Arka awansowała do 1/16 finału PP

25 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Marcus (w środku) i Rafał Siemaszko (nr 11) złamali opór Pogoni. Tym samym mecz, który Arka rozpoczęła od 0:1, zakończył się pewną wygraną gdynian. Marcus (w środku) i Rafał Siemaszko (nr 11) złamali opór Pogoni. Tym samym mecz, który Arka rozpoczęła od 0:1, zakończył się pewną wygraną gdynian.

Pierwszego gola sezonu 2015/16 w Gdyni strzelili piłkarze Pogoni Siedlce, ale potem przewaga optyczna Arki przełożyła się aż na cztery gole dla gospodarzy. Żółto-niebiescy awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski po wygranej 4:1 (1:1). W kolejnej rundzie, zapewne 12 sierpnia podopieczni Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta zmierzą się z Chojniczanką, która w takim samym stosunku wygrała w Tarnobrzegu z II-ligową Siarką.

Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone

Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Marcus, Nalepa, Łukasiewicz, Bożok - Siemaszko - Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Radkiewicz (Łódź) oraz Wójcik, Majewski
Widzów: 2712
Misztal - S.Krawczyk, Dybiec, Zembrowski, Wrzesiński - Chyła, Paczkowski, Ogrodnik, Bodziony, Rybicki - P.Krawczyk
  • 28' Bożok Zmiany Renusz
  • 69' Marcus Zmiany Wojowski
  • 79' Siemaszko Zmiany Wardziński
Zmiany Zmiany
  • 54' P.Krawczyk Zmiany Duda
  • 66' Ogrodnik Zmiany Dziubiński
  • 78' S,Krawczyk Zmiany Dzięcioł
  • 43' Siemaszko
  • 52' Marcus karny
  • 54' Renusz
  • 73' Wojowski
Bramki Bramki
  • 11' Chyła
  • 57' Socha
Kartki Kartki
  • 21' Zembrowski
  • 69' Paczkowski
  • 89' Dzięcioł

Bohaterem meczu był Marcus, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty. Zobacz, jak posłał piłkę do siatki

TRENERSKI DWUGŁOS PO MECZU
Grzegorz Niciński Grzegorz Niciński
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka Gdynia):
Cieszy zwycięstwo i awans. To nie był dla nas łatwy mecz, musieliśmy się sporo napracować. Przegrywaliśmy 0:1, wyrównaliśmy przed przerwą i potem w drugiej połowie zdobyliśmy szybko dwie bramki. Przy stanie 4:1 wkradło się troszkę nonszalancji, traciliśmy piłki i trzeba było biegać. Wymagam od zawodników walki przez 90 minut. Tę końcówkę mogliśmy zagrać lepiej.

Miro Bożok ma problem mięśniowy, więcej będzie wiadomo po badaniach. Mam nadzieję, że ten uraz nie będzie poważny. To uniwersalny piłkarz. Ma tendencje do schodzenia do środka. W tym meczu zastąpił go Renusz. Pokazał się z dobrej strony - zdobył bramkę i zanotował asystę.

Przed nami tydzień pracy i mecz z Zawiszą. Myślę, że na inaugurację I ligi nasza dyspozycja będzie jeszcze lepsza. W niedzielę zagramy sparing z Kaszubią. Będziemy obserwować zawodników, którzy nie zagrali z Pogonią. Jeszcze każdy z nich ma szansę, by znaleźć się w kadrze na mecz z Zawiszą.

EDWARD KLEJNDINST: ARKA MA SZEROKĄ KADRĘ. POWINNIŚMY OGARNĄĆ I LIGĘ I PUCHAR POLSKI

Marcin Sasal Marcin Sasal
MARCIN SASAL (Pogoń Siedlce):
Dwa pierwsze mecze w Pucharze Polski graliśmy na wyjeździe. Nawet jakby nam się udało wygrać z Arką to kolejne spotkanie byłoby też wyjazdowe. Ale puchar mamy już z głowy. Koncentrujemy się więc na lidze. W końcówce musiałem opuścić ławkę za to, że powiedziałem sędziemu, że jest już 3:1 i można normalnie sędziować.

My jesteśmy zlepkiem piłkarzy i jesteśmy w takiej sytuacji, że dziś grał tylko jeden piłkarz ze składu w barażach. Czasu jest mało, ale dobrze, że dostaliśmy taką lekcję. Mamy zawodników, którzy indywidualnie coś umieją, ale nie tworzymy zespołu. Musimy się pozbierać do pierwszego meczu w I lidze.

To nie pierwsze moje spotkanie z Arką. Jest to zespół budowany systematycznie, latem zaszło w nim mało zmian. To było dziś widać. Dziwne było tylko to, że Arka wykorzystała sytuacje po naszych błędach, a nie wykorzystała sytuacji, które sama sobie stworzyła. Na to musimy zwrócić uwagę.

Gratuluję Arce i życzę powodzenia w pucharze, ma łatwą drabinkę.

DERBY TRÓJMIASTA W PUCHARZE POLSKI MOGĄ BYĆ W ĆWIERĆFINALE. SPRAWDŹ DROGĘ DO TAKIEGO DWUMECZU ARKI I LECHII

Wyłonione już pary w 1/16 finału Pucharu Polski, wstępny termin gier 12 sierpnia

PRZECZYTAJ WYWIAD Z DYREKTOREM SPORTOWYM ARKI
Z siedmiu piłkarzy pozyskanych latem czterech rozpocznie mecz w "11". To bramkarz Jałocha (ARKA), prawy obrońca Socha (ARKA), napastnik Siemaszko (ARKA) oraz pomocnik Bożok (ARKA)
Aby pomieści i Siemaszko (ARKA), i Bożoka (ARKA) Arka zagra w ustawieniu 1-4-4-1-1. Słowak ustawiony jest nominalnie na lewym skrzydle, ale z pewnością będzie schodzić też do środka
w rezerwie Arki: Miszczuk, Fialho, Stolc, Renusz, Wojowski, Tomasiewicz, Wardziński
Pogoni: Budzikur, Rodak, Dziubiński, Wójcik, Dmowski, Dzięcioł, Duda
spiker wita nowych piłkarzy Arki, brawa otrzymują głównie Siemaszko (ARKA) i Bożok (ARKA), którzy wracają do Gdyni po czteroletniej przerwie oraz Socha (ARKA), który został przedstawiony jako mistrz Polski ze Śląska
Tadeusz Socha (ARKA) dostrzega wiele podobieństw obecnej Arki do Śląska, który w 2008 roku awansował do ekstraklasy, a cztery lata później sięgnął po tytuł mistrza Polski

PRZECZYTAJ WYWIAD Z NOWYM OBROŃCĄ ARKI

piłkarze wychodzą do prezentacji, Arka w żółto-niebieskich pasiakach, Pogoń na czerwono
w Gdyni przed meczem mocno padało, ale murawa wydaje się być dobrze przygotowana do gry
czekamy na rozpoczęciem gry, piłkarze już na środku boiska, ale wciąż rozbrzmiewa Rota Arki
1'
od środka rozpoczęła Pogoń
1'
"Bożok (ARKA) Miro" - skandowanie z trybun
2'
"Zwycięstwo czeka nas..." - śpiewają kibice
3'
pierwszy strzał Arki, Misztal (POGOŃ) z kłopotami złapał piłkę po uderzeniu z 20. metra Nalepy (ARKA)
5'
kolejny strzał Nalepy (ARKA), tym razem było dalej od bramki, a piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką
7'
zdecydowany wślizg Dybca, wybił na róg piłkę spod nóg Bożoka (ARKA)
8'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
9'
niecelny strzał z dystansu Warcholaka (ARKA)
9'
koronkowa akcja Arki, warta podkreślenia, choć nie zakończona strzałem, na jeden kontakt zagrali Łukasiewicz (ARKA), Marcus (ARKA), Abbott (ARKA) i Bożok (ARKA), ale w polu karnym zabrakło nieco precyzji
10'
pierwszy atak gości, rykoszet po strzale Wrzesińskiego (POGOŃ), róg dla Pogoni
11'
[0:1] POGOŃ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dybiec. Błąd w ustawieniu gdynian przy rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu z narożnika Ogrodnika do strzału doszedł Wrzesiński. Piłkę po jego uderzeniu głową Jałocha jeszcze zdołał odbić, ale przy dobitce Chyły był już bezradny
12'
szybka odpowiedź Arki, ale zbyt mocne dośrodkowanie Bożoka (ARKA)
15'
dobre dośrodkowanie Marcusa (ARKA), ale do strzału głową nie doszli ani Siemaszko (ARKA), ani zamykający akcję Abbott (ARKA)
16'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też" - śpiewają kibice Arki
18'
Marcus (ARKA) faulowany 5 metrów obok linii bocznej pola karnego
19'
po dośrodkowaniu z wolnego niecelnie głową strzelał Siemaszko (ARKA)
20'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA), minął dwóch rywali, wbiegł w pole karne i strzelił niecelnie
21'
od początku meczu stroną atakującą jest Arki, goście praktycznie tylko raz podeszli pod bramkę gospodarzy i zdobyli prowadzenie
21'
Żółtą kartką został ukarany Zembrowski (POGOŃ) po faulu na Bożoku
23'
"Bramki zdobywać i wszystkie mecze wygrywać..." - skandowanie z trybun
24'
kolejny strzał z dystansu Nalepy (ARKA), znów nad poprzeczką
kontuzja
25'
pomocy medycznej potrzebuje Bożok (ARKA), który po raz kolejny był faulowany w tym meczu
26'
w meczu potencjalnych rywali Arki losy awansu praktycznie rozstrzygnięte do przerwy, Chojniczanka prowadzi w Tarnobrzegu z Siarką 4:0
27'
bliski gola Abbott (ARKA), Misztal (POGOŃ) odbił piłkę po strzale napastnika, do którego z prawej strony boiska futbolówkę wrzucił Marcus (ARKA)
28'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Bożok, w jego miejsce wchodzi Renusz.
29'
ostro potraktowany przez S.Krawczyka (POGOŃ) Renusz (ARKA), nie ma jednak znów kartki
30'
ładny rajd Siemaszko (ARKA), ale zbyt lekkie przerzucenie piłki do wbiegającego w pole karne Abbotta (ARKA), piłka zatrzymała się na głowie Dybca
31'
cały czas doping dla Arki, teraz włączyli się do niego mocniej kibice z sektora "Tory"
35'
od kilku minut gra głównie w środku boiska
36'
kibice zaczęli pozdrawiać zaprzyjaźnione kluby: Zagłębie Lubin, Cracovia, Polonia Bytom, KSZO...
37'
róg dla Arki
37'
po rogi Arki ze składną kontrą wyszła Pogoń. Całe szczęście dla gospodarzy, że wyprowadzony do strzału Bodziony (POGOŃ) skiksował
38'
Misztal (POGOŃ) z kłopotami obronił strzał Marcusa (ARKA) zza "16"
39'
Arka stara się atakować, ale czyni to zbyt wolno, schematycznie i niedokładnie
39'
rozgrzewkę rozpoczął Wardziński
40'
niecelny strzał z dystansu Renusza (ARKA)
41'
Nalepa (ARKA) faulowany 25 metrów od bramki rywali
42'
Marcus (ARKA) przeskoczył nad piłką, niecelny strzał z wolnego Warcholaka (ARKA)
43'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Renusz z lewego skrzydła wrzucił piłkę w pole karne, zamykający akcje Marcus mógł sam uderzać, ale zamiast tego zdecydował się na zagranie wzdłuż bramki, w pole bramkowe, wślizgiem piłkę do siatki wepchnął Siemaszko
44'
dla Siemaszki (ARKA) to pierwszy gol w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Arki, gdy grał w Gdyni 4 lata temu, zdobywał bramki tylko w Młodej Ekstraklasie
45'
minuta doliczona
45+1
w doliczonym czasie po jednej akcji z obu stron, kończonej niecelnym dośrodkowaniem
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA REMISUJE 1:1
przypomnijmy, że w dniu dzisiejszym musimy poznać zwycięzcę tego spotkania, gdyby po 90 minutach był remis, sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut, a gdyby i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia, będą karne
Wynik do przerwy nie oddaje tego co działo się na boisku. Od pierwszej do ostatniej minuty w tej odsłonie stroną atakującą była Arka. Jednak długo żółto-niebieskim brakowało precyzji w rozgrywaniu akcji ofensywnych bądź też w strzałach, gdyż okazje na gola pojawiły się znacznie szybciej niż sytuacja, która wreszcie dała gospodarzom bramkę. Oznacza ona tylko wyrównanie, gdyż Pogoń jeden z niewiele ataków zakończyła rogiem, po którym zaskoczyła rywala i zdobyła prowadzenie.
w przerwie trwa konkurs karnych dla kibiców
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w przerwie nie zaszły żadne zmiany
46'
przechwyt Marcusa (ARKA), dograł do Abbotta (ARKA), ale ten nie zdołał oddać piłki do kolegi, gdyż poślizgnął się
47'
Jałosze przydał się wzrost, wyskoczył najwyżej do dośrodkowania i złapał piłkę
48'
po dalekim wrzucie z autu Warcholaka (ARKA) błąd gości, piłka wybita prosto pod nogi Renusza (ARKA), ale Michał strzelił wysoko nad poprzeczką
49'
potężny strzał Nalepy (ARKA), Misztal (POGOŃ) nie utrzymał piłki w dłoniach, będzie róg
50'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
51'
Nalepa (ARKA) faulowany w polu karnym, jedenastka dla Arki. Akcja rozpoczęła się od przechwytu, Renusz zagrał w kierunku Siemaszko, ale ten przepuścił piłkę, czym umożliwił zabranie się z piłką w "16" Nalepiej
52'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Brazylijczyk posłał piłkę w prawy, dolny róg bramkarza, a Misztal rzucił się w drugą stronę
54'
[3:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Renusz. Michał z blisko wepchnął piłkę do siatki zamykając akcję Marcusa
54'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza P.Krawczyk, w jego miejsce wchodzi Duda, wychowanek... gdańskiej Lechii
57'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA).
61'
gra uspokoiła się, Arka uspokojona prowadzeniem, a Pogoń nie potrafi przejąć inicjatywy
63'
"1, 2, 3... mało!" - skandują kibice
63'
Arka gra coraz swobodniej, Siemaszko (ARKA) piętą wycofał piłkę do nadbiegającego Marcusa (ARKA), ale Brazylijczyk uderzył nad poprzeczką
66'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ogrodnik, w jego miejsce wchodzi Dziubiński.
68'
róg dla gości, ale bez żadnego zagrożenia dla Arki
68'
rywalem Arki w 1/16 finału będzie Chojniczanka, która wygrała w Tarnobrzegu 4:1. Jako że obie drużyny grają w I lidze, gospodarza spotkania wskaże losowanie, mecz wstępnie wyznaczony jest na 12 sierpnia
69'
Żółtą kartką został ukarany Paczkowski (POGOŃ).
69'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
69'
"Dziękujemy" z trybun
69'
Marcus (ARKA) jest bohaterem tego meczu, strzelił gola z karnego i zaliczył dwie asysty
70'
nadal nie mamy oficjalnej frekwencji, widzów jednak nie jest więcej niż 3 tysiące
72'
Nalepa (ARKA) podał z rogu przed pole karne, Warcholak (ARKA) uderzył z pierwszej piłki wysoko nad bramką
73'
[4:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wojowski. Powinien gola strzelić Nalepa, ale już po minięciu bramkarza, dał sobie wybić piłkę spod nóg, na szczęście pomocnika asekurował jeszcze Wojowski i to Paweł posłał piłkę do pustej bramki
75'
Jałocha (ARKA) nie zdążył z interwencją, będzie róg dla gości
76'
bez zagrożenia dla Arki po wrzutce z rogu Rybickiego (POGOŃ)
78'
POGOŃ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza S,Krawczyk, w jego miejsce wchodzi Dzięcioł.
79'
niecelny strzał Abbotta (ARKA)
79'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Wardziński.
81'
Pogoń próbuje dopiero teraz atakować, wywalczyła kolejny róg
83'
słupek po strzale Rybickiego (POGOŃ)
85'
sędzia nakłania Abbotta (ARKA), by po faulu przeprosił Zembrowskiego (POGOŃ), trochę było z tym kłopotów, ale ostatecznie piłkarze podali sobie ręce
88'
piłkarze oczekują na zakończenie meczu, gra głównie w środku boiska
89'
Żółtą kartką został ukarany Dzięcioł (POGOŃ).
89'
piłkarze, którzy dzisiaj nie zagrali przewidywani są do meczu sparingowego jutro, na bocznym boisku przy ul. Olimpijskiej o 11 Arka zagra z Kaszubią Kościerzyna, dla kibiców wstęp wolny
90'
2 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
mógł być piąty gol, Warcholak (ARKA) wyłożył piłkę Renuszowi (ARKA), ale ten uderzył nad poprzeczką
90+2
Dopiero otrzymaliśmy dane odnośnie widzów.Oficjalna frekwencja 2712 kibiców
90+2
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA 4:1 I AWANSOWAŁA DO 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI
W drugiej połowie Arka potrafiła swoją przewagę przełożyć na bramki. Goście zostali zaskoczeni pressingiem już na ich połowie. Gdynianie podeszli wyżej pod bramkę rywali, przejmowali piłki już na połowie rywali i stąd mogli atakować o wiele groźniej.
piłkarze Arki świętują awans razem z kibicami pod sektorem "Górka"

Pozostałe wyniki meczów I rundy Pucharu Polski:
Siarka Tarnobrzeg - Chojniczanka 1:4 (0:4)
Górnik Wałbrzych - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
ROW 1964 Rybnik - Dolcan Ząbki 0:4 (0:2)
Rodło Kwidzyn - Olimpia Grudziądz po dogrywce 2:4 (0:1, 2:2)
Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)
Boruta Zgierz - Puszcza Niepołomice 0:3 (0:0)
Wda Świecie - Legionovia 1:0 (0:0)
Stilon Gorzów Wielkopolski - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
Wisła Puławy - Zagłębie Sosnowiec po dogrywce 2:4 (2:1, 2:2)
Wisła Płock - Bytovia 1:2 (0:0)
Garbarnia Kraków - Miedź Legnica 0:2 (0:1)
ŁKS 1926 Łomża - Chrobry Głogów 0:0 karne 6:7
Rozwój Katowice - GKS Katowice 0:2 (0:1)