Pierwsze ligowe zwycięstwo trenera Niedbalskiego

1 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl był bliski porażki z najniżej notowanym zespołem TBL. W udanej drugiej połowie spotkania sopocianie odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Na zdjęciu Przemysław Zamojski, zdobywca 17 punktów. Trefl był bliski porażki z najniżej notowanym zespołem TBL. W udanej drugiej połowie spotkania sopocianie odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Na zdjęciu Przemysław Zamojski, zdobywca 17 punktów.

Trefl Sopot pokonał w Hali 100-lecia Jezioro Tarnobrzeg 82:73 (14:20, 21:25, 23:17, 24:11). Choć podopieczni Mariusza Niedbalskiego w drugiej kwarcie przegrywali już różnicą 13 punktów, sukcesem zakończyli pogoń za rywalami unikając bądź co bądź kompromitującej porażki. W obu zespołach aż po pięciu zawodników zakończyło mecz z dwucyfrowymi zdobyczami. Dla sopocian była to pierwsza ligowa wygrana pod okiem trenera Mariusza Niedbalskiego.

TREFL: Zamojski 17, Dylewicz 12 (10 zb., 5 as.), Spralja 10, Michalak 7, Harrington 4 - Waczyński 14, Stefański 11, Turner 5 (5 as.), Looby 2, Dąbrowski 0.

JEZIORO: Tiller 17, Long 12, Dłoniak 10, Przybyszewski 10, Wall 4 (7 zb.) - Alexander 13 (5 as.), Patoka 5, Doaks 2, Pyszniak 0.

Siarka Jezioro Tanobrzeg

99% 353 typowania TREFL Sopot
0% 1 typowanie REMIS
1% 4 typowania Siarka Jezioro Tanobrzeg

Jako pierwsi punkty zdobyli goście po rzucie Xaviera Aleandera, ale to sopocianie zaczęli mecz od prowadzenia 5:2. Przyjezdni szybko zdołali się jednak odgryźć - po rzutach Jakuba Dłoniaka i brylującego w tej części gry Alexandera, wyprzedzili sopocian (8:7). Po pięciu punktach z rzędu zdobytych przez Christophera Longa Jezioro prowadziło już 15:9 i pomimo celnych rzutów Przemysława ZamojskiegoFilipa Dylewicza goście obronili przewagę.

Drugą kwartę wsadem do kosza otworzył Nicchaeus Doaks, a sześciopunktową serię zaliczył rozgrywający przyjezdnych J.T. Tiller, który w listopadzie powrócił do zespołu po półrocznej przerwie w zastępstwie za słabo spisującego się Matta Addisona. O przerwę poprosił trener Mariusz Niedbalski, a po raz drugi celnie zza łuku przymierzył Zamojski (20:28). Akcję dwa plus jeden wykorzystał Marcin Stefański, żółto-czarni zbliżyli się na pięć punktów, ale goście wciąż czuli się dobrze w hali 100-lecia.

Do przerwy Trefl przegrywał 35:45, głównie na skutek gorszej dyspozycji rzutowej. Przebudzenie nastąpiło w trzeciej partii, którą gospodarze rozpoczęli od serii 7:2. Po rzucie zza łuku Adama Waczyńskiego i kolejnej celnej "trójce" wracającego do formy Zamojskiego sopocianie przegrywali już tylko różnicą dwóch "oczek" (48:50). To właśnie po trafieniu "Zamoja" (tym razem już za dwa punkty) sopocianie doskoczyli na 52:53.

Czteropunktową akcję rozegrał jednak Tiller, którego przy rzucie zza łuku faulował Waczyński i zespół Tarnobrzegu odskoczył po raz kolejny (59:52). Na 10 minut do końca meczu Jezioro prowadziło 62:58, ale tuż po rozpoczęciu ostatniej kwarty do remisu doprowadzili Stefański i Sime Spralja. Po rzucie Waczyńskiego było nawet 64:62 dla żółto-czarnych, ale prowadzenie dla gości "trójką" odzyskał Dawid Przybyszewski.

Tylko na chwilę, bo kolejne punkty zdobył bezbłędny przy rzutach z gry Stefański, a gospodarze utrzymywali minimalne prowadzenie. Udało się je powiększyć na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania, gdy do kosza trafił faulowany Michał Michalak, a po jego niecelnym rzucie wolnym dobitką popisał się Sime Spralja (76:71). Chwilę później dwa punkty zdobył Dylewicz praktycznie zapewniając zwycięstwo, które wsadem w ostatniej akcji meczu przypieczętował Zamojski.

Zwycięstwo Jeziora byłoby sporą sensacją, ale po słabym wejściu w mecz Trefl otrząsnął się w odpowiednim momencie. Nieco gorszą skuteczność rzutową podopieczni trenera Niedbalskiego nadrobili wygraną walką na tablicach i mniejszą ilością strat. Double-double zaliczył Filip Dylewicz, który jednak nie trafił żadnego z sześciu rzutów z dystansu i niezbyt dobrze spisywał się na linii rzutów wolnych (2/6). Słabiej zagrał Frank Turner, który niemal po równo podzielił się minutami z Lorinzą Harringtonem.

Już we wtorek zawodników Trefla czeka mecz w Turcji, z Galatasaray Stambuł w ramach rozgrywek Euro Cup. Dla Mariusza Niedbalskiego będzie to piąte spotkanie w roli samodzielnego szkoleniowca. Jak na razie jego bilans w europejskich rozgrywkach (porażka i zwycięstwo) odzwierciedla ten, którym po zwycięstwie z Jeziorem legitymuje się w Tauron Basket Lidze.

Wyniki 10 kolejki

• START GDYNIA - Anwil Włocławek 69:76 (18:17, 16:20, 11:17, 24:22)
  • TREFL SOPOT - Jezioro Tarnobrzeg 82:73 (14:20, 21:25, 23:17, 24:11)
  • Polpharma Starogard Gdański - ASSECO PROKOM GDYNIA 77:82 (19:20, 15:21, 14:14, 29:27)
  • Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 84:99 (17:18, 21:29, 23:23, 23:29)
  • Kotwica Kołobrzeg - Rosa Radom 63:70 (16:14, 18:15, 20:16, 9:25)
  • AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 83:67 (19:19, 23:25, 23:10, 18:13)

Opinie (24) 3 zablokowane

• Gratulacje dla TREFLA!!!

Brawo Panowie!!!
    Jest dobrze... jeszcze tylko dziś wygrywa Mahmed Khalidov..
    .. jutro Polpharma i jest git!!! :-)

• 30 11

• gratulacje!

Po raz kolejny widać jak ciężko się zmobilizować do takich meczy... najważniejsze, że są punkty...

• 34 2

• :)

jedyna dobra rzecza z meczu to sa dwa punkty!:) ok pochwalic trzeba stefanskiego i moze troche zamoja i waczynskiego z dylewiczem aczkolwiek ten ostatni mial znow jakis dziwny glos z niebios ze musi rzucac koniecznie za 3:( zreszta cala druzyna uparla sie aby wygrac trojkami i prawie ich to nie zgubilo:( ponad 30 rzutow za luku z ostatnia druzyna w tabeli mimo ze jezioro ma slabych podkoszowych to swiadczy o braku pomyslu naszych pseudotrenerkow na atak i jakies przemyslane akcje:( to wygladalo bardzo zle! za Tabaka zjedliby ich roznica z 30 puinktow
    skutecznosc za 1-40% i za 3-19% masakra!!!!
    looby/sprajla razem tylko 7 zbiorek
    boli tez ze turner gasnie jakby z meczu na mecz:(
    mimo wszystko hej Trefl i aby bylo juz tylko lepiej:)

• 36 0

• (1)

naglowek artykulu po meczu Jeziora z APG "Jezioro omal nie wciągnęło mistrzów",
    podobna wygrana Trefla a tytuł? "Udana pogoń koszykarzy Trefla
    Pierwsze ligowe zwycięstwo Niedbalskiego" Drodzy redaktorzy trojmiasto.pl jestescie tak stonniczy ze powinniscie chyba sobie darowac pisanie artykulow,
    a Trefl wygral ale ledwo i tu moje oytanie? co to za liga?

• 12 43

• Ledwo to wygrało asseco

• 21 3

• Wreszcie dobrze zadziałała zagrywka "from balcony" - to podstawa do odniesienia zwycięstwa, należy jeszcze poprawić grę na tablicach...

• 16 3

• Trudno jest zmobilizować graczy, gdy kontrakty są gwarantowane a w dodatku częściowo (1)

nie realizowane (patrz zaległości wobec Dylewicza). Na dodatek ten sam agent ma zawodników i w Treflu i w Jeziorze.

• 7 19

• byłeś/aś na meczu, czy tak tylko piszesz ?

widziałeś zawodników w trakcie meczu i dostrzegłeś/aś brak zaangażowania ?

• 6 0

• Brawo Trefl Sopot!!!

O pierwszej połowie trzeba jak najszybciej zapomnieć i grać cały mecz tak jak w drugiej. Szczególne pochwały dla Stefana i Zamoja.
    HEJ TREFL!!!

• 28 3

• Brawo Trefl!!!

• 18 4

• (1)

za co te gratulacje dla Stefana? dostał ostrzeżenie o technicznym, a minutę później wyskoczył z tym samym i skończyło się 4 rzutami wolnymi i piłką z boku dla Siarki. Stefan nieważne co zrobi i tak dostanie oklaski, bo jest maskotką Trefla