Pierwsza porażka mistrzyń Polski w Superlidze

13 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Ana Petrinja zdobyła dla gdynianek 5 bramek, co było najlepszym wynikiem wśród podopiecznych Andrzeja Niewrzawy. Ana Petrinja zdobyła dla gdynianek 5 bramek, co było najlepszym wynikiem wśród podopiecznych Andrzeja Niewrzawy.

Blisko miesięczna przerwa w PGNiG Superlidze wybiła z uderzenia piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu. Gdynianki wyraźnie przegrały na wyjeździe z Ruchem Chorzów 22:30 (6:15). Co gorsza, na kolejny pojedynek podopieczne Andrzeja Niewrzawy muszą poczekać aż dwa tygodnie.

RUCH: Wąż, Montowska - Grzyb 9, Jasinowska 4, Lanuszny 4, Migała 7, Pekun 3, Pieniowska 3, Sucheta

VISTAL ŁĄCZPOL: Gapska, Kowalczyk - Zych 4, Petrinja 5, Sulżycka, Kulwińska 2, Krnić 1, Mateescu 3, Koniuszaniec 4, Andrzejewska 1, Pawłowska, Białek, Królikowska 1, Kozłowska 1.

-To był mecz z serii tych, że nam nic nie wychodziło, a rywalkom udawało się wszystko. Największym mankamentem była skuteczność rzutowa. W dogodnych sytuacjach popełnialiśmy wszystkie możliwe błędy, łącznie ze spalonymi, przegranymi pojedynkami sam na sam, rzutach po słupkach czy trzema niewykorzystanymi karnymi - relacjonuje Adrian Struzik, drugi szkoleniowiec Vistalu Łączpolu.

Ruch prowadził od początku do końca. Najlepszymi zawodniczkami miejscowych były reprezentantki Polski: Kinga Grzyb, lepiej znana pod panieńskim nazwiskiem Polenz, która swego czasu była przymierzana do gdyńskiej drużyny oraz Monika Migała. Chorzowskie skrzydłowe zdobyły aż 16 bramek.

-Próbowaliśmy wszystkie, aby zmienić niekorzystny przebieg meczu. W defensywie wykorzystaliśmy kilka wariantów gry w obronie oraz 6-0 po nawet 4+2, zmienialiśmy bramkarki, ale nic nie dawało rezultatu - dodaje trener Struzik.

Dość powiedzieć, że tylko raz gdyniankom w tym pojedynku udało się dogonić bramkowy remis. W 8. minucie po akcji Patrycji Kulwińskiej było 4:4. Potem zaczęły się mnożyć wspomniane przez szkoleniowca błędy w ataku. Do przerwy Vistal Łączpol dołożył do swojego dorobku dwa trafienia, a sam zainkasował aż 11 bramek!

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale Ruch pewnie pilnował przewagi. W 51. minucie chorzowianki miały już nawet 10 bramek w zapasie, gdyż prowadziły 25:15.

Na wyciągnięcie wnioski pierwszej porażki w tym sezonie na krajowych parkietach mistrzynie Polski mieć będą aż 15 dni. W związku z przełożeniem spotkania z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin na grudzień, gdynianki kolejne spotkanie w PGNiG Superlidze rozegrają dopiero 28 października w Lublinie.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Pogoń Baltica Szczecin 22:22 (12:10), KSS Kielce - Piotrcovia 31:28 (12:13), Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Start Elbląg 21:18 (9:7), KU AZS Politechnika Koszalińska - Aussie Sambor Tczew 35:22 (18:11), SPR Lublin - KPR Jelenia Góra 42:35
(24:13).

Opinie (38)

• No i się zaczęło

powolne spadanie mistrzyń....
    Cóż było do przewidzenia, że tak to będzie drużyna rozsprzedana pomysłu na grę żadnego i takie są efekty majstra nie obronią bankowo

• 19 12

• Stały i patrzyły jak Ruch strzela.l gole (1)

Pierwsza połowa to sen koszmarny Vistal stal i patrzył bezradni jak gospodynie je punktują bo jak inaczej kiedy do przerwy 9 bramek w ucho porażajace gdzie jest ten mistrz druga połowa juz lepsza , ale to juz było pozamiatane.

• 12 11

• RZUCAŁ

....... rzucał gole nie strzelał

• 7 6

• A nie mówiłem...

Mecz z Ruchem miał pokazać, jak wygląda gra Vistalu na tle silniejszych drużyn w naszej lidze. Pierwsza porażka i na pewno nie ostatnia. Wychodzi na to, że ładny mecz z dunkami to był jednorazowy incydent. Dzieje się to, o czym wielu kibiców mówiło od dawna - wakacyjna "rozpierducha" mistrzowskiej drużyny i radykalna wymiana zawodniczek okazują się być bolesne w skutkach. I będzie jeszcze bardziej boleć, bo z taką grą chyba nikt nie wierzy, że dziewczyny pchną Lublin za dwa tygodnie, a i "wygodnych" i teoretycznie łatwiejszych przeciwników w kalendarzu coraz mniej...

• 20 9

• PYTANIE (2)

Czy trener Struzik jest rzecznikiem prasowym klubu??? Wypowiadał się zawsze za duna (ewentualnie można zrozumieć bo po polsku nie gadał), teraz za Nierzawe. Co jest? klub zatrudnia trenerów nie mających nic do powiedzenia czy jak???