Rugbiści Arki rozgromili Juvenię

27 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 19:38 (27 września 2014)

Arka Rugby

Tomasz Stępień zdobył dla Arki 16 z 61 punktów w meczu z Juvenią. Tomasz Stępień zdobył dla Arki 16 z 61 punktów w meczu z Juvenią.

Rugbiści Arki bez kłopotów wygrali na własnym stadionie za pięć punktów. Gdynianie rozbili beniaminka ekstraligi Juvenię Kraków 61:15 (26:3). Rozmiary zwycięstwa należy docenić także z tego względu, że Maciej Stachura zdecydował się odmłodzić skład. W podstawowej "15" zagrał 18-letni Mateusz Szyc, a po przerwie do gry weszło czterech jego rówieśników.

Punkty:
Arka:
Tomasz Stępień 16, Rafał Kwiatkowski 10, Wiktor Zaradzki 10, Mateusz Dąbrowski 5, Rafał Szrejber 5, Władysław Grabowski 5, Kamil Simionkowski 5, Jacek Wojaczek 5.
Juvenia: Lasha Mirtshulava 5, Piotr Zemła 5, Bartłomiej Sierand 5.

ARKA: Bartkowiak, Wojaczek, Bysewski - Grabowski, Podolski - Kwiatkowski, Raszpunda, P.Dąbrowski - Szyc - Stępień - M.Dąbrowski, Szrejber, Zaradzki, Plichta - Simionkowski oraz Bojke, Zypper, Komosiński, Zdunek, Jaremko, Steindl, Machnio

Przed meczem Maciej Stachura z szacunkiem wypowiadał się o możliwościach beniaminka ekstraligi. Jednak mimo tych deklaracji zdecydował się na odmłodzenie składu. W "15" nie zobaczyliśmy nie tylko dwóch kadrowiczów w siódemkach (Radosław Rakowski, Szymon Sirocki), pauzującego po czerwonej kartce przez cztery mecze Dawida Banaszka, ale niespodzianką była również absencja Łukasza Szostka.

- Dałem odpocząć Łukaszowi. Na pozycji numer 9 zagrał Mateusz Szyc. Spisał się bardzo poprawnie - ocenia trener "Buldogów".

Gospodarze prowadzili od początku do końca. Ich przewaga była szczególnie duża po przerwie.

- Wygrana z bonusem zawsze cieszy. Wynik nie pokazuje jednak tego, że szczególnie w pierwszej połowie Juvenia mocno się nam postawiła, wywierała presję nawet w polu naszych 22 metrów. Jednak po przerwie wynik był na tyle bezpieczny, że mogliśmy ogrywać naszych juniorów. Dla zawodników rocznika 1996, których zagrało aż pięciu, to także nagroda za występy w swojej kategorii wiekowej, wysokie wygrane nad Lechią i Ogniwem - dodaje trener Stachura.

Wspomniany Szyc, który debiut w ekstralidze zaliczył przed tygodniem, wchodząc na końcówkę spotkania w Siedlcach, w sobotę po raz pierwszy w ekstralidze zagrał w wyjściowej "15". Po przerwie pojawili się na boisku także inni 18-latkowie. Daniel Komosiński, Patrick SteindlMaciej Machnio debiutowali w pierwszej drużynie, a Dominik Jaremko otrzymał drugą szansę, gdyż debiutował pod koniec sierpnia w Poznaniu.

Wyniki 5 kolejki

• ARKA GDYNIA – Juvenia Kraków 61:15 (26:3)
  • OGNIWO SOPOT - LECHIA GDAŃSK 14:29 (7:13)
  • Orkan Sochaczew - Posnania 53:33 (31:7)
  • Master Pharm Budowlani Łódź - Awenta Pogoń Siedlce 48:3 (36:3)

Opinie (24) 3 zablokowane

• Zuber bardzo dobry mecz! Wspierał jak mógł swojego wychowanka duży plus za to! Ostatnio na smiewalem sie Z Himan ale dziś pokazales trochę dobrego rugby ,naprawdę dobrze grał. zrzuc jeszcze paręnaście kilo i wróć do takiej formy jak grałeś w Budo!

• 14 2

• Brawo Arka że grają wreszcie juniorzy Tak trzymać!

• 16 1

• (1)

Jaremko gral w Poznaniu. Debiut ma juz za soba.

• 3 0

• Ten koleś to jakiś dramat!! Biega jakby miał kij w d*pie... szarzowac nie umie.. on nic nie umie! Skąd on w ogóle jest... kto go tu ściągnął? Czy sam się przypaletal!!

• 6 6

• brawo

Dobry mecz Arki. A dla Juvenii szacunek za walke do konca.

• 12 0

• p.Lipkowski.... (4)

widzisz Pan jak sie gra w rugby mlodzieza....a Lechia to co znowu na posilki z Samoa liczy !!!

• 18 11

• słabe porównanie

Arka wystawiła 5 młodych na rezerwie ze słabiutką Juvenią. Lechia wystawia 5 młodych w pierwszym składzie przeciwko Łodzi, Arce i innym ekipom. Ciekawe, którzy młodzi w przyszłym roku będą bardziej ograni i bardziej wartościowi dla swojej drużyny.