Piast szczęśliwy dla biało-zielonych

Marta
30 maja 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Piast okazuje się szczęśliwą drużyną dla gdańskiej Lechii. Historyczny sukces biało-zielonych, czyli zdobycie Pucharu Polski stał się faktem ponad ćwierć wieku temu po pokonaniu właśnie Piasta w finale. Dziś dzięki trzem punktom wywiezionym z Gliwic gdańszczanie utrzymali się w ekstraklasie.

Wiśniewski 37, Zabłocki 44.

PIAST: Kasprzik - Kaszowski, Glik, Kowalski, Michniewicz - Seweryn (46 Podgórski), Muszalik, Wilczek, Gamla (46 Olszar), Sedlacek (70 Chylaszek), Smektała.

LECHIA: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Manuszewski, Mysona - Wiśniewski (68. Rogalski), Surma, Piątek (73. Bajić), Kaczmarek - Zabłocki, Buzała (88. Kowalczyk).

Żółte kartki: Kowalski, Podgórski (Piast). Kaczmarek (Lechia). Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów: 4 500.

Goście posiadali przewagę już od pierwszych minut mecz. Widać było, że tylko dla jednej z ekip mecz przedstawiał wartość. Piast - pewny utrzymania - nie stwarzała gdańskim defensorom i Pawłowi Kapsie większego zagrożenia.

Biało-zieloni przeważali, ale dość długo nie mogli wykorzystać tej sytuacji. Wreszcie w 37. minucie Piotr Wiśniewski, stojąc niemal na linii bramkowej wepchnął piłkę do siatki.

Wcześniej w okolicach narożnika pola karnego faulowany był Jakub Zabłocki. Rzut wony wykonywał Marcin Kaczmarek. Zagrał on na głowę Krzysztofa Bąka, którego strzał odbił się od słupka. Wówczas Wiśniewski zdążył z dobitką.

Gdańszczanie poszli za ciosem i jeszcze w końcówce pierwszej połowy podwyższyli. Tym razem Łukasz Surma długim podaniem, z własnej połowy obsłużył Jakuba Zabłockiego. Były napastnik Polonii Bytom uciekł obrońcom Piasta, wyszedł sam nas sam z Grzegorzem Kasprzikiem i strzałem pomiędzy nogami bramkarz podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron gdańszczanie kontrolowali korzystny dla siebie rezultat, a tempo spotkania spadło. Obie drużyny miały jeszcze swoje szanse. Lechia mogła wygrać 3:0. Dobrze, choć nieznacznie niecelnie uderzył Paweł Buzała, a po akcji Macieja Kowalczyka Zabłocki przestrzelił w dogodnej sytuacji.

Gdańszczanie odnieśli w Gliwicach zasłużone zwycięstwo, choć dopiero po raz drugi w tym sezonie udało im się zgarnąć komplet punktów poza stadionem przy Traugutta, a po raz pierwszy triumfowali poza Trójmiastem.

Tabela wprowadzona: 2009-05-31
Pozostałe wyniki 30. ostatniej w tym sezonie, kolejki ekstraklasy: Arka Gdynia - Odra Wodzisław 2:1 (1:1), Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0), ŁKS Łódź - Polonia Bytom 2:0 (0:0), Legia Warszawa - Ruch Chorzów 4:1 (2:1), Lech Poznań - Cracovia Kraków 2:2 (1:0), Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:1), Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 0:1 (0:0).
Marta

Opinie (279) ponad 20 zablokowanych

• TYLKO ARKA GDYNIA (5)

• 46 311

• (2)

co wy bezdomni poczniecie w 2012r. kiedy Baltic Arena będzie podejmować najlepszych piłkarzy Europy?

• 21 6

• odczep się od bałtyku betonie, kiedyś sobie znajdziemy stadion!!! (1)

• 6 7

• hahaha

Bałtyk ma stadion jełopie to arkę zaorali i korty postawili... w sumie nie ma co się dziwić. Teraz arka spada na 3 lata a za 4 mamy długo wyczekiwane derby :D:D:D

• 2 0

• Trzymamy kciuki za Arkę, kibic z Gdańska. Powodzenia w barażach i do następnych derbów.

• 25 12

• Opinia została zablokowana przez moderatora

• I bardzo Dobrze

Miejmy nadzieje że Arka też i znów będą Derby na najwyższym poziomie ; ))

• 230 22

• tylko lechia!!!!!! ale cieszy arka!! beda derby!!

• 173 17

• LECHIA GDAŃSK - WŁADCY TRÓJMIASTA (8)

• 197 36

• LECHIA!!!!!!!

• 22 2

• Smieciarze (3)

Przeciez Lecha i Arka to zwykle badziewie, czym tu sie podniecac. Taka Barcelona wygralaby chyba z nimi 100:0 nawet jak kazdy Lechista dostalby swoja pilke. Haha.

• 14 36

• to sobie jedź na tą śmierdzącą barcelone i sie tam podniecaj TYLKO LECHIA

• 8 4

• super

Włącz tv i otwórz piwo bo twoja barcelonka gra. W życiu nie obaczysz meczu barcelony na żywo ale kibic z ciebie najwierniejszy...

• 1 0

• Smieciarze (2)

Przeciez Lecha i Arka to zwykle badziewie, czym tu sie podniecac. Taka Barcelona wygralaby

Nawet pisać nie umiesz bo raczej nie Lechista tylko Lechita
        Dzieci neostrady

• 0 0

• racja

Czym tu się podniecać ?! Trzeba wziąć się do roboty aby następny sezon zakończyć na jakieś dobrej pozycji w tabeli !

Ale dobrze ,że w ostatniej kolejce lechia pokazała klase :)