Seria piłkarek Checzy przerwana

6 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Już w 30. sekundzie meczu w Stargardzie Szczecińskim piłkarki Checzy otrzymały rzut karny. Oliwia Siemińska wykonała go bezbłędnie jednak nie przełożyło się to na punkty dla gdyńskiej drużyny. Już w 30. sekundzie meczu w Stargardzie Szczecińskim piłkarki Checzy otrzymały rzut karny. Oliwia Siemińska wykonała go bezbłędnie jednak nie przełożyło się to na punkty dla gdyńskiej drużyny.

Pomimo prowadzenia od drugiej minuty meczu z Błękitnymi piłkarki Checzy Gdynia nie zdołały przywieźć zwycięstwa ze Stargardu Szczecińskiego. Po porażce 2:3 straciły miano niepokonanych tej wiosny.

Bramki: Sosna, Szuba, Smurzyńska - Siemińska, Zańko.

CHECZ: Ciesielska - Murawiecka, Zegan, Kopka (20 Kuhn) - Bruska, Bańkowska, Siemińska, Mnich, Zańko - Orłowska, Bartosik (75 Pobłocka).

Checz jechał do Stargardu Szczecińskiego zakończyć maraton meczowy, który piłkarki z Gdyni rozgrywały podczas Majówki. W sobotę 27 kwietnia wygrały z KKP II Bydgoszcz 2:1, a w środę, 1 maja rozbiły GOSRiT Luzino 14:1. Na finiszu przytrafiła się im jednak porażka.

Gdyniankom nie pomogło nawet szybkie objęcie prowadzenia. Po 30 sekundach meczu w Stargardzie Szczecińskim sędzia wskazał na "wapno". Jena z piłkarek drużyny gospodarzy dotknęła we własnym polu karnym piłkę ręką. Jedenastkę na bramkę zamieniła Oliwia Siemińska.

Szybko jednak spotkanie zaczęło układać się nie po myśli gości. Najpierw kontuzji doznała Agnieszka Kopka. Następnie, po jednym z kontrataków, nastąpiło wyrównanie. Drużyny schodziły więc do szatni remisując 1:1. W przerwie trener Mateusza Bieszke musiał dobrze zmotywować swoje zawodniczki, gdyż po zmianie stron ruszyły one zdecydowanie do przodu.

Niestety ponownie nadziały się na kontrę, którą w 67. minucie bramką zakończyła Weronika Szuba. To nie zniechęciło gdynianek do ataków. A rywalki tylko czekały na kolejny błąd defensywy przyjezdnych. Wykorzystała go Ewa Smurzyńska, która pięknym strzałem spod linii bocznej, pod poprzeczkę, na 12 minut przed końcem spotkania podwyższyła prowadzenie Błękitnych (3:1).

Także piłkarki Checzy wreszcie zwieńczyły swoje ataki golem. W 86. minucie przewagę zespołu ze Stargardu Szczecińskiego zmniejszyła Martyna Zańko.

- Przegraliśmy może nie zasłużenie, ale straciliśmy punkty. Zabrakło koncentracji. Niestety taki jest futbol. Nie można zawsze wszystkiego wygrywać. Mecz z Błękitnymi to przeszłość. Wyciągamy z niego wnioski i skupiamy się na kolejnym spotkaniu z Victorią Sianów - twierdzi Bieszke.