Piąty gol Brazylijczyka Marcusa

13 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarze Arki tylko zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem I ligi. Gdynianie w Brzesku zdobyli gola do szatni na przerwę, ale zaraz na początku drugiej połowy dali się zaskoczyć gospodarzom. Tym samym mecz żółto-niebieskich z Okocimskim Brzesko zakończył się wynikiem 1:1 (1:0). Apetyty były większe...

Bramki
Smółka 48 - Marcus 45

OKOCIMSKI: Mieczkowski - Wieczorek, Cegliński, Jacek, Wawryka - Szałęga, Baliga (72 Jeromienko), Darmochwał, Litwiniuk, Trznadel (81 Ogar) - Smółka (67 Zaniewski)

ARKA: Szromnik - Krajanowski, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Kuklis, Pruchnik, Rzuchowski (84 Brodziński), Radzewicz - Szwoch (71 Jędrzejewski) - Marcus (83 Formella)

Sędzia: Korzec (Warszawa). Żółte kartki: Litwiniuk, Jeromienko (Okocimski), Jędrzejowski (Arki).

Piłkarze Arki za zadanie postawili sobie odniesienie drugiego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Dotychczas wygrali tylko raz, w Bytomiu 1:0 (przeczytaj relację). Cel tym bardziej wydawało się realny, gdyż Okocimski u siebie jeszcze nie wygrał, a z drużynami z czołówki I ligi wyłącznie przegrywał.

Trener Petr Nemec ofensywnie ustawił drużynę. Za pauzującego za kartki Juliena Tadrowskiego do obrony cofnął Damiana Krajanowskiego, a przed nim ustawił Piotra Kuklisa, udowadniając, że może w "11" pomieścić tego pomocnika obok Mateusz Szwocha.

Jednak odważne ustawienie składu nie przełożyło się na taką samą grę. Początkowo nawet przeważali gospodarze. Już w 8. minucie Piotr Darmochwał znalazł się w wybornej okazji bramkowej, ale na szczęście dla Arki fatalnie przestrzelił.

Gdynianie potrzebowali około pół godziny, aby przejąć inicjatywę. W 27. minucie Kuklis w polu karnym znalazł podaniem Szwocha, ale ten spudłował. Potem największe zagrożenie dla miejscowej bramki stanowił Marcus. W 39. minucie własną akcję zakończył nieznacznie niecelnym strzałem. Natomiast tuż przed końcem pierwszej połowy Brazylijczyk posłał piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha.

13 października 2012, godz. 15:00
2 pkt.
Okocimski Brzesko

7% 31 typowań Okocimski Brzesko
15% 64 typowania REMIS
78% 346 typowań ARKA Gdynia

Gol do szatni powinien dodać pewności gdynianom i ułatwić im grę po zmianie stron. Jednak zamiast tego żółto-niebiescy "przysnęli" przy stałym fragmencie gry i szybko po wznowieniu gry był remis. W 48. minucie Iwan Litwiniuk dośrodkował na głowę Pawła Smółki, który pokonał Michała Szromnika. Dla gdyńskiego golkipera był to pierwszy puszczony gol od 228 minut.

Okocimski szukał drugiego trafienia, ale mógł jedynie zdobyć się na strzały z dystansu. Szromnik dobrze bronił uderzenie byłego piłkarza m.in. Lechii Gdańsk, Marcina SzałęgiRoberta Trzandela.

Zdecydowanie lepsze okazje na odniesienie zwycięstwa miała Arka. Po kwadransie od rozpoczęcie drugiej połowy szans nie wykorzystali Piotr TomasikMarcin Radzewicz. Potem kolejne strzały tego pierwszego mijały cel lub były blokowane. Natomiast w doliczonym czasie gry bohaterem mógł zostać Dariusz Formella, ale 17-latek nie wykorzystał błędu bramkarza Okocimskiego, Dawida Mieczkowskiego, pudłując z kilku metrów.

Pozostałe wyniki 12. kolejki:
GKS Katowice - Miedź Legnica 0:2 (0:1), GKS Tychy - Stomil Olsztyn 0:0, Olimpia Grudziądz - Kolejarz Stróże 2:1 (1:1), Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 2:1 (0:0), Zawisza Bydgoszcz - Bogdanka Łęczna 1:1 (1:1), Polonia Bytom - ŁKS Łódź 1:1 (0:1), Flota Świnoujście - Warta Poznań 2:1 (0:1), Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia (przełożony na 24 października).

• No i super :)

• 50 11

• Skandalem była wieloletnia gra Marcusa pod nosem w Rumi (8)

Gdzie byli wybitni trenerzy Pasieka, Dziubiński, Michniewicz oraz skaut Czyżniewski ? Markus w składzie Arki w zeszłym sezonie mógł być przesądzić o awansie

• 40 22

• chyba sie nie znasz chlopcze (5)

synku.. MArcus grał pol roku w Rumi po czym poszedł do Bełchatowa na wypożyczenie. Po powrocie z wypożyczenia latem 2011 był na testach u Nemca i co? Nic, wrócił chłopak do Rumi bo go nie chciał trener, uważał że ma lepszych do gry na sezon 2011/12 wiec w zeszlym sezonie mogl grac w Arce ale podobno byl za slaby...teraz z braku laku wzieli go bo jest "tani"

• 14 2

• Chłopcze Nemec testował Marcusa chyba z miesiąc (4)

a takiego asa jak Pruchnik czy inny szrot brał od ręki, muślisz że nie znam epizodu z Bełchatowa?

• 7 2

• tak... to czemu rok temu latem go nie brał?? w koncu byl do wzieca...a tak to wrocil do (3)

Orkana i kopal sie w III lidze...

• 2 1

• Przecież o to samo pytam, gdzie byli wybitni spece z Arki ? (2)

• 8 0

• ale chodzi o akcje wscieklej piesci... zreszta co tu duzo gadac, lepiej czerpac z mlodych (1)

chociaz cos daja dla druzyny, a i szukac po nizszych ligach, co widac po takich transferach jak Marcusa

• 0 1

• No ale jakim cudem nie widziano tego zawodnika przez 4 lata

a ściągano ciapaty złom ?

• 2 1

• trzeba zapytac ile Rumia za niego żądała pieniędzy w tamtym okresie (1)

• 1 0

• Ile ? I ile wydano na pensje Moretto, Glaviny, Juniora Rossa, cygana z Macedonii, Rozica itd ?

?

• 3 0

• Szwoch nie trafia z 1 metra - Formela nie trafia z 6 m.Makabra jakaś.

• 35 5

• (2)

Madryt, Barcelona, Monachium, Londyn, Manchester, Brzesko - to punkty na mapie piłkarskiego świata, które każdemu z kibiców piłki nożnej kojarzą się z pełnym profesjonalizmem i grą na najwyższym poziomie, tym bardziej należy pochwalić żółto-niebieskich, że z tak trudnego terytorium wywieźli punkt.

• 75 11

• dodalbym Limanovie i kilka slow pocieszenia ze nie udalo sie tam wygrac druzynie z ekstraklasy (1)

• 9 5

• Nie zapominajmy również o hucznych zapowiedziach gry w pucharach z Barceloną, które pewna drużyna z ekstraklasy grająca na państwowym molochu, miała już podobno w kieszeni.