Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:0. Trwa fatalna seria w meczach wyjazdowych

12 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Ariel Mosór (nr 2) zapewnił wygraną Piastowi Gliwice nad Lechią Gdańsk 1:0. W pierwszej rundzie w takim samym rozmiarze wygrali biało-zieloni, a gola zdobył Łukasz Zwoliński (nr 9). Ariel Mosór (nr 2) zapewnił wygraną Piastowi Gliwice nad Lechią Gdańsk 1:0. W pierwszej rundzie w takim samym rozmiarze wygrali biało-zieloni, a gola zdobył Łukasz Zwoliński (nr 9).

Lechia Gdańsk przegrała z Piastem w Gliwicach 0:1 (0:0) w meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasa. Podopieczni Tomasza Kaczmarka dali się zaskoczyć po rzucie rożnym, a debiutanckiego gola w krajowej elicie strzelił 19-letni obrońca Ariel Mosór. Trwa fatalna passa biało-zielonych na wyjazdach. To piąta ligowa porażka z rzędu i czwarty kolejny mecz bez strzelonego gola w delegacji.

Wilczek

Rezerwowi: 33 Szymański, 9 Toril, 10 Vida, 11 Sappinen, 15 Winciersz, 10 Ameyaw, 28 Kaput, 37 Reiner, 98 Katranis

Zwoliński

Rezerwowi: 1 Buchalik, 2 Pietrzak, 4 Tobers, 8 Kryeziu, 28 Paixao, 72 Koperski, 76 Clemens, 77 Neugebauer, 88 Kałuziński
  • 76' 18 Wilczek Zmiany 9 Toril
  • 76' 96 Kostadinov Zmiany 28 Kaput
  • 90+1 92 Kądzior Zmiany 11 Sappinen
  • 64' 79 Sezonienko Zmiany 72 Koperski
  • 75' 7 Gajos Zmiany 28 Paixao
  • 75' 29 Stec Zmiany 76 Clemens
  • 82' 23 Maloca Zmiany 4 Tobers
  • 82' 20 Conrado Zmiany 2 Pietrzak
  • 68' Mosór
  • 61' Pyrka
  • 38' Conrado
  • 70' Zwoliński
  • 90+3 Terrazzino

Lechia nie wygrała na wyjeździe od pięciu meczów, cztery ostatnie przegrała, a w trzech ostatnich nie zdobyła nawet gola. Trener Kaczmarek ostrzega, że nie można wyglądać jak naiwny zespół

Przeczytaj, co jeszcze mówił trener przed meczem Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

w porównaniu z meczem z Wisłą (1:1) szkoleniowiec Lechii zdecydował się na wymianę 4 piłkarzy i kilka kolejnych roszad na pozycjach

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Do "11" wrócili: Stec, Gajos, Sezonienko i Makowski. Tego ostatniego w poprzednich meczach roku ani razu nie było w "20". Teraz zastępuje pauzującego za kartki Kubickiego

Ostre słowa i wkurzenie. Przeczytaj, co mówili piłkarze i trener Lechii Gdańsk po remisie z Wisłą Kraków

mimo że Ceesay nic nie miał przeciwko grze na prawej obronie, to wraca na prawe skrzydło. Tym bardziej, że brakuje Durmusa

Czy Joseph Ceesay lubi grać jako obrońca? Przeczytaj, co mówi na ten temat

na bokach obrony powrót do ustawienia z inauguracji roku i wygranej ze Śląskiem 2:0

Dlaczego Lechia Gdańsk wymieniła bocznych obrońców?

w ataku trener Kaczmarek znów stawia na Zwolińskiego i wierzy w Terrazzino na "10"

Kto powinien grać w ataku Lechii Gdańsk? Zagłosuj

wojna na Ukrainie sprawia, że każdy klub będzie mógł zatrudnić dwóch dodatkowych piłkarzy, ale z Lechii płyną sygnały, że są kłopoty z realizacją na czas wypłat na już podpisane kontrakty

Czy Lechia Gdańsk skorzysta z możliwości zatrudnienia dwóch nowych piłkarzy?

Piast w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisował w Lubinie. W porównaniu ze składem z tamtego meczu trener Fornalik dokonał dwóch w "11". Do gry weszli: Kostadinov i Pyrka (Piast Gliwice), czyli roszady z prawej strony boiska
Piast nie wygrał u siebie od końca listopada 2021 roku, a w tym roku nie strzelił na własnym stadionie gola
dla Lechii to mecz o obronę 4. miejsca i korespondencyjna rywalizacja z Radomiakiem, który zagra w niedzielę we Wrocławiu. Natomiast Piast w przypadku wygranej może przesunąć się z 9. na 7. lokatę
Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki. Piast niebieskie stroje z czerwonymi dodatkami
losowanie kapitanów: Nalepy (LECHIA Gdańsk) i Czerwińskiego (Piast Gliwice) nie zmieniło stron boisk, na których ustawiły się drużyny
minuta ciszy na cześć majora Aleksandra Tarnawskiego, który zmarł w wieku 101 lat. Był ostatnim z "Cichociemnych".
1'
od środka mecz rozpoczął Piast
1'
kiepski stan boiska w Gliwicach cały czas w tym roku
1'
od razu rzut rożny dla gospodarzy
1'
bez zagrożenia dla Lechii po dośrodkowaniu Kądziora (Piast Gliwice) z narożnika boiska. Gra przerwana po faulu Mosóra (Piast Gliwice)
2'
szybko Lechia rozegrała rzut wolny po faulu na Gajosie (LECHIA Gdańsk), ale piłka trafiła do Placha (Piast Gliwice)
5'
na razie dużo niedokładności z obu stron
6'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
6'
zbyt lekki strzał Zwolińskiego po dośrodkowaniu z narożnika boiska Makowskiego (LECHIA Gdańsk)
7'
Kądzior (Piast Gliwice) przejął długą piłkę, mimo że miał przy sobie dwóch obrońców. Po jego strzale rzut rożny, bo Kuciak interweniował końcami palców
7'
bez zagrożenia dla Lechii po kornerze gospodarzy
9'
rzut rożny po akcji Holubka
9'
Holubek (Piast Gliwice) sygnalizuje, że Nalepa (LECHIA Gdańsk) zagrał ręką, ale to było już poza końcową linią. Sędzia to konsultacji z VAR dotrzymał decyzję o kornerze
10'
tym razem krótko rozegrany rzut rożny przez gospodarzy, ale Lechia nie dała się nabrać
11'
strzał Holubka z dystansu został zablokowany
11'
teraz na spalonym Kądzior (Piast Gliwice)
12'
dośrodkowanie Steca (LECHIA Gdańsk) prosto w ręce Placha (Piast Gliwice)
13'
Stec (LECHIA Gdańsk) poszedł znów do ataku, ale i po ziemi zagrał niecelnie. Piłkę przejął bramkarz Piasta
14'
Makowski (LECHIA Gdańsk) po raz pierwszy w tym roku wskoczył do "20" i od razu został egzekutorem stałych fragmentów gry. Jego dośrodkowanie z rzutu wolnego skończyło w rękawicach Placha (Piast Gliwice)
17'
rzut rożny dla Piasta
18'
po dośrodkowaniu Hateleya (Piast Gliwice) z narożnika boiska piłkę zgrywał głową Mosór (Piast Gliwice), ale pewnie interweniował Kuciak (LECHIA Gdańsk), który przejął piłkę
18'
szybka odpowiedź Lechii, zakończona niecelnym strzałem Terrazzino (LECHIA Gdańsk) sprzed "16"
20'
częściej przy piłce Piast, posiadanie piłki 62:38 na korzyść miejscowych
22'
nieporozumienie między Sezonienko (LECHIA Gdańsk) a Terrazzino (LECHIA Gdańsk). Ten pierwszy jest w "11" młodzieżowcem
23'
Wilczek leży na boisku i nie podaje ręki piłkarzom Lechii, którzy próbują pomóc mu wstać
23'
napastnik Piasta kontynuuje grę
27'
Plach (Piast Gliwice) zagrał głową na pograniczu własnego pola karnego, gdyż nadbiegał Ceesay (LECHIA Gdańsk)
28'
gra przerwana, bo dwie piłki na boisku
29'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) przyjął piłkę na ciało, blokując strzał Holubka. Uderzenie było tak mocne, że kapitan Lechii padł na murawę
29'
Nalepa (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
30'
dużo walki w Gliwicach, ale bez konkretów pod obiema bramkami
32'
zderzenie Steca (LECHIA Gdańsk) i Kądziora (Piast Gliwice), obaj leżą na murawie
32'
obaj piłkarze kontynuują grę
35'
zablokowany strzał Ceesaya (LECHIA Gdańsk) po podaniu Sezonienki (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny dla Lechii
35'
rzut rożny wykonał Makowski (LECHIA Gdańsk), a zablokowany strzał Terrazzino (LECHIA Gdańsk) sprzed pola karnego
37'
Stec (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Holubka
38'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk) za wybicie piłki po gwizdku sędziego
40'
spadła przewaga w posiadaniu piłki Piasta do 54:46, ale Lechia nadal bez celnego strzału
41'
nerwowy Wilczek po decyzji sędziego, że napastnik Piasta pomógł sobie ręką przyjmując piłkę
43'
nadal bardzo dużo niecelnych podań z obu stron
43'
tylko pewnym usprawiedliwieniem może być kiepski stan boiska
45'
Stec (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej
45'
ucierpiał bark i łokieć Steca (LECHIA Gdańsk)
45+1
Stec (LECHIA Gdańsk) zostaje na boisku
45+1
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+2
45+2
Wilczek główkuje tuż obok słupka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hateleya (Piast Gliwice)
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 0:0
Przeciętna pierwsza połowa i zasłużony bezbramkowy remis. Obie drużyny nie miały klarownych sytuacji na zdobycie goli, choć częściej przy piłce był Piast (56:44).
Dużo było walki oraz strzałów blokowanych, jak ten Ceesaysa (LECHIA Gdańsk), po podaniu Sezonienki (LECHIA Gdańsk), który zwieńczył najlepszą ofensywną akcję Lechii. W drużynie gospodarzy najbliżej powodzenia byli: Kądzior (Piast Gliwice) i Wilczek.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
pierwszy atak po przerwie Lechii przerwany po faulu Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
47'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale Kądziora (Piast Gliwice), a Maloca wybili ją poza bramkę
47'
krótko rozegrany rzut rożny przez Piasta tak został rozegrany, że piłka została wycofana do... bramkarza gospodarzy
48'
sędzia przerwał grę, aby udzielić pomocy Mosórowi (Piast Gliwice)
49'
Mosór (Piast Gliwice) kontynuuje grę
51'
Plach (Piast Gliwice) przejął piłkę po dośrodkowaniu Terrazzino (LECHIA Gdańsk)
52'
Maloca (LECHIA Gdańsk) nie pozwolił na strzał Wilczkowi po akcji Kądziora (Piast Gliwice)
52'
zagranie Makowskiego (LECHIA Gdańsk) tuż przy narożniku pola karnego Lechii
53'
strzał z rzutu wolnego Kądziora (Piast Gliwice) w mur ustawiony przez Lechię
54'
po dośrodkowaniu Ceesaya (LECHIA Gdańsk) w piłkę z woleja nie trafił Sezonienko (LECHIA Gdańsk)
54'
jeszcze Ceesay (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
54'
Gajos (LECHIA Gdańsk) celnie główkował po dośrodkowaniu Makowskiego (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Piłkę złapał Plach (Piast Gliwice)
54'
to pierwszy celny strzał Lechii w tym spotkaniu
55'
Huk (Piast Gliwice) sfaulował Conrado (LECHIA Gdańsk) na wysokości własnego pola karnego
56'
mimo ostrego kąta Makowski (LECHIA Gdańsk) zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Posłał piłkę obok słupka
58'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę po strzale z ostrego kąta Kądziora (Piast Gliwice), a Stec (LECHIA Gdańsk) wybił ją poza boisko
59'
po rzucie rożnym gospodarzy niecelnie główkował Mosór (Piast Gliwice)
60'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu Pyrki (Piast Gliwice)
61'
zderzenie Pyrki (Piast Gliwice) i Sezonienko (LECHIA Gdańsk), obaj leżą na murawie, faulował piłkarz Piasta
61'
Żółtą kartką został ukarany Pyrka (Piast Gliwice).
61'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) nadal opatrywany przez fizjoterapeutów
62'
trener Kaczmarek w rozmowie z Kałuzińskim (LECHIA Gdańsk), który może grać też jako młodzieżowiec
63'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) został na boisku
63'
Zwoliński zagrał piłkę prosto w ręce Placha (Piast Gliwice)
64'
sędzia uznał, że w polu karnym Piasta Sezonienko (LECHIA Gdańsk) faulował Huka
64'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Koperski.
65'
i od razu w pierwszej akcji Koperski (LECHIA Gdańsk) oddał celny strzał. Plach (Piast Gliwice) złapał piłkę
68'
zablokowane podanie Hateleya (Piast Gliwice) do Wilczka. Rzut rożny dla miejscowych
68'
[1:0] Piast Gliwice STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mosór. Lechi zaskoczona po rzucie rożnym. Mosór wyprzedził Koperskiego i z 3. metra głową zmieścił piłkę w siatce. Z narożnika boiska dośrodkował Hateley
69'
Lechia nie wyciągnęła wniosków z sytuacji z 59. minuty. Wówczas Piast niemal identycznie rozegrał korner, tylko wtedy Mosór (Piast Gliwice) uderzył niecelnie
70'
Żółtą kartką został ukarany Zwoliński (LECHIA Gdańsk), który faulował Czerwińskiego
73'
Huk (Piast Gliwice) nie pozwolił, aby piłka od Ceesaya (LECHIA Gdańsk) dotarła do Zwolińskiego
74'
szykuje się podwójna zmiana w Lechii
75'
Kądzior (Piast Gliwice) wymaga pomocy medycznej po starciu ze Stecem (LECHIA Gdańsk)
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Paixao.
75'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stec, w jego miejsce wchodzi Clemens.
75'
Piast też odpowiada podwójną zmianą
76'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wilczek, w jego miejsce wchodzi Toril.
76'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kostadinov, w jego miejsce wchodzi Kaput.
77'
kibice Lechii wierzą, przebijają się z dopingiem
78'
Plach (Piast Gliwice) złapał piłkę po uderzeniu głową Zwolińskiego
78'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) teraz z lewej strony pomocy, Clemens (LECHIA Gdańsk) z prawej, a Koperski (LECHIA Gdańsk) przesunięty na prawą, a Conrado na lewą obronę, ustawienie teraz 1-4-1-4-1, w roli defensywnego pomocnika tylko Makowski (LECHIA Gdańsk)
79'
rzut rożny dla Piasta po nieporozumieniu między Nalepą (LECHIA Gdańsk) a Kuciakiem (LECHIA Gdańsk)
80'
tym razem Mosór (Piast Gliwice) nie doszedł do strzału głową, choć do niego wrzucał piłkę Hateley (Piast Gliwice) z narożnika boiska
80'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbił piłkę nogą po zaskakującym strzale Kądziora (Piast Gliwice)
81'
pomocy medycznej potrzebuje Maloca (LECHIA Gdańsk)
81'
sędzia nakazuje Malocy (LECHIA Gdańsk) zejść z boiska
81'
podwójna zmiana znów przygotowywana w Lechii
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Maloca, w jego miejsce wchodzi Tobers.
82'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Pietrzak.
83'
Tobers (LECHIA Gdańsk) na środku obrony razem z Nalepą (LECHIA Gdańsk), a Pietrzak (LECHIA Gdańsk) z lewej strony defensywy
84'
Plach (Piast Gliwice) zwlekał ze wznowieniem gry, licząc że sędzia wezwie pomoc medyczną do Chrapka. Pomocnik gospodarzy w końcu o własnych siłach zebrał się z boiska
85'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Kądziora (Piast Gliwice), a dobitka Pyrki (Piast Gliwice) niecelna
87'
Pietrzak (LECHIA Gdańsk) ruszył lewym skrzydłem i zagrał wzdłuż bramki. Plach (Piast Gliwice) na raty, ale złapał piłkę
89'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zagrał w pole bramkowej, ale Zwoliński "wyjechał" z piłką poza bramkę
90'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) uratował Lechię przed stratą gola. Złapał piłkę po strzale Torila (Piast Gliwice), który był sam na sam z bramkarzem Lechii
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kądzior, w jego miejsce wchodzi Sappinen.
90+2
Tobers (LECHIA Gdańsk) zatrzymał kontrę Sappinena (Piast Gliwice)
90+2
Lechia zamiast rzucić się do walki o remis, musi się bronić
90+3
Żółtą kartką został ukarany Terrazzino (LECHIA Gdańsk), który wdał się w dyskusję z sędzią
90+4
Plach (Piast Gliwice) złapał piłkę po strzale Clemensa (LECHIA Gdańsk), a atakujący bramkarza Nalepa (LECHIA Gdańsk), jeszcze faulował
90+5
KONIEC MECZU. PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 1:0
Lechia Gdańsk przegrała piąty wyjazdowy mecz w ekstraklasie z rzędu, a w czwartym kolejnym spotkaniu w delegacji nie strzeliła gola. Niestety, porażka z Piastem była zasłużona. W drugiej połowie mecz był ciekawszy, więcej działo się pod obiema bramkami, obu drużynom zapisano po 4 celne strzały, ale groźniej atakowali gospodarze.
Jednak ten mecz, tak jak przewidywał w przerwie przed kamerami Canal Plus, rozstrzygnął się nie po akcji z gry, ale po stałym fragmencie gry. Gdańszczanie zaspali raz przy rzucie rożnym i 19-letni obrońca - Mosór (Piast Gliwice) zdobył debiutanckiego gola w ekstraklasie.

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 25 5 7 13 26:45 22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-03-16