Vistal wygrał wysoko z Piotrcovią

2 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Emilia Galińska zdobyła dla Vistalu 9 bramek. Emilia Galińska zdobyła dla Vistalu 9 bramek.

Wysokim zwycięstwem zakończyły sezon zasadniczy piłkarki ręczne Vistalu Gdynia. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w wyjazdowym spotkaniu pokonały Piotrcovię 37:27 (17:12). Do play-off wicemistrzynie Polski przystąpią z 5. miejsca, a w ćwierćfinałowym dwumeczu zmierzą się z Metraco Zagłębiem Lubin.

PIOTRCOVIA: Jurkowska, Opelt - Sobińska, Kucharska 2, Matyja, Szymańska 1, Kopertowska 1, Wypych 10, Szafnicka 2, Olek 1, Piecaba, Ivanović 4, Jałoszewska 2, Belmas 4, Wawrzynowska

VISTAL: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Janiszewska, Łabuda 1, Urbaniak 4, Galińska 9, Dorsz 1, Kobylińska 5, Tasić 2, Olszowa, Zych 5, Kozłowska 5, Stanulewicz 1, Matieli, Kulwińska 4

Dla obu zespołów mecz miał spore znaczenie. Vistal wygrywając mógł jeszcze przesunąć się na 4. miejsce, a Piotrcovii już remis gwarantował 7. pozycję. Ostatecznie gdynianki, mimo zwycięstwa nic nie zyskały w tabeli, gdyż wygrało także Metraco Zagłębie Lubin, a gospodyniom nie zaszkodziła porażka, bowiem nie potrafił jej wykorzystać AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

AZS ŁĄCZPOL PRZEGRAŁ ZE STARTEM, A MIEJSCE W PLAY-OFF POMÓGŁ MU ZDOBYĆ KOSZALIN

Gdynianki od inauguracyjnej bramki Emilii Galińskiej aż do końca gry miały w Piotrkowie Trybunalskim przewagę. Gospodynie tylko raz mogły mieć satysfakcję z remisu, gdy na 1:1 rzuciła Andjela Ivanović.

Już w 5. minucie Michał Pastuszko wziął czas. Miejscowy szkoleniowiec starał się przede wszystkim znaleźć panaceum na Galińską, która już wówczas miała na koncie 4 trafienia.

Po wznowieniu gry Piotrcovia podjęła walkę. Zbliżyła się nawet na 5:7 i 6:8, ale Emilia nadal była dla gospodyń nie do zatrzymania. Już w 13. minucie rzuciła szóstą bramkę! Jednak piłka ręczna nie jest teatrem jednej aktorki, dlatego i Paweł Tetelewski po kwadransie zaprosił swój zespół na 60 sekund rozmowy.

Po czasie na życzenie gdyńskiego szkoleniowca bramkę rzuciła Aleksandra Zych, aktywniejsze, a przede wszystkim skuteczniejsze stały się także zawodniczki z pierwszej linii. Wynik pierwszej połowy na 17:12 ustaliła skrzydłowa Magdalena Stanulewicz.

W drugiej połowie w liczbie zdobytych bramek Galińską zdetronizowała Agata Wypych, ale Vistal nie dał sobie odebrać przewagi. Co prawda w 40. minucie Piotrcovia zbliżyła się na 18:21, ale gdynianki szybko skutecznie odpowiedziały. 9 minut później znów na ich korzyść było 6 trafień (28:22), a potem różnica urosła nawet do 11 bramek (37:26).

W śrubowaniu przewagi gdyniankom nie przeszkadzały nawet wykluczenia. Łącznie karane były 6 razy, a Aleksandra Zych z gradacji kar w samej końcówce gry otrzymała czerwoną kartkę.

Pary w ćwierćfinałach play-off
Pogoń Baltica Szczecin (1. miejsce) - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk (8)
Metraco Zagłębie Lubin (4) - Vistal Gdynia (5)
Selgros Lublin (2) - Piotrcovia (7)
Start Elbląg (3) - Energa AZS Koszalin (6)

W ćwierćfinałach play-off rozgrywane będą dwumecze. Pierwsze spotkanie na terenie drużyny niżej rozstawionej, czyli w parze Vistal - Zagłębie, najpierw mecz odbędzie się w Gdyni, a rewanż w Lubinie. Drużyna, która okaże się lepsza, w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Pogoń - AZS Łączpol.

Wyniki 22 kolejki

• AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Start Elbląg 28:35 (16:16)
  • Piotrcovia – VISTAL GDYNIA 27:37 (12:17)
  • Pogoń Baltica Szczecin – KPR Jelenia Góra 38:27 (17:14)
  • UKS PCM Kościerzyna – Selgros Lublin 25:39 (12:15)
  • Energa AZS Koszalin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26:23 (10:12)
  • Metraco Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 33:21 (19:11)

Opinie (6) 1 zablokowana

• Brawo Zych, Kozłowska, Galińska i Kobylinska!

• 24 4

• brawo Emila!!!

• 25 4

• Emma

z taką formą czekamy na play-offy! Gratki

• 11 4

• Dobrze że gramy z Lubinem, a nie z Elblągiem (2)

Z Lubinem jednak mamy jakieś szanse.

• 3 3

• musimy wyszarpać jedno zwycięstwo na wyjeździe... (1)

i to najlepiej w pierwszym meczu uderzyć odrazu z wysokiego C, a potem u siebie dokończyć dzieła.
      No i w jakiś sposów wyłączyć Zane Maric!

• 1 4

• W tym roku gra się ćwierćfinał nie do dwóch zwycięstw, tylko decyduje lepszy bilans z dwumeczu.