Piąte zwycięstwo gdynianek z rzędu

15 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Magdalena Ziętara Magdalena Ziętara

Koszykarki Centrum Wzgórza Gdynia pokonały we własnej hali AZS OPTeam Rzeszów 80:61 (27:12, 11:15, 30:7, 12:27). Dla podopiecznych Wadima Czeczuro było to czwarte ligowe i piąte w ogóle zwycięstwo z rzędu. Do wygranej zespół poprowadził duet Magdalena ZiętaraLeah Kassing.

CENTRUM WZGÓRZE: Ziętara 18, Kassing 17, Bennett 13, Misiuk 9 (7 zb.), Dixon 4 - Rhea 10, Małaszewska 7, Kiejdrowska 2, Śnieżek 0, Drop 0.

AZS OPTeam: Metcalf 11, Kaczmarska 9, Kotnis 9, Kędzia 7, Mukosiej 3 - Kuncewicz 11 (10 zb.), Czerwonka 7, Krzywoń 4, Kąsek 0, Bibrzycka 0.

CENTRUM WZGÓRZE Gdynia
AZS OPTeam Rzeszów

98% 340 typowań CENTRUM WZGÓRZE Gdynia
2% 8 typowań AZS OPTeam Rzeszów

Oba zespoły pod koniec listopada spotkały się w Rzeszowie, gdzie w zaległym meczu gdynianki wygrały zaledwie różnicą dwóch punktów (przeczytaj relację z pierwszej wygranej pod wodzą trenera Wadima Czeczuro). Rewanż nad morzem miał jednak zupełnie inne oblicze.

Wynik sobotniego spotkania otworzyła Magdalena Ziętara trafiając jeden z dwóch rzutów wolnych po faulu Leah Metcalf. Po drugim, niecelnym rzucie piłkę zebrała Małgorzata Misiuk, a prowadzenie 3:0 dał gdyniankom celny rzut Antonii Bennett. Gospodynie powiększały przewagę notując ośmiopunktową serię, po której prowadziły już 14:4, a celna "trójka" Leah Kassing dała podopiecznym Wadima Czeczuro 11 punktów przewagi (17:6).

Centrum Wzgórze wygrało pierwszą kwartę różnicą 15 "oczek", a mogło jeszcze wyżej gdyby tylko gdynianki skuteczniej wykonywały rzuty wolne (6/10). Przyjezdne lepiej zaczęły drugą partię, w czym spora zasługa byłej zawodniczki gdyńskiego klubu Magdaleny Kaczmarskiej. Rzeszowianki odrobiły część strat wykorzystując to, że gospodynie wyraźnie spuściły z tonu i nieskutecznie rzucały z dystansu. Dzięki zaliczce z pierwszych dziesięciu minut podopieczne trenera Czeczuro prowadziły jednak do przerwy 38:27.

Po wyjściu z szatni gdynianki odzyskały werwę rozpoczynając trzecią odsłonę od serii 9:0 w postaci trzech trafień Kassing i celnej "trójki" Ziętary. Jak się później okazało, pierwsze minuty po przerwie były zwiastunem demolki jaką gospodynie zgotowały swoim rywalkom. Na 10 minut przed końcem gry Centrum Wzgórze prowadziło różnicą 34 punktów, a 18 "oczek" na koncie miała Ziętara.

Trener Czeczuro praktycznie pewien zwycięstwa postanowił nie gonić za przekroczeniem granicy 100 punktów wzorem pucharowego meczu w Kobylnicy (przeczytaj relację), a dał pograć młodym zawodniczkom: Julii DropKatarzynie Kiejdrowskiej. Dla tej drugiej był to debiut na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy.

Ostatecznie gospodynie wygrały różnicą 19 punktów i sięgnęły po piątą wygraną z rzędu (licząc spotkanie pucharowe). Rzeszowianki nie mogły liczyć na tak świetną dyspozycję w rzutach z dystansu jaką w pierwszym meczu prezentowała Leah Metcalf, która omal nie została bohaterką listopadowego pojedynku.

Wyniki 14 kolejki

• CENTRUM WZGÓRZE Gdynia - AZS OPTeam Rzeszów 80:61 (27:12, 11:15, 30:7, 12:27)
  • Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 52:61 (19:16, 12:13, 10:19, 11:13)
  • CCC Polkowice - Widzew Łódź 74:43 (30:14, 16:6, 20:5, 8:18)
  • Energa Toruń - PTK Pabianice 66:49 (18:15, 12:13, 27:6, 9:15)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Matizol Lider Pruszków 37:59 (12:14, 10:12, 5:19, 10:14)

Opinie (5) 1 zablokowana

• Wszystko fajnie i gratulacje dla CW Gdynia za zwycięstwo i w miarę pozytywny występ, lecz nic nie powali mnie na kolana jako kibica, który pamięta tłuste lata i zjeździł pół Europy w Eurolidze za zawodniczkami (Final Four, Wuppertal, Brno, Praga, Valenciennes itd.).
    Mam jednak jedno wydaje mi się, że dość ważne pytanie. Wiadomo kasa się liczy, ale dlaczego zespół z Torunia (Energa Toruń) sponsorowany jest (mimo mojej antypatii) przeze mnie między innymi - bez mojej zgody i chęci?!

• 8 5

• Fajny dzień

Z mojej strony także dzięki dla dziewczyn za fantastyczną zabawę z dziećmi w ramach dzisiejszego spotkania Mikołajkowego, fantastyczny kalendarz - wyglądacie rewelacyjnie no i oczywiście fajny mecz - mimo słabych dwóch kwart i rewelacyjnych pozostałych zwycięstwo cieszy.Wesołych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia w styczniu na hali.

• 11 3

• powoli powoli dziewczyny pną się ku górze tabeli :D

• 16 3

• Dzięki dla dziewczyn za super zabawę z dziećmi na dzisiejszym spotkaniu Mikołajkowym.

Fajna zabawa ,konkursy i prezenty od Mikołaja,zdjęcia z zawodniczkami,autografy itp.Pozdrowienia.