Futsaliści przegrali z liderem grupy spadkowej

14 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Honorowe trafienie w niedzielnym meczu zaliczył dla AZS UG Dominik Depta. Honorowe trafienie w niedzielnym meczu zaliczył dla AZS UG Dominik Depta.

Lider grupy spadkowej ekstraklasy futsalu, Red Dragons Pniewy okazał się zbyt silny dla AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Drużyna z Trójmiasta przegrała na własnym boisku 1:4, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Teraz czekają ją dłuższa przerwa, ponieważ mecz przedostatniej kolejki sezonu przeniosła na 25 maja - wyjazd do Euromaster Chrobry Głogów.

Bramka dla AZS UG
Depta 6

AZS UG: Burglin - Osiński, Cyman, Musik, Osłowski, Pawicki, Poźniak, Horbacz, Kriezel, Sasiak, Depta, Urtnowski, Kreft

Punkty zdobyte z liderem grupy spadkowej ekstraklasy mogły dać gdańszczanom tak zbliżenie się do bezpiecznego, 9. miejsca, jak i pozwolić odskoczyć od strefy spadkowej. Jak się jednak okazało w niedzielę, było to zadanie nie do wykonania.

Red Dragons zaczęli strzelać już w 5. min. Na to jednak AZS UG znaleźli szybko odpowiedź. Celny strzał Dominika Depty sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis 1:1. Mieliśmy go jednak tam tylko przez 6 min.

Goście rządzili na połowie gdańszczan i w 3 min. zdobyli kolejne dwa gole. Co prawda przy następnym ostatni piłki dotknął reprezentant Polski, Tomasz Kriezel, ale pokonał on swojego bramkarza, Jacka Burglina.

Na tym emocje w niedzielne popołudnie skończyły się. Choć gdańszczanie potrafili postawić wszystko na jedną kartę, ale nie przynosiło to oczekiwanego efektu. Do zakończenia rozgrywek AZS UG zostały jeszcze dwa mecze, w których będzie ciążyła na nich spora presja utrzymania ekstraklasy.

• Sport&Show&Biznes

Pechowa niedziela dla AZS.Studentki-koszykarki mimo iż były faworytkami przegrały z licealistkami a studenci-futsaliści dostali baty od gości z peryferyjnych Pniew.