Piast Gliwice - Arka Gdynia 1:0. Czerwona kartka dla Andrija Bogdanowa

15 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Andrij Bogdanow w Gliwicach otrzymał dwie żółte kartki, a Arka Gdynia od 40. minuty musiała grać w "10". Andrij Bogdanow w Gliwicach otrzymał dwie żółte kartki, a Arka Gdynia od 40. minuty musiała grać w "10".

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1 (0:0) w meczu 8. kolejki ekstraklasy. O przebiegu spotkania w dużej mierze zaważyła 42. minuta. Wówczas sędzia Bartosz Frankowski dość pochopnie wyrzucił z boiska po drugiej żółtej kartce Andrija Bogdanowa. Grając w "10" goście nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, którzy jednak klarownych okazji na gola mieli jak na lekarstwo. Wygraną gospodarzom zapewnił Michal Papadopulos, wykorzystując błąd Fredrika Helstrupa.

Piast Gliwice Piast Gliwice
ARKA Gdynia ARKA Gdynia
26 Plach - 20 Konczkowski, 88 Korun, 4 Czerwiński,2 Kierkeskow - 6 Hateley, 10 Dziczek - 19 Mak, 17 Valencia, 11 Felix - 27 Papadopulos
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Kaszyński
Widzów: 4003
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 16 Deja - 10 Zarandia, 22 Janota, 90 Bogdanow, 11 Siemaszko - 7 Jankowski
  • 59' 19 Mak Zmiany 21 Badia
  • 77' 27 Papadopulos Zmiany 9 Parzyszek
  • 82' 11 Feliks Zmiany 7 Jagiełło
  • 52' 11 Siemaszko Zmiany 18 Danielak
  • 65' 10 Zarandia Zmiany 19 Klimczak
  • 88' 17 Marciniak Zmiany 8 Marcus
  • 62' Papadopulos
  • 11' Bogdanow
  • 42' Bogdanow
  • 90+2 Danielak

byli piłkarze Piasta, którzy obecnie grają w Arce, byli przekonani, że gdynian stać na korzystny wynik w Gliwicach. Na to spotkanie miejsce w "11" odzyskał jeden z nich - Jankowski
(ARKA Gdynia)

SPRAWDŹ, CO MÓWIŁ MACIEJ JANKOWSKI

Zbozień (ARKA Gdynia) z Piastem zajął 4. miejsce w ekstraklasie, ale wyżej stawia trofea, które zdobywał z Arką. Uważa także, że obecnie jest lepszym piłkarzem niż wówczas, gdy grał w Gliwicach

DAMIAN ZBOZIEŃ W ARCE JESTEM LEPSZYM PIŁKARZEM NIŻ BYŁEM W PIAŚCIE. PRZECZYTAJ WYWIAD Z GDYŃSKIM OBROŃCĄ
ostatni mecz w Gliwicach Arka wygrała 1:0 po golu Siemaszki (ARKA Gdynia). Rafał dziś w "11" w miejsce Kolewa

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK ARKA WYGRAŁA OSTATNI MECZ W GLIWICACH
łącznie aż trzy zmiany w "11" w porównaniu ze spotkaniem z Zagłębiem, które dwa tygodnie temu zakończyło się remisem 2:2

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK ARKA GRAŁA Z ZAGŁĘBIEM

w Arce debiutuje Deja (ARKA Gdynia).Piłkarz pozyskany we wrześniu od razu wskakuje do "11". Natomiast Nalepa i Sołdecki, którzy dotychczas grali jako defensywni pomocnicy, nie mieszczą się nawet w "18"

ADAM DEJA W ARCE. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TYM PIŁKARZU
miejsce w składzie utrzymuje Zarandia (ARKA Gdynia), który najlepiej spisał się z kadrowiczów Arki

ZARANDIA STRZELIŁ 2 GOLE MALCIE. SPRAWDŹ, JAK POSZŁO JAKI MECZ KADR ODBĘDZIE SIĘ 16 PAŹDZIERNIKA

Arka w przerwie na reprezentacje pracowała m.in. nad stałymi fragmentami gry

CZY "CIUCHCIA" ARKI ZASKOCZY EKSTRAKLASĘ? SPRAWDŹ, O JAKI STAŁY FRAGMENT GRY CHODZI
Na ławce rezerwowych Arki po raz pierwszy Marcus. Pełna ławka: 30 Krzepisz, 3 Maghoma, 8 Marcus, 18 Danielak, 19 Klimczak, 26 Danch, 35 Młyński
Piast przed przerwą dla reprezentacji zremisował w Poznaniu 1:1. Mimo to trener Fornalik zdecydował się na trzy zmiany w składzie. W połowie przemeblowana defensywa, w której zagrają m.in. Korun (Piast Gliwice) i Konczkowski (Piast Gliwice). Także nowy skrzydłowy Mak
Na ławce rezerwowych gospodarzy m.in. byli piłkarz Arki - Jagiełło i Mokwa, choć ten pierwszy nigdy nie grał w pierwszej drużynie z Gdyni. Pełna ławka: 1 Szmatuła, 7 Jagiełło, 9 Parzyszek, 18 Sokołowski, 21 Badia, 22 Mokwa, 25 Sedlar
piłkarze wychodzą na prezentację. Piast na czerwono, Arka tradycyjne stroje - żółte koszulki i getry oraz niebieskie spodenki
równolegle relacjonujemy mecz z Gdyni, w którym koszykarze Arki mierzą się towarzysko z Barceloną

TUTAJ RELACJA Z MECZU KOSZYKÓWKI: ARKA - BARCELONA

1'
od środka rozpoczął Piast
1'
od razu zaatakowała Arka. Indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia), który popisał się świetnym dryblingiem. Gruzin zagrał w pole karne, ale Jankowski (ARKA Gdynia) nie zdołał się przebić ze strzałem
2'
dobra interwencja defensywy Arki po dośrodkowaniu Maka
5'
od kilku minut optyczna przewaga Piasta
6'
niecelny strzał z dystansu Feliksa (Piast Gliwice)
8'
piłka w bramce Arki, ale boczny sędzia podnosi chorągiewkę, informując o spalonym
8'
Mak (Piast Gliwice) skorzystał z odbitej piłki po zablokowanym strzale Valenci (Piast Gliwice). Doszedł do piłki z pozycji spalonej, a zatem słuszna decyzja sędziego
9'
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia) głową strzelał Siemaszko (ARKA Gdynia). Celne uderzenie, ale zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza Piasta
10'
niecelny strzał z dystansu Czerwińskiego (Piast Gliwice)
11'
Żółtą kartką został ukarany Bogdanow (ARKA Gdynia) po faulu na Maku
12'
Arka nadal czeka na to, co zrobią rywale. Pressing gdynian dopiero na własnej połowie
14'
zbyt mocne dośrodkowanie Hatleya. Od bramki zacznie Steinbors (ARKA Gdynia)
15'
róg dla Arki
16'
po dośrodkowaniu Bogdanowa (ARKA Gdynia) z rogu bez zagrożenia dla Piasta
17'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają miejscowi kibice. Sympatycy Arki nie mogą odpowiedzieć, gdyż do końca roku mają zakaz wyjazdowy
18'
po dośrodkowaniu z wolnego Hateleya upadł w polu karnym Mak (Piast Gliwice) atakowany przez Bogdanowa (ARKA Gdynia). Sędzia czeka, co podpowie mu VAR
19'
sędzia decyduje, że faulu nie było. Piast zacznie od wolnego
21'
czujnie Steinbors (ARKA Gdynia). Złapał piłkę przed bramką, bo piłka po dośrodkowaniu Maka minęła Marciniaka (ARKA Gdynia), a źle ją przyjmował Valencia
22'
kolejna indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia), ale skończyło się piłką w rękach Placha (Piast Gliwice)
23'
obraz gry się nie zmienia. Piast częściej przy piłce, Ara czeka na przechwyt i szybki atak
25'
rykoszet po strzale z dystansu Dziczka. Róg dla gospodarzy
25'
Steinbors złapał piłkę po rogu, który dośrodkowaniem zaczął Felix
26'
w odpowiedzi dośrodkowanie Zbozienia (ARKA Gdynia) prosto w ręce Placha (Piast Gliwice)
27'
Zarandia (ARKA Gdynia) w pojedynku z Kirkeskowem wywalczył róg
28'
dośrodkowywał Bogdanow (ARKA Gdynia), Zbozień (ARKA Gdynia) zgrywał piłkę, ale ostatecznie trafiła ona do Placha (Piast Gliwice)
31'
kilka minut nieskładnej gry z obu stron
32'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni strzał sprzed pola karnego Maka
34'
obu drużynom na razie brakuje pomysłu, jak wypracować sobie okazje na gola
35'
wślizg Papadopulosa (Piast Gliwice) w nogi Deji (ARKA Gdynia). Sędzia oszczędza napastnika gospodarzy. Zamiast kartki tylko słowne napomnienie
36'
irkeskow wybił piłkę na róg w pojedynku z Zarandią (ARKA Gdynia)
37'
Plach (Piast Gliwice) wypiąstkował na kolejny róg po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janoty (ARKA Gdynia)
38'
tym razem zbyt krótkie dośrodkowanie Janoty (ARKA Gdynia) z rogu i okazja na kontrę dla rywali
38'
Zarandia (ARKA Gdynia) przerwał kontrę Piata faulem taktycznym na Feliksie (Piast Gliwice)
39'
strzał z wolnego Kirkeskowa zatrzymał się na murze Arki
40'
przerwa w grze, aby udzielić pomocy Zbozieniowi (ARKA Gdynia), kktórzy dobrze interweniował we własnym polu karnym, nie dopuszczając do strzału Valencii (Piast Gliwice)
41'
Zbozień (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
żółta i czerwona
42'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Bogdanow (ARKA Gdynia).Dość przypadkowe zagranie. Bogdanow atakował na połowie rywali i zupełnie przypadkowo uderzył ręką Koruna w okolice głowy
42'
jak na wykluczenie z boiska to dość surowa decyzja sędziego. Ma przecież do dyspozycji VAR. Jednak nie zmienia decyzji, mimo że Bogdanow (ARKA Gdynia) protestuje
42'
z pewnością duża kontrowersja
43'
w bardzo trudnym położeniu Arka. Musi dokończyć połowę, a potem jeszcze cała druga w liczebnym osłabieniu
44'
tym bardziej nie ma co liczyć, że zmieni się obraz gry. Od początku tego meczu optyczna przewaga Piasta
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Dzidziczek dobrze przerzucił piłkę na defensywą Arki. Papadopulos (Piast Gliwice) miał kłopoty z przyjęciem i wybito mu piłkę spod nóg na róg
45+2
jednak gospodarze sygnalizują, e Helstrup (ARKA Gdynia) przy tej interwencji pomógł sobie ręką. Sędzia czeka na decyzje VAR
45+2
Piast wznawia grę z rogu
45+2
niecelny strzał Dziczka kończy tę połowę
45+2
PO PIERWSZEJ POŁOWIE BEZ GOLI W GLIWICACH
Pierwsza połowa z przewagą Piasta, który miał korzystne posiadanie piłki w stosunku 56:44 oraz w oddanych strzałach 8:2. Jednak pod obiema bramkami niewiele się działo. Żadna z drużyn nie miała klarownej okazji na gola. Widać było, że obie ekipy grają przede wszystkim, aby nie stracić gola, nie chcą się odkryć, a prymat ma taktyka.
Najważniejszym wydarzeniem było usuniecie z boiska Bogdanowa (ARKA Gdynia). Sędzia Frankowski podjął chyba zbyt pochopną decyzję, a na pewno bardzo kontrowersyjną. Arka musi grać od 42. minuty w "10"
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
47'
Arka gra w osłabieniu, czeka na rywala na swojej połowie
48'
Marciniak (ARKA Gdynia) zablokował strzał Hateleya (Piast Gliwice) przed polem karnym
48'
Zbizień zablokował dośrodkowanie Dziczka. Róg dla Piasta
49'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Feliksa (Piast Gliwice)
49'
na spalonym Mak
51'
Marić (ARKA Gdynia) radzi sobie z piłką wgrywaną w "16" przez Valencię (Piast Gliwice)
52'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Danielak.
52'
Arka wzmacnia defensywę. Na lewym skrzydle Danielak (ARKA Gdynia), który grał w ostatnim sezonie w Chrobrym jako obrońca zmienia Siemaszkę (ARKA Gdynia), który do niedawna grał w Arce tylko jako napastnik
53'
wolny dla Arki. Po raz pierwszy wykonawcą debiutant w Arce - Deja (ARKA Gdynia)
54'
niecelny strzał z dystansu Danielaka (ARKA Gdynia)
54'
Kapitalnie broni Steinbors (ARKA Gdynia). Najpierw odbił piłkę po główce Papadopulosa, a po chwili i dobitkę Maka, choć ten ostatni okazało się, że był na spalonym
55'
na spalonym Janota (ARKA Gdynia)
56'
trener Smółka cały czas na stojąco przy linii bocznej. Dziś szkoleniowiec ubrał koszulkę polo z herbem Arki
57'
Zarandia (ARKA Gdynia) poszedł na indywidualnym przebój, ale stracił piłkę
58'
drużyna Piasta zmierza wzmocnić ofensywę. Rozgrzewa się Badia
59'
Jankowski (ARKA Gdynia) też w indywidualnej akcji. Poszedł sam na czterech rywali, wywalczył wolnego
59'
Piast Gliwice przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Mak, w jego miejsce wchodzi Badia.
59'
"Gerard Badia (Piast Gliwice) " - skandują kibice
59'
zablokowany strzał Zarandii (ARKA Gdynia). Róg dla Arki
60'
bez zagrożenia dla Piasta po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
60'
Steinbors (ARKA Gdynia) broni strzał Valencii (Piast Gliwice) sprzed "16"
61'
oraz kolejny strzał Feliksa
62'
[1:0] Piast Gliwice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Papadopulos. Błąd Helstrupa, który zamiast wybić piłkę sprzed bramki, praktycznie ją przyjął i wyłożył rywalowi. Defensywa Arki zaskoczona po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Badii i zgraniu piłki pod bramkę przez Feliksa
63'
Steinbors (ARKA Gdynia) piąstkuje piłkę po dośrodkowani Badii (Piast Gliwice)
63'
róg dla gospodarzy
64'
niecelny strzał Dziczka po dośrodkowaniu z rogu Badii (Piast Gliwice)
65'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Zarandia, w jego miejsce wchodzi Klimczak.
65'
dla 21-letniego Klimczaka (ARKA Gdynia) to debiut w ekstraklasie. Piłkarzem Arki jest od ponad roku, ale kolejny debiut spędził na wypożyczeniu do Olimpii Grudziądz
67'
po dośrodkowaniu Zbozienia (ARKA Gdynia) niecelny strzał Klimczaka (ARKA Gdynia)
68'
obraz gry się nie zmienia. Atakuje Piast, Arka czeka na kontry
70'
Steinbors (ARKA Gdynia) łapie piłkę po zagraniu Konczkowskiego (Piast Gliwice)
71'
Piast poradził sobie z dośrodkowaniem Marciniaka (ARKA Gdynia) i ruszył z kontrą 4 na 3
71'
dobra interwencja Helstrupa (ARKA Gdynia). Wybił na róg piłkę po zagraniu Papadopulosa (Piast Gliwice)
72'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Badii (Piast Gliwice)
72'
na spalonym Czerwiński (Piast Gliwice)
73'
zablokowany strzał Dziczka z dystansu
75'
z ofensywnych graczy na ławce trener Smółka ma: Marcusa i Młyńskiego. Czy skorzysta z któregoś z nich, aby powalczyć o remis?
75'
na razie napastnik Piasta się rozgrzewa. To Parzyszek
77'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę w atakku. Boisko opuszcza Papadopulos, w jego miejsce wchodzi Parzyszek.
79'
Valencia (Piast Gliwice) zatrzymany w polu karnym Arki
80'
pirotechnika miejscowych kibiców od kilku minut
81'
nadal nie klei się gra Arce i nie można tego tłumaczyć jedynie grą w "10"
82'
Piast Gliwice przeprowadza kolejną zmianę na skrzydle. Boisko opuszcza Feliks, w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
83'
trener Smółka czeka z ostatnią zmianą, a trener Fornalik dokonał trzeciej roszady ofensywnej, wymienił napastnika i dwóch srzydłowych
83'
Plach (Piast Gliwice) broni strzał z dystansu Janoty (ARKA Gdynia)
84'
indywidualna akcja Jagiełły (Piast Gliwice), zakończona nieznacznie niecelnym strzałem
84'
Jagiełło (Piast Gliwice) sezon 2014/15 spędził na wypożyczeniu w I-ligowej Arce. W pierwszej drużynie w 18 meczach strzelił 1 gola. Dwie kolejne bramki dołożył w III-ligowych rezerwach
86'
Piast zamyka Arkę na jej przedpolu
86'
niecelny strzał Parzyszka
87'
rozgrzewa się Marcus
88'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Marcus.
88'
Mrcus przejął też kapitańską opaskę
88'
zmiana ustawienia. Klimczak (ARKA Gdynia) cofa się do obrony, Marcus (ARKA Gdynia) wchodzi na prawe skrzydło
89'
zablokowane dośrodkowanie Valencii (Piast Gliwice)
90'
Zbozień (ARKA Gdynia) nie zgadza się z decyzją sędziego, który odgwizdał jego faul. Wolny dla Piasta z wysokości pola karnego Arki
90'
Piast szanuje piłkę, stara się jak najdłużej przy niej utrzymać, gra głównie po wszerz boiska
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
próba kontry Arki, traci piłkę Jankowski (ARKA Gdynia)
90+2
Żółtą kartką został ukarany Danielak (ARKA Gdynia), który fauluje Jagiełłę
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W GLIWICACH 0:1
Mecz ułożyła czerwona kartka dla Bogdanowa (ARKA Gdynia) w 40.minucie. Po przerwie Piast atakował. Mimo że nie miał klarownych sytuacji, skorzystał z błędu Helstrupa (ARKA Gdynia) i Papadopulos (Piast Gliwice) strzelił zwycięską bramkę. Arka nawet przy niekorzystnym wyniku nie podjęła ryzyka. Nadal ograniczała się głównie do obrony. Dość powiedzieć, że goście tego dnia oddali tylko 2 celne strzały. Nawet, gdy przyjmiemy, że wyrzucenie z boiska Bogdanowa (ARKA Gdynia) było kontrowersyjne, to wygrana Piasta była zasłużona. Widać było, że gospodarze przez większe fragmenty tego meczu kontrolowali grę. Niekiedy decydowali się na grę wszerz, aby tylko utrzymać się przy piłce. Wówczas Arka była zbyt pasywna i niewiele robiła, aby futbolówkę odzyskać.

Wyniki 8 kolejki

• Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK 5:2 (2:2)
  • Piast Gliwice - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:0 (2:0)
  • Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:1 (1:0)
  • Wisła Płock - Miedź Legnica 2:2 (1:2)
  • Pogoń Szczecin - Korona Kielce 1:1 (1:0)
  • Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0)
  • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Opinie (168) ponad 10 zablokowanych

• (4)

Brawo Arka

• 70 12

• wielka arka Gdynia szczurka szoruje dno.

• 15 3

• parodia pilki noznej

Niestety,ale takich meczy nie da się ogladac,zwlaszcza w wykonaniu Arki.Siemaszko na skrzydle,to jakies jaja,facet bez techniki wolny i w tej chwili bez formy i to ma być skrzydłowy????Po stracie bramki,toodnosilem wrazenie,ze to Arka prowadzi,ta gra do tylu i na zwolnionych obrotach,wydawalo się,ze sa kompletnie bez kondycji,szybkosci,no i te trenerskie decyzje...gdzie jest Los,Mlynski?Ta mlodziez musi grac,bo sa dużymi talentami i siedzenie na lawce,lub gra w rezerwach,to cofanie się w rozwoju.Boje się,ze ten trener sprowadzi Arke do I ligi,Ojzynski był o niebo lepszy,przynajmniej była walka i gra do przodu.

• 13 2

• Pierdziuslisz glopty ! (1)

Atera na poważni

Panie Boniek jak nie masz wplywu u na sedziow to mi facio spadaj !

I co mi powiesz ?

Nic zapewne .

Bo Ty kaskę licczysz i nic więcej !

C

• 4 6

• Juz slucham szanownego Pana specjalisty i znikam.