Arka udanie rozpoczęła wiosnę

6 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Marcus po strzale głową otworzył rejestr bramkowy Arki w rundzie wiosennej I ligi. Marcus po strzale głową otworzył rejestr bramkowy Arki w rundzie wiosennej I ligi.

Piłkarze Arki bardzo dobrze rozpoczęli rundę wiosenną w I lidze i od razu w pierwszym meczu praktycznie przekreślili nadzieje na awans jeden z drużyn, która do tego się chciała przymierzyć. Gdynianie perfekcyjnie zrealizowali założenia taktyczne w wyjazdowym meczu z GKS Katowice i pewnie wygrali 2:0 (2:0). Podopieczni Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta zdominowali rywali w pierwszej połowie, kiedy z powodzeniem mogli zdobyć i cztery gole. Natomiast po zmianie stron ograniczyli się do agresywnej gry i należytego pressingu w środku boiska, co zupełnie zniechęciło rywali do walki.

96 Kuchta - 4 Czerwiński, 27 Kamiński, 21 Praznovsky, 33 Frańczak - 23 Pielorz, 20 Duda - 19 Szołtys, 38 Iwan, 11 Wołkowicz - 9 Goncerz
Sędziowie: Krasny (Skawina) oraz Marek, Marciniak
13 Jałocha - 32 Stolc, 3 Sobieraj, 33 Fialho, 23 Warcholak - 8 Marcus, 14 Nalepa, 20 Sambea, 7 Formella - 10 Szwoch - 9 Abbott
  • 46' 19 Szołtys Zmiany 77 Szymański
  • 64' 38 Iwan Zmiany 31 Sawicki
  • 79' 20 Duda Zmiany 28 Leimonas
  • 71' 7 Formella Zmiany 18 Yussuff
  • 76' 10 Szwoch Zmiany 11 Siemaszko
  • 88' 9 Abbott Zmiany 25 Wojowski
  • 18' Marcus
  • 36' Abbott
  • 67' Formella

trener Niciński gra wabank, do "11" wpisał Abbotta (ARKA), mimo że napastnik ostatni sparing zaliczył ponad miesiąc temu, potem leczył kontuzję kostki

WYWIAD Z PAWŁEM ABBOTTEM
z wyjątkiem Sangoya, którego certyfikat nie nadszedł jeszcze z Kataru, pozostali piłkarze pozyskani w zimowym oknie transferowych są w wyjściowych składzie. Sambea (ARKA) i Szwoch (ARKA) na środku drugiej linii, Formela na lewym skrzydle

Z MICHAŁEM NALEPĄ O DRUGIEJ LINII ARKI I GADANIU O AWANSIE 24 H NA DOBĘ
w obronie, gdzie trwała rywalizacja na prawej stronie i na środku tej formacji, szkoleniowiec pominął ostatecznie Sochę i Marcjanika

PRZEDSEZONOWY WYWIAD Z GRZEGORZEM NICIŃSKIM
Socha i Bożok to ci piłkarze z "20" ogłoszonej w sobotę przez Arkę, którzy w Katowicach nie zagrają. Obaj są chorzy

Z TYCH PIŁKARZY SKŁAD WYBIERAŁ TRENER NICIŃSKI
jak pamiętamy za nadmiar kartek pauzuje Łukasiewicz, który kończył jesień jako kapitan, opaska wróciła do Sobieraja (ARKA)
w GKS nie ma m.in. byłego piłkarza Arki - Burkhardta, brak też w "11" pozyskanego po pobycie w USA eksreprezentanta Polski - Zahorskiego
GKS prowadzi Jerzy Brzęczek, który sezon rozpoczynał jako trener... Lechii Gdańsk
w Katowicach Arka na otrzymać mocne wsparcie kibiców, w sektorze gości zostało zarezerwowane 400 miejsc
przypomnijmy, że jesienią Arka wygrała w Gdyni z GKS 1:0 po golu w doliczonym czasie Sochy

TUTAJ PRZYPOMINAMY RELACJĘ Z TEGO MECZU

dobre warunki do gry, temperatura około 10 stopni Celsjusza
Arka ogląda dzisiaj sztab trenerski i kilkunastu piłkarzy Zagłębia Sosnowiec, ta drużyna w najbliższy piątek zagra w Gdyni
Ławki rezerwowych:
Arka - Miszczuk, Yussuff, Marcjanik, Siemaszko, Tomasiewicz, Wojcinowicz, Wojowski
GKS - Dobroliński, Flis, Curyło, Leimonas, Kochański, Sawicki, Szymański
w Arce jedyny debiutant Sambea (ARKA), dla Szwocha (ARKA) jest to pierwszy mecz od 1,5 sezonu, a dla Formelli (ARKA) od 3 lat w barwach gdyńskich
drużyny na prezentacji, Arka na biało, GKS w żółto-czarnych strojach
1'
od środka rozpoczęła Arka, Szwoch (ARKA) i Abbott (ARKA)
1'
od razu atak Arki, Kuchta (GKS) przeciął podanie Marcusa (ARKA) do Abbotta (ARKA)
3'
po pierwszych atakach Arki, GKS próbuje opanować sytuację, dłużej pograć piłką
4'
zbyt mocne podanie do Wołkowicza (GKS), od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
5'
dośrodkowanie Szocha z prawego skrzydła, Formella (ARKA) zbyt blisko wbiegł pod bramkę i nie zdołał sięgnąć piłki
6'
ostre dośrodkowanie Frańczaka (GKS), ale i GKS nie zdążył zamknąć akcji
8'
dużo walki z obu stron, widać, że obie drużyny mają ochotę do gry do przodu, na razie jednak brakuje dokładności
9'
dośrodkowanie z wolnego Warcholaka (ARKA), Kuchta (GKS) nie miał problemów ze złapaniem piłki
11'
Szwoch (ARKA) w niezłej sytuacji nie zabrał się z piłką do ataku
12'
strzał z dystansu Abbotta (ARKA), w statystykach zostanie zapisany jako celny, ale piłka nie sprawiła kłopotu Kuchcie
12'
chwilę wcześniej Praznovsky (GKS) zabrał piłkę Szwochowi (ARKA), tym razem sfaulował gdynianina
13'
strzał Warcholaka (ARKA) z wolnego w mur
13'
mógł być gol, po wrzutce Nalepy (ARKA) główkował Szwoch (ARKA) z 7. metra, uderzył w środek bramki i Kuchta (GKS) złapał piłkę
15'
inauguracyjny kwadrans wyrównany, ale Arka jest bardziej konkretna pod bramką rywali, mogła już prowadzić, GKS nie oddał jeszcze strzału
15'
róg dla GKS
16'
po wrzutce z rogu Szołtysa (GKS) nie doszedł do piłki w "16" Iwan (GKS)
16'
Warcholak (ARKA) faulowany przez Czerwińskiego (GKS) 2 metry od linii bocznej pola karnego
17'
w podobnej sytuacji Janusz Kupcewicz strzelił gola Francji z wolnego na mundialu w Hiszpanii w 1982 roku w meczu o 3. miejsce, który biało-czerwoni wygrali 3:2

ZOBACZ JAK JANUSZ KUPCEWICZ NA GDYŃSKIM STADIONIE ŚWIĘTOWAŁ 60. URODZINY
18'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Szwoch z wolnego nie strzelał, a precyzyjnie dośrodkował, celnie głową z 5 metrów uderzył Marcus, który przeskoczył znacznie wyższego od siebie Iwana
21'
po straconej bramce GKS stara się atakować, ale czyni to chaotycznie, Arka coraz bardziej panuje nad tym co dzieje się na boisku
22'
znów GKS miał kłopoty z dośrodkowanie Szwocha (ARKA) z wolnego, tym razem było dalej od bramki, a do odbitej piłki w "16" najwyżej wyskoczył Kuchta (GKS)
23'
dośrodkowanie Czerwińskiego (GKS) prosto w ręce Jałochy (ARKA)
23'
błąd Praznovsky'ego (GKS), który zostawił piłkę na 20. metrze, Abbott (ARKA) od razu strzelił, futbolówka przeszła tuż obok słupka
24'
efektowna oprawa kibiców GKS
24'
Marcus (ARKA) można powiedzieć wziął osobisty remis na GKS, na koniec poprzedniego sezonu był tutaj remis 0:0, a Brazylijczyk nie wykorzystał karnego
25'
ale błąd Jałochy (ARKA)! wyszedł poza "16" i kopnął piłkę w Wołkowicza (GKS). Futbolówka odbita od pomocnika GKS toczyła się w kierunku pustej już bramki, ale ostatecznie, na szczęście dla Arki, przeszła tuż obok słupka
29'
od kilku minut gra od pola karnego po pola karnego, ale bez groźnych sytuacji
31'
Jałocha (ARKA) wybija piłkę w aut 25. metrów od własnej bramki
32'
Kuchta (GKS) szybszy od Szwocha (ARKA) do piłki, którą podawał Abbott (ARKA)
32'
szybka kolejna akcja Arki, niecelny strzał Abbotta (ARKA)
33'
piłka po dośrodkowaniu z wolnego Szołtysa (GKS) przeszła kilka metrów obok bramki Arki
34'
Marcus (ARKA) w polu karnym próbował dograć do Abbotta (ARKA), ale zorientował się w tym Pielorz (GKS) i wybił piłkę
35'
Szwoch (ARKA) dryblował na linii pola karnego gości, z jednym rywalem sobie radził, ale gdy dobiegł drugi, stracił piłkę
36'
[0:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Formella, mimo że miał przed sobą dwóch rywali, zagrał w pole karne, z piłką minął się Szwoch, ale akcję zamknął Paweł i mimo próby bloku przez rywala, zmieścił piłkę przy słupku, uderzając z 8. metra
36'
9 gol Abbotta (ARKA) w tym sezonie
38'
Arka znów atakuje, GKS nie może wyjść z własnej połowy po stracie drugiego gola
39'
dopiero teraz udało się wykopnąć daleko piłkę Praznovsky'emu (GKS) i GKS wyszedł z "hokejowego zamka", w którym zamykała go Arka
40'
kolejna kapitalna akcja Formelli (ARKA), wbiegł do linii końcowej boiska w polu karnym i wycofał piłkę, jednak Abbott (ARKA) tym razem nie zdążył, a byłby pewnie trzeci gol
41'
Marcus (ARKA) wywalczył róg
41'
Iwan (GKS) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Warcholaka (ARKA)
45'
od kilku minut wyczekiwanie najwyraźniej na przerwę z obu stron
45'
Nalepa (ARKA) zablokował strzał z dystansu Szołtysa (GKS)
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA ZASŁUŻENIE PROWADZI 2:0
Arka bardzo dobrze rozpoczęła wiosnę. Gdynianie pod względem piłkarskim przed przerwą byli zdecydowanie lepszą drużyną od GKS. Udany powrót zaliczają Szwoch (ARKA) i Formella (ARKA), którzy zaliczyli po asyście. Natomiast instynkt strzelecki potwierdzili Abbott (ARKA) i Marcus (ARKA). Przy lepszej skuteczności podopieczni Nicińskiego mogli dołożyć jeszcze 1-2 gole.
Gospodarze sami nie potrafili zagrozić bramce Arki. Jałocha (ARKA) w największe opały wpędził się sam, gdy tak nieszczęśliwie "nabił" piłką rywala, że ta o mały włos nie wpadła do siatki.
46'
GKS przeprowadza zmianę w przerwie wśród młodzieżowców na skrzydle. Boisko opuszcza Szołtys, w jego miejsce wchodzi Szymański.
46'
drugą połowę rozpoczął GKS
46'
Arka w przerwie nic nie zmieniała w składzie i trudno się dziwić, gdyż ta "11" ma za sobą bardzo dobrą połowę
47'
zmiana w ustawieniu GKS, Wołkowicz (GKS) z lewego na prawe skrzydło się przeniósł, a debiutant w I lidze - Szymański (GKS) na lewej flance
48'
GKS próbuje przejąć inicjatywę, ale Arka dobrze pressingiem w środku boiska
48'
jakby na potwierdzenie jak Arka jest agresywna w środku boiska w tej strefie Szwoch (ARKA) sfaulował Dudę (GKS)
51'
GKS też stara się "podostrzyć" grę, teraz Duda (GKS) fauluje w polu karnym Arki Stolca (ARKA)
53'
na razie po przerwie Arka ustawiona na przeszkadzanie w grze GKS
55'
błąd Stolca (ARKA), który stracił piłkę na połowie GKS i pozwolił rywalom zacząć kontrę
55'
powrót Sambey (ARKA), to on wybił piłkę na róg po kontrze Szymańskiego (GKS)
55'
bez zagrożenia dla Arki po rogu gospodarzy
56'
"GKS grać kur... mać" - z trybun
56'
pomocy medycznej potrzebuje Stolc (ARKA)
57'
Stolc (ARKA) może kontynuować grę, to dobra informacja, gdyż na ławce nie ma drugiego prawego obrońcy, gdyż jak informowaliśmy rozchorował się Socha
58'
Iwan (GKS) ucierpiał w starciu z Fialho (ARKA), teraz przy nim masażyści GKS
59'
Iwan (GKS) schodzi na razie z boisk z rozbitym łukiem brwiowym
60'
GKS sprawia wrażenie bezradnego na tle bardzo dobrze zorganizowanej Arki
61'
GKS, gdy nie może przedrzeć się przez pressing Arki, to próbuje grać długą piłką, ale tego typu zagrania najczęściej trafiają do Jałochy (ARKA)
61'
jeden z nielicznych w tej połowie ataków Arki, dośrodkowanie Warcholaka (ARKA) zbyt głębokie, piłkę przejął Kuchta (GKS)
63'
Stolc (ARKA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Frańczaka (GKS)
63'
znów z łatwością poradziła sobie defensywa Arki z dośrodkowaniem z rogu GKS
64'
GKS przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Iwan, w jego miejsce wchodzi kolejny debiutant w I lidze - Sawicki.
65'
po przerwie zaatakował Stolc (ARKA), ale stracił piłkę na wysokości pola karnego rywali
66'
niecelny strzał z dystansu Wołkowicza (GKS)
67'
Żółtą kartką został ukarany Formella (ARKA), który faulem taktycznym przerwał próbę kontry Dudy
68'
obraz gry po przerwie się nie zmienia, GKS częściej przy piłce, Arka nastawiona na rozbijanie ataków gospodarzy w środkowej strefie boiska
69'
Sobieraj (ARKA) dał się przepchnąć Szymańskiemu (GKS), ale potem już nie pozwolił rywalowi dośrodkować i zmusił go, by "wyjechał" z piłką poza boisko, od bramki rozpocznie Jałocha (ARKA)
71'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Formella, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
71'
zmiana na lewym skrzydle Arki
72'
trener Niciński przyjął piłkę poza boiskiem i podał ją do Stolca (ARKA), który wrzucał z autu, trener Arki jako piłkarz był zawodnikiem GKS przez pół roku, gdy został wypożyczony do Katowic z Wisły Kraków
73'
nieczysto piłkę głową uderzył Wołkowicz (GKS), nawet nie wyszła futbolówka poza bramkę
74'
dośrodkowanie Wołkowicza (GKS) prosto w ręce Jałochy (ARKA)
75'
dużo słabszy mecz po przerwie niż w pierwszej połowie, ale Arkę nadal należy chwalić za konsekwentną realizację założeń taktycznych, GKS nie potrafi zagrozić gdynianom
76'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
76'
w ataku zatem Arka wraca do ustawienia z jesieni, wysunięty napastnik Abbott (ARKA), cofnięty - Siemaszko (ARKA)

RAFAŁ SIEMASZKO: BEZ WZGLĘDU NA TO, ILE DOSTANĘ MINUT, BĘDĘ CHCIAŁ DODAĆ ARCE SKUTECZNOŚCI I POLOTU
78'
po kontrze Marcus (ARKA) wywalczył róg
79'
bez zagrożenia dla bramki GKS po dośrodkowaniu z rogu Warcholaka (ARKA)
79'
GKS przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Duda, w jego miejsce wchodzi Leimonas.
80'
Kuchta (GKS) obronił strzał z dystansu Sobieraja (ARKA)
80'
Marcus (ARKA) zamykał akcję po dośrodkowaniu Yussuffa (ARKA), wywalczył róg
81'
Kuchta (GKS) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Warcholaka (ARKA)
81'
wulgarnie z trybun po stronie miejscowych
82'
Siemaszka (ARKA) zgubił piłkę w "16" po akcji z Yussuffem (ARKA)
83'
po dośrodkowaniu Szymańskiego (GKS) brak zdecydowania obrońców Arki, którzy nie wybili piłki z własnej "16", Goncerz (GKS) strzelał ostatecznie piętą i nie trafił w światło bramki
83'
GKS jeszcze bez celnego strzału w tym meczu
84'
Sobieraj (ARKA) leży na boisko, a sędzia pozwolił rozegrać akcję rywalom z autu
84'
dobry powrót Siemaszki (ARKA), który odebrał piłkę Sawickiemu (GKS)
85'
Sobieraj (ARKA) wraca do gry
85'
niecelny strzał sprzed pola karnego Szymańskiego (GKS)
87'
oczekiwanie na końcowy gwizdek, Arka wyraźnie zadowolona z rezultaty, GKS nie potrafi nic zmienić na lepsze w swojej grze
88'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
89'
niecelny strzał z dystansu Sambey (ARKA)
89'
na "9" Yussuff (ARKA), Wojowski (ARKA) wszedł na lewe skrzydło
90'
3 minuty doliczone
90'
wielu kibiców GKS nie czeka do końca gry i już opuszcza trybuny
90+2
zderzenie głowami Marcusa (ARKA) i Frańczaka (GKS)
90+3
obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej, niebezpiecznie to wyglądało
90+4
powstrzymany atak Sawickiego (GKS)
90+4
KONIEC MECZU. ARKA WYGRAŁA W KATOWICACH 2:0
Druga połowa była słabsza od pierwszej. GKS grał "swoje", czyli nadal przypominał bezzębnego tygrysa, któremu wszelkie atuty wybiła Arka. Gdynianie, zadowoleni z korzystnego wyniku, który zdobyli w pierwszych 45 minutach, po przerwie przede wszystkim uważali, aby się nie odkryć. Dlatego ze strony podopiecznych Grzegorza Nicińskiego widzieliśmy dużo agresywności i walki w środkowej strefie boiska. Większość ataków GKS żółto-niebiescy spokojnie rozbijali, tak że rywale nie oddali nawet celnego strzału.

• GKS Katowice - ARKA GDYNIA 0:2 (0:2)
  • Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
  • Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1 (1:1)
  • Wisła Płock - MKS Kluczbork 3:0 (2:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
  • Chojniczanka - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)
  • Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:1)
  • Bytovia - Rozwój Katowice 2:1 (1:1)
  • Dolcan Ząbki - GKS Bełchatów 0:3 (walkower)