale bramki nie padały. Parkiet musiała opuścić za to golkiperka lublinianek Weronika Gawlik. Reprezentacyjna bramkarka uderzyła głową w słupek i potrzebowała pomocy medycznej. Na szczęście później wróciła na boisko.

Wynik spotkania dopiero w 5. minucie gry otworzyła Joanna Drabik. W kolejnych akcjach obie drużyny obrzuciły słupki swoich rywalek aż na remis trafiła Katarzyna Janiszewska. Gdynianki zdobyły nawet prowadzenie po indywidualnej akcji Jagody Błaszkowskiej. Odbiła je Kristina Repelewska, ale gospodynie zdołały jeszcze wyrównać po bramce Janiszewskiej.

W 16. minucie po kontrze gola na 7:5 dla przyjezdnych zdobyła Dagmara Nocuń i lublinianki nie oddały już przewagi do końca meczu. Na przerwę zeszły z zaliczką trzech bramek. Na drugą połowę między słupki Perły wróciła Gawlik, która powstrzymała rzuty Joanny KozłowskiejPatricii Machado-Matieli.

Mimo tego, gdynianki zbliżyły się na 13:14 po bramce Joanny Szarawagi. Dobre interwencje Gawlik i Kingi Achruk oraz trwający 5 minut zastój gdynianek pozwoliły lubliniankom odskoczyć na 18:13.

Na ostatni kwadrans po dwóch z rzędu bramkach Marty Gęgi, przy stanie 20:14 trener Marcin Markuszewski wpuścił do bramki juniorkę Martę Chodakowską. Ta popisała się kilkoma udanymi interwencjami i zebrała cenne doświadczenie, ale do końca meczu Perła powiększyła jeszcze przewagę. Stempel na mistrzostwie Polski, które lublinianki odebrały niemal z rąk ustępujących mistrzyń, postawiła w 60. minucie Małgorzata Rola.

12 Korona Handball Kielce 28 5 0 0 23 712:853 15
Po 22. kolejce utworzone zostaną dwie grupy. Drużyny zagrają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostaną zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2018-04-30

Wyniki 28 kolejki

• o miejsca 1-6:
  • GTPR GDYNIA - Perła Lublin 17:26 (9:12)
  • Energa AZS Koszalin - Pogoń Szczecin 23:22 (12:13)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Kram Start Elbląg 24:22 (13:13)
  • o miejsca 7-12:
  • Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce 30:21 (10:13)
  • KPR Gminy Kobierzyce - KPR Jelenia Góra 30:22 (12:10 )
  • UKS PCM Kościerzyna - Piotrcovia 32:30 (14:14)

Opinie (32)

• To koniec piłki ręcznej kobiet w Gdyni...

Smutne ale prawdziwe.

• 20 4

• (2)

Wikingowie on tur !!!!

• 0 4

• (1)

Co to znaczy ,on tur .czy to ma być ?on jest Turem ? Tur to było takie zwierze podobne do krowy

• (1)

Byłem ,oglądałem i liczyłem GTPR 14 rzutów nie trafionych w światło bramki Lublińskie Perły 4 słownie CZTERY. Złych podań nie liczyłem ale to pewnie było 10 do 2 . Jeśli by polowa strzałów trafiła w bramkę to i tak by nasze przegrały .

• 10 2

• Lubelskiej

• 0 0

• Obrona obrona obrona

Perła pokazała jak wygrywa się mecz obrona, dopóki GdynIa grała szybko to wynik oscylował wokół remisu lub -1/2 Tyle nie celnych rzutów dawno nie było , bramka nie pomagała, a w drugiej połowie grały dziewczyny coraz wolniej.... atak pozycyjny to był samobój a nasze ,,szczelba,, Koza nie miała dnia tęskniłam za Zychemm, ktorej zwiazek nie zatwierdził zawieszenia :)

• 12 3

• Montex na tronie - po raz 20 w koronie!

• 5 2

• (3)

Związek nie zatwierdził zawieszenia Zych, bo Gutteter nie wyjaśnił dlaczego została zawieszona. Co więcej mam nadzieję, że Ola ma trochę kasy odłożonej, bo wynajęcie mieszkania i brak możliwości treningów sąd dość łatwo będzie w stanie przeliczyć i prezesik będzie musiał oddać wszystko co do grosza. Nigdy nie przepadałem za Zych, ani jako zawodniczką, ani jako człowiekiem, ale teraz trzymam kciuki, żeby wydoiła swojego prezesa na maksa. Rozwiązanie umowy chociażby z Truszyńską także powinno skończyć się w sądzie, ale Trucha wyszła z założenia że g*wna się nie rusza bo śmierdzi.

• 9 1

• To trener powinien pisać wyjaśnienie, bo to na jego wniosek Prezes ukarał Olę.

• 1 4

• (1)

Pan Gutteter kmiocie. Ola ma na co Zasługuje.

• 2 3

• za co jest zawieszona?

• 0 0

• Walczcie o klub (3)

Kibice w Gdyni walczcie o swój klub.
    Szkoda sukcesów i historii pisanej przez wiele młodych dziewczyn.
    To nie prezesi powinni rządzić wieloma klubami w lidze kobiet a bardziej ogarnieci od wielu z nich kibice którzy jeżdżą za swoimi zespołami po całej Polsce.Niestety u was jest to doskonały przykład jak nie powinno prowadzić się klubu skoro nagle tak zasłużony klub może przestać istnieć.
    Będziecie siedzieć cicho to pewnie w przyszłym sezonie nie zagracie w lidze.
    Tym bardziej to dziwne że macie jedną z największych dotacji od Miasta.

• 11 0

• (1)

niepotrzebnie się martwisz.
      po prostu będzie mniej kasy i te zawodniczki co za dużo zarabiają(reprezentantki) odejdą a zostaną te co mają malutkie wymagania finansowe.
      Klubu po prostu już nie stać na Matieli, Łabude, Szarawage, Kozłowskom, Kordowieckom, Stanulewicz czy Zych.
      Ale za 2 lata Paulina Uścinowicz, Jagoda Błaszkowska, Alicja Pękala, Marta Śliwińska, Marta Chodakowska, Natalia Kowalczyk, Kornelia Małecka będą grać tak samo albo i lepiej niż te co teraz odejdą