Pierwsze ligowe zwycięstwo w dziewiątym meczu

14 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Piłkarzom Bałtyku wreszcie udało się zainkasować trzy punkty. Piłkarzom Bałtyku wreszcie udało się zainkasować trzy punkty.

Do dziewiątej kolejki przyszło piłkarzom Bałtyku czekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w grupie zachodniej II ligi. Gdynianie przełamali się wreszcie w Wałbrzychu, wygrywając z Górnikiem 1:0 (0:0). Trener Adam Topolski zagrał bardzo odważnie. Do składu wpisał aż trzech napastników, ale gola strzelił rezerwowy pomocnik. W niedzielę o godzinie 18.00 biało-niebiescy ugoszczą u siebie rewelacyjnego beniaminka z Bytowa, który jest wiceliderem

.

Bramka:
Noga 80

BAŁTYK: Matysiak - Loda, Benkowski, Martyniuk, Musuła - Manelski (60 Noga), Dettlaff (46 Jędryka), Lemanek - Włodarczyk - Hirsz (75 Ziemak), Wiśniewski (90+3 Filipiak).

Adam Topolski wymyślił nowe ustawienie dla Bałtyku. Na środek obrony w miejsce kontuzjowanego Pawła Króla przywrócił swojego grającego asystenta, Marcina Martyniuka, a najbardziej zmienił formację ofensywną. Przed trzema pomocnikami ustawił trzech napastników, z tym że Piotr Włodarczyk miał operować za bardziej wysuniętymi młodszymi kolegami.

Jednak na początku spotkania inicjatywę przejął Górnik, prowadzony przez byłego piłkarza m.in. Arki, Roberta Bubnowicza. Już w 3. minucie sam na sam z Marcinem Matysiakiem był Roman Maciejak, ale kopnął piłkę na poprzeczką.

Kwadrans później bramkarz Bałtyku w doskonały stylu odbił strzał z około 20 metrów Marcina Morawskiego i końcami palców skierował piłkę na poprzeczkę.

Biało-niebiescy przed przerwą najmocniej "odgryźli się" rywalom w 26. minucie. Dominik Lemanek zmusił do najwyższego wysiłku Damiana Jaroszewicza, ale skończyło się na rogu, bo miejscowy golkiper przeniósł piłkę nad poprzeczką. Co prawda trzy minuty później gdyński pomocnik skierował piłkę do siatki, ale gola nie było, gdyż odgwizdano spalonego.

W końcówce pierwszej połowy Bałtyk już przeważał. Trener Topolski dostrzegł szansę na wygraną, bo jeszcze bardziej wzmocnił siłę ofensywną. W przerwie zdjął z boiska defensywnego pomocnika, Marcina Dettlaffa, a postawił na Damiana Jędrykę.

Jednak po wznowieniu gry, podobnie jak na początku meczu, zaczął przeważać Górnik. W 54. minucie Maciejak przelobował Matysiaka, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Ponadto groźnie strzelali Jan RytkoAdrian Moszyk. Futbolówka przechodziła tuż obok słupka gdyńskiej bramki.

Potem zaprocentowały zmiany, które przeprowadził trener Topolski. W 78. minucie Jaroszewicza do wysiłku zmusił Jędryka po uderzeniu z rzutu wolnego. Natomiast w 80. minucie gola dla Bałtyku zdobył Paweł Noga, który próbował dośrodkować, ale piłka wpadła do siatki! 21-letni pomocnik, który latem został pozyskany z Chojniczanki, zdobył pierwszą bramkę w biało-niebieskich barwach.

Górnik próbował wyrównać. Miejscowi bezskutecznie domagali się karnych najpierw - po ich zdaniem - zagraniu ręką w polu karnym Bałtyku, a następnie faulu na Jacku Fojnie. Matysiak zaś mógł się wykazać po strzale Morawskiego.

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
Bytovia - Nielba Wągrowiec 3:0 (2:0), Jarota Jarocin - Chojniczanka 1:2 (0:1), Energetyk ROW Rybnik - Czarni Żagań 3:1 (2:0), Calisia - Elana Toruń 1:2 (1:1), Chrobry Głogów - Ruch Zdzieszowice 1:0 (1:0), Raków Częstochowa - Tur Turek 2:3 (0:1), GKS Tychy - MKS Kluczbork 1:0 (0:0), Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0).