Piąty mecz w Gdańsku

20 lutego 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Ćwierćfinałowa rywalizacja w play off hokeistów Energi Stoczniowca z Wojasem Podhalem Nowy Targ nadal nie została rozstrzygnięta. Dziś gdańszczanie przegrali na wyjeździe 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Piąty, decydujący mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w najbliższy piątek w "Olivii". Początek godzina 19.15.

1:0 Voznik - Dutka - Baranyk 10:46 (w przewadze)
2:0 Zapała - Kacirz 40:22 (w osłabieniu)

PODHALE: Rajski - Sroka, Wilczek; Różański, Zapała, Kacirz - Suur, Dutka; Podlipni, Voznik, Baranyk - Łabuz, Piotrowski; Batkiewicz, Biela, Malasiński - Galant; Łyszczarczyk, Sulka, Gruszka.

STOCZNIOWIEC: Soliński - Rompkowski, Pospisil; Wróbel, Skutchan, Vitek - Skrzypkowski, Bigos; Furo, Urbanowicz, Strużyk - Smeja, Kostecki; Poziomkowski, Łopuski, Jankowski - Benasiewicz, Młynarczyk; Sowiński.

- Nie możemy pozwoli się zdominować w pierwszej tercji. Będziemy w niej psuć akcje rywali, przeszkadzać. Gdy tylko uda się przekroczyć czerwoną linię, trzeba szukać strzałów - mówił przed meczem Henryk Zabrocki, trener "Stoczni". 1:9 dzień wcześniej musiało odbić się na morale zespołu. Budująca była jedynie postawa Jarosława Rzeszutki. Napastnik, który rozchorował się już w Nowym Targu, próbował wyjechać na rozgrzewkę. Ostatecznie uznano, że wystawianie osłabionego zawodnika ponownie do pierwszego ataku nie jest dobrym rozwiązaniem.

W inauguracyjnej tercji gdańska drużyna skapitulowała tylko raz. W 11. minucie gola zdobył 34-letni Czech, Marian Kacir. Wówczas na ławce kar siedział Milan Furo, który został wykluczony za trzymanie. Szkoda, że minutę później szczęścia zabrakło Romanowi Skutchanowi. Strzał kapitana biało-niebieskich zatrzymał się na poprzeczce!

Czym dłużej trwała gra, tym trudniej było utrzymać hokeistom nerwy na wodzy. Sędziowie na obie drużyny nałożyły 14 kar (po równo dla obu stron). Końcowy wynik został ustalony również wtedy, kiedy nie było kompletu na lodzie. W 41. minucie w przewadze grał Stoczniowiec, bo za nieprzepisowy atak ciałem przymusowo poza taflą przebywał Zbigniew Podlipni. Niestety, dążący za wszelką cenę do wyrównania gdańszczanie, zostali skontrowani przez pierwszy atak rywali. Kacir tym razem asystował, a gola zdobył Krzysztof Zapała.

Dzięki wygranej Podhale wyrównało stan rywalizacji w play off na 2-2. Oznacza to, że o awansie do półfinałów rozstrzygnie piąty mecz. Odbędzie się on w najbliższy piątek w "Olivii". Na zwycięzcę tej potyczki od wczoraj czeka już GKS Tychy.

Dziś zapadły decyzje odnośnie obsady drugiej pary półfinalistów. Cracovia i Zagłębie triumfowały 3-1. Krakowianie pokonali na wyjeździe TKH ThyssenKrupp Toruń 5:2 (0:1, 3:0, 2:1), a sosnowiczanie wygrali w Janowie z Naprzodem 4:2 (2:1, 1:0, 1:1).

• 0 0

• OBAWIAM SIE ZE SOLO NIEWYTRZYMA PRESJI W PIATEK...JEST SZANSA ZE ZAGRA PRZEMEK ODROBNY...

• 0 0

• Nie ma co gadac czy Solo wytrzyma czy nie !!

Jedyne co my mozemy zrobic i musimy to drzec sie przez caly mecz ale to WSZYSCY bez wyjatku!! Mobilizacja i doping na maxa szykowac gardla!! :D:D Ten POLFINAL JEST NASZ!!!!!! STOCZNIA!!

• 0 0

• O czym myśli drużyna, która w dwóch meczach strzela jedną bramkę, bo na pewno nie o 1/2 finału, do tego nie wykorzystuje w obu meczach ani jednej z kilkunastu przewag? Traci gola w przewadze, chyba juz o wakacjach!!!!! A jeżeli to kalkulacje,żeby w piątek nabic jeszcze kasę, to mogą sie w klubie przejechac, jak będzie 2:3 w play-off

• 0 0

• do goral

chyba byliśmy na innych meczach

• 0 0

• z Przemkiem O. bez sznas

Przemek Odrobny ma poważniejszą kontuzję (pęknięta chrząstka) i nie wiadomo tj.: ja powątpiewam, czy w ogóle do końca sezonu zagra (oby sezon nie zakończył się dla Stoczni w piątek!:) W każdym razie ta drużyna to husaria - "formacja początkowo lekka, potem lekko-ciężka..."W jednym tylko wypadku husaria odstępowała od swej podstawowej taktyki i odrzucała kopie, a mianowicie w bitwach z Tatarami, którzy stosowali taktykę "roju" tj. szyk luźny, często w formie półksiężyca łatwo idącego w rozsypkę", zarówno w ataku jak i ucieczce" - Tatarami są w tym przypadku Podhalanie....zatem wszystkiego można się spodziewać, a ja liczę tylko na wygraną! Do zobaczenia w piątek na "historycznej hali - kolebki wolności Europy - cyt.: Pan Stefan na meczu z GKS":-))

• 0 0

• odrobny ma stuczenie jedynie!!!!!!!!!!! symulant jeden

• 0 0

• Kto Wygra w piątek mecz ???????

Stocznia, Stocznia, Stocznia !!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• I ZNOWU PRZYJDĄ PRZYPADKOWI "ZNAWCY": ZAJMĄ MIEJSCA, POMARUDZĄ I POWYBRZYDZAJĄ, ZJEDZĄ CAŁY POPCORN I PÓJDĄ ZE SWOIM LAICTWEM Z POWROTEM DO DOMÓW. A CHŁOPAKI SIĘ NIE ZDROWO "NAPOMPUJĄ" I ZNOWU DU..!!! CHCĘ BYĆ ZŁYM PROROKIEM!!!! PANOWIE!!! WIERZYMY!!!