Pewne zwycięstwo w Chorzowie

19 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Na bramkę Ruchu rzuca Katarzyna Duran, która w Chorzowie zdobyła 8 bramek Na bramkę Ruchu rzuca Katarzyna Duran, która w Chorzowie zdobyła 8 bramek

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu najkrótszą drogą awansowały do półfinału play-off PGNiG Superligi. Gdynianki pokonały po raz drugi Ruch Chorzów, tym razem na wyjeździe 34:23 (18:9). Kluczem do sukcesu była doskonała gra w obronie, przede wszystkim do przerwy, dzięki której można było zdobywać "łatwe" bramki po kontratakach

.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 9, Głowińska 5, Jędrzejczyk 2, Białek, Kulwińska 2, Kobzar 1, Lipska, Szwed, Mateescu 1, Duran 8, Koniuszaniec 1, Lazar 5

W ćwierćfinałach rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. W poniedziałek w Gdyni podopieczne Jerzego Cieplińskiego wygrały pewnie 38:24. Dzisiaj w Chorzowie praktycznie już w pierwszej połowie zniechęciły rywalki do walki. Pierwszy i zarazem ostatni remis bramkowy był przy wyniku 1:1.

- Rywalki nie prowadziły ani razu. Bardzo dobrze graliśmy w obronie, z tego wyprowadzaliśmy kontry. Nie wiem, czy nie była to nawet nasza najlepsza połowa pod tym względem w tym sezonie - relacjonuje Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec gdyńskiej drużyny.

W 8. minucie Vistal Łączpol prowadził już 7:1, a kapitalny początek miała Karolina Sulżycka. Lewoskrzydłowa zdobyła pięć z pierwszych siedmiu bramek w Chorzowie! Ponadto trafiły w tym okresie Katarzyna Duran i Monika Głowińska, które wiodły prym w naszej drużynie w drugiej linii.

Przewaga gdynianek systematycznie rosła aż do 35. minuty, kiedy było już 22:9. - Potem stopniowo wprowadzaliśmy do gry rezerwowe, co niestety odbiło się na jakości naszej gry - przyznaje trener Struzik.

Gdy ambitnie grający Ruch, w 51. minucie zbliżył się na 20:26, trener Ciepliński poprosił o przerwę na żądanie. na parkiet wróciły również na przykład Duran, Głowińska czy Patrycja Kulwińska. Napór chorzowianek został zatrzymany. Końcówka ponownie należała do gdynianek.

Dzięki szybkiemu zakończeniu gry w ćwierćfinale gdynianki będą miały dwa tygodnie na przygotowanie do kolejnej tury półfinałów. Z kim zagra o finał Vistal Łączpol dowiemy się 26 marca, gdy odbędzie się trzeci mecz między SPR Lublin a Piotrcovią.

Pozostałe wyniki ćwierćfinałów play-off
Piotrcovia - SPR AZS Lublin 22:30 (12:11), KSS Kielce - KGHM Metraco Zagłębie Lubin po dogrywce 33:38 (15:15, 29:29), Start Elbląg - AZS Politechnika Koszalińska 27:26 (16:12)

• To było zaplanowane zwycięstwo .

Wynik jest dobry jak na mecz wyjazdowy. Natomiast w tej kolejce padł zaskakujący wynik w Kielcach . Zagłębie dużo nie brakowało aby miało trzeci mecz męcząc się w dogrywce z KKS Kielce !!! Czyżby zadyszka Zagłębia ?

• Może i nie zadyszka

Za to chwała VŁ za dobry mecz w Chorzowie i to że nie zaaplikowały sobie horroru tak jak to zrobiło Zagłębie !!!

• 7 3

• Jest zwycięstwo , jest awans do półfinału .Nie oglądajmy się na innych . Nie podniecajmy się ,że była dogrywka w Kielcach .Brawo dziewczyny !!!

• 8 4

• Wyczytałem ,że Pruszków zorganizuje Final Four PP kobiet w piłce ręcznej .A miała być Gdynia !!!

• 3 5

• (2)

A nie mówiłem po ostatnim meczu, że Kasia Duran będzie się teraz rozkręcać... ?? ale nie, wszyscy znawcy minusowali...
    Kasiu, Ty masz głowę do grania, teraz wróciła też w końcu forma i musi być dobrze!!

• 13 6

• ze słabszymi rywalami lepiej jej idzie.

Przyjdzie Lublin, może Lublin to się będzie tradycyjnie odbijać od rywalek i skakanie jak kózka się zacznie znów :)

• 7 8

• Bo zaczeła grać na swojej pozycji . Brawo pani Kasiu

• 5 2

• Polska-Dania

w gdyni prawdopodobnie zostanie rozegrany rewanżowy mecz reprezentacji żeńskich Polska-Dania!pierwszy mecz w Danii. jesienią mecz w Ergo Arenie Polska-Niemcy męskich reprezentacji, a jak wyjdzie to w czerwcu również mecz rewanżowy el. ME Polska- Portugalia.
    Związek chce teraz zorganizować mecz w większej hali, bo te mniejsze na 4-5 tysięcy robią się powoli za małe, tak jak ostatnio w Zielonej Górze, gdzie musieli dołożyć miejsca na parkiecie i było bardzo ciasno za bramkami. z wielkich hal dużego wyboru nie ma ErgoArena, Spodek, Atlas, Łuczniczka i Hala Stulecia we Wrocławiu.
    dziewczyny gratulacje, powodzenia w półfinale. oby tak dalej i życzę Wam spotkań przy kilkutysiecznej publiczności!

• 6 3

• Brawo.

Pierwszy zespół, który gładko wszedł do czwórki grającej o medale.

Brawa dla całego zespołu!

• 7 4

• Wygrywają tylko z leszczami!

A od drużyn takich jak Lubin czy Lublin dzielą je 2 klasy.

• 7 7

• BRAWO DZIEWCZYNY!!!

kurna jakie zazdrosne .... siedza na tym internecie. Jestescie z Gdańska czy co? Po takim meczu powinniśmy sie cieszyc i gratulowac calej druzynie. Jestem z Wami dziewczyny od I ligi. Oby tak dalej. Trzymam kciuki!!!