Pięć bramek do odrobienia w Gdyni

30 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Na zdjęciu: Patrycja Mikszto w rozmowie z drugim trenerem Adrianem Struzikiem, a na parkiecie Patrycja Kulwińska (nr 17), Monika Stachowska, Karolina Szwed i Katarzyna Duran. Za linią boczną stoją trener Jerzy Ciepliński i Karolina Sulżycka (nr 2). Na ławce m.in. (nr 3) Monika Głowińska. Na zdjęciu: Patrycja Mikszto w rozmowie z drugim trenerem Adrianem Struzikiem, a na parkiecie Patrycja Kulwińska (nr 17), Monika Stachowska, Karolina Szwed i Katarzyna Duran. Za linią boczną stoją trener Jerzy Ciepliński i Karolina Sulżycka (nr 2). Na ławce m.in. (nr 3) Monika Głowińska.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu stoją przed historyczną szansą. Gdynianki walczą o awans do finału Challenge Cup. Aby te marzenia stały się faktem, podopieczne Jerzego Cieplińskiego muszą odrobić straty z pierwszego meczu, który przegrały na wyjeździe z Frisch Auf Goeppingen trzy tygodnie temu 24:29. Początek gry w hali przy ul. Górskiego 2 maja, w niedzielę o godzinie 13.30. Dla kibiców wstęp wolny. Trojmiasto.pl przeprowadzi bezpośrednią relację internetową z tego pojedynku

.

Niemiecka drużyna nie jest z pewnością ekipą, która nie jest poza zasięgiem gdynianek. Jeszcze w sezonie 2007/08 grała w drugiej lidze, a obecnie - podobnie jak Vistal Łączpol - debiutuje w europejskich pucharach. W rozgrywkach zasadniczych Bundesligi Goeppingen zajął szóste miejsce z dorobkiem 9 zwycięstw, 2 remisów, 11 porażek oraz bilansem bramkowym 600:608. Play-off zaś rozpoczął od meczów z VfL Oldenburg: wygrana u siebie 30:29 i przegrana na wyjeździe 21:32. Ten ostatni rezultat to także sygnał dla gdynianek, że poza Goeppingen z tą drużyną można wygrywać wysoko.

Pucharowa arytmetyka jest jasna. Jeśli Vistal Łączpol nie straci więcej niż 23 trafień, to wówczas do awansu wystarczy mu wygrana pięciobramkowa. Jeśli niemiecka drużyna zdobędzie w Gdyni 25 i więcej bramek, to trzeba będzie wygrać różnicą sześciu. W przypadku powtórzenia wyniku z pierwszego meczu, ale teraz na korzyść naszej drużyny (29:24) zarządzona zostanie dogrywka.

Trener Ciepliński podtrzymuje to co mówił przed pierwszym meczem. Jego podopieczne mają bardzo dobre rozeznanie w możliwościach rywalek, a kluczem do sukcesu jest realizacja założeń taktycznych. Przede wszystkim trzeba przyjezdne powstrzymać rywalki w ataku, gdyż wówczas otworzy się droga do gry z kontry.

W obronie największą uwagę należy skierować na Czeszkę Alenę Vojtiskovą, która ma za sobą występy w juniorskiej reprezentacji swojego kraju na mistrzostwach świata i Europy oraz byłą reprezentantkę Litwy, Birute Stellbrink. W pierwszym meczu zdobyły one niemal połowę bramek dla Frisch Auf (14 z 29).

Silnym punktem drużyny jest również bramkarka Alexandra Meisl. 31-letnia zawodniczka o doskonałych warunkach fizycznych (188 cm) grała w reprezentacji Niemiec blisko 70 razy, zdobywając z kadrą czwarte (2007) i piąte miejsce (2005) na mistrzostwach Europy oraz szóste w mistrzostwach świata (2006). Zanim trafiła do Goeppingen występowała w czterech renomowanych niemieckich klubach, a z MJC Trier była mistrzynią Niemiec.

W finale na zwycięzcę dwumeczu Vistal Łączpol - Goeppingen czeka już inna niemiecka drużyna - Buxtehuder Sportverein. Piąty zespół sezonu zasadniczego w Niemczech w półfinale nieznacznie okazał się lepszy od macedońskiego Metalurga Skopje, wygrywając w rewanżu 31:28, przy porażce w pierwszym spotkaniu 21:22.

Już wiadomo, że bez względu kto zagra w finale, to pierwszy mecz odbędzie się w Gdyni lub Goeppingen, a rewanż w Buxtehuder. Te spotkania wstępnie zaplanowane są na 15/16 i 22/23 maja.

Opinie (18) 3 zablokowane

• LOL

Vistal do boju !!! Dziewczyny walczymy !!!

• 11 5

• Karolina Szwed chodzi o lasce? Cholera...czyżby znów kontuzja jej się trafiła?