Pięć goli nie dało nawet punktu w Sosnowcu

Marta
10 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Tuzin bramek strzelili w Sosnowcu hokeiści Zagłębia i Energi Stoczniowca. Niestety, o dwa trafienia więcej zdobyła miejscowa drużyna. Gdańszczanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, w tym po strzale obchodzącego dziś rocznicę urodzin Arona Chmielewskiego, ale zeszli z lodu pokonali 5:7 (3:3, 2:2, 0:2). Może w niedzielę w Jastrzębiu będzie lepiej?

1:0 T. da Costa as Bernat (4.01)
1:1 Jankowski as. Furo (6.45)
1:2 B.Wróbel (7.34 w osłabieniu)
2:2 Luka as. Dronia (13.00)
3:2 Ślusarczyk as. T.Kozłowski, M.Kozłowski (18.24)
3:3 Skutchan as. Vitek (19.56)
3:4 Chmielewski (29.04)
4:4 Różański as. Podlipni (29.48)
5:4 Gabryś as. Jaros (32.56 w przewadze)
5:5 Jankowski as. Furo (38.10)
6:5 Galvas as. Luka, T.da Costa (44.13 w przewadze)
7:5 Luka (59.30 do pustej bramki)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Kostecki – Smeja, Skrzypkowski – Maj, Kwieciński – Kabat, Benasiewicz – Maciejewski, Skutchan –Rzeszutko – Vitek, Furo – Zachariasz – Jankowski, B.Wróbel – M.Wróbel – Strużyk oraz Chmielewski, Wróblewski.

Zaczęło się od miłej dla gdańszczan uroczystości. Przemysław Odrobny odebrał nagrodę "Złotego Kija", którą wywalczył na ligowych taflach w minionym sezonie. To trofeum ustanowił jeszcze w 1971 roku, wychodzący w Katowicach dziennik "Sport". Tym bardziej mogliśmy się spodziewać, że gdańszczanie pokuszą się o piąte zwycięstwo z rzędu.

Jednak to sosnowiczanie zaatakowali bramkę gdańską i raz po raz nękali Odrobnego. Wreszcie Teddy da Costa, który po nieudanej próbie zakotwiczenia w lidze francuskiej powrócił do Sosnowca, wykorzystał dokładne podanie Tobiasza Bernata i otworzył wynik meczu.

"Stocznia" przypomniała sobie własny lód, gdy strzelała "błyskawiczne gole". Gdańszczanie odpowiedzieli dwiema bramkami, które dzieliło 39 sekund! Najpierw Wojciech Jankowski nie pomylił się w sytuacji sam na sam, a za chwilę Bartłomiej Wróbel uderzył silnie z dystansu.

Kolejne dwie bramki stały się dla odmiany dziełem hokeistów Zagłębia, a kiedy wydawało się, że gospodarze "dowiozą" minimalne prowadzenie do pierwszej przerwy, Roman Skutchan strzelił gola do szatni. W akcji tej w roli głównej wystąpił też Josef Vitek, który najpierw strzelił w parkany bramkarza Zagłębia, a później odbity krążek skierował do swojego kolegi z ataku.

Gdańszczanie raz jeszcze wyszli na prowadzenie po strzale w okienko Chmielewskiego w połowie meczu. Tym razem jednak to gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli, gdyż doprowadzenie do wyrównania zajęło im zaledwie 44 sekundy.

W 33. minucie Zagłębie prowadziło już 5:4 po golu, mającego w swoim CV występy w Stoczniowcu, Jerzego Gabrysia. Wielka szkoda, że minutę później gdańszczanie nie wykorzystali dogodnej sytuacji do wyrównania. Vitek na gola nie zamienił karnego! "Stocznia" zdołała jeszcze wyrównać w drugiej tercji, a po raz drugi w tym meczu wyrównanie padło po akcji duetu Furo – Jankowski.

Niestety, w ostatniej tercji gole strzelali już tylko gospodarze. W 45 minucie David Galvas wykorzystał grę w przewadze i po silnym strzale spod niebieskiej zmusił do kapitulacji Odrobnego.

Na 40 sekund przed końcem meczu trener Andrzej Słowakiewicz postawił wszystko na jedną kartę, Wziął czas, wycofał bramkarza, lecz tylko wyrównał stan posiadania na lodowisku, gdyż karę odsiadywał Michał Smeja. Zagranie va-banque nie udało się jednak. Vladimir Luka przejął krążek i umieścił go w pustej bramce ustalając wynik meczu.

- Zagraliśmy dobrze w ataku, można powiedzieć nawet, że bardzo dobrze, niestety nasi obrońcy popełnili w meczu za dużo indywidualnych błędów, po których padały bramki. Za dużo mieliśmy również kar, zwłaszcza w ostatniej tercji, wówczas siły nam uciekały i nie byliśmy w stanie zagrozić gospodarzom. Po dzisiejszym meczu nie można mieć pretensji do Przemka Odrobnego, bronił dobrze a bramki, które wpuścił były skutkiem błędów naszych defensorów - ocenił Słowakiewicz.

Tabela wprowadzona: 2009-10-09
Pozostałe wyniki 9 kolejki PLH: Ciarko KH Sanok - Comarch Cracovia 3:5 (0:3, 1:0, 2:2) , TKH Toruń - GKS Tychy 2:4 (2:3, 0:1, 0:0) , JKH GKS Jastrzębie - Wojas Podhale Nowy Targ 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) , Akuna Naprzód Janów - Aksam Unia Oświęcim 4:5 (0:0, 3:4, 1:1).
Marta

Opinie (49) ponad 10 zablokowanych

• PRAWDZIWA LECHIA - kto to co byl i w ogole - rozkinka roku (1)

• 0 19

• wypowiedź bez ładu i składu. Co ma do tego Lechia ?

• 2 0

• (3)

Artur zjedź !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 10 2

• Arturek (2)

Artur jest obronca pierwszej formacji, wiec odczepcie sie od niego, ladnie jezdzi na lyzwach i jest cudny! Go Artur!!!

• 5 0

• gdyby nie artur to stoczni dawno by juz w ekstra nie było! (1)

• 0 3

• brawo artur !!! brawo!!!

jeszcze troche i na szkółke dla dzieci się załapie! jest w nim nadzieja! pokonamy z arturem wszystkich wygramy mecz mistrza polski bedziemy miec! dawaj artur! graj swoje!