Piłkarki Sztormu AWFiS znów wygrywają

Rafał Sumowski
9 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańskie piłkarki szybko pozbierały się po porażce, która przerwała im serię dziesięciu kolejnych zwycięstw. Na zdjęciu Martyna Zańko. Gdańskie piłkarki szybko pozbierały się po porażce, która przerwała im serię dziesięciu kolejnych zwycięstw. Na zdjęciu Martyna Zańko.

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk pokonały we Władysławowie Błękitnych Stargard Szczeciński 4:0 (2:0). Dla liderek grupy północnej I ligi to powrót do zdobywania kompletu punktów po tym, gdy ich passę dziesięciu kolejnych zwycięstw przerwała przed tygodniem Praga Warszawa.

Bramki: Zańko 9, Wierzbicka 40, Kamińska 55, K.Bużan 75

SZTORM AWFIS: Kołacz - Świętoniowska, Dopke, A.Bużan, Wróbel - Zańko, Cywińska K.Bużan, Słowińska (60 Stasiulewicz), Kamińska (60 Sikorska) - Wierzbicka (70 Anna Kopecka)

KONIEC ZWYCIĘSKIEJ PASSY SZTORMU AWFIS

Gdańskie piłkarki, które w rundzie wiosennej mecze w roli gospodarza rozgrywają we Władysławowie, w sobotę ugościły tam przedostatni zespół grupy północnej. "Sztormówki" bardzo szybko zaczęły poprawiać sobie nastroje po porażce z Pragą. Już przed upływem 10 minuty gry podopieczne trenera Roberta Chałaszczyka objęły prowadzenie po efektownym uderzeniu Martyny Zańko.

Skrzydłowa doszła do piłki wybitej z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i półwolejem posłała ją po krótkim rogu nie dając najmniejszych szans bramkarce przyjezdnych. Na 2:0 podwyższył mogła Klaudia Kamińska, która 5 minut później otrzymała znakomite podanie od Klaudii Słowińskiej, ale w dogodnej sytuacji trafiła jedynie w boczną siatkę.

Rywalki zdołały odpowiedzieć groźną akcją w zasadzie tylko raz, ale z sytuacji sam na sam obronną ręką wyszła gdańska golkiperka Magdalena Kołacz.
Przed przerwą na 2:0 trafiła Karolina Wierzbicka, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry i z najbliższej odległości wpakowała piłkę do siatki.

Po zmianie stron efektownym uderzeniem nad bramkarką z 25 metra popisała się Kamińska i było już 3:0. Wynik meczu na kwadrans przed jego końcem ustaliła Kinga Bużan. Akcję od bramki rozpoczęła Kołacz, a piłka niczym w podręcznikowej akcji powędrowała pomiędzy obrończyniami na skrzydło. Dośrodkowaniem wprost na głowę koleżanki popisała się Zańko.

- Było jeszcze kilka okazji, by podwyższyć ten rezultat. Przeciwniczki w zasadzie nie zagroziły nam po przerwie poza jedną akcją, w której błąd naszej obrony naprawiła Magda Kołacz. Najważniejsze, że po pierwszej od dawna porażce znów udało nam się sięgnąć po trzy punkty. Bacznie obserwujemy poczynania SMS Łódź, z którym mamy nadzieję zwycięsko rozstrzygnąć walkę o awans do ekstraklasy - mówi trener Chałaszczyk.